نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: نحوه پرداخت مبلغ سفارت در دوبی و راهنمای ورود به سفارت و انجام مصاحبه

Junior Member

پیش فرض نحوه پرداخت مبلغ سفارت در دوبی و راهنمای ورود به سفارت و انجام مصاحبه

سلام این تجربیات شخصی من است امیدوارم که به دردتون بخوره

اگر نیاز به پرداخت هزینه سفارت دارید بهتر است که بعد از خروج از فرودگاه اول برید بانک پرداخت کنید ، چون برای پرداخت پول پاسپورت شما هم لازم است و یادتان باشد که اگر به هتل میروید پاسپورت را باید تحویل هتل دهید و ممکن این برای شما مشکل ایجاد کند ، البته اگر با هتل هماهنگی کنید ممکن است برای چند ساعت پاسپورت را در اختیار شما قرار دهد .

برای پرداخت مبلغ 131 دلار سفارت باید به یکی از شعب NBAD (national Bank of Abu Dhabi برید

این لیست شعبه ها می باشد

آدرس ساعت کاری نام شعبه

Dubai side Br. 8:00-13:30 Sa-Wed/8:00-12:30 Th Bank Street, near Burjuman Center

Jumeirah Branch 8:00-13:30 Sa-Wed/8:00-12:30 Th Dubai-NE

Emirates Mall 10:00-15:00 & 16:30 22:30 Sa-Th/16:30-21:30 Su - wed Dubai-NE

Deira Br. 8:00-13:30 Sa-Wed/8:00-12:30 Th Adjacent Etisalat, opposite Sheraton Hotel

این آدرس ها در خود سایت سفارت آمریکا در دوبی موجود میباشد

سعی کتید آدرسی را انتخاب کنید که به محل هتل شما نزدیک تر باشد
    اگر از فرودگاه میخواهید برید بانک ، هر آدرسی را که بخواهید میتونید انتخاب کنید البته شعبه Dubai side Br. که در Bank Street قرار دارد میتواند گزینه مناسبی باشد. Bank Street خیابانیست که چند تا از بانک ها در آن شعبه دارند و داخل خیابان راحت میتونید National Bank of Abu Dhabi را پیدا کنید. از فرود گاه تا آنجا کرایه چیزی حدود 45 درهم می باشد

هزینه سفارت را باید به درهم پرداخت کنید

داخل بانک بگید که میخواهید هزینه سفارا آمریکا را پرداخت کنید ، به شما یک فیش 3 برگی می دهند ، فقط کافی است قسمت تاریخ در بالا سمت راست و
    نام و شماره پاسپورت را در پایین قسمت سمت چپ پر کنید ( و البته قسمت امضا ) و سپس آن را پرداخت کنید ، 2 برگ از فیش را به شما پس میدهد همراه با یک کاغذ رسید پرداخت که البته همان 2 برگ فیش برای شما کافی است .

معمولا پیدا کردن تاکسی در درون شهر دوبی کمی مشکل است بنابراین ممکن است بعد از خروج از بانک کمی معطل شوید

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    هنگام حضور برای مصاحبه

آدرس سفارت Dubai World Trade Center on Sheikh Zayed Road

فاصله خودتان از محل سفارت را در نظر بگیرید تا یک وقت دیر نرسید .
    جلوی world trade center پیاده شوید یک کمی که جلو برید یک سری کابین سفید رنگ میبینید . این کابین ها شبیه همان کابین های است که در ایران برای اسکان گارگران و مهندسان ناظر ساختمان ها استفاده می شود

سعی کنید که حداقل 40 دقیقه قبل آنجا باشید تا لازم نشه آخر یک صف طویل قرار بگیرید ، این را به خاطر گرمای هوا میگم اگر نه داخل که میرید معمولا به
    همان ترتیبی که وارد شدید با شما مصاحبه نمیشه .
    توجه داشته باشید که همه به خاطر ویزای دانشجویی نیامده اند پس از شلوغی آنجا تعجب نکنید
    پوشیدن کت و زدن کراوات بستگی به نظر خودتان دارد اگر نه خیلی اهمیتی ندارد و تاثیری در مصاحبه شما نمی گذارد

دم در کابین یک مامور نشسته است که تنها چک میکند که کسانی را که برای آن روز وقت دارند وارد شوند ، جلوی او یک سری برگه است که شماره کسانی راکه
    با سیستم online وقت گرفتند را دارد ( معمولا کسانی که با سیستم online وقت گرفته اند یک برگه رسید همراه با یک شماره که در website پرینت گرفته اند را دارد .

