نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 194 از 199 نخستنخست ... 94144184185186187188189190191192193194195196197198199 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,931 تا 1,940 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

سلام دوستان.
    1. آیا لازمه که دانشنامه های صادره از دانشگاه شریف رو هم ترجمه کنیم؟ (با توجه به اینکه شریف مدرک رو دوزبانه صادر میکنه)
    2. برای پاکت کردن و مهروموم کردن مدارک باید به چه بخشی در دانشگاه شریف مراجعه کنیم؟ (اداره دانش آموختگان یا ....)

ممنون.

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_am نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    1. آیا لازمه که دانشنامه های صادره از دانشگاه شریف رو هم ترجمه کنیم؟ (با توجه به اینکه شریف مدرک رو دوزبانه صادر میکنه)
    2. برای پاکت کردن و مهروموم کردن مدارک باید به چه بخشی در دانشگاه شریف مراجعه کنیم؟ (اداره دانش آموختگان یا ....)

ممنون.
    درود بر شما
    1. دانشگاه های دولتی که ریز نمرات و دانشنامه رو به زبان انگلیسی هم ارائه میدن رو مبتونین بدون ترجمه بفرستین wes. فقط مطمئن بشید مهر انکلیسی داره و توسط خود دانشگاه مهر و امضا بشه.
    2. بپرسین از دانشگاه میگن بهتون، اما همون اداره دانشگاه آموختگان هست تا جایی که یادمه. برای مهر و امضای نهایی هم اداره امور بین الملل دانشگاه هست.

پیروز باشید
    OID-Sask. >> ITA Oct2018 >> Submit Nov2018 >> Ineligible Jun2019 >> 2nd Review Nov2019 >> Nomination Sep2020 >> AR Oct2020 >> AOR Jan2023 >> Pre-Arrival Feb2023 >> Biometric Mar2023 >> Medical Mar2023 >> DM Sep17th2023 >> COPR Oct12th2024

Junior Member

از لینگ زیر برای معادل سازی مدارک و مشاهده دانشگاه های مجاز استفاده نمایید
    https://applications.wes.org/ca/degr...ivalency-tool/

Junior Member

دوستان محترم
    چند مورد سوال داشتم:
    1. پرداخت هزینه های wes در چه مرحله ای انجام میشه؟ قبل از بررسی مدارک انجام میشه، یا قبل از ارسال تاییده ها؟
    2. برای دو مدرک کارشناسی و ارشد، باید دو هزینه پرداخت بشه؟
    3. اونطوری که در صفحات قبلی تاپیک خوندم: نسخه انگلیسی (هم دانشنامه، هم ریز نمرات) اگر از دانشگاه باشه که عالیه و فقط کافیه تو نامه مهر و موم شده خود دانشگاه فرستاده بشه، و نیازی به ترجمه و مهر دادگستری و قضاییه و امور خارجه و اینا نیست! اما اگه نسخه دانشنامه یا ریز نمرات فارسی باشه، باید ببریم دارالترجمه، نسخه ترجمه شده با مهر مترجم رو ببریم دانشگاه تا دانشگاه مهر بزنه روی اون برگه ها، و باز تو پاکت مهر و موم دانشگاه ارسال بشه؟! یعنی در این مورد هم مهر دادگستری و قضاییه و خارجه رو نمیخوان، مهر انگلیسی دانشگاه براشون کافیه؟!
    4. مورد بعدی از کسانی که ارزشیابی فرستادن و تحویل گرفتن برای کانادا:‌ یه مورد پست بدون tracking داره 7 دلار، یه TNTداره 85 دلار... خیلی فرقشونه؟ ما که داریم زودتر اقدام میکنیم و در بند یکی دو هفته عقب جلوش نیستیم مشکلیب نداره اون 7 دلاریه؟
    5. مورد بعدی اینکه ما که هنوز OID مون در occupation in demand ساسکاچوان خونده نشده و invite نشدیم،‌ اگه پرداخت ها رو انجام بدیم، نسخه ای که wes میفرسته برای IRCC مشکلی نخواهد داشت؟ اون نسخه رو نگه میدارن؟
    با سلام.
    1 - پیش از ارزیابی مدارک. در واقع شما هزینه ارزیابی رو باید قبل از ارزیابی پرداخت نمایید. دقیقا در مرحله آخر ثبت اطلاعات مدارک تحصیلی و پروفایل خودتون در سایت Wes.org
    2- خیر. 253 دلار کانادا برای هر دو مدرک شما. تنها در صورتی مجاب به پرداخت دو هزینه خواهید شد که بخواهید از امتیاز مدرک تحصیلی همسر نیز استفاده نمایید. در این صورت می بایست یک اکانت مجزا ساخته و هزینه شخص جدید رو جدا پرداخت نمایید.
    3- برای Wes آنچه در پاکت مهر و موم شده دانشگاه ارسال می شود حجت است. نیاز به تایید هیچ ارگان دیگری ندارید. البته در جایی خواندم که در اقدام های استانی بهتر است جهت محکم کاری تایید دادگستری اخذ شود اما طبق اطلاعات خود سایت مرجع، 6 راه برای رد مدارک وجود دارد که نداشتن مهر ارگان های دولتی جزئی از آنها نیست.
    4 - برای شما پس از بررسی های انجام شده ، نسخه ای کاغذی نیز ارسال می شود. اگر مایل به دریافت نسخه کاغذی و در زمانی کوتاه هستید می توانید از پست مخصوص که هزینه بالاتری هم دارد استفاده کنید. برای موارد ما نیازی به انتخاب TNT نیست چرا که شما پس از پایان بررسی ها توسط Wes ، قابلیت دانلود نسخه الکترونیکی در قالب فایل PDF را خواهید داشت. همین امر برای ادامه کار و ساخت EE کافی می باشد.
    5- تا اونجایی که من اطلاع دارم و در سایت های مربوطه دیدم، امکان اقدام برای WES پیش از ساخت پروفایل وجود دارد. (در خیلی از موارد جهت WES اقدام می شود اما ممکن است پروسه دریافت مدرک زبان شما طولانی تر شود)

Junior Member

در خصوص 253 دلار در پست فوق ، اصلاح می کنم که در حال حاضر 207 دلار هزینه دارد.

