صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member Bijan1984 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Western Sydney University - PhD - Social Science

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Hume نمایش پست ها
    قبل از اپلای در رزمینه رشته های علوم انسانی یکم به آینده هم فکر کنید و از تخیل بیایید بیرون!
    جامعه شناسی/علوم سیاسی/فلسفه و ... همه سرو ته یک کرباسند! رشته هایی که همیشه کمترین درآمد و بازار کاررو دارند. جذابیت واسه چند سال دانشگاهه نه وقتی در به در دنبال کار گشتی گیرت نیومد یا اگرم گیر اومد! بشه ماهی 3000 دلار!!! که من یکی نمیدونم چطوری میشه باهاش زندگی کرد اصلا خونه زندگی تشکیل داد واسه آینده بچه پس انداز کرد سفر رفت و........
    موفق باشید
    + خودم متوسط درآمد آمریکایی ها رو میدونم ولی اونطور زندگیی اصلا چی هست که بخوای براش 5 سال با حقوق بخور نمیر دانشگاه زندگی کنی بعدم برسی به چی دقیقا! الان همین بنده خدایی که در باره جامعه شناسی نوشته داره مثلا ببینید متخصص پیدا کردن جنس تخفیف داره و خب وقتی مجبور نباشه میره نزدیک ترین محله بهترین کیفیت رو میخره. تازه احتمالا جایی کار معمولیی گیر آورده باشه که از قسم همون موارد بالا هست که نوشتم وای به حال این همه آدم که اصلا همون معمولی هم گیرشون نمیاد!
    متاسفانه با این که گزارش این پست را داده بودم، هنوز در این تاپیک مشاهده می شه. چرا باید در مورد چیزی که نمی دونیم نظر بدیم. باز اگه این فرد، کسی بود که خودش در این رشته ها در خارج از کشور تحصیل کرده بود و این حرف رو می زد، می شد بهش فکر کرد. ما تحصیل کرده های رشته های علوم انسانی، به اندازه کافی تو ایران، سرکوفت و تبعیض رو دیدیم و با پوست و گوشت و خونمون حسش کردیم. دلیلی نداره الآن که می خواهیم برای ادامه تحصیل در این رشته ها به خارج از کشور بریم، دوباره همین حرف های تکراری رو بشنویم.

دوستان توجه کنن که منظورم بیان تجربه های درست، حتی اگه منجر به شکست شده باشه، نیست. منظورم اظهار نظر از جانب افرادی هست که اصلا تجربه ای در مورد تحصیل در این رشته ها نداشتن و به خودشون اجازه می دن که در موردشون اظهار نظر کنن. (راستش هنوز هم شک دارم که ایشون به گفته خودشون در دانشگاه تهران، علوم سیاسی خونده باشن)

خودم بشخصه امیدوارم اگه آخرین مرحله کارهام (یعنی ویزا) بخوبی پیش رفت و تونستم دوره دکترا رو شروع کنم، بتونم تجربیات واقعیم رو در اختیار سایر دوستان بذارم.
    ویرایش توسط Bijan1984 : August 3rd, 2017 در ساعت 12:19 AM

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز من لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه تهران دارم برای فوق لیسانس کدوم کشور رو به من پیشنهاد می کنید که ارزان باشه ممنون می شم راهنمایی کنید

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط sansev نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز من لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه تهران دارم برای فوق لیسانس کدوم کشور رو به من پیشنهاد می کنید که ارزان باشه ممنون می شم راهنمایی کنید
    سلام

کشورهای المان,ایتالیا,اسپانیا و پرتغال را جستجو بکنید. البته اگر می خواهید شانس خوبی برای دریافت فاند و غیره داشته باشید حتما یک زبان دیگر ترجیحا المانی در حد مقدماتی بدانید.

