صفحه 60 از 72 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 719

موضوع: همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط simin23 نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز. سال نو همگی مبارک باشه. من دانشجوی مستر هستم و ویزای مولتییپل دارم که تاریخ expire شدنش سپتامبر هست. منتها من یک مشکلی برام پیش اومد و درسم دو ترم دیرتر تموم می شه. یعنی سویسم فعاله. یک بار هم با ویزام ایران رفتم. البته چون پاپورتم کمتر از 6 ماه اعتبار داره باید درخواست پاسپورت کنم. می خواستم بدونم که اگر من این تابستون بخوام دو ماهی به ایران برم و اواخر آگوست بگردم آیا با توجه به نزیک بودن تاریخ اکسپایر شدن ویزام آیا موقع برگشتم برام مشکلی ایجاد می شه ( با توجه به این که قائدتاض باید درسم این جون تموم می شد اما به خاطر مشکلی که برام پیش اومد یک ترم نتونستم دانشگاه برم و درسم دیرتر تموم می شه) و دیگه اینکه آیا اینکه باید پاسپورت جدید بگیرم برای ویزام مشکلی پیش می یاد. خیلی سردرگمم چون بنا به دلایلی لازمه برم ایران ولی نمی خوام موقع برگشت برام مشکلی پیش بیاد. راستی! این رو هم بگم که پدر و مادرم منتظر گرین کارتشون هستند و مصاحبشون رو چند ماه پیش انجام دادند. پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم.
    تغییر پاسپورت مشکلی‌ برای ویزای شما ایجاد نمی‌کنه ولی‌ حتما باید قبل از انقضای ویزا برگردید آمریکا و هر دو تا پاسپورت قدیم و جدید رو موقع ورود به آمریکا همراه داشته باشید. نکته مهم دیگه اینه که در صورت وقفه تحصیلی‌ بیش از پنج ماه، فایل سویس شما رو میبندن. قبل از برنامه ریزی برای خروج از آمریکا حتما با اینترنشنال آفیس دانشگاهتون صحبت کنید که فایل سویس شما موقع برگشت به آمریکا بسته نشده باشه. همچنین در صورت لزوم باید تاریخ اعتبار I20 رو تغییر بدن (یعنی‌ مهلتی که برای فارغ التحصیلی شما نوشته) و صفحه آخرش رو امضا کنن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان
    آیا برای دریافت ویزای F1 من نیاز دارم که گواهی عدم سؤ پیشینه بگیرم؟ من توی کره زندگی میکنم و گرفتن این مدرک چندین ماه طول میکشه و میترسم افسر ازم این مدرک رو بخواد.
    ممنونم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmaster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا برای دریافت ویزای F1 من نیاز دارم که گواهی عدم سؤ پیشینه بگیرم؟ من توی کره زندگی میکنم و گرفتن این مدرک چندین ماه طول میکشه و میترسم افسر ازم این مدرک رو بخواد.
    ممنونم
    سلام.نیازی نیس. من که تا الان ندیدم واسه ویزا دانشجویی , اینا بخوان.

Junior Member

مهراد جان
    واقعا ممنون از راهنمایی
    من به چند سفارت email زده بودم و گفته بودن ویزای قبلی رو باطل نمیکنن. من ویزام multiple هست و میخواست برم canada برای تمدید قبل expire شدن
    ولی اینجوری که شما گفتید قبلی رو باطل میکنن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اين جمله آخر ممكنه بد برداشت بشه. وقتي تقاضاي ويزاي جديد بديد، ويزاي قبلي حتي اگه مالتيپل باشه و اعتبارش هم تموم نشده باشه، باطل ميشه و ديگه نمي تونيد با اون وارد آمريكا بشيد تا تكليف ويزاي جديد روشن بشه. توي سفارت آمريكا در كانادا كه كاملا حواسشون به اين بند آيين نامه وزارت خارجه هست و وقتي براي مصاحبه بريد، روي ويزاي قبلي مهر باطل شد ميزنن. اگه كسي بخواد با ويزاي مالتيپلي كه از قبل داره برگرده آمريكا نبايد تقاضاي ويزاي جديد بكنه. ويزاي سينگل هم كه تكليفش مشخصه، پاتون رو از آمريكا بذاريد بيرون ديگه نمي تونيد برگرديد مگه اينكه ويزاي جديد بگيريد.

