نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 11 از 199 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    متالورژي- صنعتي اصفهان

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    اگه با دقت بیشتری تاپیک رو مخصوصا صفحه اول رو بخونید، متوجه میشید که حداقل مدرک مورد نیاز برای متقاضیان مهاجرت به کبک، CSQ هست
    دوستانی هم تلاش کردن که ببینن میشه بدون داشتن CSQ به این مقصود رسید یا نه ... من هم به شک افتادم که امیدوارم زودتر مساله روشن بشه!
    بهرحال تا اینجای کار همون مباحثی هستکه در صفحه اول بحث شده ...
    ممنون و موفق باشید
    مرسی اما باز هم سوال من بجاست من میگم مدرک معادل که گرفتیم (حالا با داشتن CSQ یا نداشتنش ) وقتی فرم درخواست کار را پر می کنیم ازمون نمیپرسه که مهاجر هستی یا نه می پرسه مدرکت را از کجا گرفتی که در جواب هم دو تاگزینه انتخابی بیشتر نداره آمریکای شمالی و اروپا . حالا ما میتونیم آمریکای شمالی بزنیم یا نه ؟
    نمیدونم سوالم را واضح گفتم یا نه.
    ارسال مدارک : 2011/02/12، دریافت مدارک توسط سفارت سوریه : 2011/02/16 DHL، مانی اردر: 2011/07/07، فایل نامبر :صدور 2011/07/08 - دریافت توسط پست 2011/07/31 ، آپدیت مدارک : 2014/02/21 تاریخ مصاحبه : 2015/02 ،زبان فرانسوی: 7و7، انگلیسی:9و9 ، رشته: متالورژی , غیر دیمند

سلام
    با تشکر از تمامی دوستانی که مطالب مفیدی را تا اینجای کار بیان کردند یکی دو مورد به نظرم رسید که با دوستان در میان میزارم و از دوستانی که در این زمینه تحقیقاتی را داشته اند درخواست همفکری میکنم
    1- تا اونجایی که متوجه شده ام برای معادل سازی مدارک باید به نوع رشته تحصیلی هم باید نگاه ویژه داشته باشیم بطور مثال برای رشته های مهندسی که نیاز هست برای کار در کبک شما عضو نظام مهندسی باشید مراحل بررسی مدارک تحصیلی در نظام مهندسی کبک باید انجام بشه و مراحل اون به ترتیب مراحل ابتدایی فلوچارت صفحه 2 این فایله http://www.oiq.qc.ca/Documents/DAP/a..._permis-fr.pdf
    منظورم از بیان این مورد این است که مثلا برای کار در زمینه مهندسینی که باید عضو این سازمان باشند بهترین محل برای شروع معادل سازی این سازمان است
    حالا از دوستان عزیز درخواست میکنم اگه صلاح میدونند بیاییم برای رشته های گوناگون و مقاصد مختلف محل های مورد نظر را برای معادل سازی شناسایی و اطلاع رسانی کنیم چون فکر میکنم هر سازمانی روند و مقررات خاص خودش را داشته باشه مثلا این مراحل برای نظام مهندسی با مراحل معادل سازی برای رشته حسابداری در سازمان مربوطه ممکنه فرق داشته باشه . در پستهای قبلی دوستان مطالبی را ذکر کرده اند که بعضی از اونها تا اونجایی من اطلاع دارم کاملا درسته ولی ممکنه با مراحل بررسی مدارک در سازمانهای دیگه فرق داشته باشه و بطور کلی نمی تونیم برای تمامی رشته ها و در تمامی سازمانها اونها را بطور کلی بیان کنیم .
    دوستان عزیز لطف کنند نظرشون را بدهند
    ممنون
    ویرایش توسط کامران : September 16th, 2011 در ساعت 06:41 PM

