نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 186 از 199 نخستنخست ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,851 تا 1,860 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member artmis21 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc biology, Bahonar

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط Sec نمایش پست ها
    سلام

دوستان خانم بنده از داخل مونترال جهت معادل سازی مدارک تحصیلیش این مدارک رو فرستادن و الان برگشت خورده، دلیلهایی هم که آورده توی نامه ضمیمه خیلی کلی گفته فرمت مدارک به چه صورت هست:
    ۱) کپی کارت pr که البته برابر اصل نشده
    ۲) ترجمه رسمی مدارک تحصیلی(مدرک و ریزنمرات مربوطه به هم اتچ شده، هم کپی برابر اصل دفترخونه در ایران روی کپی های ضمیمه شده خورده و هم مهر دادگستری و خارجه روی ترجمه ها خورده و البته مترجم هم رسمی هست و همه بندها بطور دقیق ترجمه شدن)
    ۳) فرم پرداخت با کردیت
    ۴) فرم درخواست ارزیابی مدارک

مدارک رو ما با فرمت فوق ارسال کردیم.
    آیا باید اصل مدارک ارسال شن؟ خودشون توی نامه تاکید کردن که لطفا اصل مدارک رو نفرسید که.
    آیا پی آر رو باید برابر اصل کنیم؟
    فرمت ترجمه ای که ما ارسال کردیم اشکالش چی هست؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
    حداقل متن نامه رو بزارید ما بدونیم ازتون چی خواستن! از این متنی که شما گذاشتید اصلا مشخص نمیشه مشکل از چیه
    دوما همیشه با خودشون تماس بگیرید بهتر راهنماییتون می کنن. البته در گزینه هایی که آوردید نسخه مدارک مهر و موم شده توسط دانشگاه دیده نمیشه. شاید به خاطر اونه.
    فوق لیسانس/ 6 امتیازی- سابقه کار 3 سال/سن زیر 35- آیلتس 8، فرانسه B1 و B2/فایل نامبر نوامبر 2011 - آپدیت ژوئن 2015- ارسال آپدیت 24 سپتامبر 2015- CSQ بدون مصاحبه 14 آپریل 2016- فایل نامبر فدرال 28 سپتامبر - دریافت مدیکال 5 اکتبر- ثبت نتایج مدیکال 14 اکتبر

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

سلام دوستان
    من از دانشگاه درخواست ریزنمره انگلیسی کردم به من گفتن که ریز نمره انگلیسی رو به صورت رسمی نمیدیم. فقط یک پرینت رنگی گرفتن البته تو پاکت گذاشتن و پاکت رو سیل و مهر کردن و از آدرس دانشگاه هم ارسال شد. کسی اطلاعی داره که این مدرک رو قبول میکنن یا نه؟
    مشکل من اینه که خودم در حال حاضر کانادا هستم و ریز نمره فارسی که نسخه اصلی هست و مهر و امضا داره همراه خودم اینجاست سه نسخه انگلیسی سیل شده هم دارم باخودم. ولی این قانون جدید تمام موسساتی که مدارک رو ارزیابی میکنن هست که فقط ریز نمره حتما باید از دانشکاه مستقیما براشون ارسال بشه. اگر قبول نکنن تنها راه اینه که نسخه فارسی رو با پست بفرستم ایران. اونجا ترجمه کنن و مهر تایید بزنن. بعد ببرن دانشگاه و دوباره ارسال کنن. ممنون میشم دوستان اگر راه حل یا تجبه ای دارن بگن.

