صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

سلام به همه دوستانمن نیاز به راهنمایی دارم و خواهش می کنم دوستانی که رشته ی جامعه شناسی خوندنجواب بدن
    من فوق لیسانس تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم. به رشته ی خودم علاقه ایندارم و میخوام تغییر رشته بدم. در نظر دارم که جامعه شناسی بخونم اون هم قط درخارج از کشور. چون به جامعه شناسی علاقه دارم اما مشکلم اینه که نمیدونم این علاقهواقعی هست یا خیر و این رشته واقعا اون چیزی هست که من توی تصور دارمیا خیر. تصور من این هست که جامعه شناسی رشته ای هست که اگه در اون واقعا تلاش کنیو عمرت رو بزاری یک انسان متفکر و اندیشمند میشی و نوع نگاهت به زندگی تغییر خواهدکرد. سوال من این هست که آیا این تصور درست است؟ من علاقه خاصی به نویسندگیدارم و داستان و فیلمنامه هم نوشتم یعنی استعداد نویسندگی رو دارم . و تصورمیکنم که در این رشته بعد از یک عمر تحقیق و تلاش میتونم در مورد مسائل اجتماعی ومشکلات مردم کتاب بنویسم اون هم با دیدی باز تر و وسیع تر. یعنی تصور میکنم کهجامعه شناسی انسان رو پخته میکنه و نوع نگاهش به مسائل و زندگی رو تغییر میده. آیااین تصور درسته؟ علاقه زیادی به فیمینیست دارم و تصور میکنم خوندن جامعه شناسی بهبه من کمک میکنه در این زمینه یک فعال اجتماعی باشم. ضمنا یکی از دلایلم برایخوندن این رشته این هست که داستان هایی که مینویسم تم اجتماعی دارد و فکر میکنمخواندن جامعه شناسی به من کمک میکنه که داستان های پخته تر و پر مفهوم تری از دلمسائل اجتماعی بنویسم. مطالعه من در ضمینه جامعه شناسی فعلا کتاب های جامعه شناسیآنتونی گیدنز و بروس کوئن بوده است. علاقه خاصی هم به روش قوم نگاری دارم ودوست دارم که با یک گروه خاص زندگی کنم و در مورد آنها کتاب بنویسم. ضمنا از اینکه نظریه ها ی جامعه شناسی ذهن انسان رو به چالش میکشه لذت میبرم. بامجموعه ی این تفاسیر آیا به نظر شما دوستانی که جامعه شناسی خوندین منتصورات درستی از این رشته دارم و جامعه شناسی کدام از ویژگی هایی که گفتم را داردو کدام ها را ندارد؟ به نظر شما من این رشته را بخونم یا مناسب من نیست؟
    دوستان لطفا کمک کنید من واقعا به نظراتتون احتیاج دارم. ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط barantanaz نمایش پست ها
    سلام به همه دوستانمن نیاز به راهنمایی دارم و خواهش می کنم دوستانی که رشته ی جامعه شناسی خوندنجواب بدن
    من فوق لیسانس تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم. به رشته ی خودم علاقه ایندارم و میخوام تغییر رشته بدم. در نظر دارم که جامعه شناسی بخونم اون هم قط درخارج از کشور. چون به جامعه شناسی علاقه دارم اما مشکلم اینه که نمیدونم این علاقهواقعی هست یا خیر و این رشته واقعا اون چیزی هست که من توی تصور دارمیا خیر. تصور من این هست که جامعه شناسی رشته ای هست که اگه در اون واقعا تلاش کنیو عمرت رو بزاری یک انسان متفکر و اندیشمند میشی و نوع نگاهت به زندگی تغییر خواهدکرد. سوال من این هست که آیا این تصور درست است؟ من علاقه خاصی به نویسندگیدارم و داستان و فیلمنامه هم نوشتم یعنی استعداد نویسندگی رو دارم . و تصورمیکنم که در این رشته بعد از یک عمر تحقیق و تلاش میتونم در مورد مسائل اجتماعی ومشکلات مردم کتاب بنویسم اون هم با دیدی باز تر و وسیع تر. یعنی تصور میکنم کهجامعه شناسی انسان رو پخته میکنه و نوع نگاهش به مسائل و زندگی رو تغییر میده. آیااین تصور درسته؟ علاقه زیادی به فیمینیست دارم و تصور میکنم خوندن جامعه شناسی بهبه من کمک میکنه در این زمینه یک فعال اجتماعی باشم. ضمنا یکی از دلایلم برایخوندن این رشته این هست که داستان هایی که مینویسم تم اجتماعی دارد و فکر میکنمخواندن جامعه شناسی به من کمک میکنه که داستان های پخته تر و پر مفهوم تری از دلمسائل اجتماعی بنویسم. مطالعه من در ضمینه جامعه شناسی فعلا کتاب های جامعه شناسیآنتونی گیدنز و بروس کوئن بوده است. علاقه خاصی هم به روش قوم نگاری دارم ودوست دارم که با یک گروه خاص زندگی کنم و در مورد آنها کتاب بنویسم. ضمنا از اینکه نظریه ها ی جامعه شناسی ذهن انسان رو به چالش میکشه لذت میبرم. بامجموعه ی این تفاسیر آیا به نظر شما دوستانی که جامعه شناسی خوندین منتصورات درستی از این رشته دارم و جامعه شناسی کدام از ویژگی هایی که گفتم را داردو کدام ها را ندارد؟ به نظر شما من این رشته را بخونم یا مناسب من نیست؟
    دوستان لطفا کمک کنید من واقعا به نظراتتون احتیاج دارم. ممنون
    سلام برشما
    پست شما را الان دیدم و میخواستم بخوابم که گقتم جواب سوالات شما را بدم اول بهتر است.
    سوالات شما خیلی سابجکتیو است و تا حدی خام . البته از یک فارغ التحصیل ارشد هر رشته ای فرقی نداره انتطار سوالات پخته تر و عمیق تری هست. شما متل یک دانش اموز دبیرستانی سوال میپرسید اما کتابهای مقطع اخر لیسانس و ارشد جامعه شناسی را میخونید . در همین جا کلی تضاد هست.
    اینکه به موصوعات اجتماعی علاقه مند هستید میتونه نقطه خوبی برای شزوع باشه اما درستی و نادرستی این تصمیمتون فقط بخودتون مربوطه.
    خوندن ارشد بدون هیچ بیس جامعه شناسی یا رشته مرتبط غیر ممکن است . مگراز ددوره لیسانس
    جامعه شناسی خوندن موتور ماشین نیست که بخوای بازش کنی ببینی چی داره چی نداره .این به تشخیص و شناخت خودت برمیگرده که ببینی این رشته نیازهاتو جواب میده یا نه . اما خیلی خیلی کلی بخوام بگم موازدی که گفتین تا حدی جزو این رشته است