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط کامران نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از تمامی دوستانی که مطالب مفیدی را تا اینجای کار بیان کردند یکی دو مورد به نظرم رسید که با دوستان در میان میزارم و از دوستانی که در این زمینه تحقیقاتی را داشته اند درخواست همفکری میکنم
    1- تا اونجایی که متوجه شده ام برای معادل سازی مدارک باید به نوع رشته تحصیلی هم باید نگاه ویژه داشته باشیم بطور مثال برای رشته های مهندسی که نیاز هست برای کار در کبک شما عضو نظام مهندسی باشید مراحل بررسی مدارک تحصیلی در نظام مهندسی کبک باید انجام بشه و مراحل اون به ترتیب مراحل ابتدایی فلوچارت صفحه 2 این فایله http://www.oiq.qc.ca/Documents/DAP/a..._permis-fr.pdf
    منظورم از بیان این مورد این است که مثلا برای کار در زمینه مهندسینی که باید عضو این سازمان باشند بهترین محل برای شروع معادل سازی این سازمان است
    حالا از دوستان عزیز درخواست میکنم اگه صلاح میدونند بیاییم برای رشته های گوناگون و مقاصد مختلف محل های مورد نظر را برای معادل سازی شناسایی و اطلاع رسانی کنیم چون فکر میکنم هر سازمانی روند و مقررات خاص خودش را داشته باشه مثلا این مراحل برای نظام مهندسی با مراحل معادل سازی برای رشته حسابداری در سازمان مربوطه ممکنه فرق داشته باشه . در پستهای قبلی دوستان مطالبی را ذکر کرده اند که بعضی از اونها تا اونجایی من اطلاع دارم کاملا درسته ولی ممکنه با مراحل بررسی مدارک در سازمانهای دیگه فرق داشته باشه و بطور کلی نمی تونیم برای تمامی رشته ها و در تمامی سازمانها اونها را بطور کلی بیان کنیم .
    دوستان عزیز لطف کنند نظرشون را بدهند
    ممنون
    سلام به کامران عزیز و ممنون از شما
    من نظرم رو میگم و امیدوارم نظرم درست باشه ... اگه نقطه مبهمی هست لطفا بگید ..
    توی همون فلوچارت در صفحه دوم این جمله نوشته شده: Diplômes québécois reconnu ? (یعنی مدرک دانشگاهی متقاضی که کبکی هست، بازشناخته میشه؟
    دقت کنیدکه دو مرحله هست: 1- مدرک دانشگاهی باید کبکی باشه و 2- اینکه از نظر اون سازمان شناخته شده هست یا نه!!
    پس عملا باید اول مدرک دانشگاهی شما معادل سازی بشه و در واقع کبکی بشه و در مرحله بعدی در انجمن مورد تحقیق قرار بگیره!
    مثل انجمن حسابداری که افراد دانش آموخته دانشگاه هستن و مدرک میگیرن ولی شاید این مدرک مورد تایید برای حسابدار رسمی شدن نباشه!
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

سلام سامان جان
    ممنون از اینکه نظرتون را دادید
    سامان جان در صفحه 2 این بروشور گفته شده که شما برای انجام کار با اسم مهندس باید عضو این سازمان باشید (البته تمامی رشته های مهندسی را در بر نمی گیره) و برای شروع کار باید 1- یک مدرک diplôme québécois en génie reconnu par le gouvernement du Québec و یا
    2- یک مدرک معادل که توسط نظام مهندسی کبک معادل سازی شده باشه soit avoir obtenu de l’Ordre une équivalence de diplôme ou de formation. داشته باشیم
    حالا بر طبق فلوچارت صفحه 3 اگه مدرک شما Diplômes québécois reconnu باشه شما به عنوان عضو و ingénieur junior شناخته می شوید و میتونید با مدرک مهندسی کار کنید و پس از طی مدتی ادامه فلوچارت را انجام بدهید و عنوان مهندس کامل را کسب کنید ولی اگه مدرک تحصیلی مثل مدرک ما Diplômes québécois reconnu نباشه باید مرحله 2 فلوچارت را طی کنیم و کار معدل سازی مدرک توسط نظام مهندسی کبک شروع میشه که همون طور که گفته ممکنه که لازم باشه امتحاناتی را بدهیم و یا کرسهایی را بگذرونیم تا مدرک معادل را از نظام مهندسی بگیریم و وارد مرحله 4 بشیم و به عنوان ingénieur junior شناخته بشیم و بتونیم ادامه کار فلوچارت را مثل بقیه طی کنیم که توضیحات ادامه آن در صفحات بعدی است که چون مربوط به بحث ما نیست ادامه نمی دهم .
    حالا با روندی که گفتم من به عنوان مهندس نیازی به معادل سازی مدرک در موسسات متفرقه ندارم و این کار را در نظام مهندسی انجام میدهم . در مورد بعضی از رشته ها مثل پزشکی هم انجمن های تخصصی مربوط به خودشون کار معادل سازی و شروط لازم برای کار را انجام می دهند . راستش من در مورد بقیه رشته های اطلاعات بیشتری ندارم مثلا برای رشته حسابداری که برای خانم خودم دنبال روند کاری و انجمن های تخصصی اون میگشتم نتونستم موارد مفیدی بدست بیارم و به نظرم بهتره بحث معدل سازی را بیشتر باز کنیم البته لازمش اینه که دوستان با تخصص های مختلف تحقیقات خودشون را با بقیه در میون بگذارند در این مورد دوست خوبمون آقای mo_eini
    اطلاعات خوبی دارن که از ایشون خواهش میکنیم در این مورد ما را راهنمایی بکنند .
    با تشکر از همه دوستان
    ویرایش توسط کامران : September 17th, 2011 در ساعت 06:53 PM

