نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: مدت زمان انتظار برای ویزا (از تحویل مدارک تا گرفتن ویزا)

رأی دهندگان
124. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کمتر از دو ماه

88 70.97%
  • بین دو تا چهار ماه

13 10.48%
  • بین چهار تا هشت ماه

4 3.23%
  • بیش از هشت ماه

1 0.81%
  • کمتر از چهار ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
  • بین چهار تا هشت ماه برای رشته های خاص

12 9.68%
  • بیش از هشت ماه برای رشته های خاص

3 2.42%
صفحه 56 از 237 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106156 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 2368

موضوع: آرشیو شده : اعلام نتیجه درخواست ویزا، مدت انتظار و تحویل ویزا (تا ابتدای سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعلام نتیجه درخواست ویزا ، مدت زمان انتظار و تحویل ویزا

سلام
    به من ساعت 10 صبح زنگ زدن و به موبایلم زنگ زدن.

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_6020 نمایش پست ها
    سلام دوستان. يه سوالي داشتم از اونهايي كه واسه ويزا بهشون زنگ زدن. از سفارت تو ساعات اداري زنگ مي زنن؟ حتما به تلفن ثابت زنگ مي زنن؟ ممنون

Junior Member

سلام به همگي. بالاخره ويزاي من هم بعد از 31 روز اومداميدوارم كه بازم خبرهاي خوبي از بقيه دوستان بشنويم.
    خانمي كه به من زنگ زد، گفتش كه اصل گواهي حساب بانكي را بايد بياري و فكس يا ايميل اون نامه قبول نيست!!
    در ضمن يه چيز ديگه هم فهميدم: از اونجايي كه ترم من 2هفته است كه شروع شده و من دير اقدام كردم واسه ويزا، اميدوار بودم كه با توجه به همين مساله و اينكه دانشگاه من در شهر نسبتا خلوتي هست، خيلي سريع تر از يك ماه ويزام بياد ولي ميبينيم كه مدت زمان اخذ ويزا براي افراد مختلف "حتي با داشتن شرايط تقريبا يكسان" متفاوت است.

سلام دوستان ویزا من هم آمد .من ۱۳ خرداد درخواست داده بودم امروز ۳۱ تیر اوکی دادن . رشتم فیزیک برای مستر دانشگاه اشتوتگارت .امیدوارم برای همه بزودی بیاد

Junior Member

سلام
    از سفارت تماس گرفتن گفتن با ویزای شما موافقت شده، ‌۱۱ مرداد باید برم سفارت.
    ایشالا برای همه زودتر بیاد،‌خیلی پروسه سختیه.
    دو تا سوال داشتم. یکی اینکه خانم که زنگ زد هیچ چیزی راجب به گواهی عدم سوپیشینه نگفت. به نظرتون یعنی نباید ببرم.
    بعدم کسی می دونه که از روزی که پاسم رو می دم سفارت چند روز بعد ویزا رو توش می زنن و پاسم رو تحویل می دن.

نقل قول نوشته اصلی توسط MammadAli نمایش پست ها
    سلام
    از سفارت تماس گرفتن گفتن با ویزای شما موافقت شده، ‌۱۱ مرداد باید برم سفارت.
    ایشالا برای همه زودتر بیاد،‌خیلی پروسه سختیه.
    دو تا سوال داشتم. یکی اینکه خانم که زنگ زد هیچ چیزی راجب به گواهی عدم سوپیشینه نگفت. به نظرتون یعنی نباید ببرم.
    بعدم کسی می دونه که از روزی که پاسم رو می دم سفارت چند روز بعد ویزا رو توش می زنن و پاسم رو تحویل می دن.
    تبريك مي گم به همه كساني كه با ويزاشون موافقت شده ظاهرن اين روزا آمار مثبتها داره بالا ميره و به اكثرن هم يك ماهه دارن ويزا مي دن.
    همون صبح زود كه پاسپورت رو تحويل مي دي ظهرش ويزا را زدن و بهت تحويل مي دن. گواهي عدم سوپيشينه نمي خواد اصلن.

