نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مدت زمان انتظار برای ویزا (از تحویل مدارک تا گرفتن ویزا)

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کمتر از دو ماه

88 70.97%
  • بین دو تا چهار ماه

13 10.48%
  • بین چهار تا هشت ماه

4 3.23%
  • بیش از هشت ماه

1 0.81%
  • کمتر از چهار ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
  • بین چهار تا هشت ماه برای رشته های خاص

12 9.68%
  • بیش از هشت ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
صفحه 15 از 237 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2368

موضوع: آرشیو شده : اعلام نتیجه درخواست ویزا، مدت انتظار و تحویل ویزا (تا ابتدای سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

من چند سوال دارم.
    من از طرف کسی ساپورت مالی میشم ، میخوام بدونم وقتی از طرف اداره اقامت آلمان از طرف وضعیتشو سوال میکنن یعنی وضعیت من ok بوده.
    کسی که منو ساپورت کرده وقتی به اداره اقامت رفته بهش گفتن چند روزه مدارکو فرستادن ایران ولی بهم تلفن نشده ، مگه تو ایران هم دوباره بررسی میکنن؟ یا اصلا چجوری باید بفهمم ریجکت شدم یا نه؟
    برای پیگیری باید وقت بگیرم یا .........؟
    ممنون میشم کسی جوابمو بده

سلام
    من 3 روز پیش مدارکم رو برای ویزا به سفارت دادم. کسی میدونه چند روز حداکثر طول میکشه تا مدارک رو برای بررسی نهائی به اداره اتباع خارجه شهر مورد نظر در آلمان بفرستن؟
    میخوام به استادم در آلمان بگم یه سر بره اونجا و پیگیر بشه که زودتر ویزا رو بدن. Thuringen شهر دانشگاهه منه.
    مرسی.
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_p62
    من چند سوال دارم.
    من از طرف کسی ساپورت مالی میشم ، میخوام بدونم وقتی از طرف اداره اقامت آلمان از طرف وضعیتشو سوال میکنن یعنی وضعیت من ok بوده.
    کسی که منو ساپورت کرده وقتی به اداره اقامت رفته بهش گفتن چند روزه مدارکو فرستادن ایران ولی بهم تلفن نشده ، مگه تو ایران هم دوباره بررسی میکنن؟ یا اصلا چجوری باید بفهمم ریجکت شدم یا نه؟
    برای پیگیری باید وقت بگیرم یا .........؟
    ممنون میشم کسی جوابمو بده
    ببخشيد سوال شما فكر كنم كمي نامفهوم بود.اينكه از طرف وضعيتش رو سوال ميكنن براي اين هست كه ايشون بايد شرايط خاصي رو براي ساپورت مالي داشته باشند و اگر از ايشون قبول كردند يعني حتما اين شرايط رو دارند ديگه ،ولي اين ربطي به اين نداره كه شما حتما ويزا بگيريد بلكه فقط قسمت ساپورت مالي شما حل شده(البته تا اونجا كه من از سوالتون متوجه شدم).من نميدونم قرار هست به شما تلفن بشه و چه چيزي گفته بشه ؟
    شما كي وقت مصاحبه داشتيد؟به هر حال اعلام نتيجه ممكنه تا دو ماه و حتي بيشتر طول بكشه.براي پيگيري فكر نكنم كار خاصي بتونيد انجام بديد مگر اينكه تلفني به شما جواب بدهند كه اونم يه چيزي همينطوري خواهند گفت احتمالا!فكر ميكنم فقط بايد صبر كنيد و به اصطلاح گوش به زنگ باشيد.اگر بيش از حد طول كشيد پيگيري كنيد.من البته هنوز تجربه اين انتظار رو ندارم ولي از تجربيات دوستان ميشه فهميد كه به درازا كشيدن جواب اصلا غير عادي نيست...
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Engineering /TU Darmstadt

سلام

من ۱۸ تیر وقت مصاحبه دارم. بورسیه erasmus mundus هستم. شنیدم به بچهای این دوره زودتر ویزا میدان. کسی هست که براش پیش اومده باشه؟

