صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 34567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط miimdal نمایش پست ها
    البته من حداقل با این قسمت صحبت شما که گفتید خوندن ارشد جامعه شناسی بدون پیش زمینه غیرممکنه مخالفم . من از دانشگاه تهران لیسانس جامعه شناسی گرفتم و در حال حاضر دانشجوی ترم دوم مستر جامعه شناسی در دانشگاه تگزاس تک هستم و TA فول فاند هستم. به نظر من این مسئله به علاقه و سعی و تلاش خودتون بستگی داره. من یک هم کلاسی ترکیه ای دارم که تازه یک سال پیش به آمریکا اومده تا انگلیسی رو از صفر یاد بگیره! رشته ی کارشناسیش هم نامرتبط بوده اما الان هم کلاسی منه. به خاطر سطح پایین تر زبان و پیش زمینه نداشتن توی این رشته احتیاج داره که بیشتر تلاش بکنه، ولی واقعا علاقه داره و عملکرد فعلیش واقعا خوبه.
    دوست عزیز به نظر من سعی بکنید تا حداقل با خوندن بیشتر کتاب های مقدماتی جامعه شناسی یک تصویر دقیق تری از این رشته به دست بیارید تا خودتون متوجه بشید که این چیزی هست که به دردتون بخوره و بهش علاقه داشته باشید یا نه. البته خوندن کتاب های نظریه یا مرور کلی یک سری پژوهش هایی که توی این رشته انجام میشه هم شاید بتونه بهتون کمک بیشتری بکنه. البته که جامعه شناسی رشته ی مفصلی هست و حوزه ها و نظریه ها و سنت ها و روش های پژوهشی گسترده ای داره که احتمالا از قسمت هاییش خوشتون میاد و شاید قسمت هاییش رو اصلن قبول نداشته باشید که خب این به اون دعواهای داخل رشته می رسه که اتفاقا خیلی هم جذابه! پس این مسئله رو هم در نظر داشته باشید تا بتونید یک دید کلی از شاخه های مختلف اون به دست بیارید و دقیق تر بسنجید و انتخاب بکنید.
    البته با تجربه ی من و مقایسه ی اون با بی شمار دوست های ایرانی دانشجوی مهندسی، ادامه تحصیل توی رشته های علوم انسانی این چنینی توی خارج کشور سختی های خاص خودش رو داره. مثلا این که روی چه سوژه ای می خواید کار بکنید؛ اگر می خواید روی موضوعی مرتبط با ایران ریسرچ انجام بدید از چه داده هایی می خواید استفاده بکنید یا به چه شکلی می خواید داده هاتون رو از راه دور جمع آوری بکنید و... مسائلی هست که خوندن این رشته رو توی خارج از کشور سخت می کنه. یا مثلا اگر می خواید روی سوژه ای - مثلا توی آمریکا - کار بکنید، اصلا چقدر باهاش آشنایی دارید که علاقه داشته باشید روش کار بکنید یا مثلا اگر روش گردآوری داده تون مصاحبه هست، اصلن زبانتون در اون حد خوب هست که کامل بفهمید که پاسخگو چی میگه که بتونید داده های مناسبی ازش بگیرید یا نه! مسئله ی دیگه این که برخلاف مقاطع ارشد و دکتری رشته های مهندسی که پر از دانشجوهای اینترنشنال هست و همین مسئله می تونه از جهاتی برای آدم دلگرم کننده باشه، تعداد دانشجوهای اینترنشنال توی جامعه شناسی و رشته های مشابه واقعن محدوده و این با وجود اینکه از جهاتی واقعا خوبه و به پیشرفت سطح زبانتون هم کمک خیلی بزرگی می کنه، ممکنه از جهاتی هم سخت به نظر بیاد. البته من مشخصا درباره ی امریکا صحبت می کنم.
    امیدوارم بتونید اطلاعاتی که لازم دارید رو به دست بیارید و انتخاب خوبی بکنید.
    موفق باشید.

دوست عزیز یه بخشی از صحبت های شما واسم جالب بود. میشه لطفا توضیح بدین که چرا تعداد دانشجویان اینترنشنال در مقطع دکترای رشته های علوم انسانی در آمریکا خیلی کم هست؟
    صرفا به خاطر سخت بودن متد های تحقیق یا اینکه چون موضوعات به لحاظ ملی حساس تلقی میشن... ترجیح میدن دانشجوی خارجی نگیرن و از افراد خارجی برای ریسرچ های مرتبط با جامعه شون استفاده نکننن؟

