نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 8 از 199 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

سلام دوست عزیز
    خیلی ممنون از پاسختون، بله حتما برای تایید مدارک تحصیلی دانشگاهی که کپی برابر اصل شده باید به وزارت علوم مراجعه کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط redmars نمایش پست ها
    حتما باید ببرم وزارت علوم برای تایید کپی برابر اصل؟؟؟

Junior Member

ممنون از راهنمایی شما.
    اما من هنوز جواب این سوالو نگرفتم که 99 دلار برای ترجمه مجدد مدارک درخواست شده یا برای انطباق و تایید مدارک تحصیلی ترجمه شده؟
    اینو به این دلیل پرسیدم چون ادمین عزیز در اولین صفحه اشاره کردند که هزینه برای تایید ترجمه رسمی فرستاده شده با هزینه برای انجام ترجمه توسط انجمن مترجمان رسمی کانادا متفاوته و در واقع کمتره!

نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    دوست عزیز سپاس از اطلاعات شما
    واقعا ممنون

فقط یک سوال مدارک را در ایران دفترخانه ها برابراصل می کنند آیا کافی است یا باید ببرم سفارت کانادا در ایران که برابر اصل کند
    ضمنا باید برای هر مدرک باید 106 دلار داد یا کلا ؟
    چون من 4 تا مدرک دارم
    دیپلم
    3 مدرک فنی حرفه ای
    چون من قبلا که با سازمان نظام مهندسی مکاتبه کردم به من این پاسخ را داد

From: Brière, Isabelle [mailto:ibriere@OIQ.QC.CA]
    Sent: Monday, July 25, 2011 4:30 PM
    To: 'Mohammad Ali Ashoury'
    Subject: RE: Demande d'adhésion

Bonjour,

Le 15,00$ sert à couvrir les frais de transactions bancaires.
    Le 797,48$ sert à payer l'étude de votre dossier.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission
    Direction des affaires professionnelles

Sent: Tuesday, July 19, 2011 9:09 PM

Bonjour,

Les frais sont de 797,48$ + 15,00$ pour l'étude de votre dossier.

Vous devez envoyer (par la poste régulière) tous vos documents originaux, des photocopies des originaux, une traduction officelle (en Français ou Anglais) et des photocopies des traductions.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission

ORDRE DES INGÉNIEURS DU QUÉBEC
    Gare Windsor, bureau 350 - 1100, avenue des Canadiens-de-Montréal
    Montréal (Québec) H3B 2S2
    Tél. : 514 845-6141 ou, sans frais, 1 800 461-6141, poste 3230
    Courriel : ibriere@oiq.qc.ca

Sent: Monday, July 18, 2011 5:30 PM

Bonjour,

Vous aurez accès au formulaire ainsi qu'au processus sur notre site.

http://www.oiq.qc.ca/FR/JESUIS/CANDI...s/default.aspx

Vous pouvez payer par carte de crédit (ajouter une note à votre formulaire), une fois que nous recevrons vos documents, nous procéderons au paiement par téléphone. Autrement, vous pouvez payer par chèque ou par transfert bancaire, veuillez toutefois ajouter 15,00$ afin de couvrir les frais bancaires. Vous trouverez en pièce jointes, les informations pour le transfert bancvaire.

Merci

Isabelle Brière
    Préposée à l'admission
    Service de l’admission

ORDRE DES INGÉNIEURS DU QUÉBEC
    Gare Windsor, bureau 350 - 1100, avenue des Canadiens-de-Montréal
    Montréal (Québec) H3B 2S2
    Tél. : 514 845-6141 ou, sans frais, 1 800 461-6141, poste 3230
    Courriel : ibriere@oiq.qc.ca

De : Mohammad Ali Ashoury [mailto:info@aliashoury.com]
    Envoyé : 17 juillet 2011 03:51
    À : Brière, Isabelle
    Objet : Demande d'adhésion

Organisation des Ingénieurs au Québec

Cher Monsieur/Madame

J'ai l'honneur de vous annoncer que Moi, Mohammad Ali Ashoury, étudié en "Cable and Circuit assembly"
    ai déjà demandé d'immigrer au Québec et après quelques mois, j’ai reçu mon numéro de dossier. Pour le moment,
    j’attends l'entrevue .Donc, je vous prie de m'envoyer des informations nécessaires concernant adhérer à votre
    Organisation et ainsi recevoir la permission légale de travail dans la branche ci-dessus pour le Québec.
    Je vous remercie par avance encore de me guider sur la façon d’adhérer et sur le paiement et la livraison de permission
    si je possède les conditions d'être dans votre Organisation.

J'attends impatiemment votre réponse.

Je joins à ce courriel mon CV et mes expériences de travail.

