صفحه 70 از 438 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member bios2bb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    FH Aachen, Engineering Informatics

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن ویزا

دوستان من چهارشنبه رفته بودم سفارت برای پیگیری پرونده ام بعد از 62 روز. اصل پذیرش هم میخواستم نشون بدم به بخش ویزا که جای شکی نباشه چون روز مصاحبه کپی برده بودم. آفیسر خیلی بد برخورد کرد و گفت شما هقته پیش اینجا بودی و گفتم امکان نداره و من خونه بودم و اونم گفت اگه برم دوباره سوال کنم و همون جواب رو بگیرم کاری میکنم که ویزا نگیری. اومد و عصبانی گفت ما فرستادیم شما زنگ بزن اداره مهاجرت تو یولیش (شهر محل تحصیل) بپرس اونا چرا جواب ندادن. بعد من گفتم اونا هم گفتن منتظر جواب شما هستن و من قبلا تماس گرفتم و در ضمن دانشگاه ازم خواسته که مطمئن بشم شما فایل رو به استان دوغن (یولیش زیر مجموعه استان دوغنه) بفرستید و نه شهر دوغن و بعد عصبانی تر گفت برو باجه اطلاعات سوال کن. اومدم برم باجه اطلاعات، سیکیوریتی پایین گیر داد گفت که از در باید بری بیرون دوباره تو صف بمونی من گفتم آفیسر گفت همین الان برم باجه اطلاعات اونم گفت آفیسر اینجا کاره ای نیست. یهو همکارش رسید همین ما بین و گفت حرف این حرف سیکیوریتی دم دره و بعد من برای اون هم توضیح دادم و با خشونت گفت پس برو به آفیسر بگو زنگ بزنه باجه اسمتو بگه ما رات بدیم. رفتم بالا دوباره پیش آفیسر بهش گفتم گفت ما زنگ نمیزنیم شما برو تو و گفت سیکیوریتی کاره ای نیست و من گفتم اتفاقا اون در مورد شما هم همینو گفت. عصبانی شد و گفت کی این حرف رو زده؟! منم گفتم فلانی، از پشت میزش پاشد و رفت تو اون اتاقای پشت سرش و بعد از 20 دقیقه اومد و گفت تشریف ببرید. گفتم باجه اطلاعات؟ گفت نه منزل! من گفتم یعنی چی آخه؟! گفت اصلا یه کاری کن، اونی که بهت این حرفو زده بیار بالا. من رفتم سیکیوریتی رو آوردم بالا به آلمانی باهاش صحبت کرد ازش پرسید شما به این آقا (من) گفتی که ما (آفیسر) باید به آلمان زنگ بزنیم؟ که اون گفت نه. آفیسر منو نگاه کرد و بهم گفت شما به من دروغ گفتید!!! گفتم خانوم من کی گفتم آلمان؟!!!!!!! من گفتم باجه!! که دیگه به حرفم گوش نکرد و به آلمانی به سیکیوریتی گفت که ببرش بیرون و منم دیگه رفتم. ولی پایین سیکیوریتی رو تحدید کردم که به ZDF و Deutsche-Welle و خود سفیر (براند اربل) ریپورت میدم ازین مسخره بازیاتون...

حالا این مابین یسری جزئیات دیگه از قبیل اینکه آفیسر گفت مدارکم مثل اینکه مشکل داشته که من گفتم نه همه چیز کامل دادم و حتی گواهی بانکی هم دو بار بروز آوردم و یورو بود و نه ریال و اینها... یا اینکه دو تا از همکاراش از اون اتاقا اومدن بیرون منو نگاه میکردن انگار آدم فضایی دیده بودن!!! خلاصه سرتون رو درد آوردم...

فکر میکنین، اینا خراب کاری کردن؟ یا ممکنه پرونده منو سر به نیست کنن؟!!

رشته : مهندسی برق FH Aachen - لیسانس
    فرم رشته های خاص: خیر
    ویرایش توسط bios2bb : August 17th, 2012 در ساعت 04:48 AM
    هر بنده اي از بندگانم به جاي پناه بردن به ديگري با نيت خالص به من پناه آورد، از کارش چاره جويي مي کنم، گر چه همه آسمانها و زمين و هر چه در آن است عليه او توطئه کنند!