ارادت

Junior Member

سلام دوستان واسه اين رشته كدوم نوع جي آر اي رو ميخوايم ما؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Farfar2016 نمایش پست ها
    سلام دوستان واسه اين رشته كدوم نوع جي آر اي رو ميخوايم ما؟
    GRE general
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان من فوق لیسانس پژوهش دارم از دانشگاه سراسری، البته سال 1388 دفاع کردم معدلم هم 16/25 هست. بعد از اون کارهای پژوهشی کردم ، مقاله در یک کنگره بینالمللی که البته مال کشور خودمون هست دارم، بدنبال کسب نمره زبانم. بنظرتون چقدر شانس گرفتن فاند از دانشگاههای خارجی بخصوص امریکایی دارم. ممنون از پاسخگوییتون

Junior Member star96 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

سلام
    یه سوال داشتم برای کسی که لیسانس برق داره امکانش هست واسه ارشد جامعه شناسی بخونه تو یه کشور دیگه یا حتما باید رشته ی مقطع قبلیش مرتبط باشه؟ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط star96 نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال داشتم برای کسی که لیسانس برق داره امکانش هست واسه ارشد جامعه شناسی بخونه تو یه کشور دیگه یا حتما باید رشته ی مقطع قبلیش مرتبط باشه؟ممنون
    بله میشه. نمونه اش خود من که پذیرش با فاند گرفتم. برای توضیح بیشتر پستهای قدیمی تر همین تاپیک و تاپیک تجربه اپلای در رشته های فلسفه و الهیات رو بخونید. همچنین فایل Back from Nicosia که در اولین پستم در این فروم ضمیمه کردم و لینکش در امضام هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

در این مقاله در مورد اشتغال دانشجویان ایرانی رشته های انسانی (علوم سیاسی، روابط بین الملل، تاریخ، باستان شناسی، جامعه شناسی) در خارج از ایران صحبت خواهد شد. دانشجویان ایرانی شاغل در دانشگاههای خارجی برای پیدا نمودن شغل مناسب پس از فارغ التحصیلی از دانشگاههای خارجی با دو مانع اساسی روبرو هستند:۱- تسلط بسیار عالی به زبان: برای فعالیت در رشته های علوم انسانی در خارج، تسلط به زبان خارجی ضروری می باشد زیرا دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته ها باید بتوانند به خوبی به زبانی دیگر صحبت کنند.۲- محدودیتهای قانونی: بسیاری از مشاغل، دولتی می باشند و یک خارجی نمی تواند در یک وزارتخانه و سازمان دولتی کار کند، برای مثال یک ایرانی که در رشته روابط بین الملل تحصیل نموده است نباید انتظار داشته باشد که پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برلین توسط وزارت امور خارجه آلمان استخدام شود.ایرانیها پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه برای استخدام چند گزینه محدود در اختیار دارند:- استخدام در دانشگاه به عنوان عضو هیئت علمی که با توجه به محدود بودن بازار کار و رقابت شدید برای گرفتن کرسی استادی، به راحتی امکان پذیر نمی باشد گرچه غیرممکن هم نیست.- مراکز مطالعاتی عمدتاً برای استخدام سختگیری می کنند، این مؤسسات به تعداد انگشت شماری پژوهشگر نیاز دارند و در ضمن اکثراً فقط با معرف (پارتی) استخدام می کنند.- رسانه ها برای استخدام تمام وقت یا همکاری به صورت آزاد خواهان معرف هستند و اکثراً درگیر باندبازی هستند.بازار کار رشته های علوم انسانی در خارج علاوه بر محدودیتها و سختی رایج در ایران با موانعی نظیر تسلط به زبان و محدودیتهای قانونی برای استخدام اتباع بیگانه نیز روبرو هستند که امکان پیدا نمودن کار را بسیار دشوار می کند. در نتیجه من به هیچ عنوان تحصیل در چنین رشته هایی را به ایرانیها توصیه نمی کنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    electronic engineering

سلام من مشکلی با زبان خارجی ندارم و انگلیسی رو راحت میتونم صحبت کنم. اما الان از رشته برق دارم به جامعه شناسی تغییر رشته میدم.
    به نظر شما این کار اشتباهیه؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)