صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط alimahmudi نمایش پست ها
    سلام آقا مهراد . تشکر ویژه و سپاس فراوان برای اینهمه اطلاعات خوب و مهمی که در اختیار ما میگذارید . دو تا سوال داشتم . یکی اینکه دانشگاه تهران و اساتیدش رو در جامعه شناسی میشناسن و میتونه درس خوندن توش برا اپلای مفید باشه ؟ و اینکه هنوز هم میشه امیدوار به فول فاند تو ارشد بود ؟ البته میدونم رزومه باید قوی باشه . یعنی همچنان اینترنشنال ها هم شانس فوا فاند ارشد دارن تو آمریکا ؟ سپاس
    رزومه قوی داشته باشید، می تونید برای فوق لیسانس هم فاند بگیرید. حتی با رزومه معمولی هم میشه از دانشگاههای متوسط به پایین برای فوق لیسانس فاند گرفت. البته با شرایط فعلی ویزا گرفتن مشکل جدی تری هست تا فاند گرفتن. انتخابهای خودتون رو به آمریکا محدود نکنید.

در مورد استادان دانشگاه تهران باید ببینید مقالات چاپ شده و citation مقالاتشون چطوره. اینجا ارزیابی یک استاد با این چیزاست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام میشه راهنماییم کنید با رزومه ی متوسط برای مقطع دکتری رشته های انسان شناسی فرهنگی کدام کشور و دانشگاه ها بهتر هستند؟

سلام من لیسانس علوم اجتماعی با معدل 16.80 از دانشگاه بوعلی همدان دارم و ارشد مطالعات زنان از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18.42میخواستم اقدام کنم برا دکترا البته همراه با فاند میشه منو راهنمایی کنید لطفا

سلام دوستان من لیسانس جامعه شناسی (پژوهشگری) و ارشد مظالعات زنان دارم از دانشگاه تهران می خوام برای دکترای ترکیه اقدام کنم؛ البته برای بورس تحصیلیش. چون با هزینه خودم نمی تونم این کارو بکنم ممنون میشم اگر کسی از دوستان که مطلع هستن منو راهنمایی کنن که برای دکترای جامعه شناسی در ترکیه می شه بورس شد؟

Junior Member

برای ارائه راهنمایی باید مشخص کنید که چه کشورهایی و چه رشته و مقطعی رو برای ادامه تحصیل مد نظر دارید تا بشه اطلاعات دقیق تری در اختیارتون گذاشت. با توجه به معدل های خوب تون اگر سطح زبان انگلیسی تون هم بالا باشه قطعاً میشه به اخذ پذیرش با فاند امیدوار بود.
    سعی کنید موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahshid591 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس علوم اجتماعی با معدل 16.80 از دانشگاه بوعلی همدان دارم و ارشد مطالعات زنان از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18.42میخواستم اقدام کنم برا دکترا البته همراه با فاند میشه منو راهنمایی کنید لطفا

Junior Member

با سلام

من هم قصد دارم برای دکترای جامعه شناسی ترکیه (پائیز 2018) اقدام کنم و با تحقیقاتی که در این زمینه داشتم می دونم که دو دانشگاه ترکیه ای برنامه دکترای جامعه شناسی به زبان انگلیسی دارن و که هر دو دانشگاه هم به دانشجویان دکترا فاند می دن، چیزی در حدود 2.5 میلیون تومان در ماه. این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا و دانشگاه کوچ در استانبول. موارد لازم برای این دانشگاه ها معدل خوب، نمره تافل، نمره GRE بخش ریاضی و توصینامه از دو یا سه استاد و SOP هست. کلاً باید بدونید که ترکیه سطح علوم اجتماعیش خیلی بالا نیست و خیلی از دانشگاه ها برنامه جامعه شناسی تنها در سطح کارشناسی دارن و بقیه تنها تا ارشد و بیشتر هم به زبان ترکی هستن.
    برای درخواست اطلاعات بیشتر می تونید با ایمیلم تماس بگیرید.
    سعی کنید موفق باشید!

