نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مدت زمان انتظار برای ویزا (از تحویل مدارک تا گرفتن ویزا)

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کمتر از دو ماه

88 70.97%
  • بین دو تا چهار ماه

13 10.48%
  • بین چهار تا هشت ماه

4 3.23%
  • بیش از هشت ماه

1 0.81%
  • کمتر از چهار ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
  • بین چهار تا هشت ماه برای رشته های خاص

12 9.68%
  • بیش از هشت ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
صفحه 16 از 237 نخستنخست ... 6789101112131415161718192021222324252666116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 2368

موضوع: آرشیو شده : اعلام نتیجه درخواست ویزا، مدت انتظار و تحویل ویزا (تا ابتدای سال 2012)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Engineering /TU Darmstadt

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

سلام

آیا میشه یک نفر رو وکیل قرار داد که برای گرفتن نتیجه بره سفارت؟ من بعد از مصاحبه میرم مسافرت و میخوام یه وکالت به بابام بدم که نتیجه رو (ایشالله ) خود ویزا رو بره بگیره . برای کانادا میشد این کارو کرد. آلمانم همینطوره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush_iut
    سلام

آیا میشه یک نفر رو وکیل قرار داد که برای گرفتن نتیجه بره سفارت؟ من بعد از مصاحبه میرم مسافرت و میخوام یه وکالت به بابام بدم که نتیجه رو (ایشالله ) خود ویزا رو بره بگیره . برای کانادا میشد این کارو کرد. آلمانم همینطوره؟
    ويزاي توريستي رو هم مطمينم هم ديدم كه ميشه با ارايه رسيدي كه سفارت داده و شناسنامه مال هركسي رو دريافت كرد ونه وكالت ميخواد نه نسبت فاميلي.ولي در مورد ويزاي داشجويي اطلاعي ندارم.حتما از خود سفارت بپرسيد.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member

جواب منو 35 روزه دادند. اما به نظر من برای شما جای نگرانی وجود نداره. پست های بسیاری رو در همین سایت دیدم که میگفتند اداره اقامت آلمان نیازهای فوریتی دانشجویان رو در اولویت قرار میده. یادم نیست کجا اما یکی نوشته بود هفته اول شهریور مصاحبه داده و موفق شد برای شروع ترمش که توی اکتبر بود ویزا رو بگیره. اینجاست که باید گفت قربون آدم چیز فهم.

Junior Member

سلام

من واسه PhD از دانشگاه کارلسروهه در زمینه فیزیک (کیهانشاسی) پذیرش گرفتم و ویزام هم پس از یک ماه رسید. اگه دوستان نیازی به نتیجه تجربیات من داشته باشن، خوشحال میشم که اگه بتونم کمکشون کنم.
    Alavirad

سلام
    امروز بعد از 12 روز از سفارت به من زنگ زدن كه 23 تير پاسپرت و بيمه را ببرم براي ويزا. ))
    خوشحالم. اميدوارم ويزاي بقيه هم بياد. بزودي
    نكته اينكه من بورسيه بودم از دانشكاه براي مستر . و شهر مجل بررسي مدارك هم شلوغ نيست و استاد هم پيگير بوده ظاهرا چون من خواستم ازش ولي هنوز بهم نگفته چيكار كرده يا نكرده / انقدر سريع شد كه نتونستم هنوز بپرسم ببينم اصلا تماس داشته يا نه.
    به هر حال تصو ميكنم بورس بودن و شلوغ نبودن مهمترين دليل زود اومدن ويزام بوده بعد از كمك خدا
    ممنون
    شب سردي است، و من افسرده. راه دوري است، و پايي خسته. تيرگي هست و چراغي مرده. مي کنم تنها از جاده عبور: دور ماندند ز من ادمها. سايه اي از سر ديوار گذشت، غمي افزود مرا بر غمها. فکر تاريکي و اين ويراني بي خبر آمد تا با دل من قصه ها ساز کند پنهاني. نيست رنگي تا بگويد با من اندکي صبر سحر نزديک است. هر دم

Congratulation Nafas...After all problems you faced, it is a really good news...Good luck
    Keep calm...Time will solve any problem

Junior Member

پیش فرض گرفتن ویزای آلمان برای دانشجوهای ایرانی با مشکل مواجه شده؟!

سلام دوستان

من به چند تا استاد آلمانی ایمیل زدم در مورد ادامه تحصیل دکترا تو آلمان، جوابی که از یکیشون گرفتم این بود:

Dear Sir

we have at the moment problems to get German visa for Iran students. So
    first you should clarify your visa situation. If you know exactly the visa
    preconditions, let us know. Then we can discuss further.

ممنون میشم اگه کسی در این مورد اطلاعی داره، منو هم در جریان بذاره. یعنی انقدر اوضاع روابط خرابه که حتی مقدمات اپلای و... رو هم نمیشه انجام داد؟
    کلاً مطمئن نیستم منظورشو فهمیده باشم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان برای دانشجوهای ایرانی با مشکل مواجه شده؟!

آقای بیژن به فروم خوش آمدید

بهتر بود این مطلب رو در یکی از تاپیکهای مربوطه، مثل ویزای آلمان یا بخش نتایج ویزا مطرح میکردید و یه تاپیک جدید باز نمیکردید.

اونچیزی که توی یکی دو سال اخیر شاهد بودیم این بوده که ویزای دانشجویان دکترا رو لفت میدن، و تا 8-10 ماه هم دیده شده که طول بدن. اما اگه منظورتون این وقایع اخیر هستش، که تا پریروز که من سفارت بودم و روند ویزا دادن رو مشاهده کردم، به نظر نمیاد که مشکلی وجود داشته باشه.

به نظر من شما به استادتون بگید، ویزا مشکلی نداره، شما فقط بورس واسمون جور کن.
    البته یه چیزی، به بعضی رشته های علوم پایه کلاً ویزا سخت میدن، شاید منظور استاده اون بوده.

Junior Member

ویزای بنده هم سه شنبه وارد گذرنامه شد. جالب اینجاست که بدون باز کردن حساب در آلمان و بلوک کردنش ویزا گرفتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آلمان برای دانشجوهای ایرانی با مشکل مواجه شده؟!

ممنون Zenith جان از جوابت. من رشته ام فنی هست. بنابراین همون جوابو که گفتی برا استاده فرستادم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)