صفحه 53 از 72 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 719

موضوع: همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz1988 نمایش پست ها
    سلام

ببخشید من ویزام 14 آپریل صادر شده و مالتیپل دوساله هم هست.

بلیطم رو برای 18 جولای گرفتم. یعنی دو سه روز از سه ماه بیشتر!!

خواستم ببینم مشکلی برام ایجاد میشه؟ یا اینکه فقط برای سینگلها اون قضیه هست؟
    در صورتی که I20 براش ویزا گرفتید همون I20 هست که براش بلیت گرفتید مشکلی‌ نداره. یعنی‌ مثلا تاریخ I20 شما برای اواسط آگوست هست و ویزای شما هم برای همون I20 صادر شده و حالا شما برای همون I20 بلیت گرفتید برای ۱۸ جولای. این مشکلی نداره. اون ۹۰ روز اعتبار برای ویزای سینگل هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط DrRosha نمایش پست ها
    سلام مى خواستم بدونم كه حفظ شرايط دانشجويى فقط شامل ادامه تحصيل توي همون دانشگاه/ مركز اوليه و همون sevis number اوليه ميشه؟ در صورت تغيير دانشگاهو شماره سويس ويزا مالتيپل ميمونه يا قوانين اش مثل تغيير نوع ويزاست؟
    مالتیپل بودن ویزا ربطی‌ به اینکه بعد از ورود به آمریکا دانشگاه عوض کنید نداره. در صورتی که داخل آمریکا دانشگاه عوض کنید، شماره سویس شما عوض نمیشه. فقط پرونده سویس شما از دانشگاه اولی‌ منتقل میشه به دانشگاه بعدی. در صورتی که بعد از تغییر دانشگاه تصمیم بگیرید از آمریکا خارج بشید، در صورتی که ضوابط سویس رو برای خروج از آمریکا رعایت کنید (مهم تر از همه اینکه اینترنشنال آفیس دانشگاه رو از قبل در جریان سفرتون بذارید) و وقفه تحصیلی‌ طولانی نداشته باشید، مشکلی‌ برای سویس و ویزاتون پیش نمیا‌د و در مدت اعتبار ویزا می‌تونید ورود و خروج داشته باشید. مهم اینه که موقع ورود مجدد به آمریکا فایل سویس شما در دانشگاه همچنان معتبر باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

بچه ها میشه این سوال منو جواب بدید. من خیلی نگرانم که ویزای سینگل بگیرم. اونوقت شرایط چجوری میشه؟ یعنی در طول 4سال تحصیل دکترا نمیتونم ایران بیام و اگه بخوام بیام باید هردفعه برم سفارت دوباره؟بعد ممکنه یهو مثلا برای بار دوم سوم بهم ویزا ندن؟
    میشه یه راهنمایی بکنید.

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehghgh نمایش پست ها
    بچه ها میشه این سوال منو جواب بدید. من خیلی نگرانم که ویزای سینگل بگیرم. اونوقت شرایط چجوری میشه؟ یعنی در طول 4سال تحصیل دکترا نمیتونم ایران بیام و اگه بخوام بیام باید هردفعه برم سفارت دوباره؟بعد ممکنه یهو مثلا برای بار دوم سوم بهم ویزا ندن؟
    میشه یه راهنمایی بکنید.
    سلام
    بله شما درست متوجه شديد. البته ويزاي مالتيپل هم براي 2 ساله تا جايي كه اطلاع دارم لذا اون افراد هم بعد از اتمام زمان 2 سال اگر از كشور خارج شن شرايطي مشابه دارند.
    شادزي
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

Junior Member

سلام آقای مهرداد
    من هم بتازگی ویزای مولتیپل از آنکارا گرفتم. رشته من حشره شناسی است. اکنون با توجه به تجربیات شما، امکان این هست که بعد از خارج شدن از آمریکا (بعد از دوسال) و اقدام برای گرفتن ویزا، اصلاً سفارت ویزا را ریجکت کنه؟ و از ادامه تحصیل بمونیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در داخل آمریکا امکان تبدیل ویزا به مالتیپل وجود نداره. تا وقتی‌ که در آمریکا وضعیت تمام وقت دانشجویی خودتون رو حفظ کنید، مهم نیست که تحصیلتون چقدر طول بکشه. کسی‌ کاری به کارتون نداره و انقضای ویزا تاثیری بر حضور شما در آمریکا نمی‌ذاره و لازم نیست نگران اعتبار ویزا باشید. وقتی‌ هم از آمریکا خارج بشید، اگه اعتبار ویزاتون تموم شده باشه، باید تقاضای ویزای جدید بدید تا بتونید برگردید آمریکا. اون موقع احتمالش هست که ویزای جدیدتون مالتیپل بشه، ممکنه سینگل بشه. خود من که با ویزای سینگل رفته بودم آمریکا، وقتی‌ برگشتم ایران و دوباره برای ویزا اقدام کردم، باز هم بهم سینگل دادن. برخی‌ دوستان بودن که ویزای دومشون مالتیپل بوده. قابل پیشبینی‌ نیست.

