نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 105 از 199 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtob نمایش پست ها
    دانشنامه شما بدون مهر برجسته وزارت علوم معتبر نیست و دادگستری ترجمه رو تایید نمی کنه. من برای ریزنمراتم هم مهر برجسته گرفتم. البته من تهران هستم و کل پرسه سامانه خدمات آموزشی 3 روز طول کشید، تاریخ که مشخص می کنن میتونید مدارکتون رو ببرید حضوری مهر کنید و بیارید. برای شخص من چیزی حدود 5 دقیقه طول کشید این کار و کلن 4 روز
    برای ریز نمرات میشه خودمون بریم اما آیا برای دانشنامه هم میشه اینطوری اقدام کرد یا حتما باید از طریق سایت اقدام کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elah2014 نمایش پست ها
    برای ریز نمرات میشه خودمون بریم اما آیا برای دانشنامه هم میشه اینطوری اقدام کرد یا حتما باید از طریق سایت اقدام کنیم؟
    برای جفتش باید از طریق سایت اقدام کنید. ولی کل پروسه سایت 3-4 روز بیشتر طول نمیکشه. سایت به شما یه تاریخی میده که بعد از اون تاریخ می تونید مدارکتون رو پست کنید برای تایید شدن یا خودتون حضوری برید. طبیعیه که پروسه پست طول میکشه ولی اگر حضوری برید حتا اگر روز شلوغی باشه زیر 15 دقیقه در همون رو کار شما انجام میشه

نقل قول نوشته اصلی توسط roamer989 نمایش پست ها
    سلام
    من دیروز به دانشگاه فرذوسی مشهد رفتم و درخواست دانشنامه و ریز نمرات دادم . دانشگاه دانشنامه را به من داد و ریز نمرات لاتین را امضا شده و مهر شده تحویل داد . اما کارشناس اونجا گفت اگر نیاز به تایید و مهر وزارت علوم هست باید به سایت سامانه خدامت آموزشی وزارت علوم ( http://mad.msrt.gov.ir/edus/default.aspx ) برم و اونجا مدارکم رو آپلود کنم و درخواست ترجمه کنم .

این مشکل و فکر کنم همه بچه دانشگاه های دواتی دارن
    سوال اینجاست که ایا برای WES نیاز هست که وزارت عوم امضا کنه یا مهر دانشگاه کافیست . چون پروسه وزارت علوم 1 ماه طول میکشه
    دوست عزیز، پروسه وزارت علوم کلا چیزی در حدود حداکثر سه روز طول خواهد کشید.
    یک روز برای اینکه شما مدارک تان را اسکن و آپلود کنید.
    یک روز برای اینکه کارکنان دانشگاه تان، آنرا در سامانه مزبور دیده و تائید کنند.
    و فردای همان روز هم برای اینکه بروید به سازمان امور دانشجویان که نزدیک های میدان فردوسی تهران است و مهر برجسته را بزنید که آنهم کلاً 5 دقیقه طول می کشد.

مگر اینکه اتفاق عجیب و غیرمنتظره ای در این میان پیش بیاید.
    بنابراین هرکسی که به شما گفته پروسه وزارت علوم یک ماه طول می کشد، احتمالاً یا ناآگاه بوده و یا نیت خیری نداشته است.
    چون مدارک شما بدون آن مهر برجسته هیچ ارزشی نخواهد داشت.
    موفق باشید.

دوستان يه ابهامي در زمينه گزينه هاي پرداخت wes دارم
    WES FEE SCHEDULE

CREDENTIAL EVALUATION PACKAGES (7-DAYS) Which should you choose?
    WES ICAP (Transcripts + Evaluation + Storage)
    Course-by-Course (with GPA & course-levels) Cdn. $245
    Document-by-Document Evaluation Cdn. $150
    Duplicate Reports Cdn. $30
    WES Basic
    Course-by-Course (with GPA & course-levels) Cdn. $210
    Document-by-Document Evaluation Cdn. $115
    Upgrade from WES Basic to WES ICAP Service (while evaluation is in progress) Cdn. $35
    DUPLICATE REPORTS
    Ordered at the time of application (per report) Cdn. $30
    Ordered after completion of the evaluation
    First Report (for every new or follow-up order) Cdn. $45
    Each Additional Report Cdn. $30
    UPGRADE A COMPLETED EVALUATION
    Available only for completed evaluation reports
    • Add completed degree
    • Add new courses
    • Add a new credential
    • Upgrade your document-by-document evaluation to a course-by-course evaluation
    Cdn. $100
    To make these upgrades, log in to My Account.
    Upgrade to ICAP (permanent transcript storage) Cdn. $80
    To make this upgrade, log in to My Account.
    DELIVERY
    Standard Delivery (by Canada Post) Included
    Courier Delivery (to track your order)
    Next-day Courier Delivery (per Canadian address) Cdn. $25
    U.S. and International Courier Service (per address) Cdn. $85
    Fax to Canadian and U.S. Recipients (details) Cdn. $10
    Sealed Envelope (per envelope) (details) Cdn. $10
    * delivery times may vary

