صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

پیش فرض پاسخ : پذيرش از ليسانس به MA براي رشته ي جامعه شناسي؟؟

سلام
    بسیاری از رشته ها چنین شرایطی دارند. شما با لیسانس مستقیما" برای دکترا اپلای میکنید.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Junior Member

پیش فرض سوال: پذيرش از ليسانس به MA براي رشته ي جامعه شناسي؟؟

باز هم يك سوال شبيه سوال قبلي فقط براي اينكه مطمئن بشم. در دانشگاه هايي كه هم برنامه MASTER of art دارند و هم PHD ، براي من كه فقط ليسانس دارم شانس كدومشون بيشتر ؟ يعني وقتي كه دارم apply مي كنم كدوم برنامه را انتخاب كنم كه امكان قبول شدنم بيشتر باشه ؟
    ممنون از راهنمايي

اگر دانشگاهی هم مستر داشته باشه و هم PhD شما با لیسانس باید برای مستر اقدام کنید.
    اما دانشگاههایی که فقط لیسانس به دکترا دارند به شما امکان اپلای کردن در مقطع دکترا رو میدهند.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Senior Member saheb آواتار ها

من با اینکه رشتم جامعه شناسی نبود و فوق ارتباطات داشتم برای مستر جامعه شناسی دانشگاهی اپلای کردم و بهم فاند هم دادند استاد گفت که دکترا اپلای کن اما به خاطر نداشتن پیش زمینه ترچیح دادم که مستر اپلای کنم که شانس پذیرشم بالا بره اما برای فاند به مستر کمتر از دکترا فاند می دهند اگر چه من شنیدم که بعضی اساتید ترجیح می دهند که دانشجوی مستر بگیرند تا دو سال اون را ساپورت کنند تا یه دانشچوی دکترا که باید پنج سال خرجش را بدهند اگر چه این فقط یه شنیده است و من به نظرم استادی اگه از دانشجویی خوشش نیاد و ببینه ضعیف کار می کنه اصلا فاند نمی ده

برای اپلای برای دکترا حتما نباید فوق داشت اگر چه شانست در رشته های انسانی کمتر می شه باز هم می گم اینها تقریبی هستد و نمی شه به طور صد درصد حکمی را صادر کرد همونطور که دوست من با فوق لیسانس مهندسی برای ms phd که یه سال مستر و بعد دکترا است برای یه رشته انسانی پذیرش با فاند گرفت
    HAPPINESS

Junior Member

پیش فرض سوال : پذيرش از ليسانس به MA براي رشته ي جامعه شناسي؟؟

باز هم سلام
    ممنون از راهنمايي ها. يه سوال ديگه، من به چند تا از استادها ايميل زدم و از شون خواستم كه Supervisor ام در مقطع (M.A (sociology بشوند. به نظر شما لفظ درستي به كار بردم؟! چون بعضي شون جواب دادند كه خيلي زوده براي تعيين supervision و حالا فعلا برو اپلاي بكن :-\....... ( در ضمن اگه يه استاد واقعا بخواهد قبولم كنه ، معمولا جوابي كه مي ده چه جوريه؟؟ مثلا اشاره به ساپورت مالي و.... مي كنه يا نه؟؟) مثلا يكشون گفته كه زمينت به نظر impressive مي رسه و برو اپلاي كن وقتي وارد شدي advisor ات مي شم، بعد از گذراندن يكي دو سال آينده من مي تونم ُسوپروايزت بشم.......
    حالا نظر شما چيه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saheb
    .... دوست من با فوق لیسانس مهندسی برای ms phd که یه سال مستر و بعد دکترا است برای یه رشته انسانی پذیرش با فاند گرفت
    میشه راجع به این دوستت یکم بیشتر توضیح بدی؟! رشته اش چی بوده و واسه چه رشته ای پذیرش گرفته؟ رزومه اش چجوری بوده؟ emaili چیزی ازش داری؟... آخه احساس میکنم که وضعیتش خیلی شبیه منه..
    ممنونم
    کوچک باش و عاشق..، که عشق خود آیین بزرگ کردنت را می داند.

Junior Member

بچه ها کسی امسال از اوضاع پذیرش برای رشته ی جامعه شناسی خبری نداره...... کسی را سراغ ندارین که تونسته باشه پذیرش گرفته باشه؟؟

من یادمه که یکی از بچه های فوروم دو سال پیش با مدرک مهندسی یرق و بعد از حدود 10 سال دوری از دانشگاه پذیرش گرفت برای جامعه شناسی دانشگاه تولدو با فاند.
    متاسفانه اسمشون یادم نمیاد. حتی وبلاگ داشت که اس او پی رو هم توش گذاشته بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80
    من یادمه که یکی از بچه های فوروم دو سال پیش با مدرک مهندسی یرق و بعد از حدود 10 سال دوری از دانشگاه پذیرش گرفت برای جامعه شناسی دانشگاه تولدو با فاند.
    متاسفانه اسمشون یادم نمیاد. حتی وبلاگ داشت که اس او پی رو هم توش گذاشته بود.
    مهراد سیار.
    گوگل کنید وبلاگشون رو هم پیدا می کنید.
    ...<br />A man who wants something will find a way, a man who doesn&#39;t, will find an excuse

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام
    من اين تاپيك خيلي جالبه. بنده فوق مهندسي برق دارم. در دوره ليسانس به طور همزمان با برق در دانشگاه پيام نور هم حقوق رو شروع كردم يه چيزي حدود 70 واحد پاس كردم كه ديگه اجازه ندادند ادامه بدم.گفتند غير قانونيه. حالا الان سوالم اينه ميشه براي PhD حقوق اقدام كنم US؟
    اميدي هست؟ممنون ميشم كمكم كنيد.
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)