صفحه 56 از 72 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 719

موضوع: همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

Senior Member m_rond آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

سلام
    زمان ورود به آمریکا بعد از صدور ویزای سینگل می دونم 90 روز هست. ویزاهای مالتیپل هم واسه ایرانیها معمولاً 2 ساله صادر می شه. حالا می خواستم بدونم زمان ورود به آمریکا بعد از صدور ویزای مالتیپل چقدره؟ می شه همون 2 سال یا کمتر (4 ماه)؟

خیلی ممنون
    Never Say Never

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    سلام
    زمان ورود به آمریکا بعد از صدور ویزای سینگل می دونم 90 روز هست. ویزاهای مالتیپل هم واسه ایرانیها معمولاً 2 ساله صادر می شه. حالا می خواستم بدونم زمان ورود به آمریکا بعد از صدور ویزای مالتیپل چقدره؟ می شه همون 2 سال یا کمتر (4 ماه)؟

خیلی ممنون
    اين سوال قبلا چند بار پرسيده شده

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1657528
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اين سوال قبلا چند بار پرسيده شده

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1657528
    خیلی ممنون. ولی این اینکی که دادین نه سوال من هست و نه پاسخ سوال مشابه من توش هست. من به تاریخ I-20 یا DS-2019 کاری ندارم. اصولاً کسی که ویزای مالتی داره آیا مث کسی که ویزای سینگل داره، محدودیت زمانی مثلاً چند ماهه برای ورود به آمریکا داره؟ فرضاً شما تاریختون 1 ماه دیگه هست و الان ویزای مالتی گرفتی. بعد به دلیل مشکلاتی خواستی یه ترم دیفر کنی و 6 ماه دیگه بری. دانشگاه هم اوکی داد، در اینصورت اگه ویزات سینگل باشه عملاً باطل می شه چون 90 روز اعتبار داره و دوباره باید ویزا بگیری. حالا اگه مالتی باشه چقدر شما زمان داری واسه ورود به آمریکا؟ همون 2 سال یا کمتر؟ چون اگه همون 2 سال باشه می تونی با همون ویزا بری.
    Never Say Never

Junior Member

من ٤ دسامبر انكارا مصاحبه داشتم و منتظرم كلير شدنم، يادم رفت از افيسر بپرسم ويزا مولتي ميشه يا نه، اگه ميپرسيدم همون موقع معلوم بود؟ بهم ميگفت؟
    من واسه مستر دوم مديريت مهندسي ميرم و ليسانس و فوقم مكانيك بوده
    مصاحبم بدون سوال خاصي و كمتر از يك دقيقه طول كشيد هيچ مدركي هم ازم نخواست
    به نظرتون چقدر احتمال داره مولتي بدن؟
    برام خيلي مهمه اين قضيه در حدي كه اگه سينگل بدن شايد اصلا نرم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_bab2 نمایش پست ها
    من ٤ دسامبر انكارا مصاحبه داشتم و منتظرم كلير شدنم، يادم رفت از افيسر بپرسم ويزا مولتي ميشه يا نه، اگه ميپرسيدم همون موقع معلوم بود؟ بهم ميگفت؟
    من واسه مستر دوم مديريت مهندسي ميرم و ليسانس و فوقم مكانيك بوده
    مصاحبم بدون سوال خاصي و كمتر از يك دقيقه طول كشيد هيچ مدركي هم ازم نخواست
    به نظرتون چقدر احتمال داره مولتي بدن؟
    برام خيلي مهمه اين قضيه در حدي كه اگه سينگل بدن شايد اصلا نرم
    تنها وقتي كه ميشه در مورد مالتيپل بودن ويزا پيش بيني كرد زماني هست كه اصلا كليرنس نزنن و درجا بدن. وقتي كليرنس بزنن تا زمان اتمام كليرنس و صدور ويزا نميشه فهميد كه ويزا مالتيپل هست يا سينگل. هر كي هم هر چي بگه گمانه زني الكيه. در ضمن انقدر در مورد مالتيپل نبودن ويزا حرص نديد خودتون رو. ويزاي مالتيپل تنها فرقش با ويزاي سينگل اينه كه ظرف دو سال اول ميشه با رعايت مقررات سويس و دانشگاه مسافرت كنيد (به شرط اينكه غيبت از دانشگاه خيلي طولاني نشه). بعد از دو سال وضعيت كسي كه ويزاي مالتيپل داره ميشه عين كسي كه ويزاي سينگل داره. بقيه مقررات ويزاي سينگل و مالتيپل كاملا يكسانه. پستهاي قبلي رو براي توضيح بيشتر ببينيد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    تنها وقتي كه ميشه در مورد مالتيپل بودن ويزا پيش بيني كرد زماني هست كه اصلا كليرنس نزنن و درجا بدن. وقتي كليرنس بزنن تا زمان اتمام كليرنس و صدور ويزا نميشه فهميد كه ويزا مالتيپل هست يا سينگل. هر كي هم هر چي بگه گمانه زني الكيه. در ضمن انقدر در مورد مالتيپل نبودن ويزا حرص نديد خودتون رو. ويزاي مالتيپل تنها فرقش با ويزاي سينگل اينه كه ظرف دو سال اول ميشه با رعايت مقررات سويس و دانشگاه مسافرت كنيد (به شرط اينكه غيبت از دانشگاه خيلي طولاني نشه). بعد از دو سال وضعيت كسي كه ويزاي مالتيپل داره ميشه عين كسي كه ويزاي سينگل داره. بقيه مقررات ويزاي سينگل و مالتيپل كاملا يكسانه. پستهاي قبلي رو براي توضيح بيشتر ببينيد.
    ممنون آقا مهراد
    اما همين دو سال هم كم نيست برادر
    من شخصا وابستگي و دلبستگيهاي زيادي دارم
    بعلاوه اينكه كانادا دوستاني دارم كه خوب اگه ويزا مولتي باشه بتونم برم ببينمشون، ميشه ديگه درسته؟
    پس فقط بايد اميدوار بود، مرسي

