صفحه 8 از 438 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 4378

موضوع: آرشیو شده : مسائل پیرامون ویزای تحصیلی و تجربیات شخصی (تا آگست سال 2012)

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

پیش فرض پاسخ : ویزا (تجربه های شخصی)

دوستان من امروز وقت سفارت داشتم:
    25/05/2011
    من وقتم ۹ تا ۹:۱۵ بود. به شخصه توصیه میکنم از ۷:۳۰ اونجا باشید. اما بر اساس زمان های افراد، اجازه ورود میدادن. البته یه مقدار هم عقب تر بودن، به طوری که ساعت ۸:۱۵ بود و کسایی که ۸ بودن هنوز بیرون بودن. من خودم از ۷:۳۰ اونجا بودم و تقریبا ۸:۳۰ ۸:۴۵ رفتم داخل(شانس ما خوب بود و سریع بعد ۸:۳۰ ها۹ رو گفت بیان تو). همونجا که وارد میشید پاسپورت و Print روز مصاحبه رو ازت میگیرن و چک میکنن و بعد پاسپورتتون رو به همران یه برگه که دو قسمت داره و تو هر قسمت یه شماره هست بهتون میدن(شماره ها همچین چیزایی هستن: A069 و B069 که اولی برای ورود به سالن و دومی برای رفتن به باجه هستش وقتی که رفتید تو سالن). بعد بازرسی بدنی میشید و اگه کیفی داشته باشید، یه نگاه کوچیکی بهش میکنن.(طرف به شوخی از من پرسید چاقو همرات داری، منم گفتم شرمنده، ایشالا دفعه بعد). بعد همین که وارد حیات میشید صندلی هستش که باید اونجا منتظر بشید تا شمارتون رو بخونن(یه تابلوی کوچیکی هم هست بالا و جلوی اولین صندلی ها که شماره ای که باید بره رو نشون میده). بعد که شمارتون خونده شد، میرید داخل سالن. یه سالن نسبتا کوچیکی هستش که دور تادورش باجه هستش که کسایی که مصاحبه میکنن، از پشت شیشه باهاتون صحبت میکنن و مدارک رو هم از زیر شیشه میدید بهشون. توی سالن که شمارتون رو خوندن، میگه که برید باجه شماره فلان(دوباره یه تابلو هستش که شماره و شماره باجه رو میزنه). درضمن همون شماره دوم رو میخونن.
    بعد که میرید سر باجه اون طور که من دیدم همه ایرانی بودن. البته یه نفری رو دیدم که با یه خانوم آلمانی انگلیسی صحبت میکرد(فکر کنم اون شرایطش خاص بود). مدارک رو به اون ترتیبی که تو اون pdf مدارک مورد نیاز زده بود از من نخواست. هرچی رو خواست بهش دادم و در ضمن صبر هم میکرد که مدارک رو جمع و جور کنم و مشکلی از این لحاظ نبود. کلا فارسی صحبت کردیم، که رسید به اینجا که هدفت چیه از تحصیل در آلمان، خانومه بهم گفت که انگلیسی بگو ببینیم انگلیسیت چه طوره، منم شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن که به دلیل ۴ ام رسیدم گفت Ok، Ok کافیه. بعد کارای دیگه رو کردیم و وقتی کارم تو باجه تموم شد، رو یه برگه یه چیز نوشت و داد به من گفت برو صندوق حساب کن و تقریبا ۶ تا ۸ هفته دیگه خبر میدیم. بعد رفتم صندق و ۹۱۰۰۰ تومن دادم به صندوق و اون خانوم یه برگه A4 که یه سری اطاعات روش هست، رو به همراه یه برگه کوچیک که اطلاعاتی مثل شماره پرونده و اینا توش بود (واسه من اینقدر بدخط نوشتن نمیدونم چیه!!!) رو روش منگنه کرد و بهم داد و گفت که بهتون زنگ میزنیم و اون موقع با پاسپورت بیا.
    بعدش هم بر می گردید همونجایی که داخل شده بودید، کنار در ورودی یه در خروجی هست که باید بهشون بگید میخواید خارج بشید، تا در رو باز کنن. بعد از این که خارج میشید، دیگه میشه مسیر خونه ما. واسه خودتون رو بهتر بلدید.
    امیدوارم تجربم مفید باشه واسه دوستان.
    باز اگه سوالی بود، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.
    همگی موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Media Informatics / RWTH Aachen University

سلام دوستان
    جریان این مدرک بیمه چیه؟ توی چک لیست سفارت که چنین چیزی ندیدم.
    من جند صفحه آخر این تاپیک رو خوندم اما جواب درستی نگرفتم.