Junior Member

خوندن ارشد بدون بیس مرتبط در خارج کشور منظورم بود که غیر ممکن است مگر اینکه دانش نظری و عملی تون را بصورت مستند در این رشته ارتقا بدید

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Sociology, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام برشما
    پست شما را الان دیدم و میخواستم بخوابم که گقتم جواب سوالات شما را بدم اول بهتر است.
    سوالات شما خیلی سابجکتیو است و تا حدی خام . البته از یک فارغ التحصیل ارشد هر رشته ای فرقی نداره انتطار سوالات پخته تر و عمیق تری هست. شما متل یک دانش اموز دبیرستانی سوال میپرسید اما کتابهای مقطع اخر لیسانس و ارشد جامعه شناسی را میخونید . در همین جا کلی تضاد هست.
    اینکه به موصوعات اجتماعی علاقه مند هستید میتونه نقطه خوبی برای شزوع باشه اما درستی و نادرستی این تصمیمتون فقط بخودتون مربوطه.
    خوندن ارشد بدون هیچ بیس جامعه شناسی یا رشته مرتبط غیر ممکن است . مگراز ددوره لیسانس
    جامعه شناسی خوندن موتور ماشین نیست که بخوای بازش کنی ببینی چی داره چی نداره .این به تشخیص و شناخت خودت برمیگرده که ببینی این رشته نیازهاتو جواب میده یا نه . اما خیلی خیلی کلی بخوام بگم موازدی که گفتین تا حدی جزو این رشته است

