دوستان من یه سری مشکل برخوردم تو پر کردن فرمها. متاسفانه جای یه راهنما واسه پر کردن فرمهای مخصوص همسر در این فروم خالیه. دوستان اگه تجربشون رو در اختیار ماها قرار بدن می شه یه راهنمای کلی داشت که به همه کمک کنه. واسه همین تعداد سوالا یکم زیاده. ولی باور بفرمائید مشکل خیلی از دوستان متاهل هست و 2 روز دیگه که سر سفارت شلوغ شه نه تلفنی راهنمایی می کنند نه حضوری!
اول شرایطم رو بگم بعد سوالات رو می پرسم:
1. متاهل
2. بدون فرزند
3. فقط خودم دانشگاه قبول شدم
4. می خوام همزمان من و همسرم درخواست ویزا بدیم
5. فاند ندارم
6. گواهی تمکن مالی میخوام بگیرم
7.دارایی و املاک و مستغلات ندارم
8. با توجه به شروع نشدن زمان اپلای برای خونه هنوز خونه تو تامپره نگرفتم
9. بیمه هم میخوام Swisscare بگیرم

حالا سوالات:
لطفا راهنمایی کنید که جواب سوالات رو چی بدم

*** اول از همه یه سوال کلی: توی فرم نوشته که زوجین بایستی حداقل 2 سال با هم زندگی کرده باشند. ما وقت سفارت 29 اردیبهشت داریم. ولی 12 خرداد 2 سالمون تموم میشه! یعنی ایراد میگیرن؟ دقیقا حساب می کنن یا حدودیه؟

سوالات فرم OLE-OPI:
بخش 1.2 Information on Passport
- Authority of issue؟

بخش 1.3 Contact information for processing and deciding on the application
- Contact Information In Finland؟
- Place of transaction and notification abroad؟

بخش 4.2 Health Insurance
- Yes, and my health insurance covers pharmaceutical costs up to EUR 30,000؟

سوالات فرم OLE-PH1:
بخش 2.1 Spouse
- Personal identity number؟
- Grounds for the residence permit of my spouse؟

بخش 2.2 و 2.3 و 2.4
- قسمت بچه نداریم تیک بخوره یا نه؟

بخش 3.1 Marriage / registered relationship
- Why have you not applied for a Finnish residence permit before؟
- Where and with whom is your spouse living now؟
- Where and with whom are you living now؟
- How have you kept in contact while your spouse has been in Finland? Have you met each other or lived together? When and where؟
- Do you intend to live together in the same household in Finland؟ Yes. Where (من هنوز خونه نگرفتم آدرس چی رو بدم؟ همون بگم فنلاند، تامپره کافیه؟)
- Could you live together as a family elsewhere than in Finland؟

بخش 4 Income
- My family will live on the following income in Finland؟ (کدوم از اینا رو بزنم: My personal assets or those of a family member یا Other income; specify)(اگه دومی چه جوری توضیح بدم؟)
- I am enclosing a written clarification of income that will remain available to me in Finland؟ (کدوم از اینارو بزنم: My assets and capital gains یا Other income)

فرم PK1-Plus
بخش 1.1 Personal Data
- Personal identity number؟

بخش 5 Income
- I myself and my family will live on the following income in Finland؟(کدوم رو بزنم؟ این درسته؟Other income received by the family member applying for a residence permit in his/her home country or other country . چه جوری توضیح بدم؟)