صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

دوستان بخش جامعه شناسي با سلام و درود
    كسي مي دونه احيانا از ليسانس زبان و ادبيات انگليسي ميشه براي ارشد به جامعه شناسي اپلاي كرد خارج از كشور فقط و مخصوصا فرانسه؟!
    ديشب كه نمي دانستم به كدام دردم،گريه كنم،كلي خنديدم!(صادق هدايت)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط nimaK نمایش پست ها
    دوستان بخش جامعه شناسي با سلام و درود
    كسي مي دونه احيانا از ليسانس زبان و ادبيات انگليسي ميشه براي ارشد به جامعه شناسي اپلاي كرد خارج از كشور فقط و مخصوصا فرانسه؟!
    در آلمان و آمريكا مواردش رو سراغ دارم. فرانسه رو نمي دونم ولي اگه بتونيد دانش جامعه شناسي خودتون رو نشون بديد قاعدتا بايد بتونيد پذيرش بگيريد. خود من كه ليسانسم مهندسي برق بود تونستم پذيرش با فاند براي فوق ليسانس جامعه شناسي بگيرم. در پستهاي قبلي توضيح بيشتر هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    یک مسئله مفید برای دوستان علاقه مند به حوزه علوم انسانی اعم از علوم سیاسی و جامعه شناسی و پابلیک پالیسی و .....
    "هیچ" نگرانی بابت نا خوانی رشته قبلیتون با این نوع رشته ها نداشته باشید . همین الان اگر میخوایید یک دو جین از دوستانی که مهندسی بودند و اومدند علوم انسانی میشناسم از وین و هامبورگ و فرانکفورت گرفته تا واشنگتن و ماساچوستس و ........ گرفته هستند و دارند تحصیل میکنند آماده دارم (:
    سلاممن لیسانس مدیذیت صنعتی از دانشگاه شهید بهشتی و فوق مدیریت کارافرینی از دانشگاه تهران دارم. مقاله ندارم و آیلتس هفت و نیم. سابقه کار هم در زمینه رشته خودم دارم. علاقمند به تحصیل در رشته جامعه شناسی شدم. الان تو المان دارم مدیریت برای فوق میخونم دوباره ولی میخوام برم سمت جامعه شناسی چون برام جذاب تره. چه کارهایی باید انجام بدم و به نظرتون کجا اقدام کنم بهتره؟ همون المان یا امریکا؟ و ایا مطالعات خاصی میحواد؟ آیا باید از لیسانس شروع کنم؟ در ضمن سی سالمم هست و خانم هم هستم ؛-)

Junior Member

در پاسخ به سوالتون باید گفت که شما برای اپلای برای آمریکا می توانید با لیسانس مدیریت توانید برای ارشد و حتی دکترای آمریکا اقدام کنید چون اغلب دانشگاه های آمریکا مستقیما برای دکترا پذیرش می دهند. برای این کار باید بتوانید نمره تافل و gre، توصیه نامه و sop خوبی ارائه دهید. برای کشورهای دیگر شما مجبور هستید مدرک ارشد جامعه شناسی داشته باشید تا بتوانید برای دکترای این رشته اقدام کنید. بدیهی است که برای آشنایی با نظریه ها، اندیشمندان و حوزه های مطالعاتی این رشته لازم است مطالعات نسبتاً وسیعی انجام دهید. برای سوال های جزئی تر می توانید پیام خصوصی بدهید.

موفق باشید

با سلام
    من کارشناسی ارشد جامعه شناسی از دانشگاه اصفهان دارم و به مدت 7سال هست که به صورت حق التدریس در دانشگاه ها مشغول فعالیت میباشم.در حال حاضر متقاضی تحصیل در خارج از کشور با بورسیه هستم.
    همسرم هم دکتر دامپزشک از دانشگاه شیراز و به مدت 12 سال هست که استخدام سازمان دامپزشکی می باشد.و خواهان ادامه تحصیل در رشته مهندسی زیستی می باشد.
    لطفا راهنمایی بفرمایید

Junior Member

با سلام
    من کارشناسی جامعه شنااسی[ پژوهشگری }از دانشگاه مازندران و فوق جمعیت شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی دارم. هنوز تافل نگرفتم اما در حد 80 هستم. GRE هم هنوز ندادم. مقاله هم ندارم هنوز. اگر ممکنه در مورد مدارک مورد نیاز و هرچیزی از تجربیات خودتون که ممکنه کمک کنه راهنمایی کنید.

Junior Member

سلام/من هم ارشد جامعه شناسی دارم.شما برا کدوم دانشگاه درخواست دادین؟ و اصولا تعداد مقالات و نمره زبان تون چند بود؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

با سلام. ببخشید من رو هم راهنمایی میکنید که چطوری باید مراحل اپلای رو طی کنم. شما کدوم دانشگاهها فرستادید.من ارشد مطالعات زنان از دانشگاه شیراز هستم. و قصد دارم که برای دکترا در خارج از کشور اقدام کنم.

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

با عرض سلام خدمت دوستان و عزيزان و با سپاس از اينكه وقت ميذاريد و جوابگوي سوالات بچه ها هستيد. ميخواستم ببينم با شرايط زير احتمال گرفتن فاند برام تا چه حد وجود داره.
    يه توضيح اضافه اينكه من كلا ديگه به موندن ايران فكر نميكنم و حتي موقعيت هاي كاري پيشنهادي رو رد كردم. يه جورايي بريدم و حتما قصد دارم برم از ايران كه با توجه به رشته م اولويت اصليم آمريكاست. چون هم اينكه سطح بهتري دارن و واسه رشته ي من كار بيشتري وجود داره.
    ١. كارشناسي جامعه شناسي از دانشگاه تهران(قطب رشته جامعه شناسي كشور)
    ٢. معدل كل ١٦.١٠
    ٣. TOEFL و GRE هنوز امتحان ندادم اما با توجه به پيشينه ي زباني كه دارم و الان هم روزانه بالاي شش ساعت دارم زبان ميخونم فكر ميكنم نمرات قابل توجهي كسب كنم.
    ٤. در حال كار روي دو تا مقاله با دو تا از استاد تمام هاي دانشگاهمون هستم. اساتيدي كه از شهرت بالاي بين المللي برخوردار هستند.
    ٥. سه تا ريكامنديشن خيلي خوب از اساتيدمون دارم كه دو تاش از همين اساتيد صاحب ناممون هست.
    ٦. روي بيانيه هدفم از همين الان دارم كار ميكنم و انشاالله يه چيز خيلي خوب ميخوام بنويسم.
    ٧. هدفم هم پذيرش گرفتن مستقيم دكتري بصورت فول فاند از دانشگاه هاي خوب آمريكاست.
    ميخواستم ببينم قدري شانس دارم.
    ممنونم از توجهتون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    جامعه شناسی .دانشگاه مازندران

سلام دوستان.وقت همگی بخیر.من لیسانس علوم اجتماعی هستم با معدل 17 از دانشگاه دولتی.خیلی دوست دارم برای دکترا به یکی از دانشگاه های استرالیا و یا امریکا بتونم برم.لیسانسم امسال تموم شد. والان دارم برای فوق میخونم.مقاله و مدرک زبان هم ندارم.واز الان میخوام شروع کنم و چیزهایی و که برای گرفتن فاند نیاز دارم و اماده کنم.واینکه به فوند کامل هم نیاز دارم.ممنون میشم کسایی که تجربه این مسیر رو دارن راهنمایی کنن و بگن که چطور و از کجا شروع کنم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)