البته من حداقل با این قسمت صحبت شما که گفتید خوندن ارشد جامعه شناسی بدون پیش زمینه غیرممکنه مخالفم . من از دانشگاه تهران لیسانس جامعه شناسی گرفتم و در حال حاضر دانشجوی ترم دوم مستر جامعه شناسی در دانشگاه تگزاس تک هستم و TA فول فاند هستم. به نظر من این مسئله به علاقه و سعی و تلاش خودتون بستگی داره. من یک هم کلاسی ترکیه ای دارم که تازه یک سال پیش به آمریکا اومده تا انگلیسی رو از صفر یاد بگیره! رشته ی کارشناسیش هم نامرتبط بوده اما الان هم کلاسی منه. به خاطر سطح پایین تر زبان و پیش زمینه نداشتن توی این رشته احتیاج داره که بیشتر تلاش بکنه، ولی واقعا علاقه داره و عملکرد فعلیش واقعا خوبه.
    دوست عزیز به نظر من سعی بکنید تا حداقل با خوندن بیشتر کتاب های مقدماتی جامعه شناسی یک تصویر دقیق تری از این رشته به دست بیارید تا خودتون متوجه بشید که این چیزی هست که به دردتون بخوره و بهش علاقه داشته باشید یا نه. البته خوندن کتاب های نظریه یا مرور کلی یک سری پژوهش هایی که توی این رشته انجام میشه هم شاید بتونه بهتون کمک بیشتری بکنه. البته که جامعه شناسی رشته ی مفصلی هست و حوزه ها و نظریه ها و سنت ها و روش های پژوهشی گسترده ای داره که احتمالا از قسمت هاییش خوشتون میاد و شاید قسمت هاییش رو اصلن قبول نداشته باشید که خب این به اون دعواهای داخل رشته می رسه که اتفاقا خیلی هم جذابه! پس این مسئله رو هم در نظر داشته باشید تا بتونید یک دید کلی از شاخه های مختلف اون به دست بیارید و دقیق تر بسنجید و انتخاب بکنید.
    البته با تجربه ی من و مقایسه ی اون با بی شمار دوست های ایرانی دانشجوی مهندسی، ادامه تحصیل توی رشته های علوم انسانی این چنینی توی خارج کشور سختی های خاص خودش رو داره. مثلا این که روی چه سوژه ای می خواید کار بکنید؛ اگر می خواید روی موضوعی مرتبط با ایران ریسرچ انجام بدید از چه داده هایی می خواید استفاده بکنید یا به چه شکلی می خواید داده هاتون رو از راه دور جمع آوری بکنید و... مسائلی هست که خوندن این رشته رو توی خارج از کشور سخت می کنه. یا مثلا اگر می خواید روی سوژه ای - مثلا توی آمریکا - کار بکنید، اصلا چقدر باهاش آشنایی دارید که علاقه داشته باشید روش کار بکنید یا مثلا اگر روش گردآوری داده تون مصاحبه هست، اصلن زبانتون در اون حد خوب هست که کامل بفهمید که پاسخگو چی میگه که بتونید داده های مناسبی ازش بگیرید یا نه! مسئله ی دیگه این که برخلاف مقاطع ارشد و دکتری رشته های مهندسی که پر از دانشجوهای اینترنشنال هست و همین مسئله می تونه از جهاتی برای آدم دلگرم کننده باشه، تعداد دانشجوهای اینترنشنال توی جامعه شناسی و رشته های مشابه واقعن محدوده و این با وجود اینکه از جهاتی واقعا خوبه و به پیشرفت سطح زبانتون هم کمک خیلی بزرگی می کنه، ممکنه از جهاتی هم سخت به نظر بیاد. البته من مشخصا درباره ی امریکا صحبت می کنم.
    امیدوارم بتونید اطلاعاتی که لازم دارید رو به دست بیارید و انتخاب خوبی بکنید.
    موفق باشید.

سلام یه دنیا ممنون میشم و از خدا میخوام تو زندگی موفق بشین جواب سوال ها ی منواگه امکانش هست بدین . من 31 ساله دانشجو ارشد الزهرا تهران با معدل 15 و نیم رشته جامعه شناسی و کارشناسیم فلسفه در دانشگاه سراسری با معدل خیلی کمه 13 و90 و دارای پایان نامه در ارتباط با محرومیت و دینداری در بین سرپرستان خانوار شهرمون و یک مقاله و نمره 110 تافل . من خیلی دوس دارم برای دکترا به خارج از کشور برم و چطور از وضعیت دانشگاه های دیگه و سایت هاشون و هزینه اشون مطلع بشم البته وضع مالی خوبی هم ندارم من هیچ اطلاعی ندارم هرکسی هر چه میدونه بگه /هر کشوری هم باشه میرم چون اصلا از وضع فعلیم راضی نیستم و برای رفتن هر کاری لازم باشه هم انجام میدم . باتشکر

