صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member

پیش فرض اپلای جامعه شناسی

سلام

من برای رشته جامعه شناسی آمریکا و کاندا اپلای کردم و منتظر جواب های نهایی هستم. اگر کسی در این باره سوالی دارد خوشحال می شوم راهنمایی کنم.

پیش فرض پاسخ : اپلای جامعه شناسی

میشه لطف بفرمایید بگید برای چه مقطعی؟
    همچنین معدل ، دانشگاه های مقصد و نمرات زبان تون رو هم بفرمایید. با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    میشه لطف بفرمایید بگید برای چه مقطعی؟
    همچنین معدل ، دانشگاه های مقصد و نمرات زبان تون رو هم بفرمایید. با تشکر
    من برای دکترا اقدام کردم. معدلم 16 است. البته جامعه شناسی کارشناسی ارشد دوم من است. دانشگاه های آمریکا ( ایلینویز ، واشنگتن و پنسیلوانیا و مک مستر کانادا). نمره تافلم 80 است متاسفانه اما دارم برای امتحان 2 مارچ تمرین می کنم. ولی مقاله , سابقه تدریس ، و المنت های مورد نیاز دیگر را در حد قوی دارم. رزومه ام قوی است. اما نمره زبانم خوب باید دوباره امتحان داده شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    من برای دکترا اقدام کردم. معدلم 16 است. البته جامعه شناسی کارشناسی ارشد دوم من است. دانشگاه های آمریکا ( ایلینویز ، واشنگتن و پنسیلوانیا و مک مستر کانادا). نمره تافلم 80 است متاسفانه اما دارم برای امتحان 2 مارچ تمرین می کنم. ولی مقاله , سابقه تدریس ، و المنت های مورد نیاز دیگر را در حد قوی دارم. رزومه ام قوی است. اما نمره زبانم خوب باید دوباره امتحان داده شود.
    معدل کارشناسی؟

نمره جی آر ای؟

Junior Member

سلام دوستان گرامی
    من هم رشته ی لیسانسم جامعه شناسی بوده و الان قصد دارم برا مستر آمریکا اپلای کنم بیشتر برا اسپرینگ البته.به دلیل اینکه سخت پیدا میشه دانشجوی ایرانی که آمریکا جامعه شناسی بخونه من نتونستم جواب سوالاتم رو پیدا کنم! میخاستم ببینم نمره جی آر ای شما در چه سطحیه اخه اینجا برای جامعه شناسی نمره ی خیلی بالاتری نسبت به فنی نیاز داره.
    و اینکه من توی نوشتن sop یکم مشکل داشتم شما میتونید راهنمایی کنید توی پیدا کردن یه سری نمونه ی خوب از sop های جامعه شناسی؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    معدل کارشناسی؟

نمره جی آر ای؟
    معدل کارشناسی 15 و نمره جی آر ای 1100. البته من به جای یک رایتینگ سمپل که همه دانشگاه ها لازم داند ، 2 تا ارسال کردم. در دو موضوع مختلف و 25 صفحه ای .

Junior Member

نمونه اس او پی را می تویند هم در فروم با کمی تغییر و هم در اینترنت پیدا کنید. نمره جی آر ای من 1100 است اما من با مدارک دیگر تسلطم به انگلیسی را ثبات کردم. مثلا داشتن یک فوق زبان ، ارائه دو نمونه رایتیتنگ به جای یکی. به نظر من شما فوق را در ایران بخونید و روزمتون را قوی کنید شانس بالاتری برای پذیرش دکترا دارید. اگر دنبال فاند هم هستید مثل رشته های دیگه فاند در کارشناسی ارشد مخصوصا رشته های علوم انسانی خیلی کم است اما غیر ممکن نیست. مگر اینکه شما تصمیم داشته باشید که با هزینه شخصی ادامه تحصیل بدید.

معدل کارشناسی 15 و نمره جی آر ای 1100. البته من به جای یک رایتینگ سمپل که همه دانشگاه ها لازم داند ، 2 تا ارسال کردم. در دو موضوع مختلف و 25 صفحه ای .
    موفق باشید. به نظر من بهتر بود نمرات زبان تون رو یه مقدار افزایش بدید. تافل بالای 100 و جی آری بالای 307(1200 قدیم) شانس شما رو خیلی افزایش می داد؛ به خصوص که دانشگاه های مقصدتون مثل واشنگتن یا پنسلوانیا شدیدا پرطرفدارند و رقابتی.

Junior Member

بله حق با شما است. اما من برای تافل همون طور که گفتم تصمیم دارم 2 هفته دیگر دوباره امتحان بدم. خوب وقتی صحبت از رقابت می شود کل دانشگاه مد نظر است نه فقط یک دپارتمان. من این دانشگاه ها را بر اساس جواب های اولیه اساتید انتخاب کردم چون موضوع پایان نامم بسیار بسیار جدید است و مقالات انگشت شماری در این باره انجام شده است. همچنین در نظر داشته باشید که در رشته های علوم انسانی استاد به تنهایی تصمیم گیرنده نیست و یک کمیته مدارک را ارزیابی می کنند. همچنین فقط نمره جی ار ای به تنهایی عامل پذیرش و رد در رشته های علوم انسانی نیست. رشته های ما به شدت برخی رشته های علوم انسانی و یا فنی مهندسی رقابتی نیستند. شما کل فروم و نتایج پذیرش را نگاه کنید از 3 سال پیش تا الان 5 نفر پیدا نمی کنید که جامعه شناسی پذیرش گرفته باشد. پس نا امید نباشید. هر چند که من خودم گاهی می شدم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.

سلام
    نوشته بودین که برای دکترای جامعه شناسی اقدام کردید
    میخواستم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید
    من هم ارشد جامعه شناسی میخونم میخوام برای دکترا اقدام کنم
    میخوام ببینم پذیرش گرفتن از دانشگاه های آمریکا و کانادا چه جوریه؟
    چه چیزی براشون مهمتره و اینکه معدل لیسانس و فوق چقد تأثیر داره؟
    همین طور مقاله به طور کلی اگه یه توضیحی بهم بدین
    خیلی خیلی ممنون میشم

شاد باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)