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام
    بله مطمئنا جناب mo_eini عزیز اطلاعات خوبی دارن که مخصوصا علاوه بر بقیه دوستان برای فدرالی ها و افرادی که میخان خارج از کبک کار و اقامت کنن مفیده!
    دقیقا اطلاعات شما درست و کامل هست ... در مورد قسمت دوم:
    soit avoir obtenu de l’Ordre une équivalence de diplôme ou de formation به معنی مدرکی هست که از انجمن مهندسی گرفته شده ... به نظر من یعنی تمام طول تحصیل و گذروندن دوره از ابتدا تا انتها در انجمن تخصصی مهندسی سپری شده باشه و این مدرک معادل کل مدرک دانشگاه (لیسانس یا فوق لیسانس و یا ...) و یا شامل واحدهایی (formation) از رشته مهندسی باشه ...
    بازهم ممنون از شما و اطلاعات خوبتون
    در مورد انجمن حسابداری موضوع به همین سادگی هست که در مورد انجمن مهندسی ذکر شده ... افراد با مدرک دانشگاهی و گذروندن سالیانی به عنوان سابقه کاری میتونن به عنوان comptable accepte شناخته بشن که برای مدارج بالاتر و همینطور CMA (حسابدار مدیریت) و CGA (حسابدار عمومی) شرایط سخت تر و دوره های مختلف وسط میاد!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Member ghazalili آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

من هم البته حدود 1 سال پیش با انجمن شیمی کبک برای عضو شدن مکاتبه کردم و اونا گفتند که باید مدارکتو معادل کنی وبرام یه لیست از حداقل دروسی رو که باید تو دانشگاه پاس کرده باشم و همچنین یکسری مدارک رو مثل ترجمه مدرک دانشگاه,ریز نمرات و... رو گفتند باید براشون بفرستم و اما من دیگه این پروسه رو دنبال نکردم.
    واما الان که میخوام مدارکمو برای معادل سازی بفرستم نمی دونم از طریق انجمن شیمی اقدام کنم یا از طریقی که شما در صفحه نخست توضیح دادید؟
    یک سوال دیگه هم داشتم, آیا برای ادامه تحصیل توی دانشگاهها وکالجهای کبک هم باید معادلسازی انجام دهیم؟
    We received your application to sponsor .....................on August 2, 2012
    We sent you a letter on October 17, 2012 about the decision on your application
    .CSQ: 25 november, inprocess 5december. passport request 28 march

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazalili نمایش پست ها
    من هم البته حدود 1 سال پیش با انجمن شیمی کبک برای عضو شدن مکاتبه کردم و اونا گفتند که باید مدارکتو معادل کنی وبرام یه لیست از حداقل دروسی رو که باید تو دانشگاه پاس کرده باشم و همچنین یکسری مدارک رو مثل ترجمه مدرک دانشگاه,ریز نمرات و... رو گفتند باید براشون بفرستم و اما من دیگه این پروسه رو دنبال نکردم.
    واما الان که میخوام مدارکمو برای معادل سازی بفرستم نمی دونم از طریق انجمن شیمی اقدام کنم یا از طریقی که شما در صفحه نخست توضیح دادید؟
    یک سوال دیگه هم داشتم, آیا برای ادامه تحصیل توی دانشگاهها وکالجهای کبک هم باید معادلسازی انجام دهیم؟
    سلام دوست عزیز
    بنا به پیشنهاد کامران عزیز لطفا لیستی که گفتید از حداقل دروسی رو که باید تو دانشگاه پاس کرده باشید بگذارید ...
    به نظر من باید به آدرس صفحه اول این تاپیک بفرستید ...
    و در نهایت معادل سازی برای این سه مورد هست:‌1- دنبال کار میگردید (joboffer)
    2- قصد ادامه تحصیل دارید 3- میخاید عضو یکی از انجمنهای تخصصی کبک بشید
    موفق باشید

