صفحه 6 از 17 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.
    سلام من لیسانس مهندسی صنایع تولید صنعتی داشتم و بعدش فوق لیسانس پژوهش در علوم اجتماعی شرکت کردم والان به مرحله دفاع رسیدم در دانشگاه خوارزمی یا همون تربیت معلم تهران
    میخوام واسه دکترا اقدام کنم میخواستم بدونم چقدر شانس واسه گرفتن فاند دارم؟ چه کشور هایی تو این رشته قوی تر هستن و از کجا باید شروع کنم؟
    با فاند و بدون فاند هزینه های رفتن حدودا چقدر هستش؟ ممنون میشم هر طور که میدونید کمکم کنید خیلی گیج هستم و نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    ممنونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط civh1367 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس مهندسی صنایع تولید صنعتی داشتم و بعدش فوق لیسانس پژوهش در علوم اجتماعی شرکت کردم والان به مرحله دفاع رسیدم در دانشگاه خوارزمی یا همون تربیت معلم تهران
    میخوام واسه دکترا اقدام کنم میخواستم بدونم چقدر شانس واسه گرفتن فاند دارم؟ چه کشور هایی تو این رشته قوی تر هستن و از کجا باید شروع کنم؟
    با فاند و بدون فاند هزینه های رفتن حدودا چقدر هستش؟ ممنون میشم هر طور که میدونید کمکم کنید خیلی گیج هستم و نمیدونم باید از کجا شروع کنم
    ممنونم
    سلام

شما نگفتید که آیا می خواهید برای خود رشته پژوهش اقدام کنید یا جامعه شناسی ؟ همچنین هیچ اطلاعاتی درباره نمرات زبان ، سابقه کار ، و معدل هم نگفتید.
    به طور کل شما اول باید کشوری که می خواهید برید را تعیین کنید. اروپا ، امریکا یا استرالیا...مطمئنا همه این کشور ها در سطح بالایی هستند. هزینه تحصیل در همه این کشور ها بالا است به جز چند کشور اروپایی که تحصیل رایگان است.
    فاند هم به عوامل مختلفی بستگی دارد.
    بهتر است مطالب مربوط است به پذیرش را در این فروم مطالعه کنید تا بتونید به یک دید کلی از مسیر آیندتون پیدا کنید . اطلاعات خوبی در زمینه فرآیند پذیرش در این کشور ها و مدارک مورد نیاز به دست خواهید آورد. اما شخصا توصیه می کنم که از الان یک یا چند موضوع را که بهش علاقه مند هستید مشخص کنید و بعد از کسب اطلاعات اولیه به دنبال اساتید باشید که حوزه کاری نزدیکی با شما دارند.

Junior Member spa105 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

من لیسانس علوم اجتماعی از پیام نور دارم با معدل 14.05 - کلا به من نگاه میکنن؟شانسمو امتحان کنم؟دلم میخاد دانشگاه های تراز اول درس بخونم اما پول ندارم و نمراتم ضعیفه و همین طور دانشگاهم اما مقالات قوی دارم و بهتر از استادای دانشگاهمون میفهمم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

يكي از دوستان پيغام خصوصي داد در مورد اينكه مثل خود من برق خونده و ميخواد بعد از تموم كردن فوق در يكي از رشته هاي علوم انساني در ايران بره آمريكا دكترا بخونه، ترجيحا در جامعه شناسي. جوابش رو دادم و بعد فكر كردم كه بد نيست جوابي رو كه دادم (بعد از حذف برخي جزييات شخصي) اينجا به اشتراك بذارم. ولي خواهشا در موارد اينجوري پيام خصوصي نديد. چيزايي كه در تاپيك اپلاي براي رشته هاي علوم انساني نوشتم به اندازه كافي گويا هست. تازگي اسم اون تاپيك رو تغيير دادن به اپلاي در فلسفه و الهيات. اگه بعد از خوندن پستهاي من در اون تاپيك و همچنين فايلي كه لينكش در امضام هست، سوال ديگه اي بود لطفا به صورت عمومي در همون تاپيك يا همين تاپيك جامعه شناسي بپرسيد. براي اون فايل هم لطفا تا آخر همين نوشته بريد تا برسيد به اونجا كه نوشته خارجكي سبز داره. همونجا يك لينك گذاشتم.