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    یکی از رفقا، برای تحصیل داره میاد آلمان. همونطور که میدونید اول کار تو پاسپورتش ویزای 3 ماهه میزنن که در ابتدای ویزا هم نوشته Valid for Deutschland. حالا سوال من این هست که آیا این شخص میتونه بعد از ورود به خاک آلمان، بیاد برای مسافرت (مثلا یک هفته) یه کشور دیگه عضو شنگن، مثلا اتریش؟
    چون خودش موقع گرفتن ویزاش رفته از اون کارمند سفارت پرسیده و اون هم گفته نه نمیشه. اما راستش برای من یک کم عجیبه، چون ویزاش به هر حال شنگن هست دیگه. حالا می خوام ببینم شما اطلاع خاصی دارید از این موضوع، چون محتمله که اون کارمند سفارت از سر بی حوصله گی و شلوغ بودن سرش این حرف رو زده. ممنونم پیشاپیش.
    برای بقیه کشورها هم همیونو میزنه، ولی بچه ها معمولا میرن به کشورای دیگه، چون کنترل پاسپورت انجام نمیشه. ولی اگر در جایی پاسپورت احیانا کنترل بشه معلوم نیست که مشکلی داره یا نه.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

یک سوال، ممکنه ویزا آماده بشه اما زنگ یا ایمیل نزنند و فقط در pdf آپدیت کنند؟ من چند وقته pdf روی سایت رو چک نکردم، ممکنه مثلا 10 روز پیش شماره ام اعلام شده باشه و الان دیگه برش داشته باشند یا تا وقتی نگیریم روی سایت مینویسند؟

برای چه بخشی از مراحلی که در آلمان انجام میدهیم ویزای دانشجویی لازم است؟
    افتتاح حساب، اجاره خانه، ثبت نام دانشگاه و ... ( مثل سوال های تستی شد امیدوارم یکی بیاد بگه گزینه د: هیچکدام)
    حقیقتش من پرونده ام درگیر پروسه امنیت شده و امیدی ندارم که تو این یک ماه باقی مانده جواب بیاد (در حالی که بعضی دوستان میگفتند پارسال هر وقت تماس میگرفتند برای فرم نهایتا سه چهار هفته بعد نتیجه مثبت اعلام میشد)
    بهرحال به ذهنم رسیده از طریق یکی از کشورهای شینگن برم آلمان و کارهای دانشگاه و غیره را انجام بدهم و تا اون موقع انشا... که ویزا هم آماده بشه
    حقیقتش برام ممکن نیست دیفر کنم به سال بعد

Junior Member

سلام
    من اول مارس باید آلمان باشم و وقت مصاحبه برای سفارتم وسطای سپتامبره.
    به نظرتون مشکل پیش میاد که من دارم زودتر از معمول میرم سفارت؟
    مرسی

