نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 128 از 199 نخستنخست ... 2878118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138178 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,271 تا 1,280 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

دوستان سلام.من میخوام برای FSW سال 2013 اقدام کنم. یه سوال در مورد ارزیابی مدرک داشتم.
    1-من یه مدرک فوق لیسانس از یک دانشگاه کانادایی دارم. البته من فقط اصل گواهی فوق لیسانس رو دارم و ریز نمراتش رو ندارم . به نظر شما همین مدرک کافیه یا ریز نمرات کانادایی ام هم باشه که بخوام بفرستم برای اداره مهاجرت؟
    2-این دوره فوق لیسانس رو من زیر یک سال تو کانادا بودم آیا این تاثیر میزاره تو امتیازی که میخوام از مدرک بگیرم ؟
    ممنون از راهنماییتون.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_5566 نمایش پست ها
    دوستان سلام.من میخوام برای FSW سال 2013 اقدام کنم. یه سوال در مورد ارزیابی مدرک داشتم.
    1-من یه مدرک فوق لیسانس از یک دانشگاه کانادایی دارم. البته من فقط اصل گواهی فوق لیسانس رو دارم و ریز نمراتش رو ندارم . به نظر شما همین مدرک کافیه یا ریز نمرات کانادایی ام هم باشه که بخوام بفرستم برای اداره مهاجرت؟
    2-این دوره فوق لیسانس رو من زیر یک سال تو کانادا بودم آیا این تاثیر میزاره تو امتیازی که میخوام از مدرک بگیرم ؟
    ممنون از راهنماییتون.
    سال 2013 که تمام شده. منظورتان 2014 است؟
    ریزنمرات را معمولا میشود سریع از دانشگاه گرفت. در مورد سوال دوم، کدام دانشگاه تحصیل کردید و رشته تان چی بوده؟

sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سال 2013 که تمام شده. منظورتان 2014 است؟
    ریزنمرات را معمولا میشود سریع از دانشگاه گرفت. در مورد سوال دوم، کدام دانشگاه تحصیل کردید و رشته تان چی بوده؟
    ممنون ار پاسخ.
    من در رشته مهندسی تحصیل کردم و دانشگاه کلگری بوده.من میخوام به برنامه 2014 برسم و با توجه به زمان کمی که مونده و WES که حدود 1 ماه طول میکشه نگرانم نرسم تا پایان سال . شما نظرتون رو نگفتید در مورد اینکه Certificate کفایت میکنه یا باید رویز نمرات مدرک کانادا رو هم فرستاد ؟

ApplyAbroad Guru

ممنون ار پاسخ.
    من در رشته مهندسی تحصیل کردم و دانشگاه کلگری بوده.من میخوام به برنامه 2014 برسم و با توجه به زمان کمی که مونده و WES که حدود 1 ماه طول میکشه نگرانم نرسم تا پایان سال . شما نظرتون رو نگفتید در مورد اینکه Certificate کفایت میکنه یا باید رویز نمرات مدرک کانادا رو هم فرستاد ؟
    بنده فکر میکنم برای مدارک کانادایی احتیاجی به تاییدیه WES نیست. ولی احتمالا ریزنمرات را بهرحال باید همراه مدارک مهاجرت بفرستید. از اداره آموزش دانشگاه کلگری بپرسید شاید بتوانید یک ریزنمرات غیررسمی بگیرید یا داونلودکنید.
    در مورد سوال دیگر هم در مدرک فوق لیسانس شما مگر نوشته که شماکمتر از یکسال در کانادا بودید؟ با فوق لیسانس معمولی فرق داره؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

ممنون ار پاسخ.
    اگر آخرین مدرک شما از کانادا هست نیاز به وس نیست. از خود دانشگاه کلگری میتونید ریزنمرات و مدرک رو درخواست بدید که براتون به آدرس پستیتون بفرستند. رززنمرات و مدرک هر دو لازمه
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member shubizkumbuli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شوبیز کومبولی

پیش فرض ریزنمرات و مدرک از کانادا

ممنون ار پاسخ.
    ببینید دوست عزیز

تو چک لیست مدارک این طوری گفته:

1. یا اثبات تحصیل در کانادا

2. یا اثبات تحصیل در خارج کانادا + مدرک ECA (مثلاً wes)

اثبات شامل: دانشنامه + ریز نمره (اکیداً توصیه میشه که هر دو فرستاده شه)

با این که کپی خواسته شده باید دقت کنید:

1. هر مدرکی که ترجمه شده باید اصل ترجمه اش ارسال شه و اگر در ایران ترجمه شده اکیداً توصیه میشه مهر دادگستری داشته باشه

2. دقت بشه که اینجا گفته شده که ECA Report (مثلا ریپورت WES) باید حتماً اوریجینال باشه

3. کارنامه ها و دانشنامه هایی که به زبان فرانسه و اینگلیسی هستند ترجمه نمیخواهند و میشه کپی فرستاد ولی قویا توصیه میشه اصل بفرستید (البته اگر چند نسخه میدن)

4. اگر چند مقطع رو در جاهای مختلف خوندید (مثلاً لیسانس ایران، فوق کانادا) حتماً مدرکی که خارج کانادا بوده رو ASSESS کنید. برای ASSESS شدن حتماً مدرک کانادایی رو هم بفرستید تا بالاترین مقطع رو براتون بزنند. فرستادن چند مقطع منجر به افزایش هزینه ارزیابی نمیشود!

نکته:

تعداد زیادی از افرادی که پرونده اشون ریجکت میشه به این دلایل هست:

1. به اشتباه کپی فرستادن ECA report!

2. فراموش کردن فرستادن ریزنمرات و دانشنامه (کپی اصل اینگلیسی برای کسایی که در دانشگاه های اینگلیسی زبان درس خوندند و اصل ترجمه برای کسایی که خارج از کانادا خوندن)

3. فرستادن کپی ترجمه!

موفق باشید
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Senior Member shubizkumbuli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شوبیز کومبولی

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    اگر آخرین مدرک شما از کانادا هست نیاز به وس نیست. از خود دانشگاه کلگری میتونید ریزنمرات و مدرک رو درخواست بدید که براتون به آدرس پستیتون بفرستند. رززنمرات و مدرک هر دو لازمه
    برای کلیه مدارک خارج کانادا، بعد از مقطع دیپلم... احتیاج به اسسمنت هست!

برای مثال، فرض کنید کسی لیسانس و فوق در ایران بوده و دکتری در کانادا! باید مدارک قبلی اسس بشه. برای اسس شدن توصیه میشه مدرک دکتری هم فرستاده بشه، به این دلیل که بر روی ECA REPORT میخوره که آخرین مدرک چی بوده!

شاید بپرسید که خب آفیسر میبینه که تا فوق ایران بوده و دکتری در کانادا! پس نیازی نیست! درسته! ولی با فرایند های اداری آشنا هستید؟! اگر ندید چی؟! اگر اشتباه کرد چی؟! یه قسمتی از کار به خود applicant بر میگرده که جلوی اشتباه تفسیر شدن رو بگیره!

sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shubizkumbuli نمایش پست ها

برای مثال، فرض کنید کسی لیسانس و فوق در ایران بوده و دکتری در کانادا! باید مدارک قبلی اسس بشه. برای اسس شدن توصیه میشه مدرک دکتری هم فرستاده بشه، به این دلیل که بر روی ECA REPORT میخوره که آخرین مدرک چی بوده!

شاید بپرسید که خب آفیسر میبینه که تا فوق ایران بوده و دکتری در کانادا! پس نیازی نیست! درسته! ولی با فرایند های اداری آشنا هستید؟! اگر ندید چی؟! اگر اشتباه کرد چی؟! یه قسمتی از کار به خود applicant بر میگرده که جلوی اشتباه تفسیر شدن رو بگیره!
    ممنون از توضیحات بسیار کامل ومفید شما shubizkumbuli عزیز و همچنین بقیه دوستان.

درجواب ghlobe عزیز اینکه نه توی مدرک چیری ننوشتن که زیر یک سال بوده اما میگم توی فرمها که مدت اقامت رو در چند سال گذشته رو پر میکنم و تاریخ ورود و خروج ام به کانادا معلومه این موضوع مشخص میشه.

یک مشورت: راستش من داشتم فکر میکردم چون زمان کمه و گرفتن ریز نمرات بخاطر شرایط خاص رشته من که نزدیک 1 ماه طول میکشه بنابراین به برنامه 2014 ممکنه نرسم. بنابراین نظرتون چیه که برای اینکه به 2014 برسم من این ریسک رو بکنم و فقط اصل مدرک کانادا رو بفرستم به همراه مدارک لیسانس اگه با همون مدرک و بدون ریز نمرات اسس شد که چه بهتر اگه نشد هم من سال بعد اقدام میکنم با ریز نمرات کانادام که تا اون موقع دیگه قطعن گرفتم. نظر اساتید چیه در زمینه ؟
    البته من با مدرک لیسانس هم امتیاز رو میارم. بیخیال فوق بشم بنظرتون؟
    این کارو توصیه میکنین؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shubizkumbuli نمایش پست ها

اگر آخرین مدرک شما کانادایی باشه و بخواید از امتیازش استفاده کنید به هیچ عنوان نیاز به اسس کردن نیست. بهتره برداشت شخصی از نوشته ها نشه و هر موردی با رفرنس ارایه بشه

If you are only submitting a Canadian educational credential, you do not need to do this.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/assessment.asp
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

با سلام
    دیروز برای مهر موم ریز نمرات به دانشگاه (دولتی) رفتم. مسول این کار عذر می خوام یک آدم نفهم بود هرچی بهش می گم خود wes گفته اصل ترجمه رو نفرستید می گفت ما کپی رو مهر و موم نمی کنیم حتی جمله سایت که گفنه لطفا اصل ترجمه رو نفرستید نشونش دادم شروع کرد به تفسیر کردنای الکی. خلاصه عصابمو خورد کرد منم اصل ترجمه ریزنمراتو بهش دادم . سوال داشتم که برای FSW می تونم دوباره ریز نمرات و یا دانشنامه رو دوباره ترجمه کنم؟؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)