صفحه 14 از 72 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 719

موضوع: همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

پیش فرض پاسخ : تلاش برای تغییر مقرارت ویزا برای دانشجویان ایرانی

من صفحه فیسبوک شون رو دیده م، ولی منتظرم یه مرجع معتبر تر دقیقاً معنای «غیر فنی» رو تشریح کنه. اون پست شماره 93 و faq که شما می گین، «غیر حساس» رو تعریف می کنه و میگه مرتبط با هسته ای و ... نباشن نه غیر فنی رو.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط sina88 نمایش پست ها
    من صفحه فیسبوک شون رو دیده م، ولی منتظرم یه مرجع معتبر تر دقیقاً معنای «غیر فنی» رو تشریح کنه. اون پست شماره 93 و faq که شما می گین، «غیر حساس» رو تعریف می کنه و میگه مرتبط با هسته ای و ... نباشن نه غیر فنی رو.
    منظورشون کلا یه چیز بوده از این دو کلمه.
    من فکر کنم شما اگه ویزای multiple هم بخوره تو پاست باور نکنی و هم چنان منتظر یه مرجع معتبرتر باشی که مطمئن شی!
    موفق باشی
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member

رشته های غیر فنی و غیر حساس همون زمینه های کاری که قبلا وجود داشت هست و هیچ تغییری در این لیست اعمال نشده. زیاد نگران این موضوع نباشید. دوستانی که 20 ام به بعد مصاحبه شدن و رشته هاشون هم فنی بوده ازشون خواسته شده که نامه ای از استاد یا دانشکده ارائه کنن تا غیر حساس بودن رشته شون آشکار بشه و ویزای چند-ورودی دریافت کنن. پس اگه خلاصه کنیم میشه گفت:

- ویزای چند ورودی فقط برای کسانی هست که ویزاشون بعد از 20 می issue میشه.
    - ویزای چند-ورودی برای همه رشته ها حتی مهندسی که جزو لیست زمینه های حساس حساب نشه تعلق میگیره (که این پروسه قبلا نیز برای تک-ورودی وجود داشت).
    - کسانی که داخل آمریکا مشغول به تحصیل هستند در صورت خروج از آمریکا حتما باید دوباره برای ویزا اپلای کنن و اگه ویزا براشون صادر شد ایندفعه چند ورودی خواهد بود.
    - visa revalidation هم فعلا برای ایرانی ها انجام نمیشه حتی برای مسافرت از آمریکا به کانادا.

نقل قول نوشته اصلی توسط inbox نمایش پست ها
    رشته های غیر فنی و غیر حساس همون زمینه های کاری که قبلا وجود داشت هست و هیچ تغییری در این لیست اعمال نشده. زیاد نگران این موضوع نباشید. دوستانی که 20 ام به بعد مصاحبه شدن و رشته هاشون هم فنی بوده ازشون خواسته شده که نامه ای از استاد یا دانشکده ارائه کنن تا غیر حساس بودن رشته شون آشکار بشه و ویزای چند-ورودی دریافت کنن. پس اگه خلاصه کنیم میشه گفت:

- ویزای چند ورودی فقط برای کسانی هست که ویزاشون بعد از 20 می issue میشه.
    - ویزای چند-ورودی برای همه رشته ها حتی مهندسی که جزو لیست زمینه های حساس حساب نشه تعلق میگیره (که این پروسه قبلا نیز برای تک-ورودی وجود داشت).
    - کسانی که داخل آمریکا مشغول به تحصیل هستند در صورت خروج از آمریکا حتما باید دوباره برای ویزا اپلای کنن و اگه ویزا براشون صادر شد ایندفعه چند ورودی خواهد بود.
    - visa revalidation هم فعلا برای ایرانی ها انجام نمیشه حتی برای مسافرت از آمریکا به کانادا.
    منظور شما از visa revalidation انجام نمیشه چیه؟ من میخوام از امریکا برم کانادا و از کانادا دوباره برای ویزام اقدام کنم که ویزام چندبار ورود بشه! این کار مشکلی نداره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط سمن نمایش پست ها
    منظور شما از visa revalidation انجام نمیشه چیه؟ من میخوام از امریکا برم کانادا و از کانادا دوباره برای ویزام اقدام کنم که ویزام چندبار ورود بشه! این کار مشکلی نداره؟
    اگه کلیرنست طول کشید چیکار میکنی؟؟
    ادب مرد به ز دولت اوست...
    ما زنده از آنیم که در خدمت خلق جهانیم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    آقا ما از آخر نفهمیدیم چی شد ! یعنی شما از لحن صحبت پشت تلفن متوجه شدید ؟ دیگه چند بار مگه با واشنگتن غیر از این تماس گرفته بودین ?
    آره، من يه بار ديگه هم تماس گرفتم يه آقايي بود گفت هنوز پروندت نرسيده اينجا! ولي اينيكي خيلي باحال صحبت كرد! شايد توهم زدم ولي كلاً لحن صحبتش همون موقع برام سؤال بود

