صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 40

موضوع: آمریکا، کانادا یا اروپا؟

پیش فرض آمریکا، کانادا یا اروپا؟

سلام

من می خوامواسه PhD اقدام کنم. علوم کامپیوتر. EPFL یک استاد علاقمند به تز من هست، نمیدونم swiss بهتر هست یا usa
    ویرایش توسط maziyarsh : August 9th, 2011 در ساعت 10:02 PM دلیل: پنگلیش به فارسی
    پنير مجاني فقط تو تله موش پيدا مي شه، براي موفقيت بايد تلاش كرد!

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : آمریکا، کانادا یا اروپا؟

من هم چند سال پیش که اقدام کردم هم از EPFL پذیرش گرفتم و هم از چند تا دانشگاه آمریکایی. من آمریکا رو انتخاب کردم و هرگز هم پشیمون نیستم. قسمت عمده صنعت کامپیوتر در آمریکا بنیان‌گذاری شده و بیشتر شرکت‌های بزرگ کامپیوتری در آمریکا هستند. به همین خاطر احتمالا اگر سوییس درس بخونید هم آخرش باید برای کار بیایید آمریکا. یکی از دوستان من که از EPFL فارق‌التحصیل شده الان در حال اقدامه که اگر بتونه بیاد آمریکا. به علاوه فکر می‌کنم، آمریکا از نظر فرهنگی برای خارجی‌ها بهتر باشه. آمریکا کشوریه که بیشترین تعداد مهاجر رو داره و بحث خارجی بودن تقریبا اصلا مطرح نیست (به غیر از بعضی از ایالت‌های خاص)، اما در اغلب کشورهای اروپایی این مشکل وجود داره.
    البته از اون طرف، خوبیه سوییس اینه که با یک پرواز ۴-۵ ساعته و بدون مشکلات ویزا و clearance می‌تونید سالی یکی دو بار برید ایران و برگردید. به علاوه دانشگاه EPFL خیلی دانشگاه خوبیه، به همین دلیل فکر می‌کنم باید کمی بیشتر صبر کنید و ببینید بهترین دانشگاهی که در آمریکا می‌تونید برید کجا خواهد بود. این کار رو یک مقدار ساده می‌کنه. اگر نتونستید از دانشگاه آمریکایی با رنک خوب پذیرش بگیرید، شاید بهتر باشه همون EPFL رو انتخاب کنید.

mohammadreza
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط behnazeaziz
    salam
    man mikham vase PhD eghdam konam. computer science. EPFL ye ostade alaghe mande be tezam hast nemidunam swiss behtare ya usa
    سلام

من يه استاد داشتم كه 20 سال تو امريكا هم درس خونده بود و همون جا استاد بود.
    اون مي گفت كه اگر ايران تو كامپيوتر 10 از 100 بگيره اروپا 90 از 100 مي گيره،
    اگر اروپا 10 از 100 بگيره كانادا 90 از 100 مي گيره، و اگر كانادا 10 از 100 بگيره امريكا 90 از 100 مي گيره،

حتي اون قدري تاكيد داشت كه مي گفت اگر نتونستي براي دانشگاه هاي rank بالا اقدام كني، براي دانشگاه هاي درجه 2 اقدام كن و اونجا كه رفتي دانشگاهت رو تغيير بده.

البته اين نظر استاد من بود.

به نظر من هم اگر امريكا بتوني بري خيلي بهتره، چون تو كامپيوتر خيلي قويه و هم فرصت هاي خيلي بيشتري از كانادا و اروپا رو در اختيارت مي زاره.

شاد باشي

من امروز با استادم(10 سال chicago درس خوانده)صحبت می کردم میگفت الان اروپا بهتر داره کار میکنه(به خاطر رقابت با آمریکا):
    1 از نظر سطح علمی مثل آمریکاست
    2 حدود 15000 یورو میده (دو برابر آمریکا)
    3 در رفت و امد به ایران و ویزا مشکلی نیست

به نظر بچه هائی که رفتن کدوم بهتره؟ در ضمن رشتم هم ریاضیه و برا PHD می خوام apply کنم

mojib_sadr
    Guest

سلام

نه. به عقیده من این حرف درست نیست. آمریکا و کانادا قابل مقایسه با اروپا نیستند. زندگی تو آمریکا و کانادا هزینه هاش خیلی کمتر از اروپاست و سطح زندگی کلا بالاتره. ضمن اینکه محیط آمریکا و کانادا به خصوص کانادا -که کاملا international هست- خیلی international تر از اروپا هست و زندگی برای مهاجران توی آمریکا و کانادا -خصوصا کانادا- خیلی راحت تر از اروپاست.

Junior Member

سلام به همگی.
    یه مدتیه این مساله ذهن منو به خودش مشغول کرده. من هم از یه دانشگاه کانادا(western ontario) پذیرش دارم و هم از یه دانشگاه تو بلژیک(Leuven).
    با توجه به اینکه ساپورت مالی دانشگاهای کانادا معمولا بخور و نمیره و این در حالیه که دانشگاهای خوب اروپا عمدتا پولی دو برابر کانادا میدن و زندگی در اروپا به دانشجوها بیشتر خوش میگذره چون پول خوبی دارند و پس انداز بیشتر و امکان برگشت به ایران بیشتر و ساده تر است، پس چرا کانادا رو ترجیح میدن؟ اگه پاسخ امکان اقامت در کانادا پس از تحصیله، از اروپا هم می شه واسه اقامت کانادا اقدام کرد و تا زمان اتمام تحصیل میشه اقامت کانادا رو هم گرفت.پس چه اصراریه که به کانادا با این سردی هوا و پول کمتر رفت وقتی نتیجه تحصیل در اروپا هم نهایتا همونه؟ در ضمن در کانادا برای برگشت سالی یک بار به ایران یدون نیاز به کمک مالی خانواده، می بایست مقدار حدود 200 دلار در ماه save کرد و با ساپورت بخور نمیر این مساله تفکر بر انگیزه.
    هر کس جوابی داره ممنون میشم از راهنماییش.

Senior Member

چیزی که مشخصه اینه که western ontario خیلی معروف تر از اون دانشگاه بلژیک هست که اسمش رو هم اکثرا نشنیدن. ولی در مورد صحت تصمیم گیری شما زمانی میشه نظر داد که برنامه ات رو برای آینده بگی. اگه بخوای برگردی ایران شاید دانشگاه کانادا گزینه بهتری باشه. چون چند سال سختی بیشتری می کشی ولی از دانشگاه معتبری مدرک میگیری و مثلا اگه بخوای کار اکادمیک کنی بهتره. اگه میخوای برنگردی باید تحقیق کنی و ببینی تو رشنه شما کدوم موقعیت کاری بهتری دارن. ضمن اینکه به شناخته شده بودن و معروفیت استاد و گروه تحقیقاتی هم توجه کن. در نهایت اینکه زمان دانشجویی به فکر save نباش. وقت برای save کردن زیاده اگه موقع درس خوندن خوب عمل کنی.

البته دانشگاههاي اروپايي تو ايران شناخته شده نيستند و گرنه از کاناداييها خيلياشون معتبرترند. مثلا همين دانشگاه بلژيک که نام برديد دانشگاه فوق العاده خوبيه در زمينه مهندسي و به نظر من که از لحاظ اعتبار از western ontario خيلي بهتره. کلا تو ايران به جز چند تا دانشگاه مثل ETH و EPFL بقيه اروپاييها شناخته شده نيستند ولي دليل نميشه که اعتبارشون کم باشه. من که اگه بودم ميرفتم همون بلژيکيه.

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

برادر اگه فرانسه بلد نیستی، دور بلژیک رو خط بکش. من الان 2 روزه برای یه سمینار براسلز هستم، دهنم صاف شده. دریغ از یه تابلو یا نوشته به انگلیسی. خیابون ها، سوپر مارکت ، رستوران ها، دانشگاه ........ .برای 1 آدرس مسخره باید نیم ساعت بپرسی، اونم فقط بعضی از جوون هاش اونم با لهجه فرانسوی بلدن انگلیسی دست و پا شکسته صحبت کنن. ممکنه تدریس به زبان انگلیسی باشه ولی واقعا اگه کسی فراسه ندونه ، زندگی تو شهر براش خیلی سخته . البته شهر و شاید هم کشور قشنگی هست.
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

Junior Member

من فرانسه بلدم. ولی زبان Leuven هلندیه.
    اتفاقا بدم نمیاد هلندی هم یاد بگیرم

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)