نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا از این سیستم برای پیشبرد برنامه مهاجرتی خودتون است

رأی دهندگان
326. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بلی

305 93.56%
  • خیر

21 6.44%
صفحه 9 از 199 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1981

موضوع: ارزیابی و معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجران به کانادا به جز Express Entry

Senior Member

پیش فرض پاسخ : معادل سازی مدارک تحصیلی برای مهاجرین به کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_shahin نمایش پست ها
    ممنون از شما دوست عزیز ... نکات خیلی جالبی در این متن هست که من نظر خودم رو میگم و امیدوارم نظرم درست باشه!!
    1- بند اول که میگه برای admission‌ احتیاج به کپی برابر اصل مدرک شما هست نه برای معادل سازی ... البته از نظر من اینها با هم فرق میکنن!
    2- در بند سوم هم که شاهد بر مدعای من رو آورده که اگه معادل سازی شما به دستتون نرسید با MICC مکاتبه کنید ... درواقع این موسسه معادل سازی رو انجام نمیده و پرونده شما رو به MICC منتقل میکنه که همون پروسه ای که ما گفتیم براش اتفاق میافته ...
    3- Pour toutes les études faites hors du Québec cela prend des évaluations comparatives du MICC pour être reconnus ou acceptés au Québec.
    4- برای admission 85.44 دلار باید پرداخت بشه و برای کارهای کارشناسی در کمیته های مربوطه هم 199.27 دلار ...

بازم ممنون و موفق باشید
    من توی سایت اینها چیزی در خصوص داشتن CSQ ندیدم
    ولی به هر حال میخوام مدارکم را بفرستم برای همین تا شنبه دیگه اقدام خواهم کرد

ارسال مدارک :2010/12/28 تاریخ مصاحبه و قبولی 2013
    /10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

Senior Member

من امروز مدارک خانمم و خودم را برای معادل سازی فرستادم کبک به آدرسی که redmas عزیز گفته بود و امیدوارم همه چی خوب پیش بره تا من سریع تر مدارک معادل شدم را بگیرم
    حتما هر خبری شد در همین تاپیک می ن.یسم تا همه در جریان قرار گیرند

راستی من بسته خودم را با آرامکس فرستادم

ولی قیمت یک بسته تا کانادا تا وزن 1 کیلو به شرح ذیل بود

DHL 112000 toman
    TNT 87000 toman
    Aramex 54500 toman

من با آرامکس فرستادم که ارزون تر بود البته مدارکم را هم با همین پست فرستادم که 3 روزه برد سوریه

/10/22 تحویل مدارک فدرال به سیدنی: 2013/11/01 فایل فدرال: 2013/12/17 آپدیت از پاریس: 2014/01/21 مدیکال: 2014/02/11 پراسس : 2014/02/18 مدیکال رسیو:2014/03/14 پاس ریکوئست:2014/03/17 لندینگ در مونترال:2014/05/01 رشته دیمند 16 امتیازی

مداركي كه فرستاديد اصل مدرك كه نبوده!!! ميشه بگيد دقيقا چه مداركي را فرستاديد!و لطفا آدرسي كه پست كرديد را هم قيد كنيد.يك سوال ديگه هم دارم آيا به همراه مداركي كه پست كرديد نامه خاصي هم پيوست كرده بوديد؟ خيلي متشكرم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashoury نمایش پست ها
    من امروز مدارک خانمم و خودم را برای معادل سازی فرستادم کبک به آدرسی که redmas عزیز گفته بود و امیدوارم همه چی خوب پیش بره تا من سریع تر مدارک معادل شدم را بگیرم
    حتما هر خبری شد در همین تاپیک می ن.یسم تا همه در جریان قرار گیرند

راستی من بسته خودم را با آرامکس فرستادم

ولی قیمت یک بسته تا کانادا تا وزن 1 کیلو به شرح ذیل بود

DHL 112000 toman
    TNT 87000 toman
    Aramex 54500 toman

من با آرامکس فرستادم که ارزون تر بود البته مدارکم را هم با همین پست فرستادم که 3 روزه برد سوریه

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ASRAR نمایش پست ها
    مداركي كه فرستاديد اصل مدرك كه نبوده!!! ميشه بگيد دقيقا چه مداركي را فرستاديد!و لطفا آدرسي كه پست كرديد را هم قيد كنيد.يك سوال ديگه هم دارم آيا به همراه مداركي كه پست كرديد نامه خاصي هم پيوست كرده بوديد؟ خيلي متشكرم.
    1- کپی برابر اصل پاسپورت و صفحه اول شناسنامه
    2 - ترجمه شناسنامه با مهر دادگستری
    3 - مدارک تحصیلی با ریز نمرات ( اعم از دیپلم ، لیسانس ، فنی و حرفه ای و ...) هم ترجمه رسمی با مهر دادگستری و هم کپی برابر اصل آنها
    4 - فرمهای تکمیل شده
    5 - فرم پرداخت با کریدیت کارت
    6 - 6 تا لیبل آدرس که اگه خواستند با من مکاتبه کنند حتما به دستم برسه چون این خیلی مهم است
    7- برای محکم کاری رزومه کاری با کپی ترجمه نامه سابقه کارم را فرستادم (البته نیاز نیست ولی من فرستادم)
    آدرس هم

Centre d’expertise sur les formations acquises hors du Québec
    (Demandes internationales)
    255, boulevard Crémazie Est, 8e étage, bureau 8.01
    Montréal (Québec) H2M 1M2
    Téléphone: 514 864-9191
    Fax: 514 873-8701

آدرس سایت:

http://www.immigration-quebec.gouv.q...ion/index.html

حالا دعا کنید همه چی خوب از آب در بیاد و من تجربیاتم را براتون بگم

یکي از مراحل لازم براي ثبت نام در اغلب رشته هاي تحصيلي کالج ها و دانشگاه هاي کانادا و همين طور براي دريافت برخي از مجوزهاي شغلي، ارائه مدارک تحصيلي مورد قبول موسسه آموزشي يا سازمان صادر کننده مجوز است. معمولا موسسات آموزشي و سازمان ها تنها مدارک صادر شده در کانادا را بدون هرگونه ارزشيابي از دانش آموزان يا دانشجويان مي پذيرند. اگر مدرک تحصيلي شما خارج از کانادا صادر شده است معمولا لازم است آن را ارزشيابي کنيد.

به عمل ارزشيابي مدارک در اصطلاح زبان انگليسي Credentials Evaluation يا Degree Assessment و امثال آن گفته مي شود. معمولا مدارک دانشگاهي مورد تاييد وزارت علوم و آموزش عالي ايران يا وزارت آموزش عالي دانشگاهي که در آن تحصيل کرده ايد، مورد تاييد سازمان هاي ارزشيابي مدارک در کانادا هم قرار مي گيرد. به عبارت ديگر اگر فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي هستيد و مدرک تحصيلي شما مورد تاييد وزارت علوم و آموزش عالي است، در آن صورت به احتمال قريب به يقين مدرک شما توسط سازمان هاي ارزشيابي کانادا هم تاييد خواهد شد.

شايد معروف ترين سازمان در خصوص ارزشيابي مدارک World Education Services باشد. اين سازمان در زمينه ارزشيابي مدارک تحصيلي به منظور ادامه تحصيل، مهاجرت، استخدام، دريافت مجوزهاي شغلي و غيره فعاليت دارد. براي مشاهده وب سايت اين سازمان اينجا کليک کنيد.

اگر قصد ارزشيابي مدارک از طريق WES کانادا را داريد بايد فرم مخصوصي را از اين سازمان دريافت کنيد که مخصوص دانشگاه يا محل تحصيل شما در ايران صادر شده است. اين فرم را به محل تحصيل خود در ايران ارائه مي کنيد تا آنها مدارکي را (معمولا مدرک تحصيل شما به همراه ريز نمرات Transcript) براي WES صادر کنند. اين سازمان مدارک را مستقيما از شما قبول نمي کند. بعد از آنکه سازمان مدارک را دريافت کرد از شما مي خواهد هزينه بررسي را بپردازيد که بسته به روش مورد انتخاب شما يا توصيه شده توسط دانشگاه بين 115 دلار تا 230 دلار و يا بيشتر تغيير مي کند. براي اطلاعات بيشتر از طريق لينک فوق به وب سايت اين سازمان مراجعه نماييد.

سازمان هاي ديگري نيز به کار ارزشيابي مدارک مي پردازند. فقط قبل از اقدام، حتما مطمئن شويد که حاصل کار آنها مورد قبول موسسه تحصيلي آتي شما يا سازمان صادر کننده مجوزتان هست. از جمله اين سازمان ها مي توان به موارد زير اشاره کرد (نام استان تنها نشان دهنده اين است که به احتمال قوي دانشگاه هاي کدام استان حاصل ارزشيابي را قبول دارند. براي اطلاعات دقيق تر بر روي لينک ها کليک کنيد).

· انتاريو: دانشگاه تورنتو
    · انتاريو: ICAS
    · آلبرتا و سسکچوان: IQAS
    · بريتيش کلمبيا: ICES
    · مانيتوبا: ACAS
    · کبک: CEFAHQ
    · ساير استان ها: به يکي از سازمان هاي فوق مراجعه کنيد

علاوه بر سازمان هاي فوق، دانشگاهي که قصد تحصيل در آن را داريد ممکن است سازمان ديگري را به شما معرفي کند. حتما پيش از هر اقدام در مورد سازمان مورد قبول تحقيق کنيد.
    ویرایش توسط faraz_fahimi : September 9th, 2011 در ساعت 05:24 PM
    USA/Case creation date: Aug 2013
    Clearance Received: March 2014
    CANADA/CIO: Jan 2010
    Medical: Jan
    2014
    Issue Date: May 2014

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mo_eini نمایش پست ها
    به عمل ارزشيابي مدارک در اصطلاح زبان انگليسي Credentials Evaluation يا Degree Assessment و امثال آن گفته مي شود. معمولا مدارک دانشگاهي مورد تاييد وزارت علوم و آموزش عالي ايران يا وزارت آموزش عالي دانشگاهي که در آن تحصيل کرده ايد، مورد تاييد سازمان هاي ارزشيابي مدارک در کانادا هم قرار مي گيرد. به عبارت ديگر اگر فارغ التحصيل دانشگاه آزاد اسلامي هستيد و مدرک تحصيلي شما مورد تاييد وزارت علوم و آموزش عالي است، در آن صورت به احتمال قريب به يقين مدرک شما توسط سازمان هاي ارزشيابي کانادا هم تاييد خواهد شد.

مرسی از اطلاعاتتون
    می خواستم بپرسم با توجه به انکه شما تاکید کردید که مدارکی رو که وزارت علوم تایید کرده مورد قبول است ، می خواستم بپرسم مدارکی که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد چه؟ آنان هم مورد تایید هستند؟

2014

نقل قول نوشته اصلی توسط maskal نمایش پست ها
    مرسی از اطلاعاتتون
    می خواستم بپرسم با توجه به انکه شما تاکید کردید که مدارکی رو که وزارت علوم تایید کرده مورد قبول است ، می خواستم بپرسم مدارکی که توسط وزارت بهداشت تایید شده باشد چه؟ آنان هم مورد تایید هستند؟
    دوست گرامی وزارت بهداشت هم متولی آموزش عالی کشور است و فرقی با وزارت علوم ندارد منتها پروسه ارزیابی مدارک تحصیلی در حوزه بهداشت و سلامت معمولا سختتر است.
    2014

سلام دوستان
    رشته من برای کبک دیمند نیست و امتیاز نداره. همچنین فکر نمی کنم قصد کار در زمینه این رشته و یا ادامه تحصیل رو داشته باشم. به نظرتون آیا نیاز هست مدارک تحصیلی ام رو معادل سازی کنم یا خیر. و آیا در سیستم امتیازبندی پرونده ام نقشی داره؟
    خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    تاریخ ارسال مدارک: 20/05/1389
    تاریخ مصاحبه اول: 4/03/1390
    تاریخ مصاحبه دوم: 11 می 2012
    موفق به دریافت سی اس کیو و در انتظار پرونده فدرال

نقل قول نوشته اصلی توسط arman.shirazi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    رشته من برای کبک دیمند نیست و امتیاز نداره. همچنین فکر نمی کنم قصد کار در زمینه این رشته و یا ادامه تحصیل رو داشته باشم. به نظرتون آیا نیاز هست مدارک تحصیلی ام رو معادل سازی کنم یا خیر. و آیا در سیستم امتیازبندی پرونده ام نقشی داره؟
    خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    اگر قصد کار وادامه تحصیل ندارید نیازی نیست.
    2014

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)