صفحه 7 از 438 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

شايد اين سوالم اينجا درست نباشه ولي ميخواستم بدونم براي ويزاي توريستي،من كه سند ملكي ندارم،بردن اجاره نامه خونه فايده اي داره يا نه؟چون من اجاره نامه خونه دارم.
    2-اينكه در مدارك خواسته شده،ذكر كرده پاسپورت امضا شده:آيا بايد پاسپورت رو جايي ببريم و در اونجا امضا كنيم يا اينكه منظور همون قسمتيه كه جاي امضا هستش؟
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    ویرایش توسط baharan79 : April 27th, 2011 در ساعت 07:09 PM

شايد اين سوالم اينجا درست نباشه ولي ميخواستم بدونم براي ويزاي توريستي،من كه سند ملكي ندارم،بردن اجاره نامه خونه فايده اي داره يا نه؟چون من اجاره نامه خونه دارم.
    2-اينكه در مدارك خواسته شده،ذكر كرده پاسپورت امضا شده:آيا بايد پاسپورت رو جايي ببريم و در اونجا امضا كنيم يا اينكه منظور همون قسمتيه كه جاي امضا هستش؟
    فکر نمی کنم تاثیری داشته باشه چون نوشته سند خانه اما با این حال شما ببر با خودت
    آره منظور همون قسمتيه كه جاي امضا هست
    امضا کنید . کپی بگیرید

ApplyAbroad Hero samanjan آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط baharan79 نمایش پست ها
    سلام

بله جای این پست اینجا نبود
    ولی امضا همان جای است که خودتان گفتید . نیازی نیست پیش کسی بروید

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

نقل قول نوشته اصلی توسط razgolesorkh نمایش پست ها
    فکر نمی کنم تاثیری داشته باشه چون نوشته سند خانه اما با این حال شما ببر با خودت
    آره منظور همون قسمتيه كه جاي امضا هست
    امضا کنید . کپی بگیرید
    نقل قول نوشته اصلی توسط samanjan نمایش پست ها
    سلام
    بله جای این پست اینجا نبود
    ولی امضا همان جای است که خودتان گفتید . نیازی نیست پیش کسی بروید
    عزیزان،

حس کمک رسانی شما بسیار قابل ستایش هست ولی لطفا به سوالات نامرتبط به تاپیک پاسخ ندهید !