Banned

قبل از اپلای در رزمینه رشته های علوم انسانی یکم به آینده هم فکر کنید و از تخیل بیایید بیرون!
    جامعه شناسی/علوم سیاسی/فلسفه و ... همه سرو ته یک کرباسند! رشته هایی که همیشه کمترین درآمد و بازار کاررو دارند. جذابیت واسه چند سال دانشگاهه نه وقتی در به در دنبال کار گشتی گیرت نیومد یا اگرم گیر اومد! بشه ماهی 3000 دلار!!! که من یکی نمیدونم چطوری میشه باهاش زندگی کرد اصلا خونه زندگی تشکیل داد واسه آینده بچه پس انداز کرد سفر رفت و........
    موفق باشید
    + خودم متوسط درآمد آمریکایی ها رو میدونم ولی اونطور زندگیی اصلا چی هست که بخوای براش 5 سال با حقوق بخور نمیر دانشگاه زندگی کنی بعدم برسی به چی دقیقا! الان همین بنده خدایی که در باره جامعه شناسی نوشته داره مثلا ببینید متخصص پیدا کردن جنس تخفیف داره و خب وقتی مجبور نباشه میره نزدیک ترین محله بهترین کیفیت رو میخره. تازه احتمالا جایی کار معمولیی گیر آورده باشه که از قسم همون موارد بالا هست که نوشتم وای به حال این همه آدم که اصلا همون معمولی هم گیرشون نمیاد!

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Moonarpl نمایش پست ها
    دوست عزیز یه بخشی از صحبت های شما واسم جالب بود. میشه لطفا توضیح بدین که چرا تعداد دانشجویان اینترنشنال در مقطع دکترای رشته های علوم انسانی در آمریکا خیلی کم هست؟
    صرفا به خاطر سخت بودن متد های تحقیق یا اینکه چون موضوعات به لحاظ ملی حساس تلقی میشن... ترجیح میدن دانشجوی خارجی نگیرن و از افراد خارجی برای ریسرچ های مرتبط با جامعه شون استفاده نکننن؟
    دانشجویان خارجی‌ در رشته‌های علوم انسانی‌ کم نیستن. بستگی به رشته و دانشگاه داره. در رشته جامعه شناسی‌ دیدم که در برخی‌ دانشگاه‌ها تعداد دانشجویان خارجی‌ زیاده، هرچند باز هم اکثریت با آمریکایی هاست. دلیل اینکه در رشته‌های علوم انسانی‌ بیشتر دانشجو‌های آمریکایی می‌بینید اینه که دانشجو‌های خارجی‌ خیلی‌ انگیزه ندارن برای رشته‌های اینجوری که نه در طول تحصیل پول زیادی میدن نه بعدش آینده مالی‌ خوبی داره پا شن با کلی‌ دردسر برن اونور دنیا. مگه اینکه انگیزه و علاقه خیلی‌ قوی برای رشته خودشون داشته باشن. دانشجو‌های خارجی‌ که می‌رن آمریکا اکثرا برای رشته های STEM می‌رن که آینده مالی‌ و کاری بهتری داره.

نکته دیگه هم اینه که دانشجوی خارجی‌ که برای رشته‌های علوم انسانی‌ میخواد بره آمریکا، تحصیلات لیسانسش در آمریکا نبوده. به طور کلی‌ شانس یک دانشجوی خارجی‌ که میخواد پذیرش با فاند بگیره در مقایسه با یک دانشجوی آمریکایی کمتره، حتی در رشته‌های STEM. مگه اینکه پرونده تحصیلی‌ و تحقیقی خیلی‌ چشمگیری در رشته خودش داشته باشه و بتونه با دانشجوهای امریکایی رقابت کنه. دانشجو‌های خارجی‌ که برای رشته‌های STEM تقاضای پذیرش میدن موقعیت‌های بیشتری برای چاپ مقاله در حوزه خودشون دارن (در مقایسه با رشته‌های علوم انسانی‌) و به همین دلیل شانس فاند گرفتنشون هم در رقابت با دانشجو‌های آمریکایی بهتر از دانشجو‌های خارجی‌ هست که در رشته‌های علوم انسانی‌ تقاضای پذیرش میدن. برای همینه که دانشجو‌های خارجی‌ رو بیشتر در رشته‌های STEM می‌بینید.