پاس رو صبح تحویل می گیرند و ظهر در باجه ی تائید مدارک تحویلتون می دن! به همین سادگی، به همین خوشمزگی
    Ich drucke dir die Daumen

Junior Member

خیلی خیلی ممنون از دوستانی که جواب سوال منو دادند . و تبریک به اونهایی که ویزاشون امده. امیدوارم مال هممون زودتر آماده بشه .

میشه لطفآ دوستانی که ویزا میگیرن رشته و دانشگاهشون رو بگن؟ ممنون
    ویرایش توسط m0h3n : July 24th, 2010 در ساعت 01:59 PM

Junior Member

سلام دوستان
    مطمئنم که در جواب این پست من سیل انتقادات جاری میشه که این موضوع بارها مطرح شده ولی من الان سه روزه که رفتم سفارت و مدارکم رو تحویل دادم و انقدر استرس دارم که هرچی گشتم نتونستم اونجور که میخوام جوابمو پیدا کنیم. من برای master انگلیسی تو دانشگاه Humboldt پذیرش گرفتم و همونطور که گفتم سه روز پیش مدارک رو تحویل دادم. اپراتور پشت باجه بهم گفت جدیدا کنسول عوض شده و با همه مصاحبه میکنه و خیلی هم سخت میگیره و براش مهم نیست که درسی که اونجا میخونی انگلیسی هست یا آلمانی در هر حال اون یه چند تا سوال آلمانی میپرسه.
    حالا میشه اگه یکی از دوستان در چند جمله ساده جواب این سوالا رو بهم بده بسیار ممنون میشم.
    1- اصلا پروسه ویزا دقیقا چطوریه؟ اینطور که من فهمیدم از شنیده ها، اول مدارک رو تحویل میدیم، بعد مدارک فرستاده میشه آلمان و بررسی میشه، بعد که تایید شد برمیگرده و زنگ میزنن به آدم که بیایم برای مصاحبه با کنسول، بعد از اینکه کنسول اوکی داد دوباره زنگ میزنن که بیا پاسپورت رو تحویل بده. آیا واقعا پروسه همینطوریه الان؟ لطفا دوستانی که در 2 ماهه اخیر سفارت رفتن اینو توضیح بدن چون من نگرانم که پروسه عوض شده باشه.
    2- آیا پروسه همیشه همینطور بوده که کنسول با همه مصاحبه میکرده یا کنسولی که اخیرا منصوب شده یه کم آدم .... هستش که با همه مصاحبه میکنه و گیر میده؟
    3- آیا واقعا کنسول موقع مصاحبه بدون در نظر گرفتن اینکه program که پذیرش دارید به آلمانی هست یا انگلیسی حتما ازتون سوال آلمانی هم میپرسه؟ این رو هم لطفا فقط دوستانی جواب بدن که اخیرا مصاحبه داشتند با کنسول. من اصلا آلمانی بلد نیستم، یعنی بدبخت شدم رفت؟ به نظرتون چقدر تاثیر منفی میذاره تو مصاحبه؟
    4- لطفا کسانی که اخیرا با کنسول جدید مصاحبه کردن بگن کلا چطور آدمیه؟ همینقدر که میگن آدم گیر و دیوانه ای هست؟ میگن کسی هم که مصاحبه انگلیسی رو انجام میده مال استرالیاست و با لهجه افتضاح حرف میزنه.
    قصد توهین ندارم و نمیخوام تلاش دوستان رو برای کمک به هم زیر سوال ببرم ولی لطفا از کلی گویی و حرفایی مثل "نگران نباش" و این حرفا خودداری کنید و فقط حقایقی که خودتون اخیرا باهاش روبرو شدید رو بگید. بسیار ممنون و عذر میخوام که رک بودم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط etebari نمایش پست ها
    سلام دوستان
