صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض اپلای در رشته جامعه شناسی

کسی موردی رو سراغ داره که برای رشته جامعه شناسی (MS یا PhD) از ایران پذیرش گرفته باشند؟ سوالهای من اینها هستند:
    - چه چیزهایی در پذیرش گرفتن بیشتر تاثیر داره؟ معدل، دانشگاه، تافل و جی آر ای (اصلا لازمه ؟)، مقاله ؟
    - دانشگاههای خوبی که می شه پذیرش گرفت کدوم ها هستند؟ (امریکا، کانادا، انگلستان، فرانسه، ...)

و سوال آخر که شاید جوابش معلوم باشه: اگه کسی لیسانس مهندسی داشته باشه و بخواد بره جامعه شناسی بخونه احتمالاً باید اول در ایران یک فوق لیسانس جامعه شناسی بگیره و بعد اقدام کنه پون لیسانس اش کاملاً نامرتبطه... درسته؟
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

یعنی از بین این همه کاربر هیچ کس اطلاعی در این زمینه نداره...؟
    آخ بمیرم واسه این رشته های انسانی که انقدر مهجورن.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

من جواب زیر رو برای یک تاپیکی که درباره رشته حقوق بود نوشتم. اینجا کپی میکنم. ولی جالبه من تو بخش پذیرش نگاه کردم فقط رشته من علوم انسانی بود بین این همه.

من رشته ام حقوق نیست ولی چون زیر مجموعه علوم انسانی هست گفتم شاید تجربه من مهم باشه. من تونستم واسه دکترای مطالعات خاورمیانه از دانشگاه کلمبیا پذیرش با فیلو شیپ بگیرم. همونطور که ممکنه شما بدونید کلمبیا به کسی پذیرش دکترا نمیده و اگر بده با بورس کامل میده.
    من لیسانسم روزنامه نگاری از دانشگاه تهران بود. فوف لیسانسم هم از دانشگاه لندن در تاریخ زنان گرفتم که واسه اون هم از خود انگلیس اسکولار شیپ داشتم. واسه رشته های ما فکر کنم مهمترین چیز یک رزومه ی خوب و سابقه کار و تجریه در رشته ای هست که میخواهید بخونید. من خودم چون در زمینه مطالعات زنان چه تو ایران چه توی منطقه تجربه داشتم، کنفرانس زیاد رفته بودم و پایان نامم هم موضوع نوی بود و تونستم روش خوب کار کنم. همه اینها تو گرفتن پذیرش خیلی کمکم کرد. یعنی یه رزومه ی خوب میتونه حتی اگه تافل یا جی آر ای تون هم نمرش کم باشه بپوشونه ولی اگه رزومه ی خوبی ندارید حتما باید نمره ی زبان حوبی داشته باشید و سعی کنید پایان نامه فوف رو یک موضوع نو بنویسید و روش خوب کار کنید در حدی که قابلیت چاپ تو یک ژرونال علمی رو داشته باشه.
    موضوع مهم بعدی استادیه که بخواد کار کنه معمولا تو رشته های انسانی استاد ایرانی باشه و روی قضیه ایران کار کنه خیلی مهمه. یعنی سعی کنید استادهای ایرانی پیدا کنید.اونها تو رشته های ما خیلی خوب را میان. این تجربه من و دوستانم بوده.
    امیدوارم این اطلاعات کمک کنه.

سلام من فوق لیسانس پژوهشگری علوم اجتماعی از دانشگاه تهران و الزهرا دارم . میخوام برای دکتری از امریکا فاند بگیرم اما نمیدونم اصلا میشه اصلا فاند میدن. اگه میشه و اطلاعی دارید من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون

من هم یادمه یکی از بچه های همین فوروم سال پیش از لیسانس مهندسی و سابقه کار 10 ساله برای فوق جامعه شناسی اقدام کرد و الانم دانشگاه Toledo هستش. اسمشم اگر اشتبام نکنم Mehrad Sayyar بود.
    فکر کنم ایشون بهتر کمکت کنه. در ضمن منم در تایید صحبت های femiran و با توجه به این که خودمم تونستم از رشته تاریخ هنر که تو حیطه علوم انسانی هستش پذیرش بگیرم، باید بگم که مهمتر از همه نمونه نوشته یا پایان نامه شماست که باید تماما بر اساس روش تحقیق درست انجام شده باشه و مهمتر از اون حرف تازه و قابل توجهی داشته باشه و بعد از اون SOP . نمره های زبان هم کمک زیادی میکنه ولی بدون نوشته خوب تقریبا شانسی ندارید مگر اینکه اینجا استادی باشه که با اونجا دوستی و ارتباط قوی داشته باشه که اون موقع احتیاج به هیچی ندارید و راحت بهتون پذیرش و فاند میدن.
    ولی بطور کلی بگم که کاملا شدنیه، اصلا شک نکنید. مورد دوستمون femiran یک کم دست نیافتنی ;D ولی در هر حال شدنیه.
    خلاصه خواستن توانستن است.

