صفحه 13 از 22 نخستنخست ... 345678910111213141516171819202122 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 216

موضوع: درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم های سفارت

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی برای پر کردن فرم های سفارت

دوستان من یه سری مشکل برخوردم تو پر کردن فرمها. متاسفانه جای یه راهنما واسه پر کردن فرمهای مخصوص همسر در این فروم خالیه. دوستان اگه تجربشون رو در اختیار ماها قرار بدن می شه یه راهنمای کلی داشت که به همه کمک کنه. واسه همین تعداد سوالا یکم زیاده. ولی باور بفرمائید مشکل خیلی از دوستان متاهل هست و 2 روز دیگه که سر سفارت شلوغ شه نه تلفنی راهنمایی می کنند نه حضوری!
    اول شرایطم رو بگم بعد سوالات رو می پرسم:
    1. متاهل
    2. بدون فرزند
    3. فقط خودم دانشگاه قبول شدم
    4. می خوام همزمان من و همسرم درخواست ویزا بدیم
    5. فاند ندارم
    6. گواهی تمکن مالی میخوام بگیرم
    7.دارایی و املاک و مستغلات ندارم
    8. با توجه به شروع نشدن زمان اپلای برای خونه هنوز خونه تو تامپره نگرفتم
    9. بیمه هم میخوام Swisscare بگیرم

حالا سوالات:
    لطفا راهنمایی کنید که جواب سوالات رو چی بدم

*** اول از همه یه سوال کلی: توی فرم نوشته که زوجین بایستی حداقل 2 سال با هم زندگی کرده باشند. ما وقت سفارت 29 اردیبهشت داریم. ولی 12 خرداد 2 سالمون تموم میشه! یعنی ایراد میگیرن؟ دقیقا حساب می کنن یا حدودیه؟

سوالات فرم OLE-OPI:
    بخش 1.2 Information on Passport
    - Authority of issue؟

بخش 1.3 Contact information for processing and deciding on the application
    - Contact Information In Finland؟
    - Place of transaction and notification abroad؟

بخش 4.2 Health Insurance
    - Yes, and my health insurance covers pharmaceutical costs up to EUR 30,000؟

سوالات فرم OLE-PH1:
    بخش 2.1 Spouse
    - Personal identity number؟
    - Grounds for the residence permit of my spouse؟

بخش 2.2 و 2.3 و 2.4
    - قسمت بچه نداریم تیک بخوره یا نه؟

بخش 3.1 Marriage / registered relationship
    - Why have you not applied for a Finnish residence permit before؟
    - Where and with whom is your spouse living now؟
    - Where and with whom are you living now؟
    - How have you kept in contact while your spouse has been in Finland? Have you met each other or lived together? When and where؟
    - Do you intend to live together in the same household in Finland؟ Yes. Where (من هنوز خونه نگرفتم آدرس چی رو بدم؟ همون بگم فنلاند، تامپره کافیه؟)
    - Could you live together as a family elsewhere than in Finland؟

بخش 4 Income
    - My family will live on the following income in Finland؟ (کدوم از اینا رو بزنم: My personal assets or those of a family member یا Other income; specify)(اگه دومی چه جوری توضیح بدم؟)
    - I am enclosing a written clarification of income that will remain available to me in Finland؟ (کدوم از اینارو بزنم: My assets and capital gains یا Other income)

فرم PK1-Plus
    بخش 1.1 Personal Data

بخش 5 Income
    - I myself and my family will live on the following income in Finland؟(کدوم رو بزنم؟ این درسته؟Other income received by the family member applying for a residence permit in his/her home country or other country . چه جوری توضیح بدم؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط amir36422 نمایش پست ها
    دوستان من یه سری مشکل برخوردم تو پر کردن فرمها. متاسفانه جای یه راهنما واسه پر کردن فرمهای مخصوص همسر در این فروم خالیه. دوستان اگه تجربشون رو در اختیار ماها قرار بدن می شه یه راهنمای کلی داشت که به همه کمک کنه. واسه همین تعداد سوالا یکم زیاده. ولی باور بفرمائید مشکل خیلی از دوستان متاهل هست و 2 روز دیگه که سر سفارت شلوغ شه نه تلفنی راهنمایی می کنند نه حضوری!
    اول شرایطم رو بگم بعد سوالات رو می پرسم:
    1. متاهل
    2. بدون فرزند
    3. فقط خودم دانشگاه قبول شدم
    4. می خوام همزمان من و همسرم درخواست ویزا بدیم
    5. فاند ندارم
    6. گواهی تمکن مالی میخوام بگیرم
    7.دارایی و املاک و مستغلات ندارم
    8. با توجه به شروع نشدن زمان اپلای برای خونه هنوز خونه تو تامپره نگرفتم
    9. بیمه هم میخوام Swisscare بگیرم

حالا سوالات:
    لطفا راهنمایی کنید که جواب سوالات رو چی بدم

*** اول از همه یه سوال کلی: توی فرم نوشته که زوجین بایستی حداقل 2 سال با هم زندگی کرده باشند. ما وقت سفارت 29 اردیبهشت داریم. ولی 12 خرداد 2 سالمون تموم میشه! یعنی ایراد میگیرن؟ دقیقا حساب می کنن یا حدودیه؟

سوالات فرم OLE-OPI:
    بخش 1.2 Information on Passport
    - Authority of issue؟

بخش 1.3 Contact information for processing and deciding on the application
    - Contact Information In Finland؟
    - Place of transaction and notification abroad؟

بخش 4.2 Health Insurance
    - Yes, and my health insurance covers pharmaceutical costs up to EUR 30,000؟

