نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 2 از 199 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

شاید هم بیشتر طول بکشه دوستان من در مونترال 6 ماه کار معادل سازیشون طول کشیده بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط qpassenger نمایش پست ها
    خیلی ممنون از اطلاعاتی که دادید. در fishe 5 قید شده که پروسه اکی والان 15 روز از زمان باز شدن پرونده در Micc طول می کشه تا ارزیابی انجام بشه اما اونچه که من از دوستام شنیدم یک یا دو ماهه! شما اطلاعی از زمان تقریبی این پروسه دارید؟ و اینکه آیا برای عضو شدن در انجمن حرفه ای می شه به صورت همزمان اقدام کرد؟ (البته برای من که شیمیست هستم تو سایت انجمن گفته بود که برای عضو شدن در انجمن نیاز به داشتن اکی والان نیست)

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط ASRAR نمایش پست ها
    شاید هم بیشتر طول بکشه دوستان من در مونترال 6 ماه کار معادل سازیشون طول کشیده بود.
    ميشه در مورد تجربه اونها ازشون بپرسيد؟؟؟ چون راههاي ديگه اي هم براي معادل سازي هست كه من دارم در موردشون اطلاعات جمع ميكنم!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

با سلام
    آیا برای OIQ هم لازم به ارزیابی مدارک است؟در صورتیکه لازم است، آیابرای اقدام لازم به داشتن CSQ می باشد(برای ارائه در مصاحبه)؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1980 نمایش پست ها
    با سلام
    آیا برای OIQ هم لازم به ارزیابی مدارک است؟در صورتیکه لازم است، آیابرای اقدام لازم به داشتن CSQ می باشد(برای ارائه در مصاحبه)؟
    در مورد مهندسی شیمی، qpassenger عزیز توی صفحه قبل گفتن که ظاهرا سیستم جداگانه ای داره ... من هنوز فرصت نکردم کامل اون پروسه رو پیگیری کنم ببینم چی هست ...
    ولی بعید هم نیست که این معادل سازی که در سایت انجمن های تخصصی هست برای رتبه بندی اعضا و یا شرکت در کلاسها و دوره های آموزشی تخصصی باشه!
    دوستان کمک کنن و هرچی اطلاعات به روز به دست میارن بگذارن تا بتونیم یه راه حل جامع برای همه داشته باشیم!
    ممنون
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

حتما من دختر عموم این کارو کرده. اونا به اداره مهاجرت تو منطقه که بودن رفتند و مدارک را تحویل دادند . ظاهرا روند ترجمه و اماده کردن تا دریافت خیلی طول کشیده و تازه 3 ماهی هست که تونستند به دانشگاه تحویل بدهند و ترم رو شروع کنند. ولی حتما تماس بگیرم میپرسم اینا رو خیلی کلی واسم گفت .
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    ميشه در مورد تجربه اونها ازشون بپرسيد؟؟؟ چون راههاي ديگه اي هم براي معادل سازي هست كه من دارم در موردشون اطلاعات جمع ميكنم!

Junior Member

بله حق با شماست اگه به لینک زیر مراجعه کنید که مربوط به ارزیابی مدارک توسط اداره مهاجرت کبک هست تو یه جدول پروسه زمانی تقریبی انجام ارزیابی رو مشخص کرده و مثلا برای کسی که 20 جون برای ارزیابی اپلای کرده 14 سپتامبر آماده خواهد شد یعنی حدود 3 ماه که این شامل زمان پست شدن مدارک نمیشه. این جدول هر دو هفته یکبار به روز میشه

http://www.immigration-quebec.gouv.q...ion/index.html

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    من مدارک دبیرستان و دانشگاهم را ارسال کردم. اونا را دادم دارالترجمه رسمی که ترجمه کرد و مهر دادگستری هم زد بعدش با 106 دلار اجازه برداشت از کارت ارسال کردم. مدرک دانشگاهی من توسط وزارت علوم هم تایید شده بود . پشتش مهر خورده بود. ولی کپی برابر اصل دیگری ارسال نکردم . ضمن اینکه من دانشگاهم شهر دیگه ای بود و نمی تونستم ببرم مهر بزنند و یا اینکه ترجمه کنند. ولی من اصل دانشنامه را دادم برام ترجمه کردند .
    سئوال:
    ایا عدم ارسال کپی برابر اصل مدارکم مشکلی ایجاد می کند( با توجه به اینکه به هر حال کپی ان ضمیمه ترجمه رسمی مدارک است.)
    ایا باید هزینه ترجمه هم پرداخت کنم؟
    چطوری باید اطلاع بدهم که مدرک دبیرستانم را نمی خواهم معادل سازی کنم؟
    ضمنا من تازه فایل نامبرمو گرفتم و منتظر مصاحبه هستم ای کار را برای بالا بردن امتیاز رشتم کردم
    لطفا من را از نگرانی دراورید
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

