نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 183 از 199 نخستنخست ... 83133173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,821 تا 1,830 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

دوستان سلام، یه سوال خیلی واجب داشتم، من لیسانس عمرانمو از دانشگاه آزاد گرفتم، 3 ساله تموم کردم (به خاطر معدل الف بودن هر ترم 23 24 واحد برمیداشتم و دو تا تابستونم واحد داشتم)، من تو سایت WES چک کردم برای ارزیابی مدارک واسه دانشگاه آزاد ایران مدت زمانشو نوشته بود 4 یا 5 سال، میخواستم بدونم من که زودتر تموم کردم ارزیابی مدارکم برام مشکل ساز میشه؟! به خود WES ایمیل زدم ولی جواب ندادن، ممنون میشم اگه کسی موردی مشابه من داشته یا اگر هر اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید منو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط fafa3002 نمایش پست ها
    دوستان سلام، یه سوال خیلی واجب داشتم، من لیسانس عمرانمو از دانشگاه آزاد گرفتم، 3 ساله تموم کردم (به خاطر معدل الف بودن هر ترم 23 24 واحد برمیداشتم و دو تا تابستونم واحد داشتم)، من تو سایت WES چک کردم برای ارزیابی مدارک واسه دانشگاه آزاد ایران مدت زمانشو نوشته بود 4 یا 5 سال، میخواستم بدونم من که زودتر تموم کردم ارزیابی مدارکم برام مشکل ساز میشه؟! به خود WES ایمیل زدم ولی جواب ندادن، ممنون میشم اگه کسی موردی مشابه من داشته یا اگر هر اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید منو راهنمایی کنید
    احتمالا به تعداد واحدهاي پاس شده شما هم نگاه ميكنن و احتمالا مشكلي نبايد وجود داشته باشه.
    اما به احتمال خيلي خيلي كم هم اگه يك وقت وس قبول نداشت و مدرك رو معادل كارشناسي در نظر نگرفت به عقيده من ميتونين از طريق ديگر موسسات مورد تاييد اداره مهاجرت براي ارزيابي اقدام كنين و اين احتمال هست كه اون موسسات معادل در نظر بگيرن.
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

sepehr_5566 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyab164 نمایش پست ها
    میشه در مورد فرم وس امضا شده توسط دانشگاه توضیح بدین؟من الان کانادام. ۲ سال پیش وقتی از ایران اومدم ترجمه مدارکم رو دانشگاه تو پاکت مهر و موم کرد. الان فقط ترجمه ها سیلد شده. واسه فرم وس باید چيكار کنم؟حتما دانشگاه باید اونو پر کنه؟
    ممنون از پاسختون
    متن دقيقش يادم نيست اما يه فرم هست كه در اون وس به دانشگاه ميگه ما اين مدارك رو براي ارزيابي ميخواييم دانشگاه هم امضا ميكنه كه اين مدارك براي وس ارايه شده. به عقيده من اهميت خيلي خاصي نداره.بودند دوستاني كه بدون اون هم مداركشون ارزيابي شده. به عقيده من الان كه دسترسي مجدد به دانشگاه ندارين با همون مدارك قبلي اقدام كنين.
    به احتمال خيلي خيلي زياد مداركتون ارزيابي خواهد شد.

sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_skillo نمایش پست ها
    آیا کسی ارزیابی مدارکش رو با ICAS انجام داده ؟ من حس میکنم WES درست پیگیر و پاسخگو نیستن. من در مورد همین سوالی که تو پست قبل گذاشتم به WES ایمیل دادم بعد از 4-5 روز یه جواب کاملاااااا بی ربط به سوالم دادن. ولی ICAS زیر 12 ساعت جواب سوالم رو گرفتم. اگر کسی قبلا کار کرده باهاشون و روند کارشون و مدارک مورد نیازشون با WAS یکی هست بگه لطفا که منم بفرستم ICAS
    تو سالهاي قبل يكي دوتا از دوستان با اين موسسه ارزيابي مداركشو رو انجام داده بودند منتها روال بررسي مداركشون به نسبت وس خيلي طولاني تر بود اين هست كه بيشتر دوستان ارزيابي رو با وس انجام ميدن اينكه الان تغييري در سرعت برسي شون ايجاد شده باشه يا ICAS هنوز با همون روال قبل يه كندي انجام ميدن خيلي مشخص نيست.