رشته و دانشگاه
    MSc biology, Bahonar

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshad2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه درخواست ریزنمره انگلیسی کردم به من گفتن که ریز نمره انگلیسی رو به صورت رسمی نمیدیم. فقط یک پرینت رنگی گرفتن البته تو پاکت گذاشتن و پاکت رو سیل و مهر کردن و از آدرس دانشگاه هم ارسال شد. کسی اطلاعی داره که این مدرک رو قبول میکنن یا نه؟
    مشکل من اینه که خودم در حال حاضر کانادا هستم و ریز نمره فارسی که نسخه اصلی هست و مهر و امضا داره همراه خودم اینجاست سه نسخه انگلیسی سیل شده هم دارم باخودم. ولی این قانون جدید تمام موسساتی که مدارک رو ارزیابی میکنن هست که فقط ریز نمره حتما باید از دانشکاه مستقیما براشون ارسال بشه. اگر قبول نکنن تنها راه اینه که نسخه فارسی رو با پست بفرستم ایران. اونجا ترجمه کنن و مهر تایید بزنن. بعد ببرن دانشگاه و دوباره ارسال کنن. ممنون میشم دوستان اگر راه حل یا تجبه ای دارن بگن.

سلام. من در مورد ICAS دو صفحه قبل کامل توضیح دادم که می تونید با اصل مدارکتون در کانادا ارزیابی رو انجام بدید و مدارک اصل رو بهتون برمیگردونن

دوما 90 درصد دانشگاه های ایران هنوز نسخه انگلیسی نمیدن. اگر می تونید نسخه فارسی بگیرید با مهر رسمی، و در پاکت مهر و موم. اون خودش اصل محسوب میشه. نیازی هم نیست خود دانشگاه پست کنه، همین که در پاکت به شما تحویل بدن کافیه. اگر بتونید در کنارش یک نسخه ترجمه هم بگذارید که خوب مسلما بهتره. نشد هم مهم نیست زیاد. نسخه ای معمولا 20 تومن الان هزینه میگیرند. من یک نفر رو فرستادم دانشگاه و چند نسخه فارسی گرفتم، در کنارش هم ترجمه بدون مهر دادگستری گذاشتم (فقط با مهر مترجم). البته دانشگاه قبول می کرد (باهنر) بعضی دانشگاه ها ترجمه بدون مهر دادگستری در پاکت نمیزارن (مثل دانشگاه سبزوار). حتما قبلش باید تماس بگیرید ببینید دانشگاه چه شرایطی رو ملاک قرار میده
    فوق لیسانس/ 6 امتیازی- سابقه کار 3 سال/سن زیر 35- آیلتس 8، فرانسه B1 و B2/فایل نامبر نوامبر 2011 - آپدیت ژوئن 2015- ارسال آپدیت 24 سپتامبر 2015- CSQ بدون مصاحبه 14 آپریل 2016- فایل نامبر فدرال 28 سپتامبر - دریافت مدیکال 5 اکتبر- ثبت نتایج مدیکال 14 اکتبر

رشته و دانشگاه
    MSc biology, Bahonar

نقل قول نوشته اصلی توسط n_faninam نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال داشتم نمیدونم اینجا میتونم جواب بگیرم یا نه؟
    من میخوام واسه دکتری دانشگاه های کانادا اقدام کنم
    5 سری از مدارک لیسانس و فوق لیسانسم رو ترجمه و پک کردم ایلتسمم همینجور
    الان سوال من اینه واسه فرستادن به این دانشگاها من میتونم واسه هر دانشگاه یک سری مدرک لیسانس و فوق لیسانس و ایلتس رو که مهر شده و پک کردن رو دوباره خودم همشون رو تو یه پاکت بذارم و بفرستم به اون دانشگاه یا نه اینکه باید هر کدوم جدا جدا با همون اصل پاکت خودش فرستاده شه
    آخه اگه بخواد تک تک پست شه 15 تا پاکت هزینه پست میشه ولی اگه جمعش کنم میشه 5 تا هزینه
    اگه کسی تجربه فرستادن رو داره کمک کنه ممنون میشم
    من درست از متن شما متوجه نشدم الان چی تو چه پاکتی و با چه مهری پک شده اما در کل تا جایی که من تا حالا برخورد کردم مدرک زبان چه آیلتس و چه تافل باید به صورت مستقیم از طرف موسسه صادر کننده برای دانشگاه فرستاده بشه، اونی که شما بفرستید (حتی اگر اصل مدرک باشه) قابل قبول نیست. بقیه مدارک رو خودتون می تونید در یک پاکت بفرستید. احتمالا یک نسخه از مدارک هم با مهر و موم دانشگاه لازم دارید. یعنی اگر یک دانشگاه درس خوندید این پک شما با مهر رسمی دانشگاه اعتبار داره، اما اگر لیسانس و فوق لیسانس دو دانشکده متفاوت بودید باید هر مدرک توسط خود دانشگاه مهر و موم بشه و به شما تحویل داده بشه. جدا جدا نمی خواد فرستاده بشه.
    یک بار من مدارک خودم رو دادم به مرکز آیلتسی که قرار بود مدرک آیلتس رو مستقیم پست کنه. مدارک دانشگاهیم رو اون ها با مدرک آیلتسم پست کردن تا پول پست دو بار نداده باشم ،و مشکلی هم پیش نیومد. چون از نظر دانشگاه آدرس فرستنده آیلتس اهمیت داشت نه آدرس شخصی من.