    مطمئنم که در جواب این پست من سیل انتقادات جاری میشه که این موضوع بارها مطرح شده ولی من الان سه روزه که رفتم سفارت و مدارکم رو تحویل دادم و انقدر استرس دارم که هرچی گشتم نتونستم اونجور که میخوام جوابمو پیدا کنیم. من برای master انگلیسی تو دانشگاه Humboldt پذیرش گرفتم و همونطور که گفتم سه روز پیش مدارک رو تحویل دادم. اپراتور پشت باجه بهم گفت جدیدا کنسول عوض شده و با همه مصاحبه میکنه و خیلی هم سخت میگیره و براش مهم نیست که درسی که اونجا میخونی انگلیسی هست یا آلمانی در هر حال اون یه چند تا سوال آلمانی میپرسه.
    حالا میشه اگه یکی از دوستان در چند جمله ساده جواب این سوالا رو بهم بده بسیار ممنون میشم.
    1- اصلا پروسه ویزا دقیقا چطوریه؟ اینطور که من فهمیدم از شنیده ها، اول مدارک رو تحویل میدیم، بعد مدارک فرستاده میشه آلمان و بررسی میشه، بعد که تایید شد برمیگرده و زنگ میزنن به آدم که بیایم برای مصاحبه با کنسول، بعد از اینکه کنسول اوکی داد دوباره زنگ میزنن که بیا پاسپورت رو تحویل بده. آیا واقعا پروسه همینطوریه الان؟ لطفا دوستانی که در 2 ماهه اخیر سفارت رفتن اینو توضیح بدن چون من نگرانم که پروسه عوض شده باشه.
    2- آیا پروسه همیشه همینطور بوده که کنسول با همه مصاحبه میکرده یا کنسولی که اخیرا منصوب شده یه کم آدم .... هستش که با همه مصاحبه میکنه و گیر میده؟
    3- آیا واقعا کنسول موقع مصاحبه بدون در نظر گرفتن اینکه program که پذیرش دارید به آلمانی هست یا انگلیسی حتما ازتون سوال آلمانی هم میپرسه؟ این رو هم لطفا فقط دوستانی جواب بدن که اخیرا مصاحبه داشتند با کنسول. من اصلا آلمانی بلد نیستم، یعنی بدبخت شدم رفت؟ به نظرتون چقدر تاثیر منفی میذاره تو مصاحبه؟
    4- لطفا کسانی که اخیرا با کنسول جدید مصاحبه کردن بگن کلا چطور آدمیه؟ همینقدر که میگن آدم گیر و دیوانه ای هست؟ میگن کسی هم که مصاحبه انگلیسی رو انجام میده مال استرالیاست و با لهجه افتضاح حرف میزنه.
    قصد توهین ندارم و نمیخوام تلاش دوستان رو برای کمک به هم زیر سوال ببرم ولی لطفا از کلی گویی و حرفایی مثل "نگران نباش" و این حرفا خودداری کنید و فقط حقایقی که خودتون اخیرا باهاش روبرو شدید رو بگید. بسیار ممنون و عذر میخوام که رک بودم
    اسم کنسول رو نگفت بهتون؟

Junior Member

اقا يا خانم اعتباري، من روز 31 خرداد رفتم مصاحبه واسه ويزا و از اونجايي كه رشته ام تماما انگليسي بود،‌اون خانم هم تمامي سوالاتش را به انگليسي پرسيد و اصلا به الماني سوالي از من پرسيده نشد. من نمي دونم كه واقعا چرا اون خانم همچين حرفي را به شما زده!!! شما ازشون نپرسيديد كه اين قانون دقيقا از چه زماني در حال اجرا شدن هستش؟؟؟ چون تا يه ماهه پيش كه چنين چيزي نبوده!!!
    اگه اينجوري باشه كه خيلي مسخره است

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)