-------------

راستش از آخر شروع كنم بهتره. هدف من شايد لزوما اين نباشه كه مسير زندگي آدمها رو تغيير بدم (البته در صورت فراهم بودن شرايط تلاش خودم رو مي كنم ) ولي سعي مي كنم تجربياتم رو به اشتراك بذارم تا دست كن ملت چرخ رو از نو اختراع نكنن. خود من اگه اطلاعات الانم رو داشتم، قطعا جور ديگه اي اقدام مي كردم در مسير اپلاي.

در مورد جزييات اينكه راضي هستم يا نه خيلي بحثش مفصله و توي اين پيغامهاي خصوصي نمي تونم توضيح بدم به خصوص كه الان آخر ترمه و سرم خيلي شلوغه. البته هدف من از همون اول هم دنبال كردن سيستم تئوري نبود چون همونطور كه در sop و وبلاگم توضيح دادم، سيستمهاي انساني تفاوتهاي اساسي با سيستمهاي مكانيكي دارن و اون عقل و اختيار و تفكر بشري هست كه نميشه با مدلهاي رياضي توضيحش داد. البته با توجه به اينكه من توي كار سيستمهاي كنترل و سيستمهاي هوشمند بودم، اين تاثير خيلي عميقي روي جهان بيني من به طور كلي گذاشته ولي دقيقا به دليل همون نگاه مهندسي كاملا با اينكه خودم رو برده يك تئوري يا مكتب خاص كنم مخالفم. همون نگاهي كه در مهندسي داشتم اينجا هم حاكمه كه "ابزارها در خدمت ما هستن نه ما در خدمت ابزارها". تئوريها و مكاتب جامعه شناسي هم ابزارهايي هستن در خدمت ما كه بسته به نيازمون از اونها بايد استفاده كنيم نه اينكه اجازه بديم اون ابزارها ما رو مقيد كنن كه و فضاي فكري ما رو متصلب كنن در چارچوب يك مكتب خاص.

در مورد دانشگاه بله راضي هستم كه اومدم اينجا. اگه تصميمتون جدي هست براي خوندن فوق جامعه شناسي در دانشگاه ما، ميتونم سفارش شما رو بكنم. البته يك بار اين كار رو در مورد يكي از هموطنان عزيز كردم و طرف اينجا و يك جاي ديگه رو سركار گذاشت و بدون اينكه به هيچكدوم از اين دو جا اطلاع بده كه نمياد، رفت يك جاي ديگه. بدجور شاكي ميشم از اينجور كارهاي هموطنان عزيز.

در مورد كار پيدا كردن كاملا بستگي داره كه در دوره دكترا چكار كنيد. از حالا نميشه چيزي گفت.

سوابق برقي شما اينجا دوزار نمي ارزه و راستش نسبت به مهندسها توي حوزه علوم انساني نگاه منفي وجود داره. من انقدر توي اين مدت متلك شنيدم كه نگو. البته به قول گاليله، زمين مي چرخه. مهندسها خيلي كارشون ايول داره به خصوص برقيها، به خصوص كنترليها نكته مهمي كه توي فروم تاكيد كردم اينه كه براي دكترا حتما سعي كنيد بريد يك دانشگاه خوب وگرنه به شدت سرخورده ميشيد. خود من كه براي دكترا رفتم يك دانشگاه درپيت، هم از اينكه مهندسي رو ول كردم براي جامعه شناسي پشيمون شدم، هم از اينكه به خاطر اين پا شدم اومدم آمريكا. بيشتر از دو ترم نتونستم اونجا رو تحمل كنم و فرار كردم برگشتم همينجا. در اين مورد هم پستهاي من در فروم رو بخونيد و هم وبلاگم رو (البته خيلي وقته كه وبلاگم رو آپديت نكردم). مختصر بگم اگه مثل من جهان بيني مهندسي و برقي داريد، مثل طاعون از دپارتمانهايي كه جو غالبشون constructionism و پست مدرنيسم و اومانيسم هست بپرهيزيد چون به تجربه ديدم اينها تحملشون در برابر عقيده مخالف به همون اندازه پايين هست كه دست راستي هاي افراطي. بحث بيشتر در اين مورد هم باشه طلبتون چون الان اصلا فرصتش رو ندارم.

منظور من از مخ تيليت كني اين هست كه پتانسيلهاي خودتون رو بهشون نشون بديد. در مورد شما كه يك فوق ليسانس در علوم انساني گرفتيد، اين كار ساده تر هست تا من كه اون موقع همون رو هم نداشتم. در اين مورد هم پستهاي من در تاپيك اپلاي در رشته هاي علوم انساني رو كامل و بادقت بخونيد. تازگي اسم تاپيك رو تغيير دادن به اپلاي در فلسفه و الهيات.