سوال دیگه یی‌ داشتم درمورد اینکه من اگه موقهٔ جواب نهایی ویزا خودم نباشم (خارج از کشورباشم می‌تونم پاسپورتمو پست کنم که اینجا وکیلم بره visa رو بگیر؟

اگه موقهٔ گرفتن visa‌ آلمان یه ویزا دانشجویی دیگه تو پاسم باشه برام مشکلی‌ پیش میاد؟

Junior Member

جواب سؤالتون بستگی به حجم كار سفارت داره، و یه مدت مشخص و ثابت نیست. از دوستانی كه تجربه درخواست پیگیری از طریق استاد مربوطه یا دانشگاه رو دارند بپرسید. متأسفانه اكثر بچه های فروم كه میرن دیگه ارتباطشون قطع میشه. به نظر من یه جستجو بزن ببین چه كسایی قبلاً این كار رو كردن و با ایمیل یا پیام خصوصی ازشون بپرس. چون خیلی از بچه های امسال یا هنوز مصاحبه شون رو انجام ندادن یا احتیاج به پیگیری نداشتن. الان كلاً زوده.

راستی یه چیز دیگه هم بگم، فكر میكنم ریزنمرات (معدل) دیپلم و پیش دانشگاهی هم سهم قابل توجهی در پروسه اخذ ویزا داشته باشه. (تجربه شخصی و صحبت با آفیسر مصاحبه كننده)

Junior Member

از جوابتون ممنون.البته منظورم از اینکه پرسیدم از ساپورترم تحقیق کردن اینه که گفتم شاید اگر مرحله آخر کاری این تحقیق بوده و یعنی باقی مسایل حل شده باشه و بعد این تحقیق انجام بشه و اگر جای دیگه مشکلی بود اصلا به این مرحله نمیرسید.
    راستی یه سوال دیگه:من از اداره اقامت آلمان راجع به وضعیتم پرسیدم و اونها گفتن که مدارک به ایران فرستاده شده.آیا دوباره تو ایران مدارک باید بررسی بشه و مدت زمانش چقد طول میکشه.در ضمن ریجکت شدن رو تلفنی میگن یا نامه میاد؟
    مرسی.

نه اين مرحله آخر نيست كه شما ديگه بگي همه چي ok حالا كه به اينجا رسيد ديگه مشكلي نيست.هر قسمتي براي خودش بررسي ميشه .
    در مورد ريجكت شدن قبلا فكر كنم نامه ميومد ولي الان ديدم كه ميرن اونجا و يه نامه بشون ميدن كه ريجكت شدن.بهتره دوستاني كه اطلاع دقيق دارند بگند.
    اينكه مدارك مجدد تو ايران بررسي ميشه رو نميدونم ولي خب يه مرحله مهم و طولاني تر ديگه هم هست و اونم چك امنيتي هست.ديگه ترتيب بررسي اينا و بقيه مراحل رو ممكنه ما ندونيم ولي جواب نهايي اينا به كليه مراحل وابسته هست.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

از راهنماییهاتون ممنونم.امروز با من تماس گرفتن و گفتند ویزا آمادست.مثل اینکه تو ایران هم 1 هفته مدارکو بررسی میکنن.من اینجا رشته کشاورزی خوندم و میخوام در دانشگاه هامبورگ بیوتکنولوژی ادامه بدم.در ضمن یک راهنمایی که احتمالا همه میدونن اما شاید کسی ندونست و بهش کمک بشه .من برای ترم زمستان پذیرش دارم اما اداره اقامت آلمان اگر کسی پذیرش دانشگاه داشته باشه و بخواد چند ماهی زودتر بره تا زبانش خوب بشه موافقت میکنه به شرطی که یک کلاس زبان آلمانی در آلمان ثبت نام کرده باشه.همگی موفق باشین.راستی کلا مدت انتظارم 2.5 ماه بود.

تبریک میگم رضا. میسه بگی چه طوری با اداره اقامت تماس گرفتی و اینکه شمارش رو از کجا آوردی؟ مرسی.

Junior Member

ببخشید که کامل نگفتم.منظورم از اینکه تماس گرفتم این بود که عموی من که منو ساپورت کرده به اداره اقامت رفته و پیگیری کرده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)