صفحه 8 از 72 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 719

موضوع: همه چیز درباره ویزای کثیرالورود دانشجویی

پیش فرض پاسخ : تلاش برای تغییر مقرارت ویزا برای دانشجویان ایرانی

کاش یکی هم به داد ما بچه های فنی میرسید, برای ما مهم تر از اینکه ویزا سینگل باشه یا مالتی, گرفتن خود ویزا و کوتاه تر شدن مدت زمان کلیرنس هست. به خدا کپک زدیم از بس انتظار کشیدیم.

در اینکه این خبر در جهت مثبته هیچ شکی نیست ولی منم با دوستانی که میگن اتفاق خیلی خاصی نیافتاده موافقم. به نظر من (که البته فاقد هر گونه اعتباریه ) روند کلی تغییر چندانی نخواهد کرد و به تعداد محدودی که به قول دوستمون qualify باشند multiple داده میشه و بقیه (اکثریت که متاسفانه یا خوشبختانه همون فنی و تکنیکال هستن) طبق روال سابق single میگیرن که صد البته در این 2-3 سال اخیر نسبت به بعد از 9/11 خیلی بهتر شده و خوب بهتر هم داره میشه ضمن اینکه یه نکته ظریف هست و اون اینکه شما اگر یه بار کلیر شدی و رفتی هیچ تضمینی نداره بعدا زمینه شما همچنان غیر حساس بمونه: ممکنه شما بدون فاند یا فلوشیپ یا مثلا TA باشی و خلاصه وضعیت کارتون موقع رفتن خیلی معلوم نباشه، یا اینکه شاید اونجا اصلا زمینه رو عوض کنید. پس این استدلال که هر کس کلیر شد رو راحت multiple بهش بدن چندان درست نیست<فاقد هر گونه اعتبار
    Sometimes one pays most for the things one gets for nothing.<<Albert Einstein
    I never learned anything from someone who always agreed with me.<<
    Unknown

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

آیا مثلا رشته هایی مثل پزشکی، اقتصاد و مدیریت non sensitive و non technical محسوب میشن؟ از کجا میشه تفکیک کرد اینا رو؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member

یک سوالی دارم. من 18 مصاحبه داشتم و قبول شدم. رشتم هم غیرفنی هست. ولی گویا اینکه نوع ویزا چی باشه به نظر افیسر هم بستگی داره. با توجه به اینکه روز 17 می هنوز این قانون جدید نبوده که افیسر بخواد نظرشو بگه، تکلیف من چی میشه؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    آیا مثلا رشته هایی مثل پزشکی، اقتصاد و مدیریت non sensitive و non technical محسوب میشن؟ از کجا میشه تفکیک کرد اینا رو؟
    پست شماره 93 همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad3000 نمایش پست ها
    یک سوالی دارم. من 18 مصاحبه داشتم و قبول شدم. رشتم هم غیرفنی هست. ولی گویا اینکه نوع ویزا چی باشه به نظر افیسر هم بستگی داره. با توجه به اینکه روز 17 می هنوز این قانون جدید نبوده که افیسر بخواد نظرشو بگه، تکلیف من چی میشه؟
    کاملا مشخص نیست و باید دید دستورالعمل دقیق اعمال چگونه خواهد بود . ممکنه همون طور که خودتون اشاره کردید شامل حالتون نشه . عملا الان شامل کسانی که ویزا گرفتند دیروز نشده .

( ویزا چاپ شده در پاسشون )
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kadavesh نمایش پست ها
    فکر می کنید به کسانی که مصاحبه کرده اند اما هنوز کلیر نشده اند هم ویزای چندبار ورود تعلق می گیره؟
    به نظر من تاریخ درج ویزا در پاس مهمه که بعد از 20 می باشه نه تاریخه مصاحبه. یعنی احتمالن شامل حاله شما هم میشه.
    از تأخیر پریشان مشو، چونان کسی که میفهمد منتظر بمان؛ آنگاه که جان برخیزد و فرمان دهد، خدایان آماده اطاعتند.

نقل قول نوشته اصلی توسط thunder نمایش پست ها
    دقیقا radian جان من کلی غصه خوردم.

فک کنم خیلی سخت تر ویزا بدن ما هفته دیگه مصاحبه داریم اونم تو دوبی! کلی تنمون باید بلرزه!!!!
    نمی دونم چرا همه خوشحال شدن! چون همه اکثرا فنی هستن.... حالا رشته های مواد و شیمی و مکانیک و اینا هم دیگه جای خود!

ولی خداییش دستشون درد نکنه. من ازشون ممنونم.
    منم با شما تا حدی موافقم. ولی مسئله اینه که اگه بخوان به فنی ها یک طرفه بدن که دیگه تو کلیرنس تاثیری نداره. فقط واسه کسایی که شامل حالشون میشه ممکنه یکم بدتر بشه.

به هر حال امیدوارم که این یک قدم به سمت ویزای راحت تر برای دانشجویان باشه. شواهد نشون میده که خیلی خوب دارن ویزا میدن (اون طور که بچه های انکارا میگن). البته باید موند دید که ایا خوب کلیر هم میکنن یا نه.

کجا گفته به فنی‌ ها single میدن؟ چرا باید سخت تر بشه!

هر کی‌ فنی‌ هست قرار نیست که مشمول sensitive بشه، حداقل بذارید خودشون بگن به فنی‌‌ها multiple نمیدیم، بعدش بیایم این بحثارو بکنیم

وقتی‌ چیزی نگفتن، پیش داوری، می‌شه شایعه پراکنی، که تاثیر بدی میذاره روی بقیه دوستان

اینا میخوان کارو واسه ما راحت کنن، مریض نیستن که از این ور ویزارو multiple کنن، از اون ور بخوان ویزا ندن

مطمئناً این قانون قبل از اینکه به منو شما توی رسانه گفت بشه، به کاردان‌های سفارت‌های آمریکا ابلاغ شده بوده، و بچهای که هفته پیش ویزا گرفتن ، همگی‌ گفتن خیلی‌ ساده گرفتن، و احتمالا این قانون مشمول اونا هم می‌شه، چون تاریخ خوردن ویزا تو pass مهم هست نه زمان مصاحبه

see the bright side

فقط نکته اون لیستی هست که به officer دادن

باید بریم CV رو جوری درست کنیم که از نزدیک اون لیستم رد نشیم.. ، حالا اون لیست چی‌ هست، پیدا کنید پرتقال فروش را!
    ویرایش توسط mohammad8816 : May 21st, 2011 در ساعت 04:09 PM