راستی من چند تا پایان نامه ارشد دانشگاه مریلند و رایس رو در رشته تاریخ هنر دارم. شاید بتونم جامعه شناسی رو هم گیر بیارم. اگر خواستید یه خبر بدید ببینم میتونم براتون پیدا کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80 نمایش پست ها
    راستی من چند تا پایان نامه ارشد دانشگاه مریلند و رایس رو در رشته تاریخ هنر دارم. شاید بتونم جامعه شناسی رو هم گیر بیارم. اگر خواستید یه خبر بدید ببینم میتونم براتون پیدا کنم.
    سلام اگه لطف کنی چندتا پایان نامه که با روش اتنوگرافی انجام شده باشه بهمون بدی ممنون میشم... تو حوزه شهری هم باشه نور علی نوره... مرسی.

دوستان سلام و روز خوش
    من چون مدت زیادیه که برنامه اپلای دارم و هیچ وقت اقدام جدی نکردم، الان که می خوام این کارو کنم کاملا از انباشت اطلاعات تو این چند سال گیج و ویجم! و البته به روز هم نیستم. خلاصه اش این که درخواست کمک و راهنمایی دارم.
    من لیسانس ریاضی و فوق مطالعات فرهنگی دارم. تافل 3 سال پیشم 106 بوده. مقاله ندارم. کار ترجمه ولی زیاد دارم که چند تاشون کار گروهی بوده و چاپ شده، اما اونایی که به تنهایی ترجمه کردم هنوز نه. سابقه چند سال فعالیت اجتماعی هم دارم. با همسرم قصد داریم کانادا پذیرش بگیریم. اون برای حسابداری و من برای مطالعات فرهنگی. تو دانشگاه کویینز کانادا یه دوره ی CPA برای همسرم پیدا کردم و مستر و دکترای مطالعات فرهنگی برای خودم. سوالم اینه که به نظرتون برای ارشد دوباره اقدام کنم یا دکترا؟ به فوند کامل هم احتیاج دارم چون واقعا توانایی پرداخت هزینه ی تحصیل واسه هردومون رو نداریم. این مساله هم که همسرم باید فوق بخونه هم هست. اینجوری یه فاکتور همزمانی هم به دلایل فوق اضافه میشه. ولی اگه مطمئن باشم دکترا بهم پذیرش میدن با فوند، که خوب برام بهتره دو سال فوق تکراری نخونم. می دونم درخواست دادن این اطمینان به من یا هرکسی نامعقوله. صرفا به همفکری شما احتیاج دارم و از نظراتتون استقبال می کنم.

در ضمن معدل فوقم 17 هست.
    ویرایش توسط nimaK : January 19th, 2015 در ساعت 08:20 PM

Senior Member saheb آواتار ها

سلام
    من هم رشته ام علوم انساني بوده است ليسامي روزنامه نگاري فوق علوم ارتباطات اجتماعي و براي دكترا هم مطالعات علم تكنولوژي مه ميان رشته اي است از جامعه شناسي مردم شناسي فلسفه مهندسي كامپيوتر و ...
    دوستم هم كه كهندس كامپيوتر است اين رشته اپلاي كرد و يك دانشگاه ديگه قبول شده
    من تافل و GRE بالايي نداشتم اما رزومم قوي بود 7 تا مقاله داشتم تو كنفرانس هاي معروف سابقه كار خوب و به قول فريمان رزومم قوي بود تافلم 557
    GEe 380 690 3.5
    بود
    الان هم دارم مي رم RPI كه تو رشته STS يعني مطالعات علم تكنولوژي رنكش يك است
    استاد هم خيلي خيلي مهم است البته استاد من امريكايي است و ايراني نيست !
    HAPPINESS

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

توی آمریکا خیلی از دانشگاه‌ها هستند که رشته مطالعات زنان دارن ولی شما که فیزیک خوندید یا باید تو این زمینه کار کرده باشید یا مقاله ای داده باشید. به نظر من باید یه جوری ارتباط بدید خودتون رو با این رشته.
    توی ایران من فوق لیسانس مطالعات زنان دانشگاه تهران میخوندم. کسانی بودن که از رشته های کاملا نامرتبط اومده بودن ولی یا در زمینه زنان کار کرده بودن یا ترجمه ای داشتن. چون حتی تو ایران هم مصاحبه هست حتی اگر شما نمره علمی کنکور رو آورده باشید.
    شاید بتونید پذیرش هم بگیرید از یه دانشگاه آمریکایی ولی اگر در این زمینه هیچ اطلاعاتی نداشته باشید گرفتن بورس خیلی سخت میشه. من دوستانی داشتم که از رشته پزشکی رفتن ولی خوب توی اس او پی شون نوشته بودن که در دوره طرحشون مثلا روی موضوعات و مشکلات بهداشتی زنان کار کرده بودن.

صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)