صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط rette نمایش پست ها
    با سلام و تشكر از همه ی بچه های فروم . يه سوال داشتم كه اگه راهنمايی ام كنيد خيلی ممنون می شم . من ليسانس مكانيك دارم و می خوام در رشته ی جامعه شناسی ادامه ی تحصيل بدم ، خيلی هم به اين رشته علاقه دارم ، می خواستم بدونم برای اينكه بتونم پذيرش بگيرم اول بايد تو همين ايران ارشد جامعه شناسی بخونم بعد برای دكتری تقاضا بدم يا اينكه با همين ليسانسم هم مي شه پذيرش گرفت ؟ اگر بخوام ارشد رو تو ايران بخونم دانشگاهش مهمه يا فقط معدل مهمه ؟ اصلا تو رشته های انسانی مدرك ارشد ما رو چقدر قبول دارند ؟
    با تشكر فراوان .
    سلام فقط اینو می دونم م3 ایران نیس که بری از لیسانس راحت فوق بشینی باید باون دانشگاه مکاتبه کنی و اون گروه .چیزی که مشخصه اینه که با پیش نیاز باهات شروع می کنن اگه موافقت کنن و شمام که رشتت مهندسیه و خوب اگه بدن پیشات بیشتره.توفرانسه 1کی از دوستام می گفت بالیسانس ثبت نام می کنی بعد مسلن 1یا2ماه می ری انصرافوعدم علاقه و ..این حرفا.خود گروه بهترازهمه راهنماییت می کنه

Senior Member ahmadlove آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آشنایی با اعضای انجمن علوم انسانی و فلسفه

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی سال چهارم رشته مطالعات خاورمیانه در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک.( این یک رشته میان رشته ای است و تقریبا ربطی به مطالعات بین الملل و علوم سیاسی ندارد و مجموعه ای است از جامعه شناسی انسان شناسی تاریخ هنر ادبیات دین مطالعات زنان و ...). خوشحال میشوم اگر سوالی باشد و بتوانم جواب بدهم.
    موفق باشید.
    دوست عزیز من لیسانس اموزش زبان با معدل 16.08 و ایلتس 7.5 دارم و سابقه کار اموزشی در حین تحصیل. میخوام واسه رشته های جامعه شناسی و انسان شناسی مطالعات زنان و ... اقدام کنم. البته بیشتر توجهم روی اروپا هست چون از لحاظ شهریه خیلی ارزونتر هستن و گرفتن ویزا اسونتر. فکر نمیکنم واسه ارشد به همین راحتی بشه ویزای امریکا گرفت در ضمن که شهریه هم ... اما حتما واسه دکترا امریکا گزینه اول خواهد بود. به هر حال خوشحال میشم اگر بگین کلا وضعیت این رشته ها در جامعه ی بین المللی از لحاظ جایگاه و احترام و شغلی چطوره ؟ چون تو ایران که اصلا اهمیتی بهش داده نمیشه!
    ممنون
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
    دوست عزیز من لیسانس اموزش زبان با معدل 16.08 و ایلتس 7.5 دارم و سابقه کار اموزشی در حین تحصیل. میخوام واسه رشته های جامعه شناسی و انسان شناسی مطالعات زنان و ... اقدام کنم. البته بیشتر توجهم روی اروپا هست چون از لحاظ شهریه خیلی ارزونتر هستن و گرفتن ویزا اسونتر. فکر نمیکنم واسه ارشد به همین راحتی بشه ویزای امریکا گرفت در ضمن که شهریه هم ... اما حتما واسه دکترا امریکا گزینه اول خواهد بود. به هر حال خوشحال میشم اگر بگین کلا وضعیت این رشته ها در جامعه ی بین المللی از لحاظ جایگاه و احترام و شغلی چطوره ؟ چون تو ایران که اصلا اهمیتی بهش داده نمیشه!
    ممنون
    سلام
    اول من فکر میکنم گرفتن یک فوق لیسانس از یک دانشگاه اروپایی یا آمریکایی برای گرفتن دکترا در آمریکا کمک خیلی زیادی خواهد کرد. دوما اینکه وضعیت ویزای آمریکا این سالهای اخیر خیلی خیلی بهتر شده و من ادمهای زیادی میشناسم که برای فوق لیسانی حتی لیسانس راحت ویزا گرفتن اومدن ولی خوب در هر دوی این مقطع در بیشتر رشته ها و مخصوصا رشته های انسانی فاند وجود نداره. بیشتر فاندها برای دکتراست. راستش منظورتون رو از احترام و جایگاه نمیدونم. ولی اصلا این جور نیست اینجا که این رشته ها رو پایین بشمرن. ولی یک واقعیت وجود داره که رشته های علوم انسانی پول براش کمه و همچنین شغل و در این مورد خیلی بازارش کوچیکه نسبت به رشته های دیگه.

