صفحه 7 از 18 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 174

موضوع: تحصیل در مقطع کارشناسی (کلیه پست‌های مرتبط با شانس پذیرش از این قسمت حذف می‌شوند.)

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : کارشناسی در ایتالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsaeed نمایش پست ها
    میخواستم بدونم چه دانشگاههایی در ایتالیا مهندس صنایع را در مقطع لیسانس ارائه میدن؟
    از این لینک می‌تونید بگردید:
    http://www.istruzione.it/web/universita/home

Member
    رشته و دانشگاه
    Architecture

برای اجازه تحصیل در اکثر رشته ها و دانشگاه های ایتالیا باید آزمون ورودی بدید. کتابهای متفاوتی برای آماده کردن شما وجود داره که معتبرترین و معروفترینش چه اینجا چه ایتالیا کتاب " آلفا تست" هستش و اصلا به همین علت آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا رو بعضی ها در ایران به نام آلفا تست میشناسند! این آزمون برخلاف تصور یک سری از دوستان "فرمالیته" نیست و سال 2011 تعداد زیادی از دوستان به خاطر ساده پنداشتن این آزمون موفق به قبولی در رشته دلخواه نشدند. بنابراین گرچه این امتحان بسیار ساده تر از کنکور سراسری دانشگاه های ایران است، اما فرمالیته نیست و مینیمم نمره قبولی در اون آزمون برای دانشگاه مهم است و در صورت نیاوردن اون مینیمم دانشگاه شما رو در اون رشته نمیپذیره.

- برای تحصیل در آکادمی ها نیازی به شرکت در تست ورودی دانشگاه های ایتالیا ندارید.
    -معدود رشته ها یا دانشگاه هایی هستند که بدون تست ورودی میتوانید در آنها تحصیل کنید.

مباحث رشته کارشناسی معماری در کتاب آلفا تست چاپ ژانویه ی 2012 :
    Arte, achitettura e storia
    Disegno
    Logica
    Matematica
    Fisica

نکته: مباحث امتحان ورودی دانشگاه های ایتالیا برای هر رشته با رشته ی دیگر متفاوت است.
    تعداد سوالات این امتحان (برای معماری) حدود 80 سوال و زمان تعیین شده 90 دقیقه میباشد.
    شما باید "شخصا" در دانشگاه مورد نظر خود در خاک ایتالیا برای دادن امتحان ورودی ثبت نام کنید و این ثبت نام جزو خدمات مدرسه ایتالیایی و سفارت نمیباشد.
    قوانین، درصد قبولی و سایر فاکتورها به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط maryammv نمایش پست ها
    برای اجازه تحصیل در اکثر رشته ها و دانشگاه های ایتالیا باید آزمون ورودی بدید. کتابهای متفاوتی برای آماده کردن شما وجود داره که معتبرترین و معروفترینش چه اینجا چه ایتالیا کتاب " آلفا تست" هستش و اصلا به همین علت آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا رو بعضی ها در ایران به نام آلفا تست میشناسند! این آزمون برخلاف تصور یک سری از دوستان "فرمالیته" نیست و سال 2011 تعداد زیادی از دوستان به خاطر ساده پنداشتن این آزمون موفق به قبولی در رشته دلخواه نشدند. بنابراین گرچه این امتحان بسیار ساده تر از کنکور سراسری دانشگاه های ایران است، اما فرمالیته نیست و مینیمم نمره قبولی در اون آزمون برای دانشگاه مهم است و در صورت نیاوردن اون مینیمم دانشگاه شما رو در اون رشته نمیپذیره.

- برای تحصیل در آکادمی ها نیازی به شرکت در تست ورودی دانشگاه های ایتالیا ندارید.
    -معدود رشته ها یا دانشگاه هایی هستند که بدون تست ورودی میتوانید در آنها تحصیل کنید.