---------------------------------------------------------------------------------------
    1- بايد از بالا دومين رو انتخاب كنم؟ يعني WES ICAP / Document-by-Document Evaluation كه هزينش 150 دلاره؟

2- براي delivery گزينه ي U.S. and International Courier Service (per address) رو بايد انتخاب كنيم؟ wes مدرك معادل رو برامون پست ميكنه ديگه؟

3- براي ليسانس و فوق ليسانس بايد دقيقا چيكار كرد. من هنوز Account باز نكردم نميدونم توش چي هست. هزينه معادل سازي ليسانش و فوق ليسانس دبل ميشه يعني 2*150 ؟

4- من و همسرم مي خوايم مدارك رو براي FSWP به wes بفرستيم . به نظرتون راهي هست كه با هم بفرستيمش كه هزينه پست كمتر شه؟

لطف ميكنيد اگه جواب بدين دوستان

دوستان،
    ممنون می شوم اگر لطف کنید راهنمایی کنید.
    این ایمیلی هست که امروز از وس دریافت کردم.
    متوجه نمی شوم منظورش چیست؟
    چطور ترجمه ریز نمرات که متصل به کپی برابر اصل آن در پاکت مهر و موم شده دانشگاه بوده است را قبول کرده و خود کپی را قبول ندارد؟
    اصلاً نمی فهمم.
    باید چه کار کنم؟
    خواهش می کنم راهنمایی کنید. نزدیک است دیوانه شوم! آیا لازم است دوباره به دانشگاه بروم؟
    Karshenasi Arshad (Architecture), 2002
    What to submit How to submit What was submitted Status
    Academic Transcript To be sent directly to WES in the manner specified for this country Photocopy X Not Acceptable
    Resubmit document(s) according to WES requirements
    Academic Transcript (English Translation) English Translation English Translation ü Accepted
    Degree Certificate Photocopy Photocopy ü Accepted
    Degree Certificate (English Translation) English Translation English Translation ü Accepted
    اگر بار گران بودیم، رفتیم...

ارزیابی ما هم رسید دستمون

نگران نباشید. سوم شهریور مدارک ما رسید به وس و امروز نتیجه رسید دستمون. البته فکر می کنم دوشنبه رسید دست وکیلمون. اگر نسبت بگیریم شما خیلی از ما جلوترید. هشتم شهریور شروع کردید و بیست و سوم مدارکتون ارسال شده. من از اول مرداد شروع کردم به جمع اوری مدارک و سوم شهریور ارسال کردم. تو این فرصت مدارک مهاجرتی تون رو آماده کنید. آیلتس دادید؟
    ویرایش توسط niyazahmadi : September 19th, 2014 در ساعت 08:38 AM دلیل: حذف پست نقل قول

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtob نمایش پست ها
    نگران نباشید. سوم شهریور مدارک ما رسید به وس و امروز نتیجه رسید دستمون. البته فکر می کنم دوشنبه رسید دست وکیلمون. اگر نسبت بگیریم شما خیلی از ما جلوترید. هشتم شهریور شروع کردید و بیست و سوم مدارکتون ارسال شده. من از اول مرداد شروع کردم به جمع اوری مدارک و سوم شهریور ارسال کردم. تو این فرصت مدارک مهاجرتی تون رو آماده کنید. آیلتس دادید؟
    ممنون دوست عزیز، مشکلم اینه که حتی نمیدونم دقیقاً چه گیر و گرفتی توی کارم بوده و حالا هم که آخر هفته است و باید تا شنبه صبر کنم که برم دانشگاه ببینم اینبار بام چه رفتاری می کنند... یکی دو پست قبل درباره مشکلم نوشتم، اگه وقت کردید شما هم یک نگاهی بیاندازید، شاید بتوانید مرا راهنمایی کنید.
    میشه بگید اسم دانشگاهتون چیه و دقیقاً چه چیزایی توی پاکت دانشگاه ارسال شد؟
    وس برای من ایمیل زده که همه چیز قبول است، بجز ریز نمرات آکادمیک که زده not acceptable و زده که باید دوباره ارسال کنم.