Member l0st_l0rd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhonline نمایش پست ها
    سلام دوستان
    جریان این مدرک بیمه چیه؟ توی چک لیست سفارت که چنین چیزی ندیدم.
    من جند صفحه آخر این تاپیک رو خوندم اما جواب درستی نگرفتم.
    شما بیمه رو تو تاپیک بیمه در همین بخش پیگیر باشید
    موقع گرفتن ویزا باید اراده بدهید نه مصاحبه

Member
    رشته و دانشگاه

سلام دوستان
    من امروز مصاحبه داشتم.
    نکته خاصی ندارم به تجربیات دوستان اضافه کنم جز اینکه جای هیچگونه نگرانی نیست اگه مدارکتون کامل باشه. از هر کدوم از مدارک دو نسخه کپی حتما داشته باشید. از 7:30 هم اونجا باشید. ایشالا بدون هیچ مشکلی مصاحبه میشید.

سلام دوستان
    من امروز مصاحبه داشتم.
    نکته خاصی ندارم به تجربیات دوستان اضافه کنم جز اینکه جای هیچگونه نگرانی نیست اگه مدارکتون کامل باشه. از هر کدوم از مدارک دو نسخه کپی حتما داشته باشید. از 7:30 هم اونجا باشید. ایشالا بدون هیچ مشکلی مصاحبه میشید.
    من که ساعت مصاحبه ام 12 هس منم باید از 7:30 تو صف وایسم؟

Junior Member

salam.mishe emeilitono bedid? man chanta soal dar morede sefarat daram.mersi.arash
    نقل قول نوشته اصلی توسط jO نمایش پست ها
    سلام، من 2 روز پیش (3 جولای) سفارت وقت داشتم. چنذ تا نکته هست که برای اونایی که نرفتن مفیده (شما هم تجربیات خودتونو اضافه کنین):
    1. هر چیزی که می برین (مدارکی که خود سفارت گفته یا چیزایی مثل مدرک زبان، cv و...) حتما دو تا کپی ازش ببرین. البته تو خود سفارت می شه کپی گرفت اما وسط مصاحبه ایده ی خوبی نیست!
    2. دوره ی من انگلیسیه و کارنامه ی تافل براشون برده بودم. با این حال ازم پرسید میتونم آلمانی صحبت کنم یا نه؟ (من گفتم اصلا) از اون به بعد انگلیسی حرف زدیم.
    3. از من بیمه نخواست اما از نفر قبلیم خواست. با اون انگلیسی حرف نزد اما با من زد، پس لزومی نداره همه عین هم باشن.
    4. به نظر من بهتره هرچی ازتون خواست بهش بدین نه بیشتر. حرف اضافه زدن هم به انتخاب خودتون... چون مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد
    5. اگر سوالی هست حتما بپرسید.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolferl نمایش پست ها
    من که ساعت مصاحبه ام 12 هس منم باید از 7:30 تو صف وایسم؟
    زمان ورود به داخل حیاط سفارت چندان به زمان وقتی که گرفتید نداره. فقط چک می کنند می بینند وقت دارید یا نه. توصیه می کنم 7.5 اونجا باشید که کارتون سریع راه بیوفته. من 8:15 دقیقه وارد حیاط سفارت شدم ولی ساعت 10 مصاحبه ام شروع شد. در حالی که وقتم ساعت 9 بود.

سلام دوستان
    من امروز مصاحبه داشتم.
    یعنی از هر مدرکی که می بریم فقط یک نسخه ترجمه رسمی مُهردار و 2تا کپی معمولی داشته باشیم کفایت می کنه؟
    Life is short! Break the rules
    Forgive quickly, Kiss slowly, Love truly, Laugh uncontrollably
    And never regret anything
    That made you smile!

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Golnar نمایش پست ها
    یعنی از هر مدرکی که می بریم فقط یک نسخه ترجمه رسمی مُهردار و 2تا کپی معمولی داشته باشیم کفایت می کنه؟
    از من که علاوه بر یک نسخه ترجمه رسمی فقط یک کپی اضافه از هر مدرک گرفت. شما اگه بتونی اضافه تر ببرین خیالتون راحت تره، چون رفتار مصاحبه گرها ممکنه یکسان نباشه.
    مثلا با من فقط فارسی مصاحبه شد. با بچه ها انگلیسی یا حتی آلمانی هم مصاحبه شده...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Wolferl نمایش پست ها
    پس آماده بشم برا کباب شدن
    اگه زود بری دیگه کباب نمیشی! چون نوبت عملا از زمانی حساب میشه که وارد سفارت میشی. بعد از اون دیگه ساعتی که وقت داری مهم نیست، شماره هایی که موقع ورود میگیری مهمه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)