صفحه 71 از 438 نخستنخست ... 21616263646566676869707172737475767778798081121171 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی

ممنون از راهنمایی تان
    کاری برای معافیت و مدرک و این جور چیزها ندارم چون خدمت سربازی رفتم و چند سال پیش فارغ التحصیل شدم مدرکم خیلی وفته دستمه
    فقط مشکل وسایل منزل و بحث محل کار و ...
    من فکر کرده بودم وقتی رسیدم المان و کارهای اولیه را انجام دادم پاسپورت را توسط یک مسافر بفرستم ایران تا یکی از فامیل ببره سفارت مهر ویزای دانشجویی بزنند و دوباره برام بفرستن آلمان

ضمنا با این تفاسیر که برای اجاره خانه و ثبت نام دانشگاه لازم نباشه ظاهرا این کار شدنی است، چون حساب بانکی وقتی لازم میشه که بخواهیم ویزای 3 ماهه را به یک ساله تبدیل کنیم خب تا اون موقع وجه را در حساب همسرم میگذارم (چون ویزای اون درگیر امنیت نمیشه انشا... تا یکی دوهفته دیگه قاعدتا باید برسه)
    بعد هم کار غیرقانونی که نکردم که با پلیس مشکل پیدا کنم. کسی که ویزای شنگن بگیره میتواند در مدت ویزا در کشورهای عضو تردد داشته باشد

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط admiralofeden نمایش پست ها
    ضمنا با این تفاسیر که برای اجاره خانه و ثبت نام دانشگاه لازم نباشه ظاهرا این کار شدنی است، چون حساب بانکی وقتی لازم میشه که بخواهیم ویزای 3 ماهه را به یک ساله تبدیل کنیم خب تا اون موقع وجه را در حساب همسرم میگذارم (چون ویزای اون درگیر امنیت نمیشه انشا... تا یکی دوهفته دیگه قاعدتا باید برسه)
    بعد هم کار غیرقانونی که نکردم که با پلیس مشکل پیدا کنم. کسی که ویزای شنگن بگیره میتواند در مدت ویزا در کشورهای عضو تردد داشته باشد
    انشالا که مشکلی پیش نمی آد ولی برای اجاره خونه اینو بگم برای خوابگاه دانشجویی اقدام نکنین چون اونم برگه ی anmelde ی شما رو میخواد و برای خود خونه گرفتن هم معمولا اینجورین صاحب خونه ها که میگن تو چه جوری ثابت میکنی که خرجت رو داری؟ در این صورت شما یا باید به طرف نشون بدین که پول بلوکه کردین (که شما چون حساب ندارین این کارو نکردین) یا برگه ی اسکولارشیپی چیزی داشته باشین که شما اینو هم متاسفانه ندارین. امیدوارم بتونین یه صاحبخونه ی غیر اینجوری پیدا کنین.
    ولی یه چیزی به این فکر کردین که اگر احیانا احیانا خدای نکرده، یه جایی مسئول دانشگاه ازتون پاسپورت بخواد (مثل کتابخونه ی دانشگاه) و احیانا نگاه کنه و ببینه که شما ویزا ندارین ولی ثبت نام کردین، چی میشه؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    انشالا که مشکلی پیش نمی آد ولی برای اجاره خونه اینو بگم برای خوابگاه دانشجویی اقدام نکنین چون اونم برگه ی anmelde ی شما رو میخواد و برای خود خونه گرفتن هم معمولا اینجورین صاحب خونه ها که میگن تو چه جوری ثابت میکنی که خرجت رو داری؟ در این صورت شما یا باید به طرف نشون بدین که پول بلوکه کردین (که شما چون حساب ندارین این کارو نکردین) یا برگه ی اسکولارشیپی چیزی داشته باشین که شما اینو هم متاسفانه ندارین. امیدوارم بتونین یه صاحبخونه ی غیر اینجوری پیدا کنین.
    ولی یه چیزی به این فکر کردین که اگر احیانا احیانا خدای نکرده، یه جایی مسئول دانشگاه ازتون پاسپورت بخواد (مثل کتابخونه ی دانشگاه) و احیانا نگاه کنه و ببینه که شما ویزا ندارین ولی ثبت نام کردین، چی میشه؟!

