نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 4 از 199 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

یکی از دوستام که یه وکیل کبکی داره به من گفته بود وکیلش ازش خواسته برای اینکه رشته اش صفر امتیاز داره حتما قبل از مصاحبه معادل سازی مدرک انجام بده و اونم انجام داده چون 2 امتیاز از انطباق پذیری رو می گیره فکر میکنم دوستانی که امتیاز کم دارن این کارو بکنن بهشون کمک بزرگی میکنه

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Rain322 نمایش پست ها
    یکی از دوستام که یه وکیل کبکی داره به من گفته بود وکیلش ازش خواسته برای اینکه رشته اش صفر امتیاز داره حتما قبل از مصاحبه معادل سازی مدرک انجام بده و اونم انجام داده چون 2 امتیاز از انطباق پذیری رو می گیره فکر میکنم دوستانی که امتیاز کم دارن این کارو بکنن بهشون کمک بزرگی میکنه
    ميشه توضيح بدين چطوري ميتونن پيش از مصاحبه معادل سازي كنن! آيا رشته رو عوض كردن يا مثلا توي زيرشاخه هاي رشته شيمي تونستن با معادل سازي برخي واحدها يه زيرشاخه ديگه رو بگيرن!؟؟؟؟؟؟؟
    لطفا ازشون توضيح بگيرين و اينجا بگذارين
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    حالا فهمیدم کدوم مدرک موقت رو میگید ... من تصور کردم مدرک موقتی که جنبه اطلاع رسانی (مثلا به نظام وظیفه) داره رو میگید! اگه اینطور نیست شما درست میگید ... من اشتباه کردم!
    من هم مدرک موقت دانشگاه رو البته با مهر برجسته وزارت علوم و ترجمه و مهر دادگستری و خارجه فرستادم سفارت و فایل نامبر گرفتم!
    چطور مدرک شما رو نمیتونن رسمی کنن!
    تا تسویه حساب مالی انجام نشه مدارک تحصیلی رو رسما صادر نمیکنن. ضمنا من هم شنیده ام که برخی دوستان مدارکشونو قبل از مصاحبه معادل سازی میکنن و ظاهرا این مسئله ربطی به داشتن CSQ نداره. بالاخره من نفهمیدم که این روی این مدرک موقت میشه معادل سازی انجام داد یا نه؟ آیا کسی این کارو انجام داده؟

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohaajer نمایش پست ها
    تا تسویه حساب مالی انجام نشه مدارک تحصیلی رو رسما صادر نمیکنن. ضمنا من هم شنیده ام که برخی دوستان مدارکشونو قبل از مصاحبه معادل سازی میکنن و ظاهرا این مسئله ربطی به داشتن CSQ نداره. بالاخره من نفهمیدم که این روی این مدرک موقت میشه معادل سازی انجام داد یا نه؟ آیا کسی این کارو انجام داده؟
    طبق اعلام خود سايت مهاجرت دولت كبك، حداقل احتياج به CSQ هست. دوستان اگه ميتونن بپرسن كه چطوري هست ... اگه اينطوري باشه كه خيلي از افرادميتونن ازخارج از كانادا مدارك كانادايي بگيرن كه!!!!!!!
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

من شخصا چند بار حتی به یه دفتر تو منترال تماس گرفتن که برای مهاجرین ایرانی سرویسهای مختلفی رو انجام میدن از اجاره خونه تا معادل سازی و بیمه و ... اما به من گفتند شما تا زمانی که selectionنشدیت نمیشه .نمیدونم کی این کارو کرده ولی اگه کسی واقعا خودش این کارو کرده نه اینکه شنیده باشه بگه چطور اقدام کرده.

یه چیز دیگه که نمیدونم از کجا حساب کردن باز این وکیلا اینه که کجا گفته معادل سازی 2 امتیاز داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من که میگم فرقی اصلا در مصاحبه نداره چون مدارک شما ارزیابی میشه در ازمون اولیه قبل از مصاحبه و امتیاز خودشو داره.
    ویرایش توسط saman_shahin : July 30th, 2011 در ساعت 06:59 PM دلیل: نویسنده یکی بود

Senior Member

من چند بار به سازمان نظام مهندسی کبک ایمیل زدم
    پرونده برای ما باز میکنن ولی اصل مدرک معادل سازی را تا نداشتن گواهی نمی دهند
    ضمنا هزینه بررسی پرونده و باز گشایی $ 797.48+ $15 هزینه کارمزد بانکی است
    حلا اگر کسی میخواد ایمیل بزنه این آدرسش هست
    ibriere@OIQ.QC.CA

موفق باشید

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    ......
    پرونده برای ما باز میکنن ولی اصل مدرک معادل سازی را تا نداشتن گواهی نمی دهند
    ......
    موفق باشید
    منظور از گواهی همون CSQ هست دیگه؟؟؟؟

Senior Member

منظور از گواهی همون CSQ هست دیگه؟؟؟؟
    بله تا CSQ ارائه ندید به شما مدرکی که نشان دهد شما به عنوان مهندس شناخته شدید را نمی دهند ضمنا ممکن است از شما بخواهند که در کلاسها یا امتحاناتی شرکت کنید بعد از ورود به کبک و بعد از کسب نتیجه گواهی مهندسی در رشته را به شما بدهند

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    بله تا CSQ ارائه ندید به شما مدرکی که نشان دهد شما به عنوان مهندس شناخته شدید را نمی دهند ضمنا ممکن است از شما بخواهند که در کلاسها یا امتحاناتی شرکت کنید بعد از ورود به کبک و بعد از کسب نتیجه گواهی مهندسی در رشته را به شما بدهند
    مممنون از اطلاعات خوب شما دوست عزیز
    در برخی از رشته ها و تخصص ها میشه از راه دور این دوره های آموزشی رو گذروند مثلا انجمن تخصصی حسابداران کانادا این کار رو انجام میده ... در مورد دوره های مهندسی اگه بتونید اطلاعات بگیرید که میشه به صورت مکاتبه ای این دوره ها رو گذروند خیلی عالی میشه!!!

Member shamim-b آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    accounting

مممنون از اطلاعات خوب شما دوست عزیز
    در برخی از رشته ها و تخصص ها میشه از راه دور این دوره های آموزشی رو گذروند مثلا انجمن تخصصی حسابداران کانادا این کار رو انجام میده ... در مورد دوره های مهندسی اگه بتونید اطلاعات بگیرید که میشه به صورت مکاتبه ای این دوره ها رو گذروند خیلی عالی میشه!!!
    با سلام
    میشه درمورد رشته حسابداری بیشترتوضیح بدید یا سایتهای مرتبط رو معرفی کنید
    ممنون
    اگرنمی‌توانی شاه راه باشی، كوره راه باش، اگر نمی‌توانی خورشید باشی، ستاره باش، با بردن و باختن اندازه ات نمی گیرند
    هر آنچه كه هستی، بهترینش باش
    CSQ:28 Feb 2011//FFN:1 Mar 2011//update:11april 2013//Delivery:15may 2013//MEDICAL:16 DES 2013

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)