Junior Member

سلام دوستان
    من به مشکلی خوردم ممنون میشم کسی اگر اطلاعی داره راهنمایی کنه.
    من سی اس کیو دارم و تشکیل پرونده فدرال رو هم انجام دادم به همراه مدیکال و الان منتظرم که به امید خدا پاس ریکویست بشم. مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، فوق دیپلم و کارشناسی رو دادم دارالترجمه رسمی. بعد اصل ترجمه ها و کپی برابر اصل همه مدارک رو که به تایید و مهر دارالترجمه، وزارت علوم و دادگستری رسیده بودن رو همراه با فرم A-0361-AO و فرم پرداخت هزینه، کپی پاسپورت و کپی سی اس کیو فرستادم به آدرسی که تو خود فرم قید شده بود در مونترال برای Évaluation comparative des études effectuées hors du Québec.
    دیروز همه مدارکم ریجکت شدن!!! و علتش رو هم تو انکسی که به مدارک پیوست شده های لایت کردن: une copie certifiee conforme faite par un traducteur.
    اولا من متوجه نمیشم منظورشون رو در صورتی که همه مدارک مهر و تایید شده بودن !!! یعنی چی آخه؟؟؟
    دوم اینکه سایت WES که همینجا تو کمنت ها خوندم... فرقش با روشی که ابتدای همین تاپیک قید شده و من اقدام کردم چیه؟؟
    زیاد حرف زدم شرمنده. ولی کسی اگه میتونه راهنمایی و کمکی بکنه واقعا ممنون

Member azadeh89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع غذائی

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram1982 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به مشکلی خوردم ممنون میشم کسی اگر اطلاعی داره راهنمایی کنه.
    من سی اس کیو دارم و تشکیل پرونده فدرال رو هم انجام دادم به همراه مدیکال و الان منتظرم که به امید خدا پاس ریکویست بشم. مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، فوق دیپلم و کارشناسی رو دادم دارالترجمه رسمی. بعد اصل ترجمه ها و کپی برابر اصل همه مدارک رو که به تایید و مهر دارالترجمه، وزارت علوم و دادگستری رسیده بودن رو همراه با فرم A-0361-AO و فرم پرداخت هزینه، کپی پاسپورت و کپی سی اس کیو فرستادم به آدرسی که تو خود فرم قید شده بود در مونترال برای Évaluation comparative des études effectuées hors du Québec.
    دیروز همه مدارکم ریجکت شدن!!! و علتش رو هم تو انکسی که به مدارک پیوست شده های لایت کردن: une copie certifiee conforme faite par un traducteur.
    اولا من متوجه نمیشم منظورشون رو در صورتی که همه مدارک مهر و تایید شده بودن !!! یعنی چی آخه؟؟؟
    دوم اینکه سایت WES که همینجا تو کمنت ها خوندم... فرقش با روشی که ابتدای همین تاپیک قید شده و من اقدام کردم چیه؟؟
    زیاد حرف زدم شرمنده. ولی کسی اگه میتونه راهنمایی و کمکی بکنه واقعا ممنون
    سلام دوست عزيز همه ي مدارك بايد مهر اوتياك هم داشته باشه( مهر مترجمان رسمي كبك)
    فايل نامبرdec/2011
    سي اس كيو:Nov/2015
    ويزاdeco/2016
    لندينگ:Feb/2017

Member azadeh89 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع غذائی

سلام دوستان براي معادلسازي مدرك تحصيلي در كبك بايد اصل مدارك تحصيلي( ديپلم ، ليسانس ) به همراه اصل ريز نمرات ارسال بشه با نه همون ترجمه هاي تاييد شده و كپي برابر اصل شده كافي هستن؟
    فايل نامبرdec/2011
    سي اس كيو:Nov/2015
    ويزاdeco/2016
    لندينگ:Feb/2017

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh89 نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز همه ي مدارك بايد مهر اوتياك هم داشته باشه( مهر مترجمان رسمي كبك)
    سلام به شما دوست عزیز
    ممنون بابت راهنمایی. دارالترجمه ای در ایران هست آیا که مهر اوتیاک رو داشته باشه؟ یا فقط در کبک امکانش هست؟
    بازم مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azadeh89 نمایش پست ها
    سلام دوستان براي معادلسازي مدرك تحصيلي در كبك بايد اصل مدارك تحصيلي( ديپلم ، ليسانس ) به همراه اصل ريز نمرات ارسال بشه با نه همون ترجمه هاي تاييد شده و كپي برابر اصل شده كافي هستن؟
    سلام
    اصل مدارک لازم نیست. خودشون هم تو فرمهای مربوطه گفتن که اصل مدارک رو نفرستین.
    فقط کپی برابر اصل که پیوست شده باشه به ترجمه، و هر دو مهر و تایید شده باشن کافیه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)