من این قسمت آخر را متوجه نشدم یعنی با ویزای شنگن میتوانم دانشگاه ثبت نام کنم آن وقت ممکن است مثلا در کتابخانه به مشکل برخورد کنم؟؟؟ ماجرای شاه بخشیده شاغلام نمیبخشه است که

ApplyAbroad Superstar

[/COLOR]من این قسمت آخر را متوجه نشدم یعنی با ویزای شنگن میتوانم دانشگاه ثبت نام کنم آن وقت ممکن است مثلا در کتابخانه به مشکل برخورد کنم؟؟؟ ماجرای شاه بخشیده شاغلام نمیبخشه است که
    من نمی دونم همه ی دانشگاها این طوریه یا نه، ولی من شخصا برای کتابخونه که رفتم ثبت نام کنم گفت پاسپورت + برگه ی anmelde + کارت دانشجویی رو میخواد.
    البته ثبت نام کردن توی کتابخونه اجباری نیست و شاید روندش برای همه ی دانشگاها این طوری نباشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    من نمی دونم همه ی دانشگاها این طوریه یا نه، ولی من شخصا برای کتابخونه که رفتم ثبت نام کنم گفت پاسپورت + برگه ی anmelde + کارت دانشجویی رو میخواد.
    البته ثبت نام کردن توی کتابخونه اجباری نیست و شاید روندش برای همه ی دانشگاها این طوری نباشه.
    فکر میکنم تو شهر شما کلا هم همه سختگیرن یه جورایی. نمونش این که می گین صابخونه و کتابخونه هم ازتون برگه anmelde خواستن. از من هیچ کدوم از اینها این برگه رو نخواستن. حتی بانک هم از من نخواست. فقط بیمه aok خواست ازمن این برگه رو. تازه پول Deposite هم که ندادم هیچ، اول آگوست که میخواستم خونه رو تحویل بدم چندروز قبلش صابخونه داشت میرفت یه مسافرت 2-3 هفته ای. حتی خونه رو از من تحویل نگرفت. فقط گفت هروقت رفتی کلید رو بزار تو طاقچه و برو به سلامت) خیلی آدم خوبی بود)

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

سلام

من مورد خودم رو می خوام بنویسم و نظرتون رو بپرسم:

من دهم جولای مصاحبه داشتم و برای کالج شهر Halle-Wittenberg اقدام کردم که آزمون ورودیش 21 آگوست بود. من 15 آگوست رفتم سفارت و چون دیدم هنوز ویزام نیومده خواستم درخواستم رو تغییر بدم به هانوفر (از اونجا هم پذیرش داشتم - امتحانش 6 سپتامبره) که بلکه حداقل به اونجا برسم.

خانمی که در باجه یک بود (همان خانم مصاحبه گر) اول رفت و سعی کرد برای 21 آگوست کار من رو راه بندازه اما اومد و گفت به 21 آگوست نمی رسی اما درخواستت رو به هانوفر تغییر می دم و امروز با فکس درخواستت رو می فرستم هانوفر. بعد گفت تا آخر هفته آینده (همین هفته ای که توش بودیم) ویزات میاد منتظر باش. بعد پذیرش هانوفر رو از من گرفت و منم خوشحال منتظرم جوابم بیاد! البته به من گفت با Ausländerbehörde هانوفر تماس بگیر و بگو عجله کنن و کارتو زود انجام بدن و گفت کار من OKه از نظر سفارت و خانم کنسول با پرونده من موافقت کرده. دو روز بعد به اون اداره ایمیل زدم ولی اونا گفتن سه هفته دیگه مدارکت بدست ما میرسه و الان ما نمی تونیم کاری انجام بدیم.