Senior Member ahmadlove آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran نمایش پست ها
    سلام
    اول من فکر میکنم گرفتن یک فوق لیسانس از یک دانشگاه اروپایی یا آمریکایی برای گرفتن دکترا در آمریکا کمک خیلی زیادی خواهد کرد. دوما اینکه وضعیت ویزای آمریکا این سالهای اخیر خیلی خیلی بهتر شده و من ادمهای زیادی میشناسم که برای فوق لیسانی حتی لیسانس راحت ویزا گرفتن اومدن ولی خوب در هر دوی این مقطع در بیشتر رشته ها و مخصوصا رشته های انسانی فاند وجود نداره. بیشتر فاندها برای دکتراست. راستش منظورتون رو از احترام و جایگاه نمیدونم. ولی اصلا این جور نیست اینجا که این رشته ها رو پایین بشمرن. ولی یک واقعیت وجود داره که رشته های علوم انسانی پول براش کمه و همچنین شغل و در این مورد خیلی بازارش کوچیکه نسبت به رشته های دیگه.
    خیلی ممنون.
    منظورم نگاه مردم به این جور شغلها و رشته هاست. مثلا تو ایران برای یه معلم ارزش بالایی قائل نیستن و یه استریوتایپ خاصی از معلم تو ذهن مردم هست که جالب نیست. مردم اونجا چطور به این رشته نگاه میکنن؟ فرقی میکنه براشون؟
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

راستش من با همچین چیزی تا حالا برخورد نکردم. اتفاقا خیلیها کلی حال میکنن و میگن چه رشته های هیجان انگیزی. البته حکایت برخی از هموطنان بماند.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

من تصمیم دارم یک مقاله در مورد هماهنگی و تنظیم فرهنگی و نقش پدر و مادر در رشد فرزند درخارج ازکشور بنویسم هنوز عنوان اصلی رو انتخاب نکردم ولی کل مطلب همین است دوستان اگر نظری دارند لطفا کمک کنید تا کار خوبی در بیاد.مرسی
    ببخشید اگر جای درستی این موضوع را عنوان نکردم

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من یک پست در تاپیک جامعه شناسی‌ و همینطور تاپیک تجربه اپلای در رشته های فلسفه و علوم انسانی گذاشته بودم که سعی‌ کردم به برخی‌ سوال‌های بچه هایی که میخوان از رشته‌های مهندسی‌ و امثالهم برن دنبال رشته‌های علوم انسانی‌ جواب بدم. مدیریت فروم گفت که یک پست در دو جا نمیتونه باشه. ازشون خواستم که این پستی که اینجا بود منتقل بشه به اونجا و من بهش لینک بذارم. حالا پست منتقل شده به این لینک

http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post860211

انشا‌الله که مفید باشه
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام
    من ترم 4 کارشناسی مدیریت بازرگانی هستم و میدونم که رایس مستقیم از لیسانس به دکترا ی جامعه شناسی پذیرش میده. میخوام اگه امکان داره یک نفر منو راهنمایی کنه که کی باید اقدام کنم و چه چیزایی لازم است که داشته باشم.

ممنون میشم اگه یه نفر جواب منو بده

Junior Member

اصلاح می کنم. ترم 5 . و این که من از کاردانی اومدم به کارشناسی و معدل کاردانیم 12 بوده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)