نقل قول نوشته اصلی توسط mahi_apply نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس جامعه شناسی (پژوهشگری) و ارشد مظالعات زنان دارم از دانشگاه تهران می خوام برای دکترای ترکیه اقدام کنم؛ البته برای بورس تحصیلیش. چون با هزینه خودم نمی تونم این کارو بکنم ممنون میشم اگر کسی از دوستان که مطلع هستن منو راهنمایی کنن که برای دکترای جامعه شناسی در ترکیه می شه بورس شد؟

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

سلام دوستان
    من لیسانسم انسان‌شناسی دانشگاه تهرانه و در حالِ نوشتنِ پایان‌نامه ارشدم (در رشته مطالعات فرهنگی در دانشگاه علم و فرهنگ تهران) درباره تجربه زیسته زنان از بکارت هستم. قصد اپلای دارم، منتها اول میخوام یک ارشد دیگه بخونم (هم به این دلیل که عموما نمره زبان، چه آیلتس و چه تافل پایین‌تری نسبت به دکترا لازم داره، و هم اینکه یهو پرت نشم توی سختی دکتری)، و بعد دکترا.
    ولی راستش گم شدم. معدلم نزدیکِ 18 هست (بدون احتساب پایان‌نامه)، زبانم ای بدک نیست (هر چند هنوز امتحان ندادم)، پول ندارم و ترجیحم بورس کامل گرفتنه... کسی میتونه کمکم کنه که :1) از کجا شروع کنم؟ 2) سراغ کدوم دانشگاه‌ها برم؟ رشته‌ی ترجیحم اول مطالعات جنسیت و زنان و بعد مطالعات فرهنگیه.
    ممنونم از همه

Junior Member

سلام دوست عزیز
    شما برای گرفتن پذیرش از آمریکا و کانادا به معدل های خوب کارشناسی و ارشدتون نیاز دارید به علاوه نمره بالای تافل یا آیلتس. نوشتن SOP خوب و توصیه نامه های قوی از اساتید دانشگاهی تون هم خیلی کمک می کنه برای موفقیت. البته برای آمریکا و چند دانشگاه توی کانادا به نمره ی خوب GRE هم نیاز دارید. دانشگاه های خوب آمریکا و کانادا پذیرش رو حتما با فاند می دن و نیازی برای نگرانی نیست. داشتن موضوع جالب و نوآورانه هم به سهم خودش می تونه شما رو به یک گزینه ی خوب برای دیپارتمان های انسان شناسی تبدیل کنه. تعداد ایرانی هایی که در رشته های علوم اجتماعی اپلای می کنن و پذیرش می گیرن خیلی کمه و این کار رو برای بچه های علوم اجتماعی سخت می کنه. طبق اطلاع موثقی که دارم، دانشگاه های کانادایی به خاطر محدودیت های مالی شون چندان راغب به گرفتن دانشجوی خارجی در رشته های علوم انسانی نیستن، پس برای اخذ پذیرش باید یک رزومه بسیار رقابتی ارائه بدید. پیشنهاد می کنم اگر انگلیسی تون خوبه (مخصوصا رایتینگ) مستقیم برای دکترا اقدام کنید. خوندن ارشد در آمریکای شمالی کار چندان راحتی نیست: سه ترم فشرده در یک سال با کار سنگین. و اینکه فاند مسترز کمتر از دکتراست. در ضمن دانشگاه های خوب نمره زبانی که برای ارشد و دکترا می خوان یکیه. پیشنهادم برای آغاز کار مراجعه به وبسایت دیپارتمان های انسان شناسی، مطالعات زنان و مطالعات جنسیت هست. دنبال اساتیدی باشید که علاقمندی هاتون به کار اونها نزدیکه. سعی کنید تا قبل از اپلای یک پروپوزال کوتاه یا SOP با یک پرسش تحقیق جالب و بدیع بنویسید.
    خوشبختانه من تونستم برای دکترای جامعه شناسی پاییز 2018 از کانادا به صورت فول فاند پذیرش بگیرم. برای اطلاع دوستان خلاصه رزومه ام رو اینجا می ذارم.

