نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مدت زمان انتظار برای ویزا (از تحویل مدارک تا گرفتن ویزا)

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کمتر از دو ماه

88 70.97%
  • بین دو تا چهار ماه

13 10.48%
  • بین چهار تا هشت ماه

4 3.23%
  • بیش از هشت ماه

1 0.81%
  • کمتر از چهار ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
  • بین چهار تا هشت ماه برای رشته های خاص

12 9.68%
  • بیش از هشت ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
صفحه 3 از 237 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2368

موضوع: آرشیو شده : اعلام نتیجه درخواست ویزا، مدت انتظار و تحویل ویزا (تا ابتدای سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

سلام دوستان،

من 4 یا5 تیر مدارکمو دادن سفارت و دقیقا دو هفته بعد ویزامو گرفتم. فکر نمیکنم که آلمان کسی رو ریجکت کنه. روز مصاحبه هم بهم گفتن که 2 هفته طول میکشه.
    من واسه Master of Smart Systems از دانشگاه بین المللی برمن بورس داشتم که بورسم از طرف خود دانشگاه برمن بود واسه همین حساب بانکی دیگه بهشون ندادم. تافل pbt داشتم 567. بورس 6000 یورو در سال.
    اگه سوال دیگه ای هست در خدمتم.

موفق باشید

Junior Member

سلام
    1. من نمی دونم آمار ریجکت های سوئد چقدر صحت داره. اول این که از پست های بچه های سوئد بر می آد که بیشتر به خاطر مدارک رد شده باشن تا چیز دیگه. دوم هم که یکی از دوستای من برای ویزای سوئد اقدام کرده و تا الان اصلا آمار بدی نداده از نتایج ویزا.
    2. درخواست ویزای من هم پذیرفته شد.
    3. درباره ی ساپورت مالی فعلا قراره با وکالت نامه، دوستم تو آلمان برام حساب باز کنه؛ تا ببینیم می شه یا نه.

Member malicete آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master in Automation & Robotics, Technical University of Dortmund

نقل قول نوشته اصلی توسط jO
    دوست من از دو تا بانک پرسید. گویا تا کسی اقامت نداشته باشه (با وکالت یا بدون اون) نمی شه به اسمش حساب باز کرد.
    ای بابا! این که نشد که!
    دوستت در مورد باز کردن حساب بعد از جواب مثبت اداره اقامت (ولی قبل از چسبونده شدن ویزا توی پاسپورت و رسیدن به آلمان) هم سوال کرده؟

دوستان من مدارکم رو دیروز تحویل سفارت دادم
    به من گفتن 12 روز دیگه بهتون زنگ می زنیم که ساپورت مالی و بیمه رو بیارید
    می خواستم ببینم بعد از ارائه این مدارک چند روز طول می کشه که ویزا رو به من بدن

رشته و دانشگاه

سلام
    امروز با من تماس گرفتن برای بردن بیمه و ساپورت مالی، اولین وقتی هم که داشتن واسه 12 روز بعد بود یعنی 11 سپتامبر : اُه اُه!!
    (من 14 مرداد مصاحبه کردم یعنی تصمیم گیری شون کمی کمتر از یه ماه طول کشید)
    کس دیگه ای جواب نگرفته از سفارت؟ برنامه تون واسه انتقال پوله چیه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط malicete
    سلام
    امروز با من تماس گرفتن برای بردن بیمه و ساپورت مالی، اولین وقتی هم که داشتن واسه 12 روز بعد بود یعنی 11 سپتامبر : اُه اُه!!
    (من 14 مرداد مصاحبه کردم یعنی تصمیم گیری شون کمی کمتر از یه ماه طول کشید)
    کس دیگه ای جواب نگرفته از سفارت؟ برنامه تون واسه انتقال پوله چیه؟
    شما برنامتون واسه انتقال پول چیه؟خواهشا وقتی ویزاتونو گرفتین به ما هم اطلاع بدین چی کار کردین.
    اکثر بچه ها بعد از این مرحله دیگه پیداشون نمی شه..مثل آقای Daruish83 که آخرش نگفت چه جوری ویزا گرفت.

Senior Member maryamf آواتار ها

یکی از دوستان من که رشته بیوفیزیک دانشگاه تهران می خوند و پذیرش با فاند از آلمان داشت، درخواست ویزاش رد شد!