مباحث رشته کارشناسی معماری در کتاب آلفا تست چاپ ژانویه ی 2012 :
    Arte, achitettura e storia
    Disegno
    Logica
    Matematica
    Fisica

نکته: مباحث امتحان ورودی دانشگاه های ایتالیا برای هر رشته با رشته ی دیگر متفاوت است.
    تعداد سوالات این امتحان (برای معماری) حدود 80 سوال و زمان تعیین شده 90 دقیقه میباشد.
    شما باید "شخصا" در دانشگاه مورد نظر خود در خاک ایتالیا برای دادن امتحان ورودی ثبت نام کنید و این ثبت نام جزو خدمات مدرسه ایتالیایی و سفارت نمیباشد.
    قوانین، درصد قبولی و سایر فاکتورها به دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد.
    دروود.
    این شرایط را که بیان نمودید برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان ایتالیایی هم هست؟؟؟
    یعنی الزاماً اگر بخواهیم فوق یا دکتری به زبان ایتالیایی بخونیم، اگر از مدرسه مدرک سطح 2 رو داشته باشیم باید در دانشگاه ازمون ورودی الفا تست رو هم بدهیم تا اجازه تحصیل داشته باشیم؟؟؟
    ازاد اندیش باشید

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط IELTS نمایش پست ها
    دروود.
    این شرایط را که بیان نمودید برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به زبان ایتالیایی هم هست؟؟؟
    یعنی الزاماً اگر بخواهیم فوق یا دکتری به زبان ایتالیایی بخونیم، اگر از مدرسه مدرک سطح 2 رو داشته باشیم باید در دانشگاه ازمون ورودی الفا تست رو هم بدهیم تا اجازه تحصیل داشته باشیم؟؟؟
    ازاد اندیش باشید
    سلام. آلفاتست فقط برای لیسانسه. دکتری و فوق لازم نداره الفاتست.
    برای فوق می تونید با مدرک مدرسه ایتالیایی اقدام کنین برای دوره های ایتالیایی زبان اما اگه بخواین دوره های انگلیسی زبان برین لازم نیست مدرک زبان ایتالیایی و فکر کنم ایلتس 6 یا 6.5 می خواست. برای دکتری هم ایلتس 5 یا 5.5 می خواست. البته اگه جدیدا تغییر نکرده باشه. الانم می تونین واسه دکتری میلان اپلای کنین. توی فروم تاپیکش هست. فی هم داره. اینا برای پذیرشه. فاند نمی دونم. موفق باشی

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط lalaii نمایش پست ها
    سلام. آلفاتست فقط برای لیسانسه. دکتری و فوق لازم نداره الفاتست.برای فوق می تونید با مدرک مدرسه ایتالیایی اقدام کنین برای دوره های ایتالیایی زبان اما اگه بخواین دوره های انگلیسی زبان برین لازم نیست مدرک زبان ایتالیایی و فکر کنم ایلتس 6 یا 6.5 می خواست. برای دکتری هم ایلتس 5 یا 5.5 می خواست. البته اگه جدیدا تغییر نکرده باشه. الانم می تونین واسه دکتری میلان اپلای کنین. توی فروم تاپیکش هست. فی هم داره. اینا برای پذیرشه. فاند نمی دونم. موفق باشی
    یه سری به این وبلاگ بزنید : www.italianteacher.blogfa.com
    بچه ها یه سری به این وبلاگ بزنید مطالب خوبی در مورد تحصیل در ایتالیا توش هست .
    ویرایش توسط daniyal_arj : August 16th, 2012 در ساعت 08:56 PM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی (کلیه پست‌های مرتبط با شانس پذیرش از این قسمت حذف می‌شو

با سلام
    بچه ها کسی هست که توی ایتالیا دانشجو رشته های هنر توی مقطع کارشناسی باشه؟ من یه سری اطلاعات لازم دارم که چنین فردی می تونه کمک بزرگی برام باشه.
    سوال دوم: آیا امکانش هست که دوره های کوتاه مدت هنری توی ایتالیا بگذرونم؟ می خوام بدونم کجا و چه جوری باید در این مورد اطلاعات کسب کنم؟ اگر اطلاعاتی دارید یا مرجعی ، سایتی ... یک دنیا ممنون می شم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی

پیش فرض پاسخ : تحصیل در مقطع کارