صفحه 9 از 17 نخستنخست 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 168

موضوع: اپلای در رشته جامعه شناسی

Banned

پیش فرض پاسخ : اپلای جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط elikhareje نمایش پست ها
    من درس عبرت هستم. پس دوست من بشین از همین الان زبان بخون و جی آر ای که برای دنیا و آخرتت خوبه. آمریکا خیلی قوی تر از همه جاست اما این که کجا را انتخاب کنی بسته به فیلدت داره. از حالا معلوم کن که فیلدت چیه (جامعه شناسی شهری, دین، هنر و...) و روی همون پایان نامه ات را بنویس و حتی تحقیق های کلاسیت را. من با چندتا استاد ارتباط گرفتم(2تا قبولم هم کردن اما بخاطره جی آر ای نتونستم پذیرش بگیرم) و خیلی براشون مهمه که تو بدونی چه فیلدی و با چه تئوری هایی(مارکسی، وبری، دورکیمی و...) می خواهی کار کنی.
    این مشخص کردن فیلد کاری و تحقیقات کاری خیلی مهمه و درست میگید.
    متاسفانه در ایران دانشجویان دکترا هم تا وقتی استاد بهشون نگه چیکار بکن نمیدونند چند چند هستند؟
    فقط در مورد این مارکسی و وبری و دورکهایمی و.... من فکر کنم استاد بگه شما وضعیتت شلم شورباست چون برخی نظریات مارکس و برخی نشریات دورکهایم و چند خطی هم از وبر در کنار برخی نظرات الوین پلنتینجا و همزمان برخی ایده های نوام چامسکی ! رو با هم قبول دارم (: و برای هر کدوم هم فاکت دارم!

Banned

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

نقل قول نوشته اصلی توسط huntington نمایش پست ها
    دوست عزیز؛ گرایشی هست به نام Criminology یا همون "جرمشناسی" که به نوعی مرز بین حقوق و جامعه شناسی هست و شاید با توجه به بکگراندی که دارید امتیازات خیلی مثتبی برای آن داشته باشید. در خیلی از دپارتمان های دانشگاه های امریکایی وجود دارد و در برخی دانشگاه ها حتی نام دپارتمان "جرمشناسی و جامعه شناسی" هست. در موردش در وبسایت دانشگاه ها جستجو کنید.

نمره زبان هم معمولاً تافل 80 رو به عنوان حداقل ذکر می کنند ولی اگر به دنبال فاند هستید باید به فکر نمره حدود 100 به بالا (تقریباً معادل 7.5 ایلتس) باشید.
    نمره خوب جی آر ئی هم اگر دنبال دکتری هستید از لوازم ضروری هست. اگر به دنبال مستر هستید حدود 60 درصد دانشگاه ها نیاز دارند.
    معمولاً بکگراندی در جامعه شناسی را برای کسانی که تغییر رشته می دهند دپارتمان نیاز دارد. این بکگراند یا در قالب رسمی هست (واحد های جامعه شناسی که قبلاً پاس کرده اید) یا در شکل غیر رسمی ( مطالعات و نوشته های قبلی) که باید در برگه "هدف نامه" یا statement of purpose خود توضیح دهید یا با اساتید قبل از اپلای در میان بگذارید.

به طور کلی اگر دنبال دانشگاه های رنکینگ بالا هستید کار بسیار مشکل است. و در نتیجه به نظرم بهتر است انتظارات خود را پایین بیاورید. البته اگر به دنبال مستر هستید کار شما آسان تر می شود. اگر در مراحل اولیه هستید کار بسیار جدی در پیش خواهید داشت که نیاز به برنامه ریزی و پشتکار فراوان و بی سابقه دارد. مثلاً با توجه به اینکه بچه های انسانی معمولاً پایه زبان قوی ندارند بهتر است زمانی در حدود یک سال روزی حداقل چهار پنج ساعت را برای این مورد در نظر گرفت.

در مورد منابع اطلاعات هم چون در حدود یک سال هست که این پروسه را شروع کردم و امسال برای اولین بار اپلای کردم، به این نتیجه رسیده ام که هیچ منبعی بهتر و دقیقتر از وب سایت خود دانشگاه ها برای گرایش ها و بسیاری اطلاعات دیگر وجود ندارد. صفحه دپارتمان دانشگاه های مختلف و علایق پژوهشی اساتید را بررسی کنید تا مسئله دستتان بیاید. این گرایشی که نام بردید رو حقیقتش من خیلی ندیدم ولی فکر می کنم وجود داشته باشد ولو به نام دیگری.

اگر سوال دیگری داشتید در خدمت هستم.
    فقط محض اطلاع دوستان سمت شیکاگو نرید که اوضاع فاندش خرابه.
    آقا ما رو یاد ساموئل خدا بیامرز انداختی با این اواتارت.

Banned

پیش فرض پاسخ : اپلای در رشته جامعه شناسی

یک مسئله مفید برای دوستان علاقه مند به حوزه علوم انسانی اعم از علوم سیاسی و جامعه شناسی و پابلیک پالیسی و .....
    "هیچ" نگرانی بابت نا خوانی رشته قبلیتون با این نوع رشته ها نداشته باشید . همین الان اگر میخوایید یک دو جین از دوستانی که مهندسی بودند و اومدند علوم انسانی میشناسم از وین و هامبورگ و فرانکفورت گرفته تا واشنگتن و ماساچوستس و ........ گرفته هستند و دارند تحصیل میکنند آماده دارم (:

Banned

پیش فرض پاسخ : اپلای جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    موفق باشید. به نظر من بهتر بود نمرات زبان تون رو یه مقدار افزایش بدید. تافل بالای 100 و جی آری بالای 307(1200 قدیم) شانس شما رو خیلی افزایش می داد؛ به خصوص که دانشگاه های مقصدتون مثل واشنگتن یا پنسلوانیا شدیدا پرطرفدارند و رقابتی.
    و حتی اگر به حوزه جامعه شناسی سیاسی علاقه داشتند میتونستد برای سیراکیوز و علی الخصوص دکتر بشیریه اقدام کنند.
    بیشترین رقابت برای علوم انسانی در آمریکا برای سیراکیوز و کلمبیا هست(البته اینجا برای جامعه شناسیه اما خب رشته بنده و شما که علوم سیاسی هست قطعا میدونید که وجود کسی مثل جک اسنایدر میتونه درصد رقابت برای یک دانشگاه رو چیکار کنه. مخصوصا بعد از روی کار اومدن اوباما و نزدیکی اسنایدر بهش)

من كارشناسي ارشد پژوهشگري علوم اجتماعي دارم. معدلم 16 است و دو مقاله همايش داخل و يك مقاله در حال داوري داخل دارم زبان هم مي خوام دوره آيلتس رو بگذرونم . ميخوام براي دكترا خارج درس بخونم ميشه راهنمايي كنيد؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته ي جامعه شناسي

با سلام
    در حال حاضر دانشگاه ترکیه در مقطع دکتری رشته جامعه شناسی میگیره نیازی به مدرک زبان نیست اولویت پذیرش بر مبنای معدل و دانشگاه می باشد. البته ادامه تحصیل به زبان ترکی است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط artemismine نمایش پست ها
    من كارشناسي ارشد پژوهشگري علوم اجتماعي دارم. معدلم 16 است و دو مقاله همايش داخل و يك مقاله در حال داوري داخل دارم زبان هم مي خوام دوره آيلتس رو بگذرونم . ميخوام براي دكترا خارج درس بخونم ميشه راهنمايي كنيد؟
    سلام دوست عزیز دانشگاه ترکیه پذیرش دکترا در رشته جامعه شناسی داره شرط اولیه پذیرش داشتن معدل بالای 15 میباشه، من تو سایتش که رفته بودم احتمال پذیرش برای رشته های علوم انسانی (علوم اجتماعی) بیشتر از رشته های مهندسی و پزشکی. این هم لینک سایتش http://www.turkiyeburslari.gov.tr البته فرصت ارسال مدارک تا آخر همین ماه مارس میباشد. موفق باشی

پیش فرض پاسخ : رشته جامعه شناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط siatohi80 نمایش پست ها
    راستی من چند تا پایان نامه ارشد دانشگاه مریلند و رایس رو در رشته تاریخ هنر دارم. شاید بتونم جامعه شناسی رو هم گیر بیارم. اگر خواستید یه خبر بدید ببینم میتونم براتون پیدا کنم.
    سلام اگه لطف کنی چندتا پایان نامه که با روش اتنوگرافی انجام شده باشه بهمون بدی ممنون میشم... تو حوزه شهری هم باشه نور علی نوره... مرسی.

دوستان سلام و روز خوش
    من چون مدت زیادیه که برنامه اپلای دارم و هیچ وقت اقدام جدی نکردم، الان که می خوام این کارو کنم کاملا از انباشت اطلاعات تو این چند سال گیج و ویجم! و البته به روز هم نیستم. خلاصه اش این که درخواست کمک و راهنمایی دارم.
    من لیسانس ریاضی و فوق مطالعات فرهنگی دارم. تافل 3 سال پیشم 106 بوده. مقاله ندارم. کار ترجمه ولی زیاد دارم که چند تاشون کار گروهی بوده و چاپ شده، اما اونایی که به تنهایی ترجمه کردم هنوز نه. سابقه چند سال فعالیت اجتماعی هم دارم. با همسرم قصد داریم کانادا پذیرش بگیریم. اون برای حسابداری و من برای مطالعات فرهنگی. تو دانشگاه کویینز کانادا یه دوره ی CPA برای همسرم پیدا کردم و مستر و دکترای مطالعات فرهنگی برای خودم. سوالم اینه که به نظرتون برای ارشد دوباره اقدام کنم یا دکترا؟ به فوند کامل هم احتیاج دارم چون واقعا توانایی پرداخت هزینه ی تحصیل واسه هردومون رو نداریم. این مساله هم که همسرم باید فوق بخونه هم هست. اینجوری یه فاکتور همزمانی هم به دلایل فوق اضافه میشه. ولی اگه مطمئن باشم دکترا بهم پذیرش میدن با فوند، که خوب برام بهتره دو سال فوق تکراری نخونم. می دونم درخواست دادن این اطمینان به من یا هرکسی نامعقوله. صرفا به همفکری شما احتیاج دارم و از نظراتتون استقبال می کنم.

در ضمن معدل فوقم 17 هست.
    ویرایش توسط nimaK : January 19th, 2015 در ساعت 08:20 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط narcissus80 نمایش پست ها
    دوستان سلام و روز خوش من چون مدت زیادیه که برنامه اپلای دارم و هیچ وقت اقدام جدی نکردم، الان که می خوام این کارو کنم کاملا از انباشت اطلاعات تو این چند سال گیج و ویجم! و البته به روز هم نیستم. خلاصه اش این که درخواست کمک و راهنمایی دارم. من لیسانس ریاضی و فوق مطالعات فرهنگی دارم. تافل 3 سال پیشم 106 بوده. مقاله ندارم. کار ترجمه ولی زیاد دارم که چند تاشون کار گروهی بوده و چاپ شده، اما اونایی که به تنهایی ترجمه کردم هنوز نه. سابقه چند سال فعالیت اجتماعی هم دارم. با همسرم قصد داریم کانادا پذیرش بگیریم. اون برای حسابداری و من برای مطالعات فرهنگی. تو دانشگاه کویینز کانادا یه دوره ی CPA برای همسرم پیدا کردم و مستر و دکترای مطالعات فرهنگی برای خودم. سوالم اینه که به نظرتون برای ارشد دوباره اقدام کنم یا دکترا؟ به فوند کامل هم احتیاج دارم چون واقعا توانایی پرداخت هزینه ی تحصیل واسه هردومون رو نداریم. این مساله هم که همسرم باید فوق بخونه هم هست. اینجوری یه فاکتور همزمانی هم به دلایل فوق اضافه میشه. ولی اگه مطمئن باشم دکترا بهم پذیرش میدن با فوند، که خوب برام بهتره دو سال فوق تکراری نخونم. می دونم درخواست دادن این اطمینان به من یا هرکسی نامعقوله. صرفا به همفکری شما احتیاج دارم و از نظراتتون استقبال می کنم.
    دوست عزیز سلام. در پاسخ به سوال شما باید بگم برای موفقیت دکترا در کانادا شما به 3 فاکتور مهم نیاز دارید. اول پیدا کردن استاد و موافقت برای اینکه سوپروایزر شما یشه . برای رشته جامعه شناسی و علوم انسانی فاند معمولا از طریق گرجوبت استادیز تامین میشه پس نیازی به داشتن فاند استاد صرفا نیست. تلاش کنید چندین استاد در چند دانشگاه مختلف پیدا کنید. دوم نمره زبان است که هر چه بالاتر باشه بهتر است. دانشگاه ها یک مینیمم نمره زبان دارند اما این فقط به خاطر این است که پرونده شما وارد راند بررسی بشه پس به این مینیمم اکتفا نکنید. هر آزمونی بدید بخش اسپکینگ و رایتینگ را باید بالاتر از بقیه بخش ها باشید. سوم معدل شما است. که اینطور که گفتید معدل فوقتون خوب است. از این نظر نگران ندارید. در کنار این فاکتور ها حتما 2 -3 مقاله خارجی هم جور کنید که وزن رزومه شما را بالاتر ببره. موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)