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    افتتاح حساب، اجاره خانه، ثبت نام دانشگاه و ... ( مثل سوال های تستی شد امیدوارم یکی بیاد بگه گزینه د: هیچکدام)
    حقیقتش من پرونده ام درگیر پروسه امنیت شده و امیدی ندارم که تو این یک ماه باقی مانده جواب بیاد (در حالی که بعضی دوستان میگفتند پارسال هر وقت تماس میگرفتند برای فرم نهایتا سه چهار هفته بعد نتیجه مثبت اعلام میشد)
    بهرحال به ذهنم رسیده از طریق یکی از کشورهای شینگن برم آلمان و کارهای دانشگاه و غیره را انجام بدهم و تا اون موقع انشا... که ویزا هم آماده بشه
    برای افتتاح حساب مطمئنم که میخواد. برای اجاره ی خونه معمولا صاحبخونه از شما میخواد که گواهی شهرداریتونو نشون بدین که برای گرفتن اون گواهی که باید برین Burgeramt، اونجا ویزای شما رو میخواد تا ببینه که اقامتتون قانونیه، برای ثبت نام دقیقا یادم نیست، ولی تا جایی که یادمه هرجا شما پاسپورت رو ازتون بخوان، صفحه ی ویزاش رو هم نگاه می کنن و اونجا گیر می کنین. کلا به هیچ وجه همچین کاری نکنین اگه گیر پلیس آلمان بیفتین شوخی ندارن باهاتون ها!
    حالا اصلا سوال من اینه شما چه جوری میخواین از ایران برین اون وقت؟!! میخواین پاسپورتتونو بذارین ایران؟ آخه برای اینکه ویزا توش بخوره که پاسپورت باید ایران باشه، بعد چه جوری میخواین بدون پاسپورت برین پس؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط register1 نمایش پست ها
    سلام
    من اول مارس باید آلمان باشم و وقت مصاحبه برای سفارتم وسطای سپتامبره.
    به نظرتون مشکل پیش میاد که من دارم زودتر از معمول میرم سفارت؟
    مرسی
    فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد ولی زودتر رفتن شما باعث نمی شه ویزاتون هم زودتر بیاد، ویزاتون مثل بقیه چند وقت به رفتنتون میاد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد ولی زودتر رفتن شما باعث نمی شه ویزاتون هم زودتر بیاد، ویزاتون مثل بقیه چند وقت به رفتنتون میاد.
    با تشکر، قبلا وقت گرفته بودم واسه ترم پاییز که دیدم نمی رسم دیفر کردم ترم بعد. الانم می خوام برم که وقتم سوخت نشه مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    برای افتتاح حساب مطمئنم که میخواد. برای اجاره ی خونه معمولا صاحبخونه از شما میخواد که گواهی شهرداریتونو نشون بدین که برای گرفتن اون گواهی که باید برین Burgeramt، اونجا ویزای شما رو میخواد تا ببینه که اقامتتون قانونیه، برای ثبت نام دقیقا یادم نیست، ولی تا جایی که یادمه هرجا شما پاسپورت رو ازتون بخوان، صفحه ی ویزاش رو هم نگاه می کنن و اونجا گیر می کنین. کلا به هیچ وجه همچین کاری نکنین اگه گیر پلیس آلمان بیفتین شوخی ندارن باهاتون ها!
    حالا اصلا سوال من اینه شما چه جوری میخواین از ایران برین اون وقت؟!! میخواین پاسپورتتونو بذارین ایران؟ آخه برای اینکه ویزا توش بخوره که پاسپورت باید ایران باشه، بعد چه جوری میخواین بدون پاسپورت برین پس؟
    اجاره خونه رو می شه بدون اون هم انجام داد. ثبت نام دانشگاه هم نمی خواد. اما برای افتتاح حساب میخواد (اونم از من فقط کپی پاپورت رو گرفت و حرفی از اقامت نزد اما خوب از بقیه کسانی که می شناسم برگه anmelde خواسته بودن). اما فرضا همه این ها هم درست بشه. اونوقت به قول especial پاسپورتتون که دستتونه و اگه ویزا بیاد باید بدین به سفارت. اون رو نمی شه کاریش کرد. بعدش هم اومدیم و ویزا خدایی نکرده اصلا نیومد. اونوقت ایم همه زحمت کشیدید اما بی فایده. من می گم عجله نکنید. وقت برای همه این کارا هست. اینا همش یه هفته بیشتر طول نمی کشه. شما تا وقتی جوابی نگرفتین کلیه کارای ایرانتون رو انجام بدین. مثلا اگه قراره معافیت تحصیلی بگیرین یا مدرکتون رو آزاد کنید یا...
    اگه ماه دیگه کلاساتون شروع میشه مطمئن باشید ویزاتون تا یکی 2 هفته دیگه میاد. اگه نیومد من رسما خودم رو بازنشسته می کنم و از فروم استعفا می دم) البته این شوخی بود:-)

Member namo364 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MicroSystem @ IMTEK

نقل قول نوشته اصلی توسط shbf نمایش پست ها
    یک سوال، ممکنه ویزا آماده بشه اما زنگ یا ایمیل نزنند و فقط در pdf آپدیت کنند؟ من چند وقته pdf روی سایت رو چک نکردم، ممکنه مثلا 10 روز پیش شماره ام اعلام شده باشه و الان دیگه برش داشته باشند یا تا وقتی نگیریم روی سایت مینویسند؟
    ویزا رو اخیرا به چند مدل اعلام میکنن، گاهی وقتا زنگ میزنن، گاهی ایمیل ولی اکثرا از طریق سایت و یه مهلت 10-15 روزه میذارن برای pick up که تو اون بازه تا نری ویزاتو نگیری شمارت میمونه و اگه اون مهلتت ردشه شمارت حذف میشه طبیعتا ولی بازم میتونی بری ویزاتو بگیری! بچه ها هرروز شماره های اعلام شده رو تو فروم میذارن و آرشیو میشه برو اون چند روز رو چک کن تا خیالت راحت شه.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...2%D8%A7/page84

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)