Senior Member

واقعا دست کسی که نوشته های منو پاک کرده درد نکنه این نشان دهنده واقعا یک راهنمایی خوب است

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

واقعا دست کسی که نوشته های منو پاک کرده درد نکنه این نشان دهنده واقعا یک راهنمایی خوب است
    دوست عزیز جواب سوالاا شما در صفحه اول این تابیک هست . . . لطفا مطالب رو با دقت بیشتری بخونید
    ممنون از تمامی دوستان و همراهیشون در این موضوع . . .
    موفق باشید
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Senior Member

دوست عزیز من جواب سوالم در صفحه اول نبود و من واضح پرسیدم
    که من چون دیپلم دارم و مدرک فنی حرفه ای اگر این مدارک را بدم محضر (دفتر اسناد رسمی) برابر اصل کند (این کار را قبلا دادگستری می کرد الان واگذار شده به محضر ها ) کهاونها مهر برجسته می زنند
    و برابر اصل می کنند آیا مورد قبول است ؟
    چون تا اونجایی که من می دونم آموزش و پرورش چنین کاری را نمیکند
    و اینکه فنی حرفه ای هم این کار را نمی کند
    و منتظر پاسخ بودم
    که نه پاسخی به من داده شد و این که سوالم نیز پاک شد
    حال اگر کسی در این باره اطلاعی داره منو راهنمایی کنه ممنون می شم

/10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

دوست عزیز من جواب سوالم در صفحه اول نبود و من واضح پرسیدم
    که من چون دیپلم دارم و مدرک فنی حرفه ای اگر این مدارک را بدم محضر (دفتر اسناد رسمی) برابر اصل کند (این کار را قبلا دادگستری می کرد الان واگذار شده به محضر ها ) کهاونها مهر برجسته می زنند
    و برابر اصل می کنند آیا مورد قبول است ؟
    چون تا اونجایی که من می دونم آموزش و پرورش چنین کاری را نمیکند
    و اینکه فنی حرفه ای هم این کار را نمی کند
    و منتظر پاسخ بودم
    که نه پاسخی به من داده شد و این که سوالم نیز پاک شد
    حال اگر کسی در این باره اطلاعی داره منو راهنمایی کنه ممنون می شم
    خود ِ‌آموزش و پرورش که اصل رو به شما میده و برای کپی برابر اصل اون مدرک باید به دارالترجمه مراجعه کنید ... برای من که اینطوری شد ...
    مدارکی رو هم که باید بفرستید در همین تاپیک گفته شده ...
    فقط نکته اینجاس که چطوری دوستانی که ادعا کردن تونستن بدون داشتن CSQ مدارک رو ارسال کنن و معادل سازی بشه و البته من و شما هم همینطور
    دوستان هنوز نیومدن که بگن چطوری و اون نامه ای که همراه با مدارک براشون ارسال شده چی بوده ... بنابراین زیاد عجله نکنید چون بدون CSQ امکان پذیر نیست ...
    ممنون
    ... Aimons, gardons espoir, restons optimistes et nous changerons le monde - Jack Layton ...

Senior Member

دوستان عزیز من

در مورد داشتن یا نداشتن CSQ باید بگم که من با سازمان فنی و حرفه ای کبک مکاتبه کردم و برای معادل سازی از اونها پرسیدم
    که خودشون اتوماتیک وار مدارک من را به یک اداره که مربوط به معادل سازی مدارک بود فرستادن و از آنجا جواب برای من اومد که من حتما امشب در سایت می گذارم
    ولی CSQ نخواسته بود و به سایتش هم که مراجعه کردم برای گرفتن فرمها بازهم نیازی به CSQ در آن درج نشده بود یا شایدم من متوجه نشدم انشالله امروز که برگردم خونه همراه با فرمهای مربوطه که باید پر شود را می گذارم تا همه دوستا ن نظر بدن

دوست عزيز لطف كنيد آدرسي كه مربوط به اين سازمان فني و حرفه اي است را بگذاريد و لطفا نحوه مكاتبه كردنتون را هم بگوئيد .من هم مدارك فني حرفه اي دارم كه البته من هم تا جائي كه چك كردم نميشد معادل سازي قبل از مصاحبه انجام داد.اگه اطلاعات شما خلاف اين مسئله باشه و كمكي كنه ممنون ميشم راهنمائي دقيقي كنيد.
    دوستان عزیز من

در مورد داشتن یا نداشتن CSQ باید بگم که من با سازمان فنی و حرفه ای کبک مکاتبه کردم و برای معادل سازی از اونها پرسیدم
    که خودشون اتوماتیک وار مدارک من را به یک اداره که مربوط به معادل سازی مدارک بود فرستادن و از آنجا جواب برای من اومد که من حتما امشب در سایت می گذارم
    ولی CSQ نخواسته بود و به سایتش هم که مراجعه کردم برای گرفتن فرمها بازهم نیازی به CSQ در آن درج نشده بود یا شایدم من متوجه نشدم انشالله امروز که برگردم خونه همراه با فرمهای مربوطه که باید پر شود را می گذارم تا همه دوستا ن نظر بدن

