نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 7 از 199 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

اینم مدارکش در لیست رشته های کبک ( فایل ضمیمه )
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    تو فایل ورد اولی صفحه اول سفیده مطالب تو صفحه دوم است. فایل دوم تک صفحه ای است.
    ارسال : 2010/10/05 - فايل نامبرکبک :2011/01/02 - انتظار مصاحبه : 29 اوت 2012 - مصاحبه و سی اس کیو: 2013/01/25 - رشته : غیر دیمند -فایل نامبر فدرال : 19 ژوئن 2013 - اپدیت : 26اوت 2013 مدیکال 16 اکتبر 2013

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد متالورژي - صنعتي اصفهان و اميركبير

مرسی از این تردتون خوشحالم که شماها هم دنبال این مورد هستید . ببینم هیچ کس تو تورنتو تا حالا مدرکش رو معادل کرده ؟ مدرک مهندسی منظورمه . چون برداشتم این بود که شماها بیشتر کبک هستید
    تاريخ شروع پروسه در دمشق : 7 جولاي 2005 تاريخ ارسال مدارك آپديت : 1 دسامبر2009
    دریافت مدیکال در لندن 12 سپتامبر 2011- پاسپورت ریکوئست 4 نوامبر 2011 - دریافت ویزا : 28 دسامبر 2011 * کل پروسه :نزدیک 77 ماه

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

نقل قول نوشته اصلی توسط شادي نمایش پست ها
    مرسی از این تردتون خوشحالم که شماها هم دنبال این مورد هستید . ببینم هیچ کس تو تورنتو تا حالا مدرکش رو معادل کرده ؟ مدرک مهندسی منظورمه . چون برداشتم این بود که شماها بیشتر کبک هستید
    من به redmars عزیز گفتم که اگه میتونن نامه ای رو که همراه با مدارک بهشون برگردوندن در فروم بگذارن تا بدونیم اصل موضوع چی بوده!! منتظر ایشون هستیم
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط redmars نمایش پست ها
    سلام
    تو فایل ورد اولی صفحه اول سفیده مطالب تو صفحه دوم است. فایل دوم تک صفحه ای است.
    سلام دوست عزیز

میشه دقیقا من را راهنمایی که چه فرمهایی پر کردید چه مبلغی به حساب ریختید برای باز شدن پرونده و به کجا ارسال کردید مدارک را. دقیقا یک راهنمایی کامل که منم بتونم اقدام کنم

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

Junior Member

سلام دوست عزیز
    ممنون از اطلاعاتی که در اختیار ما گذاشتید. می خواستم بدونم شما ابتدا چه مدارکی رو فرستادید؟ در واقع می خوام مطمئن شم که شما مدارک تحصیلی خودتون رو که ترجمه رسمی شده بود فرستادید بعلاوه فرم ها و هزینه مورد درخواست، بدون فرستادن اصل و یا کپی برابر با اصل مدارک تحصیلی تون رو ، درسته ؟
    و اگه درست متوجه شده باشم 99 دلار رو برای تایید مدارک تحصیلی ترجمه رسمی شده ی شما درخواست کردن؟

من یه نامه دریافت کردم که اطلاع داده بود پرونده من باز شده و شماره پروندمو داده بود ضمنا گفته بود اصل یا کپی تایید شده توسط دانشگاه و یا کپی تایید شده توسط سازمان ناظر مدرک و ریز نمراتم را ارسال کنم . هیچ صحبتی هم از csq و یا اقامت در کانادا ننوشته بود. ضمنا 99 دلار پولم خواسته بودند برای ترجمه مدرکم . ولی مثلا برای همسرم 77 دلار خواسته بودند( این به تعداد صفحاتی که می خوان ترجمه کنند ربط داره).
    الانم ودارکمو دارم می برم ئانشگاه که کپی برابر اصل کنند بی حرف پیش سه شنبه هفته دیگه ارسال کنم کانادا.

Junior Member

سلام
    در مورد سوالی که شما داشتید باید بگم که شما می تونید به دانشگاه محل تحصیل مراجعه کنید و دانشگاه کپی مدارکت تحصیلی شما اعم از دانشنامه و ریز نمرات رو تایید می کنه. دانشگاه تا سه نسخه کپی برابر با اصل در اختیار شما قرار می ده. بعد باید اونها رو ببرید وزارت علوم تا مهر برجسته براتون بزنه و تایید کنه.