اينكه گفتم تجربيات برقي شما دوزار نمي ارزه نه اينكه از نظر من نمي ارزه. از نظر من بايد بذارن روي سرشون حلوا حلوا كنن. از نظر كسايي كه توي دپارتمانهاي علوم انساني دارن رزومه شما رو مي خونن نمي ارزه. نه اينكه اونها رو از توي رزومه سانسور كنيد. ولي تاكيد شما روي اين باشه كه بااستعداد بودن خودتون رو نشون بديد نه اينكه چه تخصصهايي توي برق و الكترونيك داريد. بيشتر روي كارهايي كه در علوم انساني كرديد زوم كنيد و اونها رو پررنگ نشون بديد. باز هم ميگم پستهاي من رو در فروم بخونيد.

در مورد دكترا هم همچنان سر حرفم هستم. نداشتن فوق ليسانس مرتبط دليلي نميشه كه آدم مستقيما براي دكترا اپلاي نكنه. ولي اگه سابقه تحقيقاتي و كار چاپ شده مرتبط نداشته باشيد، شانس پذيرشتون در دانشگاههاي تاپ خيلي زياد نخواهد بود. اون توصيه رو براي كساني كردم كه ممكنه به دكترا در يك دانشگاه درجه دو رضايت بدن و وقت خودشون رو براي گرفتن فوق ليسانس تلف نكنن. گاهي وقتها ممكنه بسته به زمينه تحقيقاتي و روحيه شخص، اينكه آدم مستقيما براي گرفتن دكترا بره يك دانشگاه درجه دو نتيجه بهتري بده تا اينكه بره فوق ليسانس بخونه و بعد بره دانشگاه درجه يك. ميخوام بگم اگه بتونيد در يك دانشگاه درجه دو كارخيلي قوي انجام بديد، بهتره از اينكه در دانشگاه درجه يك كار ضعيف يا متوسط انجام بديد. و اينكه كيفيت كار شما چي باشه، بيشتر از اينكه به رنكينگ دانشگاه بستگي داشته باشه، به سازگاري محيط دانشگاه و سازگاري اعضاي هيات علمي با علايق تحقيقاتي شما بستگي داره. نه اينكه رنكينگ دانشگاه بي اهميت باشه، ولي قوي بودن كار شما در دوره دكترا خيلي مهمتره. البته اگه بتونيد همون كار قوي رو در يك دانشگاه درجه يك انجام بديد كه خيلي بهتره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پیش فرض پاسخ : اپلای جامعه شناسی

سلام من ارشد جامعه شناسی دارم معدل هم 15.30 است.سابقه تدریس و این چیزا هم ندارم.موضوع پایان نامم هم جدیده .اولین سوال اینه که شما که اقدام کردید بغیر از دانشگاههای آمریکا کدوم کشورها رشته ما رو دارند و البته معتبر نیز هستند؟و اینکه کدوم کشورها راحت تر پذیرش می کنند؟اگر کامل بتونید راهنماییم کنید ممنون میشم

