نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 87 از 199 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697137187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

پیش فرض پاسخ : ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا

سلام. من تازه از مقطع ارشد از دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم و مدرکم حدود 5 ماه زمان میبره تا صادر بشه! البته نکته ای که هست اینه که خود دانشگاه زمانی که برای اپلای دانشگاه اقدام کرده بودم بدون اینکه ریزنمرات و مدرکی رو دستم بدن فرستادن DHL. حالا میخواستم بدونم آیا میشه از این طریق بخوام دانشگاه مدرکم یا ریزنمراتم رو بفرسته برای assessment ؟
    ممنون میشم اگر پاسخ بدین.

Junior Member

سلام دوستان، یه سوالی داشتم،
    من مدرکه فوق دیپلم و دادم برای ارزیابی رشته برق، می‌خوام ببینم تو قسمت شغل‌ها می‌تونم آیتمِ ۲۱۳۳ رو انتخاب کنم یا فقط آیتم ۲۲۴۱ رو می‌تونم. لازم به ذکره که آیتم
    ۲۱۳۳ اینه Electrical and electronics engineers و
    ۲۲۴۱ Electrical and electronics engineering technologists and technicians

ممنون میشم کسی‌ اطلاعی داره بگه ؛)

مرسی‌.
    مهران
    ...We don't grow when things are easy, we grow when we face challenges

Junior Member la_dorani آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Computer

سلام خدمت دوستان
    یه سوال از دوستانی که مدارک تحصیلیشون در رشته مهندسی رو معادل سازی کردن دارم.
    ما باید ترجمه تایید شده به همراه اصل مدارک رو بفرستیم، سوالم اینه که به جز اصل مدارک که بر می گردونن، چه چیزهای دیگه ای رو برای ما می فرستن؟ می خوام بدونم آیا ترجمه ها رو با یه تایید خاص به خودمون بر می گردونن یا اینکه یه برگه خاصی به عنوان نتیجه تایید شده ارسال می کنند و ترجمه ها رو تو پروندمون نگه می دارن؟
    آخه من یکسری ترجمه بیشتر ندارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام دوستان
    من همه مدارکم (لیسانس و فوق لیسانس) را ترجمه کردم و مهر وزارت خارجه زدم به جز ریز نمرات لیسانس. چون گم کردم.
    به نظر شما مدارکم را بفرستم واسه WES یا صبر کنم و دوباره درخواست ریز نمرات بدم که طول میکشه.
    ممنون میشم پاسخ بدین...
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Michigan, Architrecture

تا جایی که من دیدم ریز نمره برای دانشگاه ها بیشتر مهمه تا به قول خودشون دیپلم. پس به فکر ریز نمرات تون باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط iman1718 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من همه مدارکم (لیسانس و فوق لیسانس) را ترجمه کردم و مهر وزارت خارجه زدم به جز ریز نمرات لیسانس. چون گم کردم.
    به نظر شما مدارکم را بفرستم واسه WES یا صبر کنم و دوباره درخواست ریز نمرات بدم که طول میکشه.
    ممنون میشم پاسخ بدین...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Michigan, Architrecture

من یک بار مدارک یکی از دوستام رو دادم معادل سازی کردند. سری اول که فقط مدارک لیسانسش بود همه چی رو پس دادند. اصل و ترجمه رسمی رو پس دادند. اما سری دوم که مدرک کارشناسی ارشدش بود رو فقط اصل فارسی رو برگردوندند و ترجمه رسمی رو برنرگردوندند. وقتی بهشون ایمیل زدیم که چرا ترجمه رسمی رو پس ندادید گفتند ما توی شرایطمون نوشتیم که ممکنه پس بدیم و ممکنخ پس ندیم!

نقل قول نوشته اصلی توسط la_dorani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    یه سوال از دوستانی که مدارک تحصیلیشون در رشته مهندسی رو معادل سازی کردن دارم.
    ما باید ترجمه تایید شده به همراه اصل مدارک رو بفرستیم، سوالم اینه که به جز اصل مدارک که بر می گردونن، چه چیزهای دیگه ای رو برای ما می فرستن؟ می خوام بدونم آیا ترجمه ها رو با یه تایید خاص به خودمون بر می گردونن یا اینکه یه برگه خاصی به عنوان نتیجه تایید شده ارسال می کنند و ترجمه ها رو تو پروندمون نگه می دارن؟
    آخه من یکسری ترجمه بیشتر ندارم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

من ریز نمراتم را ترجمه شده دارم. فقط مهر امور خارجه نداره.
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

Junior Member

سلام دوستان. من مدارک فوق لیسانسمو فرستادم به موسسه WES و تا اینجا همه چی درسته. 10 روز پیش مدارک لیسانسم رو هم با پست DHL فرستادم که طبق پیگیری از طریق سایت پست متوجه شدم 6 روزه که رسیده ولی هنوز WES استاتوس رو تغییر نداده و زده not recieved در حالیکه دفعه پیش بلافاصله دریافت مدارک رو اعلام کردن. سه روزه که ایمیل هم زدم ولی خبری نیست. حالا میخواستم ببینم مورد مشابهی برای دوستان پیش اومده که رفع شده باشه؟ لطفا اگه در این مورد تجربه ای دارین منو راهنمایی کنین چون تایید و فرستادن نامه از دانشگاه با پست عادی! 20 روز زمان برد اگه یکبار دیگه بخوام این روند رو تکرار کنم کلی زمان میبره و معلوم نیست دیگه فایده ای داشته باشه. واقعا ممنون میشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iman1718 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم پاسخ بدین...
    همه رو با هم بفرستین فرستادن مدارک به این شکل هیچ فایده ای نداره. فقط دوبار باید هزینه پست پرداخت کنین

Junior Member

سلام بر همه دوستان
    من سه ماه پیش قبل از لندینگ، برای wes فرم پر کردم (البته من برای ادامه تحصیل قصد ارزیابی مدارکم رو دارم و اسکیل ورکر نیستم) و به خاطر گرفتاری های روزهای آخر نتونستم مراحل کار رو تکمیل کنم. الان یه دوره هایی برای متخصصین در کالج ها و دانشگاههای تورنتو برگزار می کنند که یکی از شرایطشون ارزیابی مدارک هست که گفتن از طریق دانشگاه تورنتو هم انجام میشه. دوستانی که اطلاع دارن می تونن لطف کنن توضیح بدن آیا مراحل کار مثل wes هست؟ یعنی مدارک رو دانشگاه های داخل کشور باید بررسی کنند و برای کانادا پست کنن؟ چون شنیدم که دانشگاه تورنتو سریع مدارک رو بررسی می کنه و نیازی به ارسال مدارک به ایران نیست... ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)