پستهاي قبلي من رو در اين تاپيك و تاپيكهاي مربوط به دانشجويان برگشتي بخونيد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان ایرانی دیگر به دریافت ویزا جدید برای هر بار ورودبه امریکا نیاز نخواه

کسی هست که ویزای مالتیپل دانشجویی داشته باشه و موقع بازگشت به آمریکا به مشکل برخورده باشه؟ (revoke شدن ویزا)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering , K.N.Toosi University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط sajadmaster نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنونم
    اگرم این مدرک رو ازتون بخوان ماکزیمم ۱۰ روز طول میکشه از زمان درخواست تا صادر شدن. چندین ماه چرا !؟

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : دانشجویان ایرانی دیگر به دریافت ویزا جدید برای هر بار ورودبه امریکا نیاز نخواه

نقل قول نوشته اصلی توسط thossein نمایش پست ها
    کسی هست که ویزای مالتیپل دانشجویی داشته باشه و موقع بازگشت به آمریکا به مشکل برخورده باشه؟ (revoke شدن ویزا)
    Revoke شدن ويزاي F1 خيلي به ندرت پيش مياد و مربوط به مواقعي هست كه بفهمن متقاضي چيزي رو موقع تقاضاي ويزا مخفي كرده يا دروغ گفته يا در برخي موارد خاص به دلايل امنيتي. مورد ديگه كه متداول تر هست اشتغال غيرمجاز در طول مدت تحصيله كه اگه در زمان حضور بفهمن طرف رو از آمريكا اخراج مي كنن و اگه بعد از خروج از آمريكا بفهمن ممنوع الورود مي كنن و ديگه نمي تونه وارد آمريكا بشه حتي اگه ويزا منقضي نشده باشه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام

من ویزای مالتی دارم و سه ماه دیگه اکسپایر می شه. می خواستم بدونم قبل از اینکه ویزام تموم بشه اگه دوباره برای ویزا اپلای کنم قبلی باطل میشه؟ طبق این لینک
    http://www.immihelp.com/us-visa/visa...ew-waiver.html
    مانعی برای این کار وجود نداره ولی تا حالا نشنیدم کسی این کارو بتونه بکنه.. تو همین فروم هم یکی از دوستان اشاره کرده که باطل می شه ولی منبع یا لینکی نذاشته بود.

رشته و دانشگاه

وبسايتهاي متفرقه يا شنيده ها منبع قابل اعتمادي براي اطلاع در مورد مقررات نيست. براي اطلاع از مقررات بايد صرفا به وبسايتهاي دولتي آمريكا مراجعه كنيد. در آيين نامه هاي اجرايي صدور ويزاي وزارت خارجه آمريكا به روشني نوشته كه هيچ كس نمي تونه به طور همزمان دو تا ويزا يا دو تا تقاضاي ويزا داشته باشه و اگه كسي در سفارت تقاضاي ويزاي جديد كنه، سفارت موظفه ويزاي قبلي رو باطل كنه حتي اگه زمان اعتبارش نگذشته باشه. در پستهاي قبلي همين تاپيك و همچنين تاپيك دانشجويان برگشتي مي تونيد تجربيات دوستان رو در اين مورد بخونيد. لينك آيين نامه ها رو در پستهاي قديميم گذاشته بودم و الان فرصت ندارم بگردم پيدا كنم. در صورت علاقه مي تونيد خودتون در قسمت Foreign Affairs Manual وبسايت وزارت خارجه آمريكا متن كامل آيين نامه هاي اجرايي ويزا رو بخونيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام دوستان، اگر مدت اعتبار باقیمانده پاسپورت یک سال و نیم باشه، اگر موفق به گرفتن ویزای مالتیپل بشیم چه اتفاقی میفته؟ باز هم ممکنه دو ساله بدن یا حداکثر تا قبل از تاریخ انقضای پاسپورت فعلی میدن؟