ممنونم

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member

قبل از مصاحبه:
    اگه شما دارین فوق لیسانس می خونین و پذیرش یا دعوتنامه برای دکترا در آلمان رو دارین، توجه داشته باشین که نیازی نیست که شما حتما فوق لیسانس رو دفاع کرده باشین یا فارغ التحصیل شده باشین. همون فرم اشتغال به تحصیل انگلیسی که دانشگاه می ده و به همراه ریز نمرات موقت انگلیسی که دانشگاه می ده کافیه! اشتباه من رو نکنین. من November 2010 پذیرش گرفتم اما February 2011 وقت گرفتم، چون فکر می کردم باید دفاع کنم و آخر هم نتونستم دفاع کنم و مشکلی هم پیش نیومد. پس اگه پاسپورت دستتون هست و دعوتنامه و بقیه ی مدارک دستتون هست می تونین با مدرک موقت فوق لیسانس (اشتغال به تحصیل و ریز نمرات) مصاحبه رو انجام بدین. پس زود وقت بگیرید و در طول مدت اینکه جواب ویزا می یاد دفاع کنین. شما در فرم درخواست، زمانی رو که فکر می کنین دیگه دفاع کردین و می تونین برین، بنویسید که در مورد من April 8th, 2011 بود.
    مصاحبه:
    منFebruary 8th مصاحبه داشتم. چون از قبل می دونستم که اگه بگی دوره ی دکترایی که می خوای شرکت کنی به زبان انگلیسی هست دیگه مدرک زبان آلمانی نیازی نیست، به استادم گفتم که حتما این رو ذکر کنه و مشکلی هم پیش نیومد (بعدا قسمت هایی از دعوتنامه ی خودم رو در اختیار بچه ها قرار می دم، چون به نظرم همه ی نکات حساس برای اون ها رو شامل می شد). اون آقای جوونی که فکر کنم خیلی ها با اون برخورد داشتن (جوان بسیار متشخصی بود)، 2-3 تا سوال آلمانی پرسید (اسمت چیه؟ چند سالته؟ چه زبان هایی بلدی صحبت کنی؟)، من هم چون یک ترم آلمانی خوندم اینارو دست و پا شکسته جواب دادم، اما خودش فهمید که چیز زیادی بلد نیستم. بعدش به انگلیسی گفت برای چی آلمان رو انتخاب کردی؟، من هم که به انگلیسی توضیح می دادم اون یادداشت می کرد (حتی یکبار فارسی مرور کردیم که من چی گفتم و آیا اون درست یادداشت کرده یا نه؟). یکی از سوال هایی که به نظرم خیلی مهمه اما هیچ نظری ندارم که چه جوابی بهتره اینه که ازت می پرسه بعدش که دکترات رو تموم کردی چیکار می خوای بکنی؟ من هم کاملا صادقانه گفتم برمیگردم، سربازی می رم و بعدش برای postdoc اقدام می کنم! بعدش پرسید برای چه کشورهایی؟ گفتم آلمان،هلند، آمریکا،کانادا (هرچی می گفتم یادداشت می کرد). از این سوال می تونن دو هدف کاملا متضاد داشته باشند 1) آیا تو که می ری آلمان، در فکرت هست که برگردی یا اینکه وبال گردنشون هستی و می خوای همونجا بمونی؟! 2) حالا که این همه تو آلمان خرجت کردن و چیز بهت یاد دادن، می خوای بذاری بری؟!؟! به همین سادگی؟! واسه همین معلوم نیست که چه جوابی بهتره؟!
    بعدش پروپوزال رو که به پسره دادم، به من گفت که نمی دونم پروژه ی تو جزء رشته های خاص هست یا نه! اگه احساس کردیم که هست بهت زنگ می زنیم که بیای یه فرم پر کنی که یکم وقت گیره و باید با حوصله پر کنی (پیشنهاد من اینه که شما خواهش کنین تا فرم رو به شما بدهند و شما داوطلبانه اون فرم رو پر کنین تا اونا به صلاحدید خود تو پرونده بذارن یا نذارن، اینطوری وقت ازتون گرفته نمی شه)! در ضمن، از من برای ویزا پولی نگرفتن!
    بعد از یک هفته با من تماس گرفتن و گفتن هروقت که وقت داشتی قبل از ساعت 10 بیا و فرم رو پر کن. اما از اونجایی که من در حال آماده شدن برای دفاع فوق لیسانس بودم، March 2nd رفتم (یک روز بعد از دفاعم) و فرم رو پر کردم. فرم درباره ی اطلاعات شخصی مثلا شغل پدر(که من به دلایلی اصلا یادم رفت اینو بنویسم)، شغل های پیشین و توضیحات زیادی درباره ی پروژه بود. یادتون باشه که همه ی اطلاعاتی که دارین همراه خودتون ببرین، مثل رزومه و ایمیل و شماره تلفن استادتون، پروپوزالتون، تاریخ ثبت نام و فراغت لیسانس با معدل و ... یک خودکار مشکی هم ببرین که اونجا توصیه می کنن با خودکار مشکی پر کنین. سعی کنین خوش خط بنویسین چون اگه بد خط باشه چند روز بعد بهتون زنگ می زنن و میگن دوباره بیاین پر کنین (تجربه ی یکی از دوستانم)!
    یکی از نکاتی که باید توجه کنین اینه که اونجا به هیچ وجه از موبایل استفاده نکنین و کلا خاموشش کنین. جلوی چشمای من یک دختر خانمی داشت آروم با موبایلش حرف می زد که یه خانوم که در باجه ی کنار صندوق بود (که فکر کنم به بداخلاقی معروفه) دختره رو دید و نگهبان ایرانی رو صدا کرد و گفت بندازینش بیرون و تا سه ماه دیگه بهش وقت ندین! و اومدن انداختنش بیرون به همین سادگی! من در هنگام پر کردن فرم، موبایلم رو offline کردم و داشتم از دیکشنری استفاده می کردم که یهو نگهبان آلمانیه که فکر کنم از دوربین مدار بسته منو دیده بود اومد و هرچی از دهنش دراومد به من گفت (البته به آلمانی :-D) من هم به انگلیسی گفتم که گوشیم آفلاینه و دارم از دیکشنری استفاده می کنم، اون هم 3 بار با خشونت گفت I don’t care. البته فکر کنم چون چیزی نفهمید از حرفام یا اینکه انگلیسی بلد نبود اینو گفت. خلاصه به خیر گذشت. من که اعصابم به هم ریخته بود شغل پدر رو یادم رفت بنویسم.
    یکی از سوالات این فرم اینه که شما می خواین فقط یه رشته بخونین یا در نظر دارین که در یک رشته ی دیگه همزمان در آلمان بخونین؟ من جواب دادم:
    No, but it totally depends on the opinion of my supervisor professor. He has not mentioned such thing yet.
    نمی دونم چرا اینو نوشتم (چرا زِرِ زیادی زدم) اما چون من بین رشته ای کار می کنم و در فکرم هست که اگه بشه یک فوق لیسانس ریاضی هم در کنار دکترام بگیرم اینو نوشتم. توصیه می کنم همه بنویسن NO! و دیگر هیچ!
    یکی دیگه از توصیه های من اینه که مطالبی که در رزومتون نوشتین عینا در همه جا رعایت بشه. اشتباهی که من کردم اینه که کارهایی که انجام داده بودم (به عنوان کارآموزی و شغل) و در رزومه ی خودم نوشته بودم، بدلیل اینکه نگهبانه اعصابم رو بهم ریخته بود و فکر هم می کردم که چون به پروژه ربطی نداره نیازی به ذکر نیست، به هیچ کدوم در فرم اشاره نکردم! وای بر من!
    تا به امروز هیچ خبری از ویزای من نشده و احتمالا در کنفرانسی که در برلین در May 18th باید باشم و قرار بود یه سخنرانی اونجا داشته باشم نمی رسم و 400 یورو از جیبم پریده! به دلیل اینکه مدارک پس از بررسی های اولیه به آلمان فرستاده می شه، مکاتبه و پرس و جو از سفارت ایران فایده ای نداره، چونکه اونا واقعا نمی دونن که پرونده چه وضعیتی داره (اینو پسر متشخصه به خودم گفت و استادم هم که بهشون ایمیل زده بود همین جوابو دادن).
    گام بعدی من اینه که به Immigration Office ایالت خودم ایمیل بزنم و در صورتی که نتایجی بدست آوردم اون رو با دوستان به اشتراک می گذارم. برام دعا کنین که جواب ویزام زود بیاد.
    با آرزوی موفقیت برای همگی شما دوستان خوبم