روی یک برگه دیگه هم لیست اسامی افراد و شماره پاسپوت کسانی را که به هر طریق دیگه ( email به سفارت ،...) وقت گرفته اند را دارد

اگر با سیستم online وقت گرفتید که رسید دارید و یک شماره بر روی آن رسید
    اگر که با Email وقت گرفتید به مامور بگید و پاسپورتون را بهش بدید اسمتان را درون لیست پیدا میکند و شماره پاسپورت را چک میند و سپس شما وارد می شوید
    همان جا یک مامور ایستاده که با یک دستگاه شما را بازرسی می کند، سمت چپ یکی سری نیمکت قرار دارد و یک مامور دیگه ( این یکی معمولا لباس پلیس امارات را پوشیده است ) شما را راهنمایی میکند بر روی نیمکت بنشینید

فکر کنم 4 ردیف نیمکت بود . افراد به همان ترتیبی که داخل شدهاند بر روی نیمکت ها مینشینند .نیمکت ها مه پر شد یک در را باز میکنند وشما را به بیرون هدایت میکنند . همراه بقیه به بیرون برید و جلویتان یک در دیگر همراه با یک ما مور در جلو در را مشاهده میکنید

پشت در صف میبندید . یعد مامور به همه مگه که برید تو ، همراه بقیه از پله ها بالا برید در انجا یک مامور دیگه هست که شما را رهنمایی می کند که در یک صف قرار بگیرید بعد تک تک وارد یک راهویی میشید که در ابتداش یکی از کارکنان نشته و مدارک شما را چک میکند ( پاسپورت ، DS156 ، DS157 و رسید های پرداخت
    هزینه )

فرم ها را چک میکند که همه قسمت های لازم را پر کرده باشید اگر نه آن قسمت هایی را که پر نکردید و لازم بوده را علامت میزنه و شما از اتاق میرید بیرون و آنها را پر می کنید

به کسانی که فرم DS157 را پر نکرده بودند و همراشون نبود یک نسخه خودش داد ( شاید فقط آنروز اینجوری بوده) که البته سوالات این فرم DS157 علاوه بر انگلیسی ،به فارسی هم ترجمه شده بود ولی تاکیید شده بود جواب را به انگلیسی بدهید

در آخر همه مدارک را داخل گذرنامه قرار میده و به شما مگه که این مدارک را همین جوری تحویل گیشه دهید از همان راهرو که جلو میروید یک مرحله بازرسی دیگر دارد در این مرحله موبایل شما کیف دستی و ... را میگیرند وی یک شماره به شما میدهند . هر مدرکی را که میخواهید همین جا از کیفتان خارج کنید

بهتر است همه مدارک مورد نیاز را درون یک پوشه پلاستیکی داشته باشید ، بعد شما را به طرف یک آسانسور راهنمایی میکنند
    داخل آسانسور شوید یک مامور آنجا هست که خودش شماره طبقه ( فکر کنم 21 ) را میزند

در آن طبقه یک مرحله کنترل انجام میشود و سپس یک نفر که پشت گیشه نشسته یک در الکتورنیکی را باز میکند و شما میتونید وارد بشید پشت آن در یک راهرو هست که به سالن اصلی منتهی میشود

------------------------------------------------------------------
    توضیحاتی در مورد سالن اصلی

وارد این سالن نسبتا بزرگ که می شوید چند ردیف صندلی در جلویتان می بینید

در سمت چپ چند کابین از شماره 6 به بعد وجود دارد که در این کابین ها مراحل تحویل مدارک و گرفتن نوبت انجام می شود در ته سالن سمت چپ یک دستگاه آبخوری و یک سری مجله و روز نامه وجود دارد

در سمت راست مجددا چند ردیف صندلی است جلو آنها یک تلوزیون نسبتا بزرگ است که معمولا CNN NEWS را پخش می کند در بالای آن 2 عدد Board الکتریکی قرار دارد که شماره نوبت و شماره کابینی را که باید به آن مراجعه کنید را نشان میدهد
    بعد از صندلی ها 5 کابین به شماره های 1-5 از چپ به راست وجود دارد که مصاحبه ها در اینجا انجام میشود در بالای سر هر کابین یک board الکتریکی دیگر
    موجو د است که شماره فردی که در حال مصاحبه هست را نشان میدهد .