Junior Member

با سلام، تا جاییکه من می دونم فرستادن کپی برابر اصل مدارک تحصیلی برای اینه که اگه مدارک در پروسه ارسال مفقود بشن، اصل مدارک موجود باشه. در ضمن اگه fiche 3 رو بخونید به عنوان توصیه گفته که کپی برابر اصل مدارک رو بفرستید و MICC این حق رو داره که بعدا اصل مدارک رو درخواست کنه.
    در مورد گرفتن اطلاعات هم در در این بروشور L’EXERCICE D’UNE ROFESSION RÉGIE PAR UN ORDRE PROFESSIONNEL
    که یک فایل pdf در این لینک
    هست قید شده که برای گرفتن مشاوره می تونید با leService d’information sur lesprofessions et métiers réglementés
    از طریق لینک زیر تماس بگیرید :
    دوست عزیز مگه به همراه داشتن معادل سازی شده مدارک برای مصاحبه روی امتیاز تاثیر داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط redmars نمایش پست ها
    سلام
    من مدارک دبیرستان و دانشگاهم را ارسال کردم. اونا را دادم دارالترجمه رسمی که ترجمه کرد و مهر دادگستری هم زد بعدش با 106 دلار اجازه برداشت از کارت ارسال کردم. مدرک دانشگاهی من توسط وزارت علوم هم تایید شده بود . پشتش مهر خورده بود. ولی کپی برابر اصل دیگری ارسال نکردم . ضمن اینکه من دانشگاهم شهر دیگه ای بود و نمی تونستم ببرم مهر بزنند و یا اینکه ترجمه کنند. ولی من اصل دانشنامه را دادم برام ترجمه کردند .
    سئوال:
    ایا عدم ارسال کپی برابر اصل مدارکم مشکلی ایجاد می کند( با توجه به اینکه به هر حال کپی ان ضمیمه ترجمه رسمی مدارک است.)
    ضمنا من تازه فایل نامبرمو گرفتم و منتظر مصاحبه هستم ای کار را برای بالا بردن امتیاز رشتم کردم

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط redmars نمایش پست ها
    سلام
    سئوال:
    شما هنوز CSQ نداريد، چطوري مداركتون رو فرستاديد ... خب اونها هم برگشت ميزنن ... يه كم با دقت بيشتري مطالب اين تاپيك رو بخونيد!

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

سلام به دوستان و ممنون از اینکه صادقانه تجربیات خودشون رو از ارسال مدارک برای معادل سازی بیان کردن (شوخی کردم ... ) بگذریم ...
    یه سری مطالب جدیدتر مینویسم!
    تمام سوال من این بوده که اینا چطوری و بر اساس چه استانداردی معادل سازی میکنن ... بهرحال سیستم های آموزشی کشورها فرق میکنه!
    اول اینو بگم که تو گلوم گیر کرده! سازمانهایی که سیستم معادل سازی رو در کانادا انجام میدن: http://www.torontopolice.on.ca/caree...ssessments.pdf

یکی از دوستان این سایت رو معرفی کرده بود که به درد بخورترین لینکی از کل اون سایت که تا این لحظه بدست آوردم این لینک هست: http://www.cicic.ca/502/good-practice.canada
    تمام تاکید این سایت و این لینک این هست که:
    یه مقدمه: سیستم معادل سازی کانادا بر طبق سیستم معادل سازی مورد تایید اتحادیه اروپاس با یه سری تغییرات که خب طبیعیه ... هر ایالت هم با ایالت دیگه فرق میکنه!
    1- با توجه به سیستم آموزشی ای که متقاضی معادل سازی در اون سیستم مدرک رو گرفته، معادل سازی بشه و تا حد امکان از بسیاری از تفاوت ها با سیستم کبک چشم پوشی بشه!
    2- سیستم آموزشی ای که متقاضی مدرک رو از اونجا گرفته با سیستم مشابه اون در بین کشورهای اتحادیه اروپا سنجیده میشه!
    3- اطلاعات این معادل سازی بین خود متقاضی، سازمان معادل کننده و همینطور موسسه آموزشی که مدرک از اون گرفته شده رد و بدل میشه (توی این مثلث میگرده و برای کس دیگه ای قابل دیدن نیست)
    4- با توجه به شماره (3) تاخیر در پروسه به چند دلیل هست: متقاضی مدارک رو کی ارسال کنه - موسسه آموزشی همکاری خوبی داشته باشه - مدارک نیاز به بررسی های خاص و طولانی داشته باشه!
    5- وقتی شما مدارک رو ارسال میکنید اون موسسه معادل کننده موظف هست این اطلاعات رو در اختیار متقاضی یا موسسه آموزشی قرار بده: مدارک لازم دیگه ـ نقش موسسات آموزشی و انجمن های تخصصی در پروسه بررسی مدارک ـ وضعیت معادل سازی مدارک متقاضی ـ زمان مورد نیاز برای معادل سازی ـ هزینه های لازم که باید شارژ بشه ـ پروسه لازم برای تصمیم گیری

- من منظور این جملات رو نفهمیدم. یعنی مثلا کسی که انصراف از تحصیل هست و معادل یه مدرکی رو گرفته مدارکش معادل سازی نمیشه؟!! دوستان اگه فهمیدن بگن!
    توی fiche5_AN.pdf نوشته:
    Documents not evaluated by the MICC:

Transcripts for unsuccessfully completed studies

ولی توی این سایت نوشته:
    Every credential issued at a specific date from a specific educational institution should have a consistent evaluation outcome. Since the same data and criteria are used to establish the level of each credential, the evaluation outcome for a specific credential should be consistent.
    حتی توی قسمت بعدیش هم تاکید میکنه که تمرکز این سیستم روی واحد های درسی گذرونده شده هست نه تکمیل دوره ی کامل مثلا فوق لیسانس!
    این قسمتها رو هم بخونید خیلی مطالب جالبی گفته:
    Assessment criteria و Duration of study program

تمام این مطالب همراه با معرفی هیئت رئیسه این سیستم، توی این فایل پی دی اف هم هست:
    http://www.canalliance.org/PDFs/GuidingPrinciples.pdf
    ویرایش توسط saman_shahin : July 14th, 2011 در ساعت 05:40 PM دلیل: يكي دو تا جمله الكي و زايد بوده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)