صفحه 10 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.
    با سلام

وقت بخیر. اگر درست متوجه شده باشم شما کارشناسی ارشد مرتبط با زبان انگلیسی دارید و ارشد دومتون جامعه شناسیه. خواستم بدونم فرایند اپلای شما به کجا رسیده و آیا موفق به اخذ پذیرش شده اید؟ من لیسانس ادبیات انگلیسی دارم (معدل 18) و ارشد آموزش زبان انگلیسی (معدل 16). دانشجوی ترم دوم جامعه شناسی دانشگاه تهران هستم. حدود سه سال سابقه تدریس دانشگاهی دارم که درس زبان تخصصی علوم اجتماعی هم جزو درسهاییه که تدریس می کنم. پیش بینی می کنم بتونم با معدلی بین 17.50 تا 18 ارشد جامعه شناسیم رو بگیرم. حوزه علاقه مندی من جامعه شناسی سلامت و بیماری (روانی) و سلامت عمومی و سلامت شهری هستش و قصد دارم پایان نامم رو در یکی از این زمینه ها انجام بدم. برای شروع فرایند اپلای کردن اساتید کانادایی که در حوزه علاقمندی من فعالیت می کنن رو شناسایی کردم و مقاله ها و کتاب هایی ازشون مطالعه کردم. برای نمره تافل بالای 100 بعید می دونم مشکلی داشته باشم. متاسفانه به دلیل مشغله کاری و تحصیلی موفق نشدم مقاله ای به چاپ برسونم و از این لحاظ دستم خالیه. می خواستم در صورت امکان از اطلاعات و تجربه شما استفاده کنم. لطفا اگه نکته مهمی در این مقطع به نظرتون می رسه بگید. تشکر

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

سلام من فوق لیسانس پژوهشگری علوم اجتماعی از دانشگاه تهران و الزهرا دارم . میخوام برای دکتری از امریکا فاند بگیرم اما نمیدونم اصلا میشه اصلا فاند میدن. اگه میشه و اطلاعی دارید من رو راهنمایی کنید خیلی ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

سلام،میشه بدونم دوباره اقدام کردید آیا؟؟؟من هم لیسانس مکانیک هستم و میخوام برای لیسانس جامعه شناسی در اروپا اقدام کنم.ممنون

Junior Member

سلام دوست عزیز
    من در رشته مکانیک در دانشگاه سراسری تحصیل میکنم،و قصد دارم انصراف بدم و برای مقطع لیسانس جامعه شناسی در ایتالیا یا فرانسه بخونم...در تمام دوران تحصیلم مقالات مختلفی در نشریات دانشگاهی در حوزه علوم انسانی منتشر کردم و به خاطر همون ها هم الان از تحصیل در رشته مکانیک موقتن محرومم و به زندان هم افتادم :-( .کلاس های تئوریک مبانی فلسفه،تاریخ فلسفه و...، دفتر تحکیم رو هم به صورت غبر قانونی البته تدریس کردم.قصد داشتم دوباره برای لیسانس جامعه شناسی در ایران اقدام کنم که خوب دوستان کلن فاتحه جامعه شناسی در مقطع لیسانس رو خوندن.
    میخاستم بدونم به نظر شما این سوابق کمکی برای اخذ پذیرش میکنه؟؟؟
    و کلن هیچ کدوم از دوستان برای تحصیل از لیسانس و پذیرش اطلاعی داره؟؟من تو پست های قبلی چیزی پیدا نکردم
    پیشاپیش سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.
    سلام دوست عزیز. من دانشجوی دکترای داخل هستم رشته جامعه شناسی . می خوام برای دکترا یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم. به نظر شما بهتر هست برم سراغ دانشگاه های تاپ یا دانشگاه های درجه های پایین تر برای پذیرش راحت تر هستند؟ اصولا اوضاع پذیرش در رشته جامعه شناسی در امریکا بهتر هست یا اروپا؟ در دانشگاه های امریکا کدامیک از مدارک ارسالی اهمیت بیشتری دارند؟ مثلا نمره امتحان زبان و جی ار ایی یا SOP یا writing sample?

درود بر همه دوستان . من لیسانس و فوق لیسانسم در رشته هنر (موسیقی) است و تمایل دارم در رشته جامعه شناسی اپلای کنم و پذیرش بگیرم ( ازآمریکا) . کسی از دوستان آشنایی داره که اصلا این کار شدنی هست یا خیر ؟ و اطلاعاتی به من بده ؛ در ضمن ترجیح میدم برای ارشد درخواست بدم ولی اگه دکترا هم امکانپذیره خب چه بهتر . هیچ فعالیت شغلی یا اجتماعی در زمینه جامعه شناسی نداشته ام و اطلاعاتم هم محدود به چند کتاب است در این زمینه . سپاسگذارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Dan نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان . من لیسانس و فوق لیسانسم در رشته هنر (موسیقی) است و تمایل دارم در رشته جامعه شناسی اپلای کنم و پذیرش بگیرم ( ازآمریکا) . کسی از دوستان آشنایی داره که اصلا این کار شدنی هست یا خیر ؟ و اطلاعاتی به من بده ؛ در ضمن ترجیح میدم برای ارشد درخواست بدم ولی اگه دکترا هم امکانپذیره خب چه بهتر . هیچ فعالیت شغلی یا اجتماعی در زمینه جامعه شناسی نداشته ام و اطلاعاتم هم محدود به چند کتاب است در این زمینه . سپاسگذارم
    GRE ندارم - IELTS 6.5 - لیسانس از دانشگاه تهران با معدل 15.22 و فوق از دانشگاه هنر با معدل 16.10 -