سلام دوستان.
    من یه سوالی داشتم تاپیک های قبلی رو خوندم ولی تنونستم سر جواب دقیق سوالم تصمیم بگیرم. ممنون میشم کمکم کنید.
    من می خواهم مدارکم تحصیلی ام رو ( کارشناسی، مارشناسی ارشد، دکتری همه از دانشگاه شریف) توسط موسسات کانادایی ارزیابی کنم( همون وس WES). آیا حتما باید دانشنامه را داشته باشم. یا اینکه با گواهی موقتی که قابلیت ترجمه داره هم کار من راه میافته؟
    کخ2) آیا بایستی ترجمه را در کانادا با موسسات ترجمه کانادایی انجام بدم؟ یا همون ترجمه ایران که مهر دادگستری و وزارت غلوم داره اوکی هست؟
    ممنون از پاسخگوییتون

سلام، آیا دیپلم هنرستان فنی حرفه ای و کاردانی + لیسانس دو ساله، آیا از نظر سیستم کانادا قابل ارزیابی و معادل سازی هست ؟؟

باسلام
    من مدارکم را در سال 2014 جهت ارزیابی برای wes فرستادم و معادل سازی و تایید انجام شده و تایید هم گرفتم.
    میخواستم بدونم آیا نیاز هست دوباره تایید بگیرم؟اغتبار داره؟ممنونم

با سلام
    با نمره آیلتسی که هشت ماه از اعتبارش گذشته میشه فعلا ثبت نام کرد تا امتحان بدی و بعدا نمرات جدید رو در سایت آپدیت کنی؟چون من شندیم برای ایجاد پروفایل اولیه به نمره آیلتس نیاز هست(در خصوص ثبت نام در روش اکسپرس اینتری.
    و عذر خواهی بابت اینکه سوالم با این تاپیک فرق داره.تشکر و آرزوی موفقیت

Junior Member

اين هزينه اي كه WES گفته 233 دلار منظورش دلار آمريكا است يا دلار كانادا؟

Junior Member

دوستان با سلام
    می‌خواستم بدونم کسی‌ تا به حال مدرک پیش دانشگاهی رو معادل سازی کرده؟ البته من ۱۰ ساله کانادا زندگی‌ می‌کنم و برای گرفتم مدرک Real States احتیاج دارم که مدرک پیش دانشگاهی رو معادل سازی کنم. من هم اصل ریز نمرات رو دارم هم اصل مدرک اتمام پیش دانشگاهی. مدرک اتمام پیش دانشگاهی رو برای WES ارسال کردم و قبول کردن ولی‌ از من ریز نمرات رو میخوان من می‌دونم که دانشگاه‌ها این مدرک رو ارسال می‌کنن ولی‌ فکر نمیکنم مرکز پیش دانشگاهی این کارو بکنه. به نظر شما خودم میتونم اصل ریز نمرات رو که دارم ترجمه کنم و برای WES بفرستم؟ ایا فکر می‌کنید مرکز پیش دانشگاهی که من از اونجا مدرکم رو گرفتم این کارو انجام میدند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)