رشته و دانشگاه

به مهشید:
    منظورت از "چه جوری ویزا گرفت چیه"؟
    اینکه میگن بیمه بیار و پول رو منتقل کن و پاسپورتتم بیار ( ) معنی اش اینه که اداره اقامت آلمان با ویزات موافقت کرده و کار تقریبن تمومه. حالا اگه این دو تا مدرک رو هم ببری و ریگی تو کفشت نباشه (در مورد پوله!!) ویزا رو میچسبونن توی پاسپورت و میگن دو روز دیگه بیا بگیر.

به مریم:
    در مورد دوستت، فکر میکنی چرا نگرفت؟ خودش فکر میکنه چرا نگرفت؟
    شنیده بودم که یه مدته ویزای دانشجویی آلمان راحت شده و همه دارن میگیرن ولی حالا که شما داری میگی...

Senior Member maryamf آواتار ها

پیشاپیش ببخشین که طولانی شد. شاید یه جمع بندی از مطالب زیر بتونه به دوستانم(خصوصا کسانی که علوم زیستی هستند) کمک کنه براش وقت گذاشتم.

من سه مورد رد ویزا دیدم:

1- دکترای نانوبیوفیزیک از ماکس پلانک با فاند از dresden برای ژانویه 2008 (البته به ایشون میل نزدن بلکه استادشون بهشون گفته)
    2- دکترای بیوفیزیک با فاند(نمی دونم از کجا)، برای اکتبر 2008 گویا
    3- فرصت مطالعاتی دکتری با بورس دانشگاه همینجا، 1.5 قبل تقاضا داده بود و به نظرم پاییز 2007 بعد از کلی پیگیری رد شد.

نانو که تو Alert List هست و نوع کارش هم اینجا خیلی ضعیف انجام میشه. دومی نمی دونم قرار بود چه کنه و سومی هم کارش خیلی عالی بود و در ایران محال بود بشه انجامش داد.

ولی پارسال 3 نفر رو دیدم که پذیرش گرفتند یکیشون کارش گویا زیست مولکولی(دکتری با فاند) بود، یکی قطعا مولکولی و اون یکی کارش محاسباتی بود(هر دو برای فرصت رفتند). انصافا هر سه اینها تو ایران قابل انجام هست، حتی با همون کیفیت یا بهتر.

یک نفر هم امسال دکتری با فاند( از همون مرکزی که من پذیرش داشتم) ویزا گرفت، ولی استاد مشاورم(که استاد راهنماش بود)از نوع تزش ناراضی بود(چون اصلا تازگی نداشت و همینجا قابل انجام بود، البته بعیده ایشون طبق پروپوزالی که به سفارت دادن کار کنند چون خیلی بعیده که اونجا برن و با اون امکانات عالی، هیچ استفاده ای نکنند). جالب اینجاست که این شخص ظرف 1-2 هفته ویزا گرفت(3 هفته قبل از من اقدام کرده بود). فقط استادش آلمانیه(استاد من آلمانی نیست)، شاید از نظر سفارت بعد از برگشت به ایران حرف جدیدی برای گفتن نداشته باشه(پروپوزال من: بخش اصلی کار اصلا امکانات انجامش تو ایران وجود نداره و زمانی که امکانش ایجاد بشه واقعا به متخصص تو این زمینه نیاز هست).

تا جایی که من تو این فروم دیدم همه دوستانی که تا به حال ویزاشون پذیرفته شده، برای مستر میرن. تا جایی که یادمه حساب بانکی برای کسی هست که فاند نداشته باشه، درسته؟ همگی هم به نظر میاد یا کامپیوتر هستن یا برق و کار همگی محاسباتی.

فکر کنم دولت آلمان شدیدا به منافع خودش فکر می کنه و حسابی حساب کتاب می کنه. البته شایدم از 113 روز انتظار خسته شدم!! خدا رو شکر که بعد از آلمان گزینه دیگری هم پیش اومد وگرنه الان واقعا چه حالی داشتم، نمی دونم، فقط دعا کنین سیاست اون یکی کشور هم مثل اینجا نباشه

رشته و دانشگاه

کار تو هم درست میشه ایشالا نگران نباش
    طول کشیدن پروسه ویزا در مورد دانشجوهای دکترا و بالاتر منطقی هست، چون اولن دوره طولانی تریه و ثانیاً داره از بودجه تحقیقاتی کشور اصتفاده میکنه، ولی بچه های دوره مستر اکثرن هزینه شون رو خودشون دارن میدن و باری رو دوش کسی نیستن و همینکه کلیر بشن ویزا میگیرن.

حالا ثبت نامت کی هست؟ اصلن ددلاین خاصی داری برای شروع کارت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)