این هفته گذشت و من فکر می کردم طبق گفته اون خانم ویزام میاد، اما هنوز که نیومده. من حتی بخاطر تعطیلی های این هفته رفتم و خروج از کشورم رو هم درست کردم که اگر ویزام اومد بتونم برم. حالا نمی دونم چیکار کنم. برم سفارت یا به آقای مالکی یا خانم هاشمی ایمیل بزنم یا فقط منتظر باشم همینطوری!؟

نظر شما چیه؟

ApplyAbroad Superstar

برای چه بخشی از مراحلی که در آلمان انجام میدهیم ویزای دانشجویی لازم است؟
    افتتاح حساب، اجاره خانه، ثبت نام دانشگاه و ... ( مثل سوال های تستی شد امیدوارم یکی بیاد بگه گزینه د: هیچکدام)
    حقیقتش من پرونده ام درگیر پروسه امنیت شده و امیدی ندارم که تو این یک ماه باقی مانده جواب بیاد (در حالی که بعضی دوستان میگفتند پارسال هر وقت تماس میگرفتند برای فرم نهایتا سه چهار هفته بعد نتیجه مثبت اعلام میشد)
    بهرحال به ذهنم رسیده از طریق یکی از کشورهای شینگن برم آلمان و کارهای دانشگاه و غیره را انجام بدهم و تا اون موقع انشا... که ویزا هم آماده بشه
    حقیقتش برام ممکن نیست دیفر کنم به سال بعد
    فکر کنم شما اگه بگین برای کدوم ایالت میخواین شاید کسی باشه از اون ایالت که بتونه بهتون کمک کنه.
    ولی این رو هم بهتون بگم که اگه قرار باشه ویزای شما به شروع ترم نرسه اصلا به شما ویزا نمی دن. یعنی برای اینکه ویزای شما صادر بشه، اونا خودشون خبر دارن که شروع کلاسای شما کی هست و اگر بخوان ویزای شما رو اکی کنن برای همون ترم و تا قبل از شروع کلاسای شما ویزا رو بهتون میدن. پس مطمئن باشین اگه قرار باشه ویزای شما بیاد یه جوری میاد که برسین ثبت نام کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط chapalmapal نمایش پست ها
    سلام

من دهم جولای مصاحبه داشتم و برای کالج شهر Halle-Wittenberg اقدام کردم که آزمون ورودیش 21 آگوست بود. من 15 آگوست رفتم سفارت و چون دیدم هنوز ویزام نیومده خواستم درخواستم رو تغییر بدم به هانوفر (از اونجا هم پذیرش داشتم - امتحانش 6 سپتامبره) که بلکه حداقل به اونجا برسم.

خانمی که در باجه یک بود (همان خانم مصاحبه گر) اول رفت و سعی کرد برای 21 آگوست کار من رو راه بندازه اما اومد و گفت به 21 آگوست نمی رسی اما درخواستت رو به هانوفر تغییر می دم و امروز با فکس درخواستت رو می فرستم هانوفر. بعد گفت تا آخر هفته آینده (همین هفته ای که توش بودیم) ویزات میاد منتظر باش. بعد پذیرش هانوفر رو از من گرفت و منم خوشحال منتظرم جوابم بیاد! البته به من گفت با Ausländerbehörde هانوفر تماس بگیر و بگو عجله کنن و کارتو زود انجام بدن و گفت کار من OKه از نظر سفارت و خانم کنسول با پرونده من موافقت کرده. دو روز بعد به اون اداره ایمیل زدم ولی اونا گفتن سه هفته دیگه مدارکت بدست ما میرسه و الان ما نمی تونیم کاری انجام بدیم.

این هفته گذشت و من فکر می کردم طبق گفته اون خانم ویزام میاد، اما هنوز که نیومده. من حتی بخاطر تعطیلی های این هفته رفتم و خروج از کشورم رو هم درست کردم که اگر ویزام اومد بتونم برم. حالا نمی دونم چیکار کنم. برم سفارت یا به آقای مالکی یا خانم هاشمی ایمیل بزنم یا فقط منتظر باشم همینطوری!؟

نظر شما چیه؟
    مثل اینکه شما واسه مستر اقدام کرده بودین و فرم رشته خاص هم پر نکردین درسته؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chapalmapal نمایش پست ها
    سلام

نظر شما چیه؟
    مشکل اینه که اینها در حالت عادی مدارک توسط پست فرستاده میشه و ممکنه به خاطره اون طول کشیده باشه. نگران نباشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)