Junior Member

سلام خدمت دوستان به ویژه مهرداد عزیر که راهنماییش خیلی به ما کمک کرد!

من میخواهم برای درمان(دنداپزشکی) حدود دو هفته بیام ایران ، ویزام اف -1 و مالتیپل است. میخواستم بدانم برای ورود مجدد به آمریکا مدارک خاصی میخواهد؟
    دمتون گرم

رشته و دانشگاه

مدرك خاصي نميخواد. حتما قبل از سفر به اينترنشنال آفيس دانشگاه مراجعه كنيد كه I20 شما رو امضا كنن و در جريان تاريخ سفرتون باشن.

نقل قول نوشته اصلی توسط Siarakhsh نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان به ویژه مهرداد عزیر که راهنماییش خیلی به ما کمک کرد!

من میخواهم برای درمان(دنداپزشکی) حدود دو هفته بیام ایران ، ویزام اف -1 و مالتیپل است. میخواستم بدانم برای ورود مجدد به آمریکا مدارک خاصی میخواهد؟
    دمتون گرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

اگه یه نفر ویزای مالتی داشته باشه و داخل آمریکا باشه ولی نخواد دیگه داخل اون دانشگاه ادامه بده و ترنسفر کنه و در حین اینکه ترنسفر میکنه و منتظر جواب هست برگرده و داخل ایران منتظر جواب بمونه، میتونه از همون ویزای مالتی دانشگاه اول(قبل ترنسفر) استفاده کنه تا بره به دانشگاهی که جدیداً پذیرش گرفته؟

ممنون
    کنار هم وایمیستیم ولی همه با هم قهریم، حس میکنی که همه دارن حرفی.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

نقل قول نوشته اصلی توسط PrH نمایش پست ها
    اگه یه نفر ویزای مالتی داشته باشه و داخل آمریکا باشه ولی نخواد دیگه داخل اون دانشگاه ادامه بده و ترنسفر کنه و در حین اینکه ترنسفر میکنه و منتظر جواب هست برگرده و داخل ایران منتظر جواب بمونه، میتونه از همون ویزای مالتی دانشگاه اول(قبل ترنسفر) استفاده کنه تا بره به دانشگاهی که جدیداً پذیرش گرفته؟

ممنون
    ترنسفر كردن فايل سويس از يك دانشگاه به دانشگاه ديگه در صورتيكه مدارك شما تكميل باشه و DSO هاي هر دو دانشگاه مبدأ و مقصد كارشون رو درست انجام بدن ظرف يك روز مي تونه تموم بشه. فوقش يك هفته طول بكشه.

اگه منظورتون از انتظار كشيدن براي جواب اينه كه پذيرش يا فاند دانشگاه دومي هنوز قطعي نشده كه ارتباطي به ترنسفر نداره و تا وقتي اون مسائل حل نشده باشه و نامه قطعي پذيرش (و در صورت لزوم فاند) به دستتون نرسيده باشه در مورد ترنسفر هيچ اقدامي نمي تونيد بكنيد.

اگه منظورتون از انتظار براي جواب اينه كه مراحل انتقال فايل سويس انجام شده و فقط منتظر صدور I20 جديد از دانشگاه دومي هستيد، در صورتيكه I20 بدون اشتباه و با همون شماره سويس قبليتون (كه باهاش ويزا گرفتيد) صادر بشه و annotation مربوط به ترنسفر به درستي در I20 و در فايل سويس شما قيد بشه، مي تونيد با اون I20 جديد و ويزايي كه از قبل داشتيد برگرديد آمريكا.

البته توصيه من اينه كه اگه به هر دليل برگشتن به دانشگاه قبلي براي شما منتفي هست، براي اجتناب از مشكلاتي كه ممكنه در حين پروسه ترنسفر و صدور I20 جديد پيش بياد، تا وقتي كه ترنسفر قطعي نشده و I20 جديد از دانشگاه جديدتون صادر نشده از آمريكا خارج نشيد. خود من اولين باري كه داخل آمريكا ترنسفر كردم، به دليل گيج بازي DSO دانشگاه مقصد خيلي دردسر كشيدم و بعد از حدود دو ماه علافي و پيگيريهاي بي نتيجه دپارتمان و خودم، مجبور شدم برم اونجا و مشكل رو شخصا حل كنم. يعني تا روز قبل از مهلت ثبت نام ترم پاييز هنوز I20 من صادر نشده بود. حالا من داخل آمريكا بودم و قصد خروج هم نداشتم. اگه خارج آمريكا بودم كه هيچي.