Junior Member aaydaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT-Security / Rub

من دوشنبه هفته پیش 9.5.2011 وقت مصاحبه داشتم..
    وقتیکه از سفارت گرفته بودم 9-9:15 بود اما من 7:30 دم در سفارت بودم.این وقتاییی که میدن زیاد مهم نیست هروقت برسی اونجا باید صف وایسی و بری تو!دم در یه آقایی هست که اسمتو میپرسه و تو لیست نگاه میکنه و بعد یه شماره میده بهت!میری تو حیاط میشینی و منتظر میشی نوبتت برسه! شماره من اعلام شد و رفتم تو،تو اون کاغذی که دم در میدن دوتا شماره هست،یکیش واسه ورود به سالن هستش و شماره پایینی مشخص میکنه کدوم باجه باید بری...
    نوبتم رسید رفتم جلوی باجه،آفیسری که قرار بود باهام مصاحبه کنه یه آقای جوون خوش برخوردی بود..اول سلام کردم و اونم جواب داد،بعد ازم پرسید که مدارکمو طبق چک لیست آماده کردی؟ که من گفتم من ویزای تحصیلی میخوام،بعد پرسید همه مدارکت آماده اس؟!گفتم بله!
    ازم پذیرشمو خواست (من قبلا همه مدارکم رو از هم جدا کرده بودم و گیره زده بودم و تو کاورهای پلاستیکی گذاشته بودم که هرکدوم رو خواست فورا بدم بهش!) پیداش کردم دادم،من چون میخوام از کالج دوباره شروع کنم،متن نامه پذیرشم رو خوند و بهم گفت که اینجا چیزی ننوشته که بعد یه سال کالج چیکار میخوای بکنی و چی بخونی! (دلم ریخت! آخه قرار نبود که اونجا چیزی نوشته شه!) گفت منتظر باش برم بپرسم بیام! یه چند دقیقه ای رقت و منم همش خدا خدا میکردم مشکلی پیش نیاد! دوباره برگشت و گفت ظاهرا مشکلی نیست! یکی یکی مدارک دیگه ام رو هم ازم گرفت و بعضا هم یه سری سوال ها ازم میپرسید که جوابشونو میدادم!
    ازم کارنامه قبولی سازمان سنجش رو خواست که منم دادم بهش بعد گفت این نه! از این نمیشه سر درآورد که کدوم دانشگاه و کدوم رشته دانشجویی!منم گفتم ولی واسه پذیرش من همین رو فرستادم آلمان!گفت پس کپی هاشو بده اما باید بری از سازمان سنجش یه نامه بگیری که اسم دانشگاه و رشته ای رو که میخونه توش ذکر شده باشه! بعد پرسید هیچ مدرکی از دانشاه نداری؟!که من یه گواهی اشتغال به تحصیل گرفته بودم و همراهم برده بودم اما فاقد ارزش ترجمه بود!گفتم اینو همرام دارم گرفت نگاه کرد بعد گفت اینو هم بده ترجمه کنن اما تایید لازم نیست.
    آها!وقتی که مدارک رو ازم میخواست و من دنبالشون میگشتم که بدم بهش مدرک زبانمو دید ازم پرسید B1 یا B2؟! که منم گفتم B1،گفت خیلی خوب...بعد اینا یه فرم گذاشت جلوش و ازم به آلمانی پرسید چند وقته آلمانی میخونی؟! سرو صدا زیاد بود و من متوجه نشدم چی پرسید برا همین ازش خواستم دوباره سوالشو تکرار کنه!ه دوباره پرسید و منم جواب دادم 4 ماه! گفت تو 4 ماه تونستی مدرک زبان بگیری؟! منم گفتم بله!از دانشگاه مرخصی گرفتم و نشستم زبان خوندم! خیلی خوشش اومده بود!گفت آفرین!بعد ازم پرسید چرا میخوای بری آلمان و چرا آلمان رو انتخاب کردی؟! منم چون اینجا از قبل نوشته های دوستان رو خونده بودم دقیقا همون دلایلی رو که تو نامه انگیزه نوشته بودم دوباره براش تکرار کردم و اونم نت برداشت!بعدپرسید چندتا خواهر برادرین،و تا حالا آلمان رفتی یا نه!میخوای برگردی اینجا چیکار کنی؟!اونجا کسی رو داری یا نه؟! انگلیسی بلدی یا نه؟! که گفتم بله و پرسید اونو چند وقت خوندی؟!که گفتم حدودا 6 سال!
    بعد اینکه اون فرم رو پر کرد،دوباره شروع به فارسی جرف زدن کرد و بهم گفت هرچه سریعتر اون گواهی رو از سازمان سنجش بگیر و بده ترجمه و تایید و گواهی اشتغال به تحصیل رو هم بده ترجمه کنن، آها من سی وی رو یادم رفته بود بنویسم! اونم گفت بنویس و بیار تا پرونده اتو تکمیل کنیم!
    فعلا منتظرم گواهی رو سازمان سنجش بفرسته برام..(گفتن 10 تا 12 روز طول میکشه تا برسه دستت ) تا همراه بقیه مدارک بدو بدو ببرم بدم سفارت! ولی به نظرم این گواهی و اشتغال به تحصیل نیاز نبود نمیدونم چرا اونارم خواست...شاید چون همه مدارکم تکمیل بود خواست کوچکترین نقصی نداشته باشه پرونده ام!:دی
    درضمن نوشتن نامه انگیزه و سی وی به زبان آلمانی فک کنم پوان مثبت باشه!چون ازم پرسید نامه انگیزه ات آلمانیه یا انگلیسی که گفتم آلمانی گفت عالیه!
    آخرشم که یه فیش داد و گفت ببرم واریز کنم!
    این بود ماجرای من در سفارت! امیدوارم هرچه سریعتر این گواهی رو هم سازمان سنجش بفرسته و ببرم پرونده ام رو تکمیل کنم!برام دعا کنین دوستان!