در برخی‌ رشته‌های مهندسی‌ و در برخی‌ دانشگاه‌ها در مقطع دکترا و فوق لیسانس تعداد دانشجو‌های چینی‌ و هندی از دانشجو‌های آمریکایی بیشتره. چنین چیزی رو تقریبا هیچوقت در رشته‌های علوم انسانی‌ نمی‌بینید. دلیلش همین دو موردی هست که گفتم.
    ویرایش توسط Mehrad : October 24th, 2016 در ساعت 07:14 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز من لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه تهران دارم برای فوق لیسانس کدوم کشور رو به من پیشنهاد می کنید که ارزان باشه ممنون می شم راهنمایی کنید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sansev نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز من لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه تهران دارم برای فوق لیسانس کدوم کشور رو به من پیشنهاد می کنید که ارزان باشه ممنون می شم راهنمایی کنید
    سلام

کشورهای المان,ایتالیا,اسپانیا و پرتغال را جستجو بکنید. البته اگر می خواهید شانس خوبی برای دریافت فاند و غیره داشته باشید حتما یک زبان دیگر ترجیحا المانی در حد مقدماتی بدانید.

ارادت

Junior Member

سلام دوستان واسه اين رشته كدوم نوع جي آر اي رو ميخوايم ما؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Farfar2016 نمایش پست ها
    سلام دوستان واسه اين رشته كدوم نوع جي آر اي رو ميخوايم ما؟
    GRE general
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان من فوق لیسانس پژوهش دارم از دانشگاه سراسری، البته سال 1388 دفاع کردم معدلم هم 16/25 هست. بعد از اون کارهای پژوهشی کردم ، مقاله در یک کنگره بینالمللی که البته مال کشور خودمون هست دارم، بدنبال کسب نمره زبانم. بنظرتون چقدر شانس گرفتن فاند از دانشگاههای خارجی بخصوص امریکایی دارم. ممنون از پاسخگوییتون

Junior Member Bijan1984 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Western Sydney University - PhD - Social Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    قبل از اپلای در رزمینه رشته های علوم انسانی یکم به آینده هم فکر کنید و از تخیل بیایید بیرون!
    جامعه شناسی/علوم سیاسی/فلسفه و ... همه سرو ته یک کرباسند! رشته هایی که همیشه کمترین درآمد و بازار کاررو دارند. جذابیت واسه چند سال دانشگاهه نه وقتی در به در دنبال کار گشتی گیرت نیومد یا اگرم گیر اومد! بشه ماهی 3000 دلار!!! که من یکی نمیدونم چطوری میشه باهاش زندگی کرد اصلا خونه زندگی تشکیل داد واسه آینده بچه پس انداز کرد سفر رفت و........
    موفق باشید
    + خودم متوسط درآمد آمریکایی ها رو میدونم ولی اونطور زندگیی اصلا چی هست که بخوای براش 5 سال با حقوق بخور نمیر دانشگاه زندگی کنی بعدم برسی به چی دقیقا! الان همین بنده خدایی که در باره جامعه شناسی نوشته داره مثلا ببینید متخصص پیدا کردن جنس تخفیف داره و خب وقتی مجبور نباشه میره نزدیک ترین محله بهترین کیفیت رو میخره. تازه احتمالا جایی کار معمولیی گیر آورده باشه که از قسم همون موارد بالا هست که نوشتم وای به حال این همه آدم که اصلا همون معمولی هم گیرشون نمیاد!
    متاسفانه با این که گزارش این پست را داده بودم، هنوز در این تاپیک مشاهده می شه. چرا باید در مورد چیزی که نمی دونیم نظر بدیم. باز اگه این فرد، کسی بود که خودش در این رشته ها در خارج از کشور تحصیل کرده بود و این حرف رو می زد، می شد بهش فکر کرد. ما تحصیل کرده های رشته های علوم انسانی، به اندازه کافی تو ایران، سرکوفت و تبعیض رو دیدیم و با پوست و گوشت و خونمون حسش کردیم. دلیلی نداره الآن که می خواهیم برای ادامه تحصیل در این رشته ها به خارج از کشور بریم، دوباره همین حرف های تکراری رو بشنویم.

دوستان توجه کنن که منظورم بیان تجربه های درست، حتی اگه منجر به شکست شده باشه، نیست. منظورم اظهار نظر از جانب افرادی هست که اصلا تجربه ای در مورد تحصیل در این رشته ها نداشتن و به خودشون اجازه می دن که در موردشون اظهار نظر کنن. (راستش هنوز هم شک دارم که ایشون به گفته خودشون در دانشگاه تهران، علوم سیاسی خونده باشن)

خودم بشخصه امیدوارم اگه آخرین مرحله کارهام (یعنی ویزا) بخوبی پیش رفت و تونستم دوره دکترا رو شروع کنم، بتونم تجربیات واقعیم رو در اختیار سایر دوستان بذارم.
    ویرایش توسط Bijan1984 : August 3rd, 2017 در ساعت 12:19 AM

Junior Member star96 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام
    یه سوال داشتم برای کسی که لیسانس برق داره امکانش هست واسه ارشد جامعه شناسی بخونه تو یه کشور دیگه یا حتما باید رشته ی مقطع قبلیش مرتبط باشه؟ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)