توی دانشگاه، ترجمه رسمی ریز نمرات من را که به کپی برابر اصلش پلمب شده بود، همراه با اون برگه ریکوئست خود وس که اونو مهر و امضا کردن، داخل پاکت گذاشتن. دیگه چیزی رو مهر نزدن. غیر از اینکه روی درب پاکت چسب زده رو مهر زدند. سی هزار تومن هم گرفتند... طبعاً 140هزار تومن هم بابت پست TNT پرداخت کردم که حالا همش حروم شده و اعصابم واقعاً خورده، چون خیلی هم کارکنان دانشگاه مون، بام بدرفتاری کردند و کلاً بسیار بی ادب بودند و شکی ندارم که هرچی هست، در اثر سهل انگاری آنها هستش ولی حالا کی خسارت وقت و پولی که از دست من رفته رو بهم میده؟ هیچکس! اصلاً نمی دونم چطوری باید ازشون شکایت کنم؟

برای آیلتس هم 18 اکتبر ثبت نام کردیم، زودتر از اون نشد.
    باز هم ممنونم
    ویرایش توسط AlaTiti : September 17th, 2014 در ساعت 04:46 PM دلیل: توضیح بیشتر
    اگر بار گران بودیم، رفتیم...

Junior Member

سلام دوستان لطفا کمکم کنید
    من مدرک تحصیلیم رو برای ارزیابی به Wes فرستادم با این شرایط که من در رشته کارشانسی دانشگاه پیام نور پذیرفته شده بودم. بعد مدتی انصراف دادم و فوق دیپلم گرفتم حالا ریز نمرات رو با مدرک کاردانی فرستادم اما اینا به من Email زدن 1- مدرک کارشناسیت و 2-ریز نمرات فوق دیپلم بدستمون نرسیده.براشون ایمیل زدم و توضیح دادم باز هم همون ایمل رو زدن چه کار کنم چه طوری براشون توضیح بدم... کمکم کنید خواهشا

نقل قول نوشته اصلی توسط AlaTiti نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز، مشکلم اینه که حتی نمیدونم دقیقاً چه گیر و گرفتی توی کارم بوده و حالا هم که آخر هفته است و باید تا شنبه صبر کنم که برم دانشگاه ببینم اینبار بام چه رفتاری می کنند... یکی دو پست قبل درباره مشکلم نوشتم، اگه وقت کردید شما هم یک نگاهی بیاندازید، شاید بتوانید مرا راهنمایی کنید.
    میشه بگید اسم دانشگاهتون چیه و دقیقاً چه چیزایی توی پاکت دانشگاه ارسال شد؟
    ...
    باز هم ممنونم
    دوست عزیز خیلی متاسفم برای این مشکلی که پیش اومده ولی به هرحال شما زودتر از پایان اکتبر به نتیجه ارزیابی احتیاج ندارید چون باید منتطر آیلتس باشید. پس خونسردیتون رو حفظ کنید. شاید بد نباشه به وس ایمل بزنید و بپرسید مشکل مدرکتون چی بوده که ردش کردن.
    من از دانشگاه گیلان گرفتم این مهر و موم رو و واقعن با بی ادبی و بدرفتاری مواجه شدم. تازه دوبار رفتمو اومدم. به هرحال من به توصیه وکیلم روی تمام صفحات کپی شده ریزنمرات (نه ترجمه ها) مهر انگلیسی دانشگاه رو خواستم. تک تک صفحات کپی رو برام مهر زدن و در نهایت همراه با فرم وس گذاشتن تو پاکت و مهر و موم کردن. نگران نباشید مشکل شما هم حل میشه. فقط خونسرد باشید که بتونید درست فکر کنید و راه حل سریعتر رو پیدا کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)