صفحه 8 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط zelahe نمایش پست ها
    سلام من حقوق خوندمو می خوا م برای کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاه های کانادا تو رشته جامه شناسی.فاند هم نمی خوام با هزینه شخصی خودم می خوام برم..کسی اطلاعاتی از این رشته و آینده شغلی اون داره؟ و اینکه آیا برای :ارشناسی ارشد بهم پذیرش میدن یا نه؟
    در دپارتمان‌های علوم اجتماعی گرایشی هست به اسم law and social thought (یا اسامی شبیه این). اینجور جاها قطعا لیسانس حقوق شما رو خیلی‌ تحویل میگیرن. جاهای دیگه هم اپلای کنید داشتن لیسانس حقوق چیز مثبتیه. پست‌های قبلی‌ همین تاپیک رو هم بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member zelahe آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    حقوق

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط kohan diar نمایش پست ها
    سلام

من ارشد جامعه شناسی دارم. برای دکترا آمریکا و کانادا اقدام کردم و منتظر جواب پذیرش ها هستم. خوشحال می شوم که به سوالات این رشته جواب بدم. چون بچه های علوم انسانی کمتر هستند و این بخش هم خیلی اطلاعاتش به روز نیست.
    سلام ببخشید من حقوق خوندم می خوام بدونم می تونم برای مستر پذیرش بگیرم از یکی از دانشگاه های کانادا؟ و اینکه این رشته اونجا چه بازار کاری داره؟
    ویرایش توسط zelahe : January 25th, 2014 در ساعت 12:35 PM

رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در دپارتمان‌های علوم اجتماعی گرایشی هست به اسم law and social thought (یا اسامی شبیه این). اینجور جاها قطعا لیسانس حقوق شما رو خیلی‌ تحویل میگیرن. جاهای دیگه هم اپلای کنید داشتن لیسانس حقوق چیز مثبتیه. پست‌های قبلی‌ همین تاپیک رو هم بخونید.
    ممنونم.. ببخشید من چون تو ای سایت تازه وارد هستم هنوز نحوه کار کردن و اینکه چطور باید موضوعاتم رو پیدا کنم ندار و الان دیدم پاسختون رو نمیدونم چطور می شه فهمید و قتی پاسخی برام میاد .. ممنون از تحمل و پاسخگویی تون.. سوال دیگه ای که داشتم اینه که میتوننین در مورد آینده شغلی این رشته اطلاعاتی بهم بدین و راهنماییمم کنید؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

بالاي هر صفحه اي تعدادي منو هست. از منوي ابزارهاي موضوع مي تونيد اشتراك به هر موضوع رو اضافه كنيد. اينجوري هر وقت كه لاگين كنيد، مي بينيد كه در موضوعهاي مشترك شده شما پست جديدي گذاشته شده يا نه. براي اطلاعات بيشتر در مورد امكانات فروم مي تونيد از صفحه اصلي فروم قسمت راهنما رو مطالعه كنيد.

بالاي همين صفحه اي كه مي خونيد موضوعهاي مرتبط و شاخه هاي بالاتر موضوعي رو مي تونيد ببينيد. مثلا روي لينك زيرمجموعه علوم انساني و هنر كليك كنيد و از اونجا موضوع اپلاي براي رشته هاي فلسفه و الهيات رو انتخاب كنيد. اونجا هم پستهاي زيادي گذاشتم كه براي اپلاي جامعه شناسي هم مفيد هست. پستهاي قبلي همين موضوع جامعه شناسي رو هم بخونيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sociology.Tehran university

سلام
    من لیسانسم غیر مرتبطه اما در طول لیسانس 3 سال کار روزنامه نگاری کردم. فوق جامعه شناسی سراسری با معدل 16.5 دارم و یک کنفرانس هم ارائه دادم و یکی دیگه هم اکسپت شدم. 2 تا مقاله هم دادم اما هنوز جوابشون نیومده اما 2 سال دستیار استادم در نوشتن یک کتاب بودم و یک بخشش به اسم منه. کارم هم در یک ان جی او مربوط به رشته ام بوده. الان چون اقامت کانادا گرفتم می خواهم برای همونجا فقط اپلای کردم و اونها هم تا مارچ فرصت دادن که مداکم را کامل کنم. یکی از چیزهایی که می خواهند(writing sample). اما من کار انگلیسی ندارم که براشون بفرستم. یه متن دارم از کنفرانسی که ارائه دادم که اون هم دقیقا در ارتباط با موضوعی نیست که الان می خواهم روش فوکوس کنم و خوب متن سخنرانیه نه نوشتار. به نظرتون چیکار کنم؟ پایان نامه ام را بدهم ترجمه یا چکیده همین ارائه ها را بفرستم بره یا بشینم مقاله انگلیسی بنویسم که در این صورت می ره برای سال دیگه اصلا اینجوری به نظرتون شانسی برای فوق جامعه شناسی دارم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه

خوب شما اگر دنبال بازار کار هستی همون حقوق را ادامه بده یا اگر خیلی علاقه به کار میدانی داریی برو برای social work اقدام کن. کار جامعه شناسی بیشتر محدود به حوزه پژوهش و آکادمی هست که خوب محدوده. من با یه عده دانشجوی جامعه شناسی خارجی درارتباطم که تقریبا همشون فوکوس کردن توی رزومه جمع کردن برای کار دانشگاهی

رشته و دانشگاه
    حقوق

نقل قول نوشته اصلی توسط elikhareje نمایش پست ها
    خوب شما اگر دنبال بازار کار هستی همون حقوق را ادامه بده یا اگر خیلی علاقه به کار میدانی داریی برو برای social work اقدام کن. کار جامعه شناسی بیشتر محدود به حوزه پژوهش و آکادمی هست که خوب محدوده. من با یه عده دانشجوی جامعه شناسی خارجی درارتباطم که تقریبا همشون فوکوس کردن توی رزومه جمع کردن برای کار دانشگاهی
    ممنون از نظرتون یک سری اطلاعات می خواستم بطور کلی در مورد رشته جامعه شناسی.. می خوام تغییر رشته بدم و ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیارم بزارین..مثل اینکه برای خوندن جامعه شناسی جه مدارکی لازم هست,برای مستر؟ برای زبان حداقل چه نمره ای می خواد؟ و اینکه اگه منابعی میتوننین معرفی کنین که منو با رشته جامه شناسی و گرایش هاش آشنا کنه تا حدودی و اینکه آیا شما اطلاعاتی در مورد sociology of law دارید یا نه؟ .. ممنون از تحملتون دوست عزیز

Junior Member
    رشته و دانشگاه

ممنون از نظرتون یک سری اطلاعات می خواستم بطور کلی در مورد رشته جامعه شناسی.. می خوام تغییر رشته بدم و ممنون میشم اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیارم بزارین..مثل اینکه برای خوندن جامعه شناسی جه مدارکی لازم هست,برای مستر؟ برای زبان حداقل چه نمره ای می خواد؟ و اینکه اگه منابعی میتوننین معرفی کنین که منو با رشته جامه شناسی و گرایش هاش آشنا کنه تا حدودی و اینکه آیا شما اطلاعاتی در مورد sociology of law دارید یا نه؟ .. ممنون از تحملتون دوست عزیز
    من خودم هم تغییر رشته ای هستم و از طراحی صنعتی اومدم. البته فوق را دانشگاه تهران جامعه شناسی گرفتم. تحصیل در خارج از کشور در جامعه شناسی خیلی آسون نیست برای همین هم خیلی ها می رن سمت مطالعات خاورمیانه و ایران شناسی و جنسیت بجای جامعه شناسی. البته باید در نظر داشته باشید که اگر چشم انداز این را دارید که روزی به ایران برگردید اصلا وسوسه نشین و به سراغ این رشته ها نروید. چون در ایران برای اون کار نیست و خیلی هم زود تنه به سیاست می زنه که خوب پل برگشت را خراب می کنه. ارتباط با اساتید مثل رشته های دیگه نیست که ببینی موضوع درس و تحقیقش با تو شبیه هست و خوب قبولت کنه اینجا باید بدونی که اون طرفدار چه مکتب و چه روش هایی است. من با یه استاد تماس گرفتم گفت زمینه کاریت خیلی خوب و جالبه اما تو پیشینه کاریت دورکیمی است ولی من مارکسی کار می کنم. خلاص اینطوری هاست. برای چندتا دانشگاه کانادا و آمریکا هم اقدام کردم و نامه نگاری های اساسی انجام دادم که ظاهرا همه می گن برای این رشته باید gre بالای 80% داشته باشی با یه رایتینگ 5. که خودش کار حضرت فیله. من به همین دلیل برای امسال دیگه بهش فکر نمی کنم و دارم gre می خونم برای سال دیگه. زبان هم من ielts دادم و 7 شدم که سر مرز قابل قبوله ولی توجه کنید که چه تافل بدهید و چه آیلتس نمره رایتینگتون مهمه. برای آشنا شدن بیشتر با رشته جامعه شناسی پیشنهاد می کنم یه کتاب عمومی مبانی جامعه شناسی(مثل گیدنز) را بخونید و با کلیت چیزهایی که به این رشته مربوط می شه آشنا تر بشین. برای جامعه شناسی حقوق اطلاعات چندانی ندارم اما فکر کنم با یه سرچ توی گوگل و مثلا یه نگاه به یه کتاب عمومی در این زمینه در گوگل بوک بتونید بهتر تصمیم بگیرین. چون باید قبل از اپلای کردن موضوع و زمینه تئوریکتون معلوم بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اپلای جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط golnardehghan نمایش پست ها
    سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد جامعه شناسی دانشگاه یزد هستم با معدل 17 و رتبه اول دانشکده هم هستم. میخوام برای خارج از کشور فاند بگیرم هنوز رزومه قوی ای ندارم واسه زبانم اقدام نکردم لطفا بهم بگید که
    کدوم کشور و کدوم دانشگاه بهتره؟ اول از کجا شروع کنم؟
    تورو خدا یکی جواب بده تو یزد هیچکس نیست تا کمکم منه
    من درس عبرت هستم. پس دوست من بشین از همین الان زبان بخون و جی آر ای که برای دنیا و آخرتت خوبه. آمریکا خیلی قوی تر از همه جاست اما این که کجا را انتخاب کنی بسته به فیلدت داره. از حالا معلوم کن که فیلدت چیه (جامعه شناسی شهری, دین، هنر و...) و روی همون پایان نامه ات را بنویس و حتی تحقیق های کلاسیت را. من با چندتا استاد ارتباط گرفتم(2تا قبولم هم کردن اما بخاطره جی آر ای نتونستم پذیرش بگیرم) و خیلی براشون مهمه که تو بدونی چه فیلدی و با چه تئوری هایی(مارکسی، وبری، دورکیمی و...) می خواهی کار کنی.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Political Science- The University of Tehran