پست‌های قبلی‌ رو برای توضیحات بیشتر در مورد ویزای مالتیپل ببینید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط hajarfaal نمایش پست ها
    سلام آقای مهرداد
    من هم بتازگی ویزای مولتیپل از آنکارا گرفتم. رشته من حشره شناسی است. اکنون با توجه به تجربیات شما، امکان این هست که بعد از خارج شدن از آمریکا (بعد از دوسال) و اقدام برای گرفتن ویزا، اصلاً سفارت ویزا را ریجکت کنه؟ و از ادامه تحصیل بمونیم؟
    برای رشته شما بعیده که رجکت کنن. البته به شرط اینکه توی آمریکا در همین مسیر فعلیتون ادامه تحصیل بدید. ولی‌ به هر حال نمیشه در مورد آینده صد درصد نظر داد. یه وقت دیدید مجلس آمریکا بیکاری بهشون فشار آورد، یک قانون جدید تصویب کردن برای اعمال فشار بیشتر به دانشجویان ایرانی‌، مثل این قوانینی‌ که دو سال پیش گذاشتن برای دانشجویانی که که میخوان در بخش انرژی ایران تحقیق و فعالیت کنن. دو سال پیش کی‌ فکرش رو میکرد که تحقیق در زمینه انرژی‌های نو (که کاملا صلح آمیز هست) بتونه باعث رجکت شدن بشه؟ یا کسانی‌ که سابقه کاری کاملا بی‌خطر در بخش انرژی داشتن سر کلیرنس به مشکل بخورن؟

پس یعنی تنها فرق ویزای سینگل و مولتی تو اینه که سال اولتو میتونی بی خطر بیای ایران. ولی دوباره از سال دوم اومدی باید درخواست ویزا بدی؟
    اینجوری که همچین خیلی باهم فرق ندارن!! بعد خیلی احتمالش کمه که آدم با سینگل بیادسال بعد بره سفارت ریجکت شه دیگه ،نه؟
    احتمال داره یهو بار دوم بهش مولتی بدن؟
    من یه ذره سر این ویزاها بی اطلاعم. ممنون میشم یه ذره شفاف یکی توضیح بده

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehghgh نمایش پست ها
    پس یعنی تنها فرق ویزای سینگل و مولتی تو اینه که سال اولتو میتونی بی خطر بیای ایران. ولی دوباره از سال دوم اومدی باید درخواست ویزا بدی؟
    اینجوری که همچین خیلی باهم فرق ندارن!! بعد خیلی احتمالش کمه که آدم با سینگل بیادسال بعد بره سفارت ریجکت شه دیگه ،نه؟
    احتمال داره یهو بار دوم بهش مولتی بدن؟
    من یه ذره سر این ویزاها بی اطلاعم. ممنون میشم یه ذره شفاف یکی توضیح بده
    البته با ویزای مولتی تا "دوسال" (تا زمان اعتبار ویزا) میتونید بیاید ایران و بدون ویزا برگردید ..میشناسم بعضی از بچه ها را که دو تا تابستون را با مولتی شون، یعنی دوبار رفتن ایران ..
    راجع به سفارت و ویزای بعدی ، هر چیزی امکان پذیره...

الان یه سوال تخصصی. مثلا من ویزای سینگل گرفتم و رفتم امریکا.
    بعد یه مدتی اگه از اونجا درخواست ویزای توریستی کانادا بدم و برم کانادا به اقوامم سر بزنم، دیگه نمیتونم برگردم امریکا؟
    یعنی تو کانادا گیر می افتم. نه راه پس دارم و نه راه پیش؟ اگه ویزام مولتی شد چی مشکلی نیست؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    الان یه سوال تخصصی. مثلا من ویزای سینگل گرفتم و رفتم امریکا.
    بعد یه مدتی اگه از اونجا درخواست ویزای توریستی کانادا بدم و برم کانادا به اقوامم سر بزنم، دیگه نمیتونم برگردم امریکا؟
    یعنی تو کانادا گیر می افتم. نه راه پس دارم و نه راه پیش؟ اگه ویزام مولتی شد چی مشکلی نیست؟
    موقعی که کانادا هستید ، تشریف میبرید سفارت آمریکا در کانادا و درخواست ویزا آمریکا میدید...ویزا که گرفتید بعد میتونید وارد آمریکا شید . اگه ویزاتون مولتی باشه ، تا زمان اعتبار ویزا میتونید وارد آمریکا باشید و مشکلی نخواهید داشت ..