معدل کارشناسی: 18
    معدل کارشناسی ارشد: 18
    تافل: 110
    SOP: قوی با موضوع تحقیق جالب برای اساتید خارجی
    Recom Letter: قوی از سه استاد

نقل قول نوشته اصلی توسط MahsaSabaghi70 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانسم انسان‌شناسی دانشگاه تهرانه و در حالِ نوشتنِ پایان‌نامه ارشدم (در رشته مطالعات فرهنگی در دانشگاه علم و فرهنگ تهران) درباره تجربه زیسته زنان از بکارت هستم. قصد اپلای دارم، منتها اول میخوام یک ارشد دیگه بخونم (هم به این دلیل که عموما نمره زبان، چه آیلتس و چه تافل پایین‌تری نسبت به دکترا لازم داره، و هم اینکه یهو پرت نشم توی سختی دکتری)، و بعد دکترا.
    ولی راستش گم شدم. معدلم نزدیکِ 18 هست (بدون احتساب پایان‌نامه)، زبانم ای بدک نیست (هر چند هنوز امتحان ندادم)، پول ندارم و ترجیحم بورس کامل گرفتنه... کسی میتونه کمکم کنه که :1) از کجا شروع کنم؟ 2) سراغ کدوم دانشگاه‌ها برم؟ رشته‌ی ترجیحم اول مطالعات جنسیت و زنان و بعد مطالعات فرهنگیه.
    ممنونم از همه

ApplyAbroad Superstar

سلام من قاعدتا نباید به سوال شما پاسخ بدهم چون در حوزه مطالعاتی من واقعا نیست با اینحال چون چندی پیش به طور کاملا اتفاقی بر اثر اصرار دوست یک دوست در یک نشست تخصصی چند روزه خیلی کوتاه شرکت کردم - یعنی در واقع در رودربایستی مجبور شدم که نیم ساعتی بنشینم-و به موضوع شما تحقیق شما نزدیک بود به نظرم رسید همفکری کنم.

برای جستجو موضوعات جدید که روند روز را در حوزه درسی شما شکل میدهند کارهایی که در دانشکده ها/مراکز با عنوان Gender Studies انجام میشود را دنبال کنید خیلی کمک کند. Anthropology یا جامعه شاسی شاید خیلی کلی باشد. در انگلیس چند تا از این مراکز هستند یکی از معروفترینها و کارآمدترینها که نسبتا بودچه هم دارند - البته بنا به قول این دوست - Centre for Gender Studies است و ادرس وب آنها هم https://www.gender.cam.ac.uk است.
    فکر میکنم در اینجا یا هر جای دیگر جستجو کنید و استاد مرتبط پیدا کنید بخشی یا خلاصه ای را از پایان نامتان بفرستید و از آنها نظر بخواهید چگونه میتوانید کارتان را برای دکتری ادامه دهید. اینها احتمال زیاد کمک میکنند و با شما همفکری میکنند که هم پایان نامه فعلی بهتر شود و هم اینکه برای دکتری راهنمایی میکنند. در این حیص و بیص هم از فاند و گرنت و غیره سوال کنید شاید چند سر نخ خوب پیدا شود. فکر میکنم مطالعه شما خاص است و چون کسانی که در این زمینه ها کار میکنند کمتر هستند خیلیها حاضر باشند منابع مالی برای ادامه درستان در دکتری اختصاص دهند.

موفق باشید

[QUOTE=MahsaSabaghi70;2528320]
    سلام دوستان
    ممنونم از همه
    ویرایش توسط susighton : April 21st, 2018 در ساعت 03:04 PM دلیل: typo

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

دوستان من میخوام یه نکته درباره تحصیل در جامعه شناسی در امریکا بدم با توجه به سوابق خودم 1 اصولا رشته های علوم اجتماعی و علوم سیاسی نیاز به داشتن مدرک فوق لیسانس ندارن یعنی دایرکت PhD هستن ولی اگه شما فوق داشته باشین پایان نامه بررسی میشه و جزو دکترا حساب میشه ولی باید واقعا فوی باشه.2 معدل بالا تقریبا بالای 18 یعنی A+ و نمره بسیار بالا در gre و تافل بالا هم که جزو واجبات است و در اخر واز همه مهمتر روش شناسیتون خیلی مهمه یعنی توی کدو مکتبکار میکنید بازم اگه سوالی بود من پاسخ میدم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)