صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40

موضوع: آمریکا، کانادا یا اروپا؟

پیش فرض پاسخ : آمریکا، کانادا یا اروپا؟

سلام دوستان
    من متاهل هستم و همسرم باید ۲ سال روی زبانش کار کنه تا بتونه پذیرش بگیره یعنی تغریبا توی ۳ سال اول حضور باید تنها روی فاند من حساب کنیم.
    من از دانشگاه مکگیل و کرنل برای دکترا پذیرش با فاند کامل دارم که با محاسبه فهمیدم فقط به اندازه مسکن و خوراک دونفر در سال میشه و یک قران اضافی هم ازش بیرون نمیاد و حتی باید مقداری پول هم در حد ۵۰۰۰ دلار با خودم ببرم.
    یه سوال دارم:
    ۱- آیا همسرم راحت میتونه توی کانادا کار کنه؟ آیا ظرف چند ماه کار پیدا میشه؟
    ۲- آیا در حین تحصیل من خودم یا همسرم میتونیم توی کبک برای سیتیزنشیپ اقدام کنیم؟
    ۳- با این شرایط به نظرتون کرنل رو برم توی آمریکا که اسم خیلی بزرگتری داره (و توی یه دهاته به نام ایتاکا) یا اینکه به دلیل شرایط کاری و مهاجرتی برم مکگیل؟
    ممنونم از راهنماییتون

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط afshinrahimi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من متاهل هستم و همسرم باید ۲ سال روی زبانش کار کنه تا بتونه پذیرش بگیره یعنی تغریبا توی ۳ سال اول حضور باید تنها روی فاند من حساب کنیم.
    من از دانشگاه مکگیل و کرنل برای دکترا پذیرش با فاند کامل دارم که با محاسبه فهمیدم فقط به اندازه مسکن و خوراک دونفر در سال میشه و یک قران اضافی هم ازش بیرون نمیاد و حتی باید مقداری پول هم در حد ۵۰۰۰ دلار با خودم ببرم.
    یه سوال دارم:
    ۳- با این شرایط به نظرتون کرنل رو برم توی آمریکا که اسم خیلی بزرگتری داره (و توی یه دهاته به نام ایتاکا) یا اینکه به دلیل شرایط کاری و مهاجرتی برم مکگیل؟
    ممنونم از راهنماییتون
    من در شرايط مشابه قطعن ميرم كانادا، چونكه همسر شما با خوندن حتي يك ارشد در اون دانشگاه ميتونه براي ويزاي كار اقدام كنه، در امريكا مشكلات زيادي از جمله بيمه درماني برنامه ريزي رو سخت ميكنه، مخصوصن براي شما كه داريد لب مرزي ميريد، يعني همه چي لب به لبه، ، اسامي رو بذاريد كنار، مك گيل هم جزو سه دانشگاه برتر كاناداس، اما زندگي طولاني مدت خيلي مهمه، سعي كنيد طوري تصميم بگيريد كه پشيمون نشيد بعدن، شما با مدرك مك گيل ميتونيد به پست داك توي امريكا همزمان با پيگيري پروسه مهاجرت توي كبك فكر كنيد، اين امتياز خوبيه

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    یه سوال دارم:
    ممنونم از راهنماییتون
    1. اگر شما ویزای دانشجویی دارید همسرتان بمحض ورود میتوانند تقاضای ویزای کار کنند که به ایشان اجازه کار تمام وقت آزادانه را میدهد. البته پیدا کردن کار بعهده خودشان است. برای کار در مونتریال دانستن یک مقدار فرانسه ممکن است لازم بشود.

2. قبل از اقدام برای سیتزن شیپ اول باید برای اقامت دائم اقدام کنید. شما بعد از دو سال تحصیل در مقطع دکترا میتوانید برای اجازه اقامت دائم کانادا اقدام کنید که خود پروسه اش در حال حاضر نزدیک یک سال و نیم تا دو سال طول میکشد. بعد از گرفتن اقامت دائم باید سه سال بگذرد تا برای تابعیت (سیتیزن شیپ) اقدام شود که در مورد شما که با ویزای دانشجویی کانادا بوده اید به دو سال کاهش پیدا میکند. خود پروسه سیتیزنشیپ هم الان حدود دو سالی طول میکشد یعنی سرجمع شما حدود 7-8 سال بعد از ورود به کانادا میتوانید پاسپورت کانادایی داشته باشید.

