صفحه 75 از 438 نخستنخست ... 25656667686970717273747576777879808182838485125175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Senior Member esf11 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    بگم با اداره مهاجرت تو آلمان ( شهری که دانشگاهم هست) تماس بگیرن؟

یعنی اگه از آلمان به سفارت زنگ بزنن فایده نداره؟
    سفارت بشون میگه ما کاره ای نیستیم اما امتحان کنید. نه بابا واسه امنیت دیگه کاری با مهاجرت ندارن و من نمیدونم کجا میره واسه چک امنیتی فوق لیسانسیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن ویزا (قبل یا بعد از اقدام)

سلام
    من بعد از 6 هفته كه درخواست ويزا دادم براي دانشگاه كلاوستهال، رشته ام مهندسي شيمي و بعد از 6 هفته نامه ريجكت رو گرفتم كه توي نامه ذكر شده به خاطر اينكه 5 ساله كار ميكنم نميتونم بعد از 5سال در يك كشور ديگه درس بخونم (مدرك زبانم zd1 نمره 3)و ضمنا" نوشته كه انگيزه كافي هم نداشتم.در ضمن فرم رشته هاي خاص هم پر كردم و امروز كه به باجه اطلاعات رفتم به خانمه گفتم تا كي وقت دارم اعتراض كنم و اون هم گفت چرا اعتراض كني و يكبار ديگه از آقاي مالكي وقت بگير حالا نمي دونم اعتراض كنم يا وقت دوباره بگيرم اگه وقت دوباره بگيرم همين آش و همين كاسست ديگه .خواهشا راهنمايي كنيد چرا كه 7 ماهه كارم و بخاطرش تعطيل كردم و اگه اعتراض كنم چقدر فرصت دارم و نمونه نامه اعتراض اگه دارين بهم معرفي كنين)

نقل قول نوشته اصلی توسط pejjman نمایش پست ها
    سلام
    من بعد از 6 هفته كه درخواست ويزا دادم براي دانشگاه كلاوستهال، رشته ام مهندسي شيمي و بعد از 6 هفته نامه ريجكت رو گرفتم كه توي نامه ذكر شده به خاطر اينكه 5 ساله كار ميكنم نميتونم بعد از 5سال در يك كشور ديگه درس بخونم (مدرك زبانم zd1 نمره 3)و ضمنا" نوشته كه انگيزه كافي هم نداشتم.در ضمن فرم رشته هاي خاص هم پر كردم و امروز كه به باجه اطلاعات رفتم به خانمه گفتم تا كي وقت دارم اعتراض كنم و اون هم گفت چرا اعتراض كني و يكبار ديگه از آقاي مالكي وقت بگير حالا نمي دونم اعتراض كنم يا وقت دوباره بگيرم اگه وقت دوباره بگيرم همين آش و همين كاسست ديگه .خواهشا راهنمايي كنيد چرا كه 7 ماهه كارم و بخاطرش تعطيل كردم و اگه اعتراض كنم چقدر فرصت دارم و نمونه نامه اعتراض اگه دارين بهم معرفي كنين)
    دوست عزیز متاسفم بابت رجگت .
    راستش هر وقت یکی رجکت میشه نکرانی منم زیاد میشه...و فکر میکنم که قراره منم رجکت شم....
    شما گفتین سفارت گفته انگیزه کافی نداشتین...میشه بگین انگیزه نامه تونو چه جوری نوشته بودین؟ کلا در این خصوص بیشتر توضیح بدین.
    ضمنا میتونین سوالتونو تو قسمت رد درخواست ویزا و نامه نکاریهای مربوطه عنوان کنین.

Member sorahi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran Polytechnic

نقل قول نوشته اصلی توسط pejjman نمایش پست ها
    سلام
    والا نمیدونم چرا بهتون گفتن اعتراض نکنین! من فکر میکنم اعتراض کنی زودتر جواب میگیری تو فروم بگرد و بچه هایی که اعتراض کردن و جواب گرفتن ازشون انگیزه نامه هاشونو بگیر و یه انگیزه نامه خوب بنویس و اعتراض کن
    If you really belive in things and stick to them, VERY LITTLE is IMPOSSIBLE
    پارسال همین موقع در انتظار ویزای آلمان امسال در انتظار ویزای آمریکا
    خدا سال دیگه رو بخیر کنه !!!!!

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid67 نمایش پست ها
    امید وارمم ویزای همه بچه ها به زودی بیاد

دانشگاه از من خواسته کسی رو از سفارت آلمان تو ایران معرفی کنم که باهاش ارتباط برقرار کنن و یک نامه رسمی بدن که ویزای منو زود تر بدن

حالا از من آدرس..شماره تلفن.... و ایمیله کسی که تو سفارت آلمان مسئول هست رو می خواد
    آدری و شماره تلفن و ایمیل کی رو باید بدم به دانشگاهم؟
    به نظر من از آقای مالکی بپرسین آدرس و تلفن کی رو باید بدین، اگه اجازه داد مال خودش رو بدین.
    شما قبلا مصاحبه داشتین درسته؟ من که چنین نامه ای رو قبل از مصاحبه ام گرفتم، to whom it may concern نوشته بود استادم، بالاش هم آدرس و تلفن گیرنده (سفارت آلمان، میدون فردوسی ...) رو نوشته بود. ولی نامه رو من دستی بردم (روز مصاحبه) دادم به اون آفیسره. اگه هنوز مصاحبه نکردین که این کارو بکنین فک کنم بهتره.