Junior Member

سلام
    من اگه بخوام همسرم رو با خودم ببرم بايد 8000 تا رو براي ايشون هم بلوكه كنم ؟
    ببينيد من كلا 24000 يورو پس انداز دارم .
    اين فقط براي يكسال ميشه بانك استيتمنت بهشون داد.
    به نظر شما براي سال دوم چه راه حلي هست؟
    شايد اين مشكل خيلي از بچه هايي باشه كه متاهل هستند.

آیدا خانم یه سوال داشتم . به نظر شما رتبه ی کنکور و رشته و دانشگاه قبولی ، در روند گرفتن ویزا تاثیری داره ؟ معدل چطور؟ شما دانشجو هستید ، اگه دانشجو نبودید ممکن بود گیر بدن ؟

Junior Member

تو را بخدا یکی جواب مارو بده گرفتن ویزا برای رشته های خاص شانس گرفتنش برای دوره دکتری بیشتره یا برای یه دوره کار تحقیقی پیشدکتری؟

Junior Member

سلام. من پست ها رو کامل خوندم...چند تا تجربه با حال بود که امکان داره واسم اتفاق بیفته.مثلا اینکه هنوز دفاع نکردم ولی پذیرشم از برلین برای دکترا اومده.نامه رسمیشو 20 جوون می دن.احساسم اینکه رشتم چون نانوست یکم جز مسائل امنیتی قرار بگیره.وقت سفارتم نتونستم بگیرم تا اول اگوست.وقتی کمیته می خواست پذیرش بده،ازم پرسید می تونی تا اکتبر خودتو برسونی....من از همه جا بیخبر مبتدی گفتم چرا که نه!!!!!الان در بهترین حالت 50 روز واسه ویزا وقت دارم.چی فک می کنید.بیرخیال شم.دفاع کنم فوق لیسانسمو؟ ویزا می رسه...زبان هم مدرکی ندارم...سفارت حتما مدرک زبانو میخواد....چندتا دوره ریسرچ بین المللی رفتم که واسه کمیته همونو فرستادم...مصاحبه هم دادم...دیدن زبانم خوبه مدرکی نخواستن...یه تجربه شخصی تو این زمینه ها هست؟ اووه که چه قد سوال پرسیدم....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)