Junior Member

سلام دوستان عزیز : من لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد در سال 86 دارم و چون بعدش شاغل شدم تا الان ادامه ندادم ولی میخام ارشد آزاد بخونم همین شاخه
    سوال : گرفتن ارشد از آزاد قابل ارزشیابی هست ؟ اگه اره چطور و چقد امتیاز داره ؟

Junior Member

من یک سوال ابتدایی دارم. از روشهای مهاجرت کانادا هیچ کدام ریز نمره رسمی (ترجمه پس از تایید وزارت علوم) نیاز دارد؟

Junior Member Persia_Boy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. ...

نقل قول نوشته اصلی توسط Sang نمایش پست ها
    سلام - من می خواهم از Wes برای ارزیابی مدارکم استفاده کنم. لیسانس و ارشد من از دو دانشگاه متفاوت در تهران هستند. فرم wes را باید به کدام دانشگاهم بدهم پر کند؟ یا باید به هر دو بدهم پر کنند؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_5566 نمایش پست ها
    به هر دو دانشگاه
    هر دانشگاه اون فرم رو پرمیکنه و در پاکت خودش قرار میده. حداقل 15-20 صفحه اخر تاپیک رو مطالعه کنید مراحل کار شرح داده شده.باز اگه سوالی بود بپرسین دوستان راهنمایی میکنن.
    دوستان مطلبی رو در برخی قسمت های فروم دیدم لازم دونستم به اطلاع فرهیختگان گرامی برسونم باشد که مورد استفاده عده ای قرار گیرد:

برای بخش مدارك خواسته شده توسط wes در توضیحات دوستان در همین فروم اومده که Academic Records Request Form باید به wes ارسال بشه در صورتی که اجباری در ارسال این فرم نیست. اساسا این فرم طراحی شده فقط در زمانهایی که دانشگاهی در هر کجای دنیا به هر دلیلی خواست که شما درخواستتون رو به دانشگاه ارائه بدین و مثلا بدونه که این ریزنمرات که داره پلمب میشه کجا میره، wes این فرم رو طراحی کرده برای دانشجو که اذیت نشه. فقط برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه آزاد این مساله رو اجباری کرده و از شما می خوان که این فرم رو ارائه بدین.

A. For Applicants: This form is provided to facilitate the release of your academic records by your academic institution
    You are responsible for contacting your academic institution directly

پیروز باشید
    کار نیکو کردن از پر کردن است

Junior Member

من یک مدت دیگه میرم کانادا اقامت دایم دارم . من هم مدرکمو باید بعد ترجمه بفرستم wes ؟ چون اصلا اونجا برنامه ای برای تحصیل ندارم فعلا ، ممکنه بعدا برم دانشگاه یا مدرکو برا کار لازم داشته باشن .

بعد اگر مجبورم بفرستم خوندم که ترجمه باید کپی بشه بره دانشگاه مهر بخوره و تو پاکت گذاشته بشه ؟ من از دانشگاه سوال کردم گفتن نمیدونن دارم در مورد چی حرف میزنم و اصلا چه مهری لازمه و چی باید بنویسن ؟ من پیام نور تبریزم . بعد داشنگاه فارسی مینویسن روش و مهر فارسی میزنن ، بعد چند تا کپی که روش یک مهر فارسی خورده برای اونا قبوله ؟ یا رمراحلش این نیست اصلا ؟

مدارک دیپلم هم اینجوریه ؟ باید بره اموزش پرورش اونا بفرستن ؟

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزيزم. من ميخوام ويزاي كار بگيرم. از كجا ميتونم بفهمم مدرك ارشدم اونجا مورد پذيرش هست يا نه؟

Junior Member

سلام ، دوستان کسی هست که منو برای ارزانترین راه و سریعترین راه مهاجرت به کانادا راهنمایی کنه؟ ضمناً من 41سال سن دارم و کارشناس بانک با 21سال سابقه هستم ولی مدرک کارشناسیم مورد تایید وزارت علوم نیست. جدیداً با یه شرکت اعزام دانشجو صحبت کردم که میگه با 27000دلار از طریق ثبت نام در یه کالج (همراه با دوره زبان) میتونه پذیرش بگیره برام. البته این هزینه برای یکساله بعدش دوباره باید پول بدم. این شرکت میگه بعد از یکسال میتونی کار پیدا کنی و مخارجتو از اونجا تامین کنی. ممنون میشم اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره و یا راه بهتری بلده منو راهنمایی بفرماد. تشکر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)