صفحه 76 از 438 نخستنخست ... 26666768697071727374757677787980818283848586126176 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

به نظر من اگه جواب از امنیت اومده باشه و اون وقت از دانشگاه به سفارت اینجا زینگ یا میل بزنن پیگیری کنن ممکن اون یه هفته ای که اینجا هم طول میدن تا ویزا اعلام بشه تسریع بشه....من خودم خیلی گیر دادم به مسئول دانشگاهم چون تا حالا ده هفته شده و اونم بیچاره دیروز گفت که زنگ زدم سفارت تهران و گفتم باید هرچه زودتر ویزای ایشون بیاد و این جور حرفا و اونا هم گفتن باشه...ولی امروز که همسرم واسه پیگیری رفته بود اون خانم باجه اطلاعات گفته بود اصلا هنوز جواب از امنیت نیومده...حالا ببنیم چی میشه اگه این زنگ زدن اونا واسه من تاثیر داشت و توی این چند روز اومد ویزای من حتما خبر میدم بقیه هم برین گیر دانشگاه بشین:دی
    ویرایش توسط patron : September 19th, 2012 در ساعت 11:35 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط mehbang نمایش پست ها
    سلام
    اون روزی که رفته بودم واسه تایید مدارکم(16 شهریور) هم اینجوری شده بود
    اونایی که واسه ویزا آمده بودن میگفتن که ویزاهای نمیدونم فلان افراد که ضروری تره امروز میدن.
    امروز صبح من دوباره رفتم و ما رو که دیروز هم رفته بودیم خارج از نوبت فرستادند تو تا پاسمون رو تحویل بگیریم و مشکلی هم نبود

امیدوارم همگی زودتر ویزاشون بیاد، آدم وقتی میبینه که اینهمه منتظر ویزاند به زور خوشحال میشه وقتی خودش ویزاش میاد

---
    یه نکته دیگه هم دور مورد این PhD خوندن و مطرح کردنش بگم. من خودم توی SOP ام اصلا حرفی از PhD نزده بودم (چون راستش می خوام برم کانادا یا آمریکا بعدش فکر می کردم چندان مهم نیست و صرفا فیلدی که توش می خوام کار کنم رو نوشته بودم) اما توی مصاحبه که ازم پرسید چیکار می کنی بعد فوقت مختصر گفتم PhD می خوام بخونم (نمی دونستم که خوب نیستش اون موقع) و در نهایت اون فرم امنیتی رو ندادند بهم و ویزام هم 26 روزه اومد.

چند صفحه قبل هم یک خانمی هم بود که اون هم شرایط مشابه من داشت، اما بهش آفیسر گفته بود فرم رو پر کنه، ولی بعدا خود سفارت تماس گرفته گفته تو که توی SOP ات نگفتی که می خوای PhD بخونی!! چند نفر هم من قبلا توی پست ها دیدم که گفته بودند می خواند که PhD بخونند [به آفیسر فکر می کنم] و ویزاشون خیلی سریع اومده.

خلاصه اینکه بنظرم بیشتر SoP مهم هست تا مصاحبه با آفیسر.

---
    یک نکته دیگه اینکه من CV ام خیلی مختصر بود و فقط دانشگاهم و پروژه ی کارشناسیم و استاد راهنما و جایی که توش مشغول به کار بودم رو نوشته بودم. بنظرم هرچی مختصر تر باشه بهتر هستش و بیخودی گیج نمیشند.

---
    البته من کلا نمی فهمم این داستان ها چی هستش، خوب کسی که تهدید امنیتی باشه احتمالا کلی از قبل روش سرمایه گذاری کردند و اینقدر مخفی کاری می کنند که هیچی پیدا نشه دیگه...
    ویرایش توسط h00k : September 19th, 2012 در ساعت 11:46 AM

دوستان من یکشنبه بهم زنگ زدن گفتن ویزات اوکی هست یکشنبه بعد بیا بگیر، البته خودم خونه نبودم به خانواده گفتن. ولی هنوز شماره منو تو سایت نزدن و خانم هاشمی هم جواب نداد. به نظر شما اگه فردا برم ویزا بهم میدن؟ به این خاطر میخوام زودتر برم که من از شیراز باید برم و اینکه برا دوشنبه بلیط گرفتم.

راستی من یه چیزی کشف کردم (اگه قبلا کشف نشده باشه lol)

زمان آپدیت شدن سایت فکر می کنم بعد از زمانی باشه که پاس های هر روز رو تحویل میدند، و اینجوری کسایی که پاسشون رو تحویل گرفتند از توی لیست در میارند. شاید دلیلی هم که دیروز سایت به روز نشد، این بود که پاس ها رو دیروز تحویل ندادن، البته شاید!!

نقل قول نوشته اصلی توسط h00k نمایش پست ها
    راستی من یه چیزی کشف کردم (اگه قبلا کشف نشده باشه lol)

زمان آپدیت شدن سایت فکر می کنم بعد از زمانی باشه که پاس های هر روز رو تحویل میدند، و اینجوری کسایی که پاسشون رو تحویل گرفتند از توی لیست در میارند. شاید دلیلی هم که دیروز سایت به روز نشد، این بود که پاس ها رو دیروز تحویل ندادن، البته شاید!!