با سلام و تشکر از همه دوستان
    تو این قسمت میخواستم کمی درباره معادل سازی مدرک تحصیلی جهت کار صحبت کنم . یکی از جاهایی که میشه اطلاعاتی در مورد مجوزهای شغلی که در نهایت میتونه شما را به سوق بده به اون سمتی که باید برای معادل سازی حرکت کنید آگهی های شغلی مربوط به رشته تحصیلی شماست تو این آگهی های شغلی در قسمت Exigences ها شرایطی را که شما باید داشته باشید ذکر کرده مثلا گفته که برای مثلا شغل مهندس عمران یکی از شرایط اصلی عضو بودن مهندس در نظام مهندسی کبک و در نتیجه داشتن مجوز کار مهندسی از از این سازمانه . در مورد شغل خودم آگهی های شغلی که سایت jobboom دریافت میکنم در تمامی این آگهی ها این شرط ذکر شده و برای عضویت در این سازمان هم همان طور که قبلا توضیح دادم مراحل معادل سازی انجام میشه . البته تا اونجایی که من خبر دارم برای همه رشته های مهندسی این شرط لازم نیست و به همین جهت به دوستان توصیه میکنم برای آگاهی از شرایط کار یه سری هم به آگهی های شغلی در مورد رشته تحصیلی خودشون بزنند . البته من در مورد رشته حسابداری که آگهی های شغلی شون را نگاه میکردم چیزی در مورد شرط عضویت در انجمن های تخصصی یا داشتن مجوز از سازمان خاصی را ندیدم .
    ویرایش توسط کامران : September 18th, 2011 در ساعت 01:47 PM

سلام سامان گرامی
    در صفحه اول زحمت کشیده اید و به طور مفصل در مورد معادل سازی مدارک توضیحات لازم را فرموده اید یکی دو مطلب در مورد سایت اداره مهاجرت کبک که اطلاعات مربوط به معادل سازی را ذکر کرده داشتم که فکر کنم شما بتونید راحت تر تفسیر کنید .
    به نقل از سایت http://www.immigration-quebec.gouv.q...ion/index.html
    گفته شده که ابتدا مطمئن بشید که برای هدف مورد نظرتون مدرک معادل که اونا صادر میکنند را نیاز دارید یا نه و برای این کار گفته به انجمن های تخصصی و کاری و ..... مراجعه کنید و در قسمت بعد هم مواردی که این معادل سازی خاص مورد نیاز است را ذکر کرده مثل کار در ادارات دولتی و ...
    do you really need an Évaluation comparative

The Évaluation comparative des études effectuées hors du Québecis not always required. To avoid unnecessary delays, please verify if you really require this document:

• Looking for a job
      Make sure your prospective employer requires one. In general, an Évaluation comparative is not required when applying for a job.

• Construction trades
      Check with the Commission de la construction du Québec to determine if an Évaluation comparative is required.

• Applying to a professional order
      Verify if the order requires an Évaluation comparative; this could save you money and unnecessary proceedings.

• Pursuing your education
      Verify if the educational institution requires an Évaluation comparative.

An Évaluation comparative is required to :
    submit an application to the Ministère de l’Éducation, du Loisir et du Sport in order to obtain a permit to teach in Québec in an institution that offers preschool, primary or general secondary education programs, vocational education or adult education;

• apply for a job in the municipal, provincial or federal government. (Note that for Québec government jobs, the notice of receipt of your application for an Évaluation comparative can be submitted with your offer of services while you are waiting to get and submit the Évaluation comparative;
    • apply for financial assistance from La Financière agricole du Québec

حالا سوال من اینه که مثلا اگه به منظور کار به انجمن تخصصی و سازمانی که مجوز کاری مورد نظرمون را باید از اونجا بگیریم رجوع کنیم و کار معادل سازی را اونها با توجه به نیاز شغلی و مدرک ما انجام بدهند پس نیازی به این معادل سازی خاص اداره مهاجرت نباید باشه (با توجه به گفته خودشون) ؟ اگه این این طوره پس باید برای معادل سازی هر رشته جهت کار به انجمن و سازمان خاص اون رشته رفت و با توجه به روال کار اونها معادل سازی را انجام داد ؟

ممنون میشم از همفکری سامان عزیز و همین طور سایر دوستان گرامی
    ویرایش توسط کامران : September 18th, 2011 در ساعت 02:29 PM

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام به دوستان
    حرف شما کاملا درست هست ... یه نکته: طبق گفته ی ghlobe عزیز و marjanmohajer ,‌و کلا دوستانی که الان در کانادا هستن و در تاپیک کار برای تازه واردین به کانادا صحبت شده برای کار مهندسی نیازی به عضویت در انجمن تخصصی مهندسی کانادا نیست
    بلکه برخی از position های شغلی (مثل supervisor) و برخی از ردهای شغلی مثل project manager و همینطور مجوزهایی که کامران عزیز فرمودن نیاز به عضویت در انجمن تخصصی مهندسی هست ...
    بنابراین همون جمله ای که شما فرمودید صحیح هست: do you really need an evaluation؟؟؟ بسته به نوع کار و بیزینسی که میخواید توش وارد بشید متفاوت هست ...
    ممنون و موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)