Senior Member

این جواب نامه ای است که به من دادند و ایمیل این موسسه هم در زیز هست که میتونید با اون مکاتبه کنید امیدوارم کمک کرده باشم
    فرم مورد نیاز هم که باید پر شود در زیر گذاشته ام
    فقط یک چیزی را بگم منم طبیعتا خیلی زبانم خوب نیست اگه یک موقع سوتی داده بودم تو دلتون به من فش ندید

و خوشحال میشم منم راهنمایی کنید

Bonjour et bienvenue à l’Ordre,

Voir à la page 2 à droite du formulaire d’admission DEMANDE D’ÉQUIVALENCE DE DIPLÔME ÉTUDES EFFECTUÉES À L’EXTÉRIEUR DU CANADA. Vous y trouverez la démarche à effectuer. On vous indique point par point tous les éléments qu’on doit retrouver dans votre demande d’admission. Vous devez vous-même faire les photocopies de vos documents originaux. Vous trouverez le formulaire d’admission sur notre site internet à l’onglet admission, devenir TP.

Vous n’êtes pas obligé d’être membre de l’Ordre pour travailler au Québec mais cela dépend des employeurs, ils peuvent demander à ce que vous soyez membre de l’Ordre pour vous embaucher.

Comme vous n’avez pas encore reçu votre évaluation comparative de vos études, vous pouvez nous faire parvenir l’accusé de réception du Ministère de l’immigration et des communautés culturelles (MICC) que vous avez reçu lors du dépôt de votre dossier d’évaluation comparative. On peut accélérer votre demande d’évaluation comparative car l’Ordre a une entente avec le bureau des évaluations comparative à Montréal. Sans l’évaluation comparative on ne peut connaître l’équivalence de vos études dans le répertoire québécois des études, de ce fait votre dossier d’admission à l’Ordre sera finaliser seulement à la délivrance de vos résultat d’évaluation comparative. De plus avec les entente Québec France l’évaluation comparative se fait rapidement. Normalement votre BTS est équivalent à un DEC dans le répertoire éducatif québécois.

Pour toutes les études faites hors du Québec cela prend des évaluations comparatives du MICC pour être reconnus ou acceptés au Québec.

Pour déposer votre dossier d’admission cela vous coutera 85.44$ incluant les taxes. Pour la cotisation il faut attendre les résultats de l’évaluation comparative et l’acceptation de votre dossier par le comité des examinateurs. Les frais pour passer en comité des examinateurs est de 199.27$ incluant les taxes. La cotisation est définit par la période de votre adhésion. De par la loi au Canada, nous ne pouvons pas vous réclamer pour les mois que vous n’étiez pas membre de l’Ordre. Donc nous appliquons des proratas.

N’hésitez pas à communiquer avec moi si vous avez besoin davantage de précisions, il me fera plaisir de vous répondre.

Allison Lebon
    Agente à l'admission et à l'agrément
    Ordre des technologues professionnels du Québec
    1265, rue Berri, bureau 720
    Montréal (Québec) H2L 4X4
    514 845-3247, poste 103
    1 800 561-3459
    admission@otpq.qc.ca
    www.otpq.qc.ca
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Veteran
    saman_shahin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law, aiuctb.ac.ir

این جواب نامه ای است که به من دادند و ایمیل این موسسه هم در زیز هست که میتونید با اون مکاتبه کنید امیدوارم کمک کرده باشم
    فرم مورد نیاز هم که باید پر شود در زیر گذاشته ام
    فقط یک چیزی را بگم منم طبیعتا خیلی زبانم خوب نیست اگه یک موقع سوتی داده بودم تو دلتون به من فش ندید

و خوشحال میشم منم راهنمایی کنید

.....
    514 845-3247, poste 103
    1 800 561-3459
    admission@otpq.qc.ca
    www.otpq.qc.ca
    ممنون از شما دوست عزیز ... نکات خیلی جالبی در این متن هست که من نظر خودم رو میگم و امیدوارم نظرم درست باشه!!
    1- بند اول که میگه برای admission‌ احتیاج به کپی برابر اصل مدرک شما هست نه برای معادل سازی ... البته از نظر من اینها با هم فرق میکنن!
    2- در بند سوم هم که شاهد بر مدعای من رو آورده که اگه معادل سازی شما به دستتون نرسید با MICC مکاتبه کنید ... درواقع این موسسه معادل سازی رو انجام نمیده و پرونده شما رو به MICC منتقل میکنه که همون پروسه ای که ما گفتیم براش اتفاق میافته ...
    3- Pour toutes les études faites hors du Québec cela prend des évaluations comparatives du MICC pour être reconnus ou acceptés au Québec.
    4- برای admission 85.44 دلار باید پرداخت بشه و برای کارهای کارشناسی در کمیته های مربوطه هم 199.27 دلار ...

بازم ممنون و موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)