من فکر نمکیونم اینطوری باشه! منظورم اینه که ۱۰۰ % وقتی پاس هارو تحویل دادن لیست آپدیت میشه! اینو که همه میدونن، (من قبل از گرفتن ویزا م از بچه های همینجا شنیده بودم!) من ویزا مو که گرفتم همون روزش اسم تو لیست نبود! بدم مطمئن باشد حده اقل ۱ نفر دانشجو پیدا میشه بره ویزا شو بگیره! اگه اون صف را از نزدیک ببینید بهتر متوجه میشد! بعدم الان وقته رفتنه همه حتا بلیتشون را هم گرفتن اگه ویزا شون بیاد بدو بدو میرن! احتمالن بخاطر نقص انسانی (تنبلی و شلوغی) دیروز آپدیت نشده!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط elham602002 نمایش پست ها
    منم 08.07 بودم. ارشد hydro science . هنوز نیومده. ایمیل هامم جواب ندادن. از آلمان پیگیری کردم گفتن پرونده از اداره خارج شده. فقط از سفارت پیگیری کنین. کاری جز صبر نمیشه کرد
    سلام
    من امروز صبح رفتم سفارت برای پیگیری ویزام
    80 روزه که منتظر ویزای مسترم
    بعد کلی خواهش و تمنا شماره پرونده ام رو چک کردن گفتن پرونده ات نیومده
    بعدم گفتن انقدر به سفارت گیر ندین به ما ربطی نداره از اونور یعنی آلمان پیگیری کنید
    تازه گفتن شاید اصلا به ترمت نرسی و خیلی امیدوار نباش!

Senior Member esf11 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط elham602002 نمایش پست ها
    منم 08.07 بودم. ارشد hydro science . هنوز نیومده. ایمیل هامم جواب ندادن. از آلمان پیگیری کردم گفتن پرونده از اداره خارج شده. فقط از سفارت پیگیری کنین. کاری جز صبر نمیشه کرد
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryams نمایش پست ها
    سلام
    من امروز صبح رفتم سفارت برای پیگیری ویزام
    80 روزه که منتظر ویزای مسترم
    بعد کلی خواهش و تمنا شماره پرونده ام رو چک کردن گفتن پرونده ات نیومده
    بعدم گفتن انقدر به سفارت گیر ندین به ما ربطی نداره از اونور یعنی آلمان پیگیری کنید
    تازه گفتن شاید اصلا به ترمت نرسی و خیلی امیدوار نباش!
    میشه هر دوتون تارخ هاتون و تاریخه اون فرمه و هر تاریخه مهمی که واستون بوده را بگید؟
    شما با خانم خمسه صحبت کردید یا خانم جوانه؟ زنگ زد یا فقط سیستم را چک کرد؟ باجه 2؟

Junior Member

3جولای مصاحبه داشتم
    همون روز هم اون فرم رو تحویل دادم
    ترمم 8 اکتبر شروع میشه البته تو فرمم نوشته بودم که آخر آگوست میخوام آلمان باشم
    با یه خانم جوون باجه 2 حرف زدم تو سیستمش چک کرد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر - سخت افزار - امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن ویزا (قبل یا بعد از اقدام)

سلام
    من 9 جولای مصاحبه داشتم، 3 روز پیش به سفارت ایمیل زدم، امروز بهم جواب دادن:

embassy will contact you in the next few days
    German embassy Tehran

دوستانی که تجربه دارن میشه بگن این یعنی خوب یا بد؟؟؟

پیش فرض پاسخ : فقط اعلام نتیجه درخواست ویزای دانشجویی

این آلمانی ها دیگه اعصاب من و خورد کردن بعد از 40 روز از مصاحبه ( بدون پر کردن فرم رشته خاص و همچنین گفتم دکترا نمی خوام بخونم)

دانشگاه با اداره مهاجرت تماس گرفته تو آلمان..آفیسر تو المان گفته چون ایران تحریمه این ها باید یه حساب تو آلمان داشته باشن تا پول بلوکه کنن بعد ویزا صادر بشه!!!!!! آخه وقتی تحریم هستیم من از ایران چطوری حساب باز کنم ( این دانشگاه تو المان به جایی که کمک کنه داره بعد تر کارامونو خراب می کنه) این ها نمی دونن ما باید پول ببریم بعد حساب باز کنیم؟

این هم متن ایمیل دانشگاه
    But the person in charge also told me, that if you don´t have scholarship you have to open a frozen bank-account.
    Because of the embargo with Iran you won´t get visa without that account. The best would be now to ask
    the German embassy in your country what you have to do for it, and which banks are accepted.
    They have to know it, for example the "Deutsche Bank" is accepted. The email address i gave you (from the visa office here) will
    not answer your mail if you are sending them one.
    The official told me that you, hamid, have a bank account with 10.000 Euro.
    You now have to transfer for minimum 8.000 Euros to a bank (frozen account) where in case that somethings happens
    the University is the beneficiary and that they get their semester fees...(the minimal costs are about 670 Euros each month,
    8.000 Euros for 12 month).
    I think it´s just an administrative step you both have to do and then the process will go on.

Alternatively he told me that you can bring a declaration of undertaking from your parents.
    In the case that you have financal problems, the university than can demand the money from your parents.

I know my explanation is quite vague, but i´m not working in an embassy...
    So please contact the German embassy and let me know what they told you!!

چی کار کنم حالا؟؟

یادمان باشد بازی سختی داریم ولی بازی نکرده نبازیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)