Banned

در پست قبلي عرض كردم خدمت دوستان.من شخصا كه تلفني صحبت كردم با كنسولگري، نتايج اين بود :

1- تاريخ اجراي اين قانون جديد و مشمولين به اين صورت هست كه ويزاهايي كه بعد از 20 مي صادر ميشه ويزاي چند ورودي خواهد بود يعني كاري به تاريخ مصاحبه نداره، مهم اينه كه ويزا بعد از 20 مي صادر بشه.

2- رشته هاي غيرحساس بيشتر فوكوس روي مسائل هسته اي و سلاحهاي كشتار جمعي و موشكي هست.و اونها با دانشگاه مكاتبه ميكنن تا اين موضوع براشون روشن بشه.

3- دانشجوياني كه ويزاشون رو قبل از 20 مي گرفتن و يا الان وارد آمريكا شدن با درخواست مجدد و انجام همون مراحل گرفتن ويزا، ويزاي چند ورودي ميگيرن و در اين مورد هيچ سختگيري هم نخواهد بود. اين عين صحبتهاي بود كه مسئول كنسولگري آمريكا در دبي در تماس تلفني بيان كرد.
    موفق باشيد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadromina نمایش پست ها
    اگه کلیرنست طول کشید چیکار میکنی؟؟
    من رشته ام معماری یه و دفعه قبلی سه روزه کلیر شدم! امیدوارم که دوباره زود کلیر بشم.
    اما خودمم نمیدونم چیکار کنم! بیشتر از این میترسم که برم کانادا بعد بگن باید بری کشور خودت ویزا بگیری .... (یعنی مثلا ترکیه و امارات و قبرس)
    بعد از اینجا مونده و از اونجا رونده بشم!
    کاش یه کاری کنن که بتونیم از خود امریکا ویزامون رو درست کنیم

Junior Member sabinaa آواتار ها

دوستان من فکر میکنم خوبه که دوباره به همون وبسایتهایی که درخواست تغییر قوانین ویزا رو میدادیم سر بزنیم و این بار کامنتهای تشکر آمیز بذاریم. فکر میکنم در صفحه فیس بوک وزارت امور خارجه بشه این کار رو انجام داد یا اینکه حتی بهشون میل بزنیم وتشکر کنیم.

خانم کلینتون در پیامش گفته که ما صدای شما رو شنیدیم و شما خواستید و ما برای شما انجام دادیم. خیلی خوبه که ماهم نشون بدیم که از این کارشون خوشحال شدیم. تشکر کردن تأثیر خوبی خواهد داشت و فرهنگ ما رو نشون میده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : خبر عالی ... از این پس ویزا دو ساله multiple entry برای دانشجوهای ایرانی

سلام یک سوال مهم لطفا اگر کسی دقیق می دونه جواب بده
    با این قانون جدید ویزا شرایط برای کسانی که رشتشون حساسه چی میشه به ان ها همون single entery می دن یا دیگه به ان ها ویزا نمیدن ؟چون اکثر رشته هایی که ما می خواهیم اپلای کنیم تو این لیست هستش و این لیست می تونه خیلی راحت دست سفارت رو باز بزاره که کیلیر نکنه دانشجو رو . از جواب های احتمالی ممنون.
    پذیرش واقعیت بهترین،بدترین،سخت ترین کار دنیاست