Junior Member

سلام
    از مصاحبه ی من هم 3 هفته میگذره و با اینکه دیر نشده ولی من حال خانم مریم1986 رو روز به روز بهتر درک میکنم چون هر روز میبینم شماره پرونده کلی آدم که بعد از من بودن رو سفارت داره اعلام میکنه...میشه از دوستان کسایی که ویزا گرفتن بگن چی ها توانگیزه نامه شون نوشتن ؟ راستش من الان که نامه خودم رو نگاه میکنم و غلط غلوط های رایج مثل داتیو و گنتیو آلمانی رو میبینم و اینکه دو تا اوملات های اشتباه روی معنی کلمه اثر گذاشته بدجوری به هم میریزم.... البته امتحان زبان که نبوده انگیزه نامه یک دانشجوی خارجی بوده اونم با اون همه استرس قبل از مصاحبه..... ولی فکر خوبیه راجع به انگیزه نامه حرف بزنیم بخصوص برای دوستانی که میخوان اعتراض ریجکت بگذارن.

سلام بجه ها من ویزام امروز اومد تقریبا 35 روز طول کشید
    برای لیسانس !

فقط یه سوال مهم من ساپورت مالی داشتم از طرف خالم اما باز برام زدن که گواهی به روز حساب بانکی ببرم ! حالا چه جوری باید 8040 یورو را ببرم یا نه ؟ جون تا جایی که میدونم برای ساپورت مالیم دیگه احتیاج به اون نیست !

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushpiano نمایش پست ها
    سلام بجه ها من ویزام امروز اومد تقریبا 35 روز طول کشید
    برای لیسانس !

فقط یه سوال مهم من ساپورت مالی داشتم از طرف خالم اما باز برام زدن که گواهی به روز حساب بانکی ببرم ! حالا چه جوری باید 8040 یورو را ببرم یا نه ؟ جون تا جایی که میدونم برای ساپورت مالیم دیگه احتیاج به اون نیست !

منم ساپورت مالی داشتم . روزی که رفتم ویزا رو بگیرم ، اون خانومه که پشته صندوق میشینه بهم گفت الان تو وزات میزنم که باید ۸۰۰۰ یورو ببری. منم زیره بر نرفتم گفتم من ضامن دارم. اونم عصبی شد گفت اداره مهاجرت زاده! منم گفتم اداره مهاجرت اشتباه کرده، اونم گفت اداره مهاجرت اشتباه نمیکنه !!! بادام گفت وزات صادر نمیشه منم گفتم برو بابا!!!! بلند شد رفت منم رفتم رو صندلی نشستم . یهو دیدم اسم را آنونس کردن ، وقتی رفتم گفت با خانومه کنسول حرف زدم گفت نزنم ، منم گفتم پس شوخیتون گرفته بود!!! خلاصه اینجوری تموم شد اما صندوق در راست میگفت!!!! اونجا تو پروندم زده بود ۸۰۰۰ تا !!! منم الان نگرانم یک وقت وقتی رفتم دارد سر نشه! شما هم اگه میتونی گواهی رو ببر اگه نمیتونی برو قشنگ بگو قضیه رو اگه هم قبول نکرد بگو من با کنسول میخام حرف بزنم! تو سایت ماله جلو شماره ی من نانوشته بود گواهی بیار!!!!

دوستان زیاد استرس نباشد ، ویزای من ۴ هفته ای اومد ! تازه ۲.۵ سال فراغت از تحصیل داشتم !انگیزه نامه را هم خیلی متفاوت نوشتم! گفتم میخام برم آلمان تا بتونم تو ۲ سال آلمان و اروپا رو بگردم ، از دکترا هم حرفی نزدم. بعد از تمام کردن درسم هم میخام برگردم چون بابام شرکت داره! الان جوون ام میخام برم حال کنم!!!! بدن کلی پشیمون شدم از اینکه اینا رو نوشتم! گفتم شاید ویزا ندن ، بگن تو نمیخایی درس بخونی! کلان سترس داشتم اما سر ۴ هفته ویزام اومد!!! زودتر از بقیه!!!

Junior Member

[QUOTE=Maryam1986;907999]دوست عزیز متاسفم بابت رجگت .
    راستش هر وقت یکی رجکت میشه نکرانی منم زیاد میشه...و فکر میکنم که قراره منم رجکت شم....
    شما گفتین سفارت گفته انگیزه کافی نداشتین...میشه بگین انگیزه نامه تونو چه جوری نوشته بودین؟ کلا در این خصوص بیشتر توضیح بدین.
    ضمنا میتونین سوالتونو تو قسمت رد درخواست ویزا و نامه نکاریهای مربوطه عنوان کنین.[/QUO

ممنون از همدردي و قسمت هر چي باشه همونه. من كه همه دوستام ويزاشون اومد و فقط من موندم چي ميشه گفت بعضي چيزا دست ما نيست .
    من انگيزه نامه رو با سه نفر از استاداي زبان آلماني چك كردم همشون گفتن عاليه، يه چند تا مطلب اضافه و چند تا هم كسر كردم كلا"سه پاراگراف بود ،اولي راجه به علاقه ام به رشته ام و دوم سابقه كاريام كه هدف از ادامه تحصيل و آلماني خوندن از همين محيط كارم شروع شده بود و آشنايي با چند آلماني و ايتاليايي در محيط كارم و صحبت با آنها و حتي پيشنهاد استادام(دانشگاه تهران) از انگيزه هام بود و پاراگراف آخري هم مستقيما عنوان نكردم كه برميگردم يا واميسم بلكه گفتم ميخوام سطح علميم بالا بره و چند تا چيز ديگه .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)