Junior Member

با سلام
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه غیرانتفاعی و فوق لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه دولتی با معدل 17.50 دارم. می خواستم بدونم می تونم برای دکترا در رشته خودم یعنی علوم اجتماعی در دانشگاه اروپایی اقدام کنم و احتمال پذیرش چقدر است؟ نمره تافل اینترنتی هم 95 هست. متشکرم اگر راهنمایی بفرمائید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط thr123 نمایش پست ها
    با سلام
    من لیسانس مکانیک از دانشگاه غیرانتفاعی و فوق لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه دولتی با معدل 17.50 دارم. می خواستم بدونم می تونم برای دکترا در رشته خودم یعنی علوم اجتماعی در دانشگاه اروپایی اقدام کنم و احتمال پذیرش چقدر است؟ نمره تافل اینترنتی هم 95 هست. متشکرم اگر راهنمایی بفرمائید.
    من در مورد دانشگاههاي اروپايي نمي تونم نظر دقيق بدم چون شرايط پذيرش گرفتن در دانشگاههاي اروپايي با آمريكا متفاوته. احتمال پذيرش شما وجود داره ولي احتمال فاند گرفتن زياد نيست چون ظاهرا كار تحقيقي چاپ شده يا كنفرانسي نداريد. نمره زبانتون رو هم بايد تقويت كنيد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با سلام و تشکر بابت پاسخ های سریع شما. 2 سوال داشتم که اگر پاسخ بدهید ممنون میشم.
    1- آیا اگر برای رشته مورد نظرمان در دانشگاههایی که پیدا کردیم برای مدتی پوزیشن خالی اعلام نشد، میتوانیم خودمان برای استاد درس مربوط به رشته مان موضوع مورد تحقیقمان را ایمیل بزنیم تا در صورتیکه مورد علاقه ایشان بود به دانشجو فاند اختصاص بدهند؟(منظورم اینست که ابتدا باید استاد روی یک موضوع خاص متمرکز شود و سپس اعلام پوزیشن یا فاند کند یا خیر؟)
    2- من تازه از مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم اگر امکان داره در یک سایت یا پست تمام مراحل اقدام برای مقطع دکتر را از یافتن استاد و نوشتن روزمه و فاند و... توضیح دهید. باز هم ممنونم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط thr123 نمایش پست ها
    با سلام و تشکر بابت پاسخ های سریع شما. 2 سوال داشتم که اگر پاسخ بدهید ممنون میشم.
    1- آیا اگر برای رشته مورد نظرمان در دانشگاههایی که پیدا کردیم برای مدتی پوزیشن خالی اعلام نشد، میتوانیم خودمان برای استاد درس مربوط به رشته مان موضوع مورد تحقیقمان را ایمیل بزنیم تا در صورتیکه مورد علاقه ایشان بود به دانشجو فاند اختصاص بدهند؟(منظورم اینست که ابتدا باید استاد روی یک موضوع خاص متمرکز شود و سپس اعلام پوزیشن یا فاند کند یا خیر؟)
    2- من تازه از مقطع فوق لیسانس فارغ التحصیل شدم اگر امکان داره در یک سایت یا پست تمام مراحل اقدام برای مقطع دکتر را از یافتن استاد و نوشتن روزمه و فاند و... توضیح دهید. باز هم ممنونم
    براي ايميل زدن كه نبايد منتظر خالي موندن يا نموندن پوزيشن باشيد. هر وقت استادي رو پيدا كرديد كه زمينه كاريش به شما مي خورد و كارهاي تحقيقي شما هم جوري بود كه بتونه جلب توجهش رو بكنه، بلافاصله ايميل بزنيد.

در مورد سوال دومتون هم اين همه اطلاعات در فروم هست. كسي كه ميره دكترا بخونه، نبايد دنبال يك پست حاضر و آماده باشه. بخش ويكي اين وبسايت رو ببينيد. همچنين در فايلي كه لينكش در امضام هست تجربيات خودم رو در اين مورد نوشتم. دو تا فايل ديگه هم در همون اولين پستم ضميمه كردم. از همين نوشته چند سانت بريد پايينتر همونجا كه نوشته خارجكي سيز داره. همونجا. علاوه بر اين پستهاي من در همين تاپيك و همچنين تاپيك اپلاي براي فلسفه و الهيات رو بخونيد. مجموع اينها ديد كافي ميده براي اينكه چكار كنيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه اپلای در رشته های فلسفه و علوم انسانی

سلام دوست عزیز. ممنونم بابات اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیارمون قرار میدید و وقتی که برای راهنمایی ما میذارید. توی بحث ها عمدتا راجع به گرفتن فاند زیاد صحبت میشه. اما من میخوام راجع به حفظ فاند صحبت کنم. یعنی اینکه چه جوری میشه فاند رو از دست نداد؟! مثلا شما که برق خونده بودید و رفتید برای ادامه تحصیل در جامعه شناسی، در ازای فاند، به عنوان دستیار آموزشی چه کار انجام میدادید؟ آیا باید به دانشجوهای مقطع لیسانس درس میدادید؟ آیا زبان شما در سطحی بود که بتونید از عهده ی اداره ی کلاس بر باید؟ با توجه به اینکه احتمالا در بدو ورود دانش شما در حوزه ی جامعه شناسی نسبت به دانشجوهایی که لیسانس همین رشته رو داشتن خیلی کمتر بوده (با توجه به اینکه در این زمینه به جز یک مقاله کنفرانسی دستاورد علمی قابل ارائه ای نداشتید). یه سوال دیگه هم دارم، و اون اینکه شما یه جا گفتید: تحصیل در مقطع دکترا در رشته های علوم انسانی در دانشگاه های درجه دو آمریکا وقت تلف کردنه. اولا چرا؟ ثانیا به نظر شما تا چه رتبه ای، دانشگاه درجه یک به حساب میاد؟
    ویرایش توسط surennaa : August 23rd, 2013 در ساعت 03:51 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)