چون فاصله کابین ها از فاصله کسانی که بر بروی صندلی ها نشسته اند بیشتر 1 یا 2 متر نیست خود را از لحاظ روحی برای مصاحبه در یک محیط عمومی در مقابل دیگران آماده کنید

-----------------------------------------------------------------

وارد سالن که شدید در همان ردیف اول به ترتیب بنشینید ، نفرات این ردیف تک تک به یکی از باجه های سمت چپ مراجعه میکنند . مدارکی را که در مرحله قبل
    آماده شده بود را به باجه بدهید -در اینجا از شما فرم I-20 را درخواست میکند و بعد از شماره یک کپی از I-20 را میخواهد اگر نداشته باشید خودش برایتان کپی گیرد و اصل I -20 را به شما تحویل میدهدسپس مدارک موردنیاز همراه با passport را نگه داشته و به شما یک شماره نوبت میدهد

حال تنها کافی است منتظر نوبت خود باشید
    معمولا 2 باجه اختصاص به و ویزای دانشجویی و بقیه به سایر افراد تعلق دارد

در صورت نیاز ممکن است نام شما را برای مراجعه مجدد به یکی از کابین های سمت چپ اعلام کنند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه پرداخت مبلغ سفارت در دوبی و راهنمای ورود به سفارت و انجام مصاحبه

Thanks a lot, that was very very useful indeed.

By any chance, do you have any info on the pickup process? More specifically, 1) what time should you arrive at the consulate to pick up your visa, and 2) how long it takes to get it? Their web site claims 2 business days, but is it 2 consulate business days - closed on Mondays- or UAE business days

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نحوه پرداخت مبلغ سفارت در دوبی و راهنمای ورود به سفارت و انجام مصاحبه

سلام

من جمعه شب ساعت 6 میرم برا دبی. 1 شنبه مصاحبه دارم.
    میگن جمعه و شنبه بانکها بستن؟ درسته؟

PLZ HELP ME!!!!!!!!

Junior Member

سلام Nazych

فكر نمي كنم NBAD شنبه ها تعطيل باشه فقط زودتر ميبنده مثلا حدود 1 يا 1.30. بنابراين تا رسيدي اونجا بايد بري به سمت بانك. با اين وجود اگه بخواي از اينجا هم مي توني اقدام كني. كارگزار آژانسها يه مبلغي مي گيرن اينكارو برات انجام ميدن. منم يكشنبه صبح مصاحبه دارم. با آرزوي موفقيت

Junior Member

این راهنمای دبی واقعا مطلب خوب و بدربخوریه و از آقای جو (د پلامر!) تشکر می شود.
    پول سفارت را هم کس دیگری می تواند واریز کند و فقط نیاز به داشتن فتوکپی از برگ اول پاسپورت می باشد تا مشخصات دقیق نوشته شود و اشتباهی رخ ندهد.

Junior Member

من مبلغ 131 دلار رو البته معادلشو به درهم در فرودگاه ابوظبی ساعت 10 شب پرداخت کردم فکر کنم اون شعبه شبانه روزی بود توی خود فرودگاست من پروازم چون با اتحاد بود اول رفتم ابوظبی پول را دادم بعد با شاتل اتحاد رفتیم دبی وقتی رسیدیم دبی نصف شب بود و NBAD توی دبی شعبه شبانه روزی نداره و اگر پرداخت نکرده بودم باید صبح روز مصاحبه می رفتم بانک که زیاد کار راحتی نیست.
    البته توی دبی هم در مول امارات (کنار پیست اسکی) توی مرکز خرید شعبه داره.
    Don't be a desperate minimalist!

Junior Member

اگر کسی می خواد هزینه مصاحبه واسه دبی بریزه با این ایمیل تماس بگیره:
    msalar2@uic.edu
    فقط می تونم برای 1 نفر انجام بدم واسه دبی.
    هزینه:معادل به روز 160$

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)