سوالات فرم OLE-PH1:
    بخش 2.1 Spouse
    - Grounds for the residence permit of my spouse؟

بخش 2.2 و 2.3 و 2.4
    - قسمت بچه نداریم تیک بخوره یا نه؟

بخش 3.1 Marriage / registered relationship
    - Why have you not applied for a Finnish residence permit before؟
    - Where and with whom is your spouse living now؟
    - Where and with whom are you living now؟
    - How have you kept in contact while your spouse has been in Finland? Have you met each other or lived together? When and where؟
    - Do you intend to live together in the same household in Finland؟ Yes. Where (من هنوز خونه نگرفتم آدرس چی رو بدم؟ همون بگم فنلاند، تامپره کافیه؟)
    - Could you live together as a family elsewhere than in Finland؟

بخش 4 Income
    - My family will live on the following income in Finland؟ (کدوم از اینا رو بزنم: My personal assets or those of a family member یا Other income; specify)(اگه دومی چه جوری توضیح بدم؟)
    - I am enclosing a written clarification of income that will remain available to me in Finland؟ (کدوم از اینارو بزنم: My assets and capital gains یا Other income)

فرم PK1-Plus
    بخش 1.1 Personal Data

بخش 5 Income
    - I myself and my family will live on the following income in Finland؟(کدوم رو بزنم؟ این درسته؟Other income received by the family member applying for a residence permit in his/her home country or other country . چه جوری توضیح بدم؟)
    قابل توجه دوستان همین الان زنگ زدم سفارش گفت ما به هیچ عنوان هیچ راهنمایی واسه پر کردن فرمها نمیدیم

شما بالاخره جوابتونو گرفتید؟ چرا کسی راهنمایی نمیکنه؟
    راستش منم منظور از این جمله رو نمیفهمم:
    .Place of transaction and notification abroad. Please state the Finnish mission abroad with which you are in contact regarding matters related to this application
    و همینطور در سوال پایین آیا باید بزنیم یک سال یا همون دوسال تحصیل؟
    ?How long do you intend to stay in Finland

نقل قول نوشته اصلی توسط afn2028 نمایش پست ها
    .Place of transaction and notification abroad. Please state the Finnish mission abroad with which you are in contact regarding matters related to this application
    والا منم مثل شما سوالام بی پاسخ مونده! بعضی از دوستان فرمودند تکراریه سوال!!! من کل فروم رو خوندم.بله جواب برخی از سوالات بالا داده شده. ولی بعضی ها هنوز بی جواب هست. به خصوص سوالات فرمهای همسری! به علاوه من خواستم که تمام سوالاتی که دوستان ممکنه حین پر کردن فرم بهش بر بخورند رو در یک جا جمع آوری کنم که برای سایر دوستان در آینده هم راهنما باشه!
    دوست عزیز در مورد سوالایی که فرمودید قبلا در فروم بحث شده و جوابش داده شده در پست شماره 114 همین تاپیک

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afn2028 نمایش پست ها
    اگر این تاپیک رو مطالعه میکردید کامل جواب هر دو سوال قبلا داده شده. اولی Finnish embassy in Iran دومی مدت تحصیل شما برای مقطع مورد نظر. اگر ارشد هست و دو سال نرمال هست بزنید دو سال. ۱۳ صفحه یک ساعت هم وقت نمیگیره خوندنش، وقت خودتون هم کلی صرفه جویی میشه

آره حواسم نبود اصلا این تاپیک رو خیلی وقت پیش خوندم ممنون از هر دوی شما. حالا بازم سوال داشتم میپرسم.

دوستان دو تا قسمت هست تو این فرم که با توجه به مطالبی که دوستان گفتند از نظر لغتی و عددی جا نمیشه که تایپ کنیم تو فایل PDF. اونا رو باید با دست بنویسم؟ یکیش Authority of issue هست که دوستان گفتند باید این جواب باشه : Iran - The Immigration and Passport Police ولی تو فایل PDF نمیشه انقدر تایپ کرد (فقط همون iran کفایت میکنه؟). و اون یکی هم کد پستی تو این بخش : Contact information in your country of nationality or residence که تا 9 عدد قابل تایپ هست ولی کد پستی ایران معمولا 10 رقم هست. البته میدونم که خیلی چیز مهمی نیست ولی میخواستم ببینم سایر دوستان چی نوشتند تو این قسمت ها؟

ااا چه جالب من نمیدونستم باید تایپ کنیم!! فکر کردم دستی باید پر بشن...

براي تاييديه مدارك مثل مدارك دانشگاه سفارت چقد ميگيره؟ دارالترجمه مدرك ريز نمراتم رو جدا از گواهيم زده ميگه قانون شده؟ يعني بايد دو برابر پول تاييديه بدم واسه ٢ برگ گواهينامه دانشگام؟!!!!
    تو فرم همراه قسمت grounds for the residence permit of my spouse چي بايد نوشت؟
    يا او سوال could you live together as family elsewhere in finland? اينو چي بايد گفت؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastaran62 نمایش پست ها
    براي تاييديه مدارك مثل مدارك دانشگاه سفارت چقد ميگيره؟ دارالترجمه مدرك ريز نمراتم رو جدا از گواهيم زده ميگه قانون شده؟ يعني بايد دو برابر پول تاييديه بدم واسه ٢ برگ گواهينامه دانشگام؟!!!!
    تو فرم همراه قسمت grounds for the residence permit of my spouse چي بايد نوشت؟
    يا او سوال could you live together as family elsewhere in finland? اينو چي بايد گفت؟!!!!
    سوال اولتون رو در تاپیک مربوطه جواب دادم...