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shojaeemina نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من دانشجوی دکترای داخل هستم رشته جامعه شناسی . می خوام برای دکترا یکی از دانشگاه های امریکا اقدام کنم. به نظر شما بهتر هست برم سراغ دانشگاه های تاپ یا دانشگاه های درجه های پایین تر برای پذیرش راحت تر هستند؟ اصولا اوضاع پذیرش در رشته جامعه شناسی در امریکا بهتر هست یا اروپا؟ در دانشگاه های امریکا کدامیک از مدارک ارسالی اهمیت بیشتری دارند؟ مثلا نمره امتحان زبان و جی ار ایی یا SOP یا writing sample?

سلام. برای سوال شما درباره دانشگاه درجه بالا یا پایین، این رزمه شما است که تعیین می کنه کدام دانشگاه اپلای کنید. نمره زبان و جی آر ای خیلی مهم است واسه امریکا . رقابت شدید است واسه این رشته و پیشنهادم به شما اینه که استرالیا ، اروپا و کانادا را هم در نظر بگیرید. رنک یک عدد است که هیچ وفت ثابت نیست . این شما و گروه جامعه شناسی که در انجا دکتراتون را تمام خواهید کرد به همراه ارتباطاتی که با اساتید دیگه ایجاد می کنید در آینده شغلی شما موثر تره. من دانشگاه هایی را دیدم در کانادا که با وجود سایز متوسط دانشگاه اما گروه جامعه شناسی فوق العاده قوی و پویایی داره.. به لینک اساتید و دپارتمان های جامعه شناسی برید و ببینید که سطح کاری گروه در جه حد است.. بر اساس معیار های منطقی اپلای کنید نه رنک. به نظر من رنک مثل مهریه است که به تنهایی ضامن خوشبختی و موفقیت فرد نخواهد بود. آیا شما می تونید تضمین کنید که در یک ازدواج مهریه سنگین باعث دوام ازدواج می شه ؟

موفق باشید

سلام و خسته نباشید
    من دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه تهران هستم با معدل 15.7 ! تافل 106 دارم و جی آر ای مجموع 307. اولش میخواستم برای مکانیک آمریکا اپلای کنم ولی هنوز دو دلم. جامعه شناسی دوست دارم و یک سال هم سر کلاس های دانشکده علوم اجتماعی رفتم به صورت غیر رسمی. الان سوالی که دارم اینه که اگر بخوام تغییر رشته بدم به جامعه شناسی و قطعا هم بخوام که اپلای کنم ، چه گزینه ای برام بهتره ؟؟ ارشد ایران بخونم و بعد اقدام کنم ؟ یا امید داشته باشم که بتونم اپلای کنم و فاندم معقول برای مستر بگیرم ؟؟ اگر بخوام اپلای کنم به چه چیزایی نیاز دارم !؟
    ممنون میشم کمکم کنید

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Rhlabbasinejad نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه تهران هستم با معدل 15.7 ! تافل 106 دارم و جی آر ای مجموع 307. اولش میخواستم برای مکانیک آمریکا اپلای کنم ولی هنوز دو دلم. جامعه شناسی دوست دارم و یک سال هم سر کلاس های دانشکده علوم اجتماعی رفتم به صورت غیر رسمی. الان سوالی که دارم اینه که اگر بخوام تغییر رشته بدم به جامعه شناسی و قطعا هم بخوام که اپلای کنم ، چه گزینه ای برام بهتره ؟؟ ارشد ایران بخونم و بعد اقدام کنم ؟ یا امید داشته باشم که بتونم اپلای کنم و فاندم معقول برای مستر بگیرم ؟؟ اگر بخوام اپلای کنم به چه چیزایی نیاز دارم !؟
    ممنون میشم کمکم کنید
    امكان اپلاي كردن براي فوق ليسانس داريد. ولي با توجه به اينكه هيچ مقاله يا تحقيقي در زمينه جامعه شناسي نداريد، احتمال اينكه از دانشگاههاي با رنك بالا بتونيد پذيرش با فاند بگيريد زياد نيست. شايد بتونيد از دانشگاههاي درجه دو فاند بگيريد. در مورد اينكه فوق ليسانس رو در ايران بگيريد يا در آمريكا بستگي داره كه بتونيد در اين دو سال مقاله چاپ كنيد يا نه. من جاي شما باشم سعي مي كنم فوق ليسانس رو از يك جايي در آمريكا بگيرم و از اون به عنوان سكوي پرش براي دكترا در دانشگاه بهتر استفاده كنم. پستهاي قبلي رو ببينيد توضيح بيشتر هست. همچنين فايل Back from Nicosia كه لينكش رو در امضام گذاشتم و تجربيات خودم رو نوشتم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)