بسیار ممنون ولی بازم جواب سوال من نبود . اره ادبیاتم متاسفانه دانشگاهی نبود یا نیست ولی من در رشته ارشدم بیشتر از کسانی که کارشناسیش را هم گذرانده اند مسلط هستم و این فکر نمیکنم ارتباطی با ادبیات و صحبت کردن داشته باشد

بعد عزیز من جامعه شناسی بدون فلسفه معنا ندارد کسی در جامعه شناسی موفقه که فلسفه را خونده باشه اگه یه مطالعه سطحی هم در جامعه شناسی که جامعه شناسی ما هم براساس مکاتب غرب هست داشته باشید مطلع میشوید که همه جامعه شناسان در اصل فیلسوف بوده اند بهتره یه مطالعه تو جامعه شناسی و فلسفه غرب داشته باشید

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط yavari1200 نمایش پست ها
    سلام یه دنیا ممنون میشم و از خدا میخوام تو زندگی موفق بشین جواب سوال ها ی منواگه امکانش هست بدین . من 31 ساله دانشجو ارشد الزهرا تهران با معدل 15 و نیم رشته جامعه شناسی و کارشناسیم فلسفه در دانشگاه سراسری با معدل خیلی کمه 13 و90 و دارای پایان نامه در ارتباط با محرومیت و دینداری در بین سرپرستان خانوار شهرمون و یک مقاله و نمره 110 تافل . من خیلی دوس دارم برای دکترا به خارج از کشور برم و چطور از وضعیت دانشگاه های دیگه و سایت هاشون و هزینه اشون مطلع بشم البته وضع مالی خوبی هم ندارم من هیچ اطلاعی ندارم هرکسی هر چه میدونه بگه /هر کشوری هم باشه میرم چون اصلا از وضع فعلیم راضی نیستم و برای رفتن هر کاری لازم باشه هم انجام میدم . باتشکر
    اگه قصد ادامه تحصیل در آمریکا دارید، اولین اقدامی که باید بکنید اینه که امتحان GRE بدید و نمره خیلی خوب بگیرید تا مقداری معدلتون رو تحت الشعاع قرار بده. برخی دانشگاههای اروپایی هم برای پذیرش دادن GRE میخوان. برای توضیح بیشتر در مورد پذیرش گرفتن در جامعه شناسی می تونید پستهای قبلی همین تاپیک و همچنین توضیحاتم در تاپیک اپلای برای رشته های فلسفه و الهیات رو ببینید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

با سلام خدمت دوستان
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه علم و صنعت با معدل 14.30 و فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18 دارم. یک مقاله ISI و یک همایش بین المللی دارم. در مورد ریکامندیشن و نامه هدف و زبان و غیره هم مشکلی ندارم. با دو نفر از افراد مطلع که صحبت کردم گفتن به دلیل پایین بودن معدل لیسانس و نیز تغییر رشته ای بودن امکان گرفتن فاند از دانشگاه های تاپ آمریکا نیست. می خواستم نظر شما را هم در این مورد خاص و هم به طور کلی در مورد شرایطم برای گرفتن پذیرش بدونم. سوال دیگه اینکه اگر استاد را متقاعد کنی به لحاظ علمی باز هم نمره زبان و جی آر ای به همان اهمیت است در گرفتن فاند؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط alimohammad85 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه علم و صنعت با معدل 14.30 و فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تربیت مدرس با معدل 18 دارم. یک مقاله ISI و یک همایش بین المللی دارم. در مورد ریکامندیشن و نامه هدف و زبان و غیره هم مشکلی ندارم. با دو نفر از افراد مطلع که صحبت کردم گفتن به دلیل پایین بودن معدل لیسانس و نیز تغییر رشته ای بودن امکان گرفتن فاند از دانشگاه های تاپ آمریکا نیست. می خواستم نظر شما را هم در این مورد خاص و هم به طور کلی در مورد شرایطم برای گرفتن پذیرش بدونم. سوال دیگه اینکه اگر استاد را متقاعد کنی به لحاظ علمی باز هم نمره زبان و جی آر ای به همان اهمیت است در گرفتن فاند؟
    معدل ليسانس به تنهايي تعيين كننده نيست. ولي براي اينكه در دانشگاههاي تاپ كلا شانسي داشته باشيد كه پرونده شما رو با دقت نگاه كنن، بايد GRE و تافل خيلي بالا داشته باشيد. اگه نمره شما در اين دو امتحان پايين يا حتي متوسط باشه، شانسي در دانشگاههاي تاپ نداريد. براي توضيح بيشتر پستهاي قبلي رو بخونيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)