دوست عزیز؛ گرایشی هست به نام Criminology یا همون "جرمشناسی" که به نوعی مرز بین حقوق و جامعه شناسی هست و شاید با توجه به بکگراندی که دارید امتیازات خیلی مثتبی برای آن داشته باشید. در خیلی از دپارتمان های دانشگاه های امریکایی وجود دارد و در برخی دانشگاه ها حتی نام دپارتمان "جرمشناسی و جامعه شناسی" هست. در موردش در وبسایت دانشگاه ها جستجو کنید.

نمره زبان هم معمولاً تافل 80 رو به عنوان حداقل ذکر می کنند ولی اگر به دنبال فاند هستید باید به فکر نمره حدود 100 به بالا (تقریباً معادل 7.5 ایلتس) باشید.
    نمره خوب جی آر ئی هم اگر دنبال دکتری هستید از لوازم ضروری هست. اگر به دنبال مستر هستید حدود 60 درصد دانشگاه ها نیاز دارند.
    معمولاً بکگراندی در جامعه شناسی را برای کسانی که تغییر رشته می دهند دپارتمان نیاز دارد. این بکگراند یا در قالب رسمی هست (واحد های جامعه شناسی که قبلاً پاس کرده اید) یا در شکل غیر رسمی ( مطالعات و نوشته های قبلی) که باید در برگه "هدف نامه" یا statement of purpose خود توضیح دهید یا با اساتید قبل از اپلای در میان بگذارید.

به طور کلی اگر دنبال دانشگاه های رنکینگ بالا هستید کار بسیار مشکل است. و در نتیجه به نظرم بهتر است انتظارات خود را پایین بیاورید. البته اگر به دنبال مستر هستید کار شما آسان تر می شود. اگر در مراحل اولیه هستید کار بسیار جدی در پیش خواهید داشت که نیاز به برنامه ریزی و پشتکار فراوان و بی سابقه دارد. مثلاً با توجه به اینکه بچه های انسانی معمولاً پایه زبان قوی ندارند بهتر است زمانی در حدود یک سال روزی حداقل چهار پنج ساعت را برای این مورد در نظر گرفت.

در مورد منابع اطلاعات هم چون در حدود یک سال هست که این پروسه را شروع کردم و امسال برای اولین بار اپلای کردم، به این نتیجه رسیده ام که هیچ منبعی بهتر و دقیقتر از وب سایت خود دانشگاه ها برای گرایش ها و بسیاری اطلاعات دیگر وجود ندارد. صفحه دپارتمان دانشگاه های مختلف و علایق پژوهشی اساتید را بررسی کنید تا مسئله دستتان بیاید. این گرایشی که نام بردید رو حقیقتش من خیلی ندیدم ولی فکر می کنم وجود داشته باشد ولو به نام دیگری.

اگر سوال دیگری داشتید در خدمت هستم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)