سلام
    ربطی به سی اس کیو داشتن نداره. من دوستم سال پیش ندارکشو فرستاد و اکیوالان هم شدند.
    ضمنا بلی در ارزیابی پرونده مهاجرت مدرک شما به عنوان مدرک کبکی محاسبه می شود . یعنی در لیست مدارک مورد نیاز , ستون سمت چپ. مثلا مهندسی صنایع صفر امتیازی اینجا شش امتیازی می شود.
    من مدارکم رسید و بررسی شد ولی گفتند باید یا اصل لیسانستو ریز نمراتت و یا کپی برابر اصل شده اونا را ارسال کنید که باید دانشگاهتون اونو مهر کردهباشه اگر اینو ارسال کنم مدارکم تایید می شوند(انشا...) . 106 دلار برداشت شده و شماره پرونده به هم دادن.
    تمام مدارک ارسالی را هم برام برگردوندند( ترجمه شناسنامه و پاسپورت و دیپلم و ... ) ضمنا 99 دلار هم برای ترجمه مدارکم خواستند که با توجه به قیمت های معین شده می شود دو صفحه ریز نمراتم و یک صفحه لیسانسم.
    من به جد پیگیرشم و خوشحال می شم کمکی کنم.
    گرچه خودمم سئوالاتی دارم:
    1- اینکه باید کپی تایید شده را ارسال کنیم یعنی چی ؟ یعنی من باید ببرم دانشگاهم بدم برام کپی برابر اصل کنند و دیگر نیازی به مهر وزارت علوم نیست؟
    2- ارسال اصل مدارک کار درستی است؟ امنه؟ مطمئنه؟ چون گفتن یا اصل مدارک یا کپی برابر اصل اونها که دانشگاه صادر کننده مهر کنه و یا تایید شده توسط مرجه ناظر

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

مرسی
    من 106 دلار برای بررسی ارسال کردم. و در دفعه اول ترجمه رسمی را رسال کردم ولی قبول نکردند در نامه ای که براس کسر مدارک فرستادند درخواست کردند که یا اصل یا ک÷ی برابر اصل و یا اگر دانشگاه در دسترس نیست تایید ک÷ی توسط یک سازمان ناظر ( مرجع بالاتر از دانشگاه ) را ارسال کنم.
    فرم های ان در خود سایت هست من براتون گذاشتم.
    خیلی ساده است وکیل یکی از بچه ها به او گفته " طی پیگیری هایی که من از اداره مهاجرت کرده ام توانستم یک امتیاز برای شما بگیرم و مدارکتون را کانادایی کنم. " و برای هر مدرک 1.2 میلیون تومان درخواست کرده به عنوان حق الزحمه . جوری وانمود کرده که انگار با لابی فوق تصور نامبرده این امکان برای موکلانشون ایجاد شده است.
    مراحل کار به شرح ذیل است :
    1- دانلود و تکمیل فرمها ( چهار صفحه) : که صرفا نام و مشخصات و ادرس را می خواهد ( که ادرس مهمه چون همه چیزتون با پست میاید) و یک صفحه جاهییکه درس خوندین و مدرک گرفتین. مدارکتون ( به جز دبستان و راهنمایی) یعین دبیرستان , دانشگاه تا هر مرحله ای که رفتین. اگر دکتری خوندین و فقط می خواهید لیسانستون را معادل کنید باید دیپلم و لیسانستون را ارسال کنید( هر مرحله اضافه هزینه اضافه داره)
    2- ترجمه رسمی و تصویر شناسنامه و (گذرنامه برای محکم کاری)
    3- اصل یا کپی برابر اصل تا اون مرحله ای که می خواهید معادل کنید( من چون لیسانسمو می خواستم دیپلم و لیسانس را ارسال کردم)( من ترجمه رسمی دیپلم و لیسانس را ارسال کردم ولی الان ازم فقط کپی برابر اصل لیسانس را خواستند یعنی ترجمه رسمی دیپلم را قبول کردن. دقت کنید هدف من معادل سازی لیسانسم بوده)
    بقیه موارد برای استثنا ها است( نام خانوادگی عوض شده باشه و ....)
    106 دلار مانی اوردر یا کردیت کارت ( بای کردیت همون فرم قبلی است فقط قسمت اکی والانشو تیک بزنید)
    ارسال به ادرس :
    Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec (demandes internationales)
    255, boulevard Crémazie Est, 8e étage, bureau 8.01
    Montréal (Québec) H2M 1M2
    Telephone: 514 864-9191
    Fax: 514 873-8701
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

حتما باید ببرم وزارت علوم برای تایید کپی برابر اصل؟؟؟

Senior Member

مرسی
    من 106 دلار برای بررسی ارسال کردم. و در دفعه اول ترجمه رسمی را رسال کردم ولی قبول نکردند در نامه ای که براس کسر مدارک فرستادند درخواست کردند که یا اصل یا ک÷ی برابر اصل و یا اگر دانشگاه در دسترس نیست تایید ک÷ی توسط یک سازمان ناظر ( مرجع بالاتر از دانشگاه ) را ارسال کنم.
    فرم های ان در خود سایت هست من براتون گذاشتم.
    دوست عزیز سپاس از اطلاعات شما
    واقعا ممنون

فقط یک سوال مدارک را در ایران دفترخانه ها برابراصل می کنند آیا کافی است یا باید ببرم سفارت کانادا در ایران که برابر اصل کند
    ضمنا باید برای هر مدرک باید 106 دلار داد یا کلا ؟
    چون من 4 تا مدرک دارم
    دیپلم
    3 مدرک فنی حرفه ای
    چون من قبلا که با سازمان نظام مهندسی مکاتبه کردم به من این پاسخ را داد

From: Brière, Isabelle [mailto:ibriere@OIQ.QC.CA]
    Sent: Monday, July 25, 2011 4:30 PM
    Subject: RE: Demande d'adhésion

Bonjour,

Le 15,00$ sert à couvrir les frais de transactions bancaires.
    Le 797,48$ sert à payer l'étude de votre dossier.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission
    Direction des affaires professionnelles

Sent: Tuesday, July 19, 2011 9:09 PM
    subject: RE: Demande d'adhésion

Bonjour,

Les frais sont de 797,48$ + 15,00$ pour l'étude de votre dossier.

Vous devez envoyer (par la poste régulière) tous vos documents originaux, des photocopies des originaux, une traduction officelle (en Français ou Anglais) et des photocopies des traductions.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission

ORDRE DES INGÉNIEURS DU QUÉBEC
    Gare Windsor, bureau 350 - 1100, avenue des Canadiens-de-Montréal
    Montréal (Québec) H3B 2S2
    Tél. : 514 845-6141 ou, sans frais, 1 800 461-6141, poste 3230
    Courriel : ibriere@oiq.qc.ca

Sent: Monday, July 18, 2011 5:30
    Subject: RE: Demande d'adhésion

Bonjour,

Vous aurez accès au formulaire ainsi qu'au processus sur notre site.

http://www.oiq.qc.ca/FR/JESUIS/CANDI...s/default.aspx

Vous pouvez payer par carte de crédit (ajouter une note à votre formulaire), une fois que nous recevrons vos documents, nous procéderons au paiement par téléphone. Autrement, vous pouvez payer par chèque ou par transfert bancaire, veuillez toutefois ajouter 15,00$ afin de couvrir les frais bancaires. Vous trouverez en pièce jointes, les informations pour le transfert bancvaire.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission

ORDRE DES INGÉNIEURS DU QUÉBEC
    Gare Windsor, bureau 350 - 1100, avenue des Canadiens-de-Montréal
    Montréal (Québec) H3B 2S2
    Tél. : 514 845-6141 ou, sans frais, 1 800 461-6141, poste 3230
    Courriel : ibriere@oiq.qc.ca
    Envoyé : 17 juillet 2011 03:51
    À : Brière, Isabelle
    Objet : Demande d'adhésion

Organisation des Ingénieurs au Québec

Cher Monsieur/Madame

J'ai l'honneur de vous annoncer que Moi, *********, étudié en "********"
    ai déjà demandé d'immigrer au Québec et après quelques mois, j’ai reçu mon numéro de dossier. Pour le moment,
    j’attends l'entrevue .Donc, je vous prie de m'envoyer des informations nécessaires concernant adhérer à votre
    Organisation et ainsi recevoir la permission légale de travail dans la branche ci-dessus pour le Québec.
    Je vous remercie par avance encore de me guider sur la façon d’adhérer et sur le paiement et la livraison de permission
    si je possède les conditions d'être dans votre Organisation.

J'attends impatiemment votre réponse.

Je joins à ce courriel mon CV et mes expériences de travail.
    ویرایش توسط ashoury : August 27th, 2011 در ساعت 10:01 PM

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)