3. در بیشتر رشته ها مک گیل اگر یک سرو گردن از کرنل بالاتر نباشد پایینتر نیست. با شرایط شما و بخصوص امکان کار همسرتان مک گیل انتخاب بهتری است.

خیلی خیلی ممنونم از جواب دقیق شما
    یه سوال دیگه
    ۱- اگه همسر من یه شغل خیلی ساده داشته باشه با روزی ۵ تا ۸ ساعت کار تقریبا ماهی چند در میاره ؟ مثلا فرض کنید توی یه شیرینی پزی کار کنه یا یه همچین چیزی تا وقتی که بتونه زبانش برای شغلای مرتبط با رشتش اوکی بشه؟
    ۲- آیا همسرم میتونه زودتر از من برای اقامت دایم کبک اقدام کنه وقتی که داره کار میکنه و من دارم دکترامو میخونم؟

کم کم به این نتیجه رسیدم که واقعا کانادا شرایط بهتری برای من داره

ApplyAbroad Guru

خیلی خیلی ممنونم از جواب دقیق شما
    یه سوال دیگه
    ۱- اگه همسر من یه شغل خیلی ساده داشته باشه با روزی ۵ تا ۸ ساعت کار تقریبا ماهی چند در میاره ؟ مثلا فرض کنید توی یه شیرینی پزی کار کنه یا یه همچین چیزی تا وقتی که بتونه زبانش برای شغلای مرتبط با رشتش اوکی بشه؟
    ۲- آیا همسرم میتونه زودتر از من برای اقامت دایم کبک اقدام کنه وقتی که داره کار میکنه و من دارم دکترامو میخونم؟

کم کم به این نتیجه رسیدم که واقعا کانادا شرایط بهتری برای من داره
    1. مینیمم حقوق در ایالتهای مختلف فرق میکنه ولی معمولا در حدود 10 دلار در ساعت است. 5 تا 8 ساعت در روز خوشبینانه است. شما حدود 15-20 ساعت در هفته در نظر بگیرید اونم بشرطی که لااقل انگلیسی رو مسلط باشند. رشته شون چیه؟
    2. بسته به رشته شون داره ولی در حالت کلی خیر.

نکاتی که عرض شد به رشته تون هم بستگی داره. رشته دکتراتون چیه؟

رشته اشون معماریه
    رشته دکترای من زبانشناسی - البته مهندس کامپیوتر از شریف هم دارم با ۵ سال سابقه مهندسی نرم افزار

بین آمریکا و کانادا کدوم رو برای صنایع انتخاب کنیم؟
    ویرایش توسط mohammad9 : March 30th, 2013 در ساعت 11:42 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_salari نمایش پست ها
    بین آمریکا و کانادا کدوم رو برای صنایع انتخاب کنیم؟
    ازکدوم پذیرش دارید؟
    ویرایش توسط mohammad9 : March 30th, 2013 در ساعت 11:43 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    ازکدوم پذیرش دارید؟
    فعلا از کنکوردیا و مونترال و اورگون در امریکا ولی نتایج بقیه دانشگاه های امریکا هنوز نیومده، از نظر بازار کار و ماندن و شرایط زندگی بیشتر می خواسم بدونم

ممنون از راهنمایی تون

سلام و وقت بخیر
    من دانشجوی ترم آخر مدیریت صنعتی جهاددانشگاهی هستم ! واسه ارشد میخوام mba بخونم . علاقه ی وحشتناکی هم به marketing و brand management دارم .. در مورد برند که ایران حرفی نداره واسه گفتن.. بازاریابی هم تا حدی !
    IELTS دارم و تو زمینه ی Marketing هم کار حرفه ای کردم ! + از سمینارهای برندینگ و مارکتینگ بین المللی هم کلی مدرک دارم و دارم . میخوام واسه ارشد marketing and sales MBA یا master in marketing and brand management و خلاصه رشته هایی در زمینه ی برند و مارکتینگ بخونم. هدف نهایی من کار حرفه ای marketing n brandin تو اون کشوره ! البته phd هم مد نظرم هست اما اولویتم کار تو این رشته اس! هرکی یه چی میگه و این روزا هم که تب آلمان و اتریش و نروژه ... با این حال نیاز دارم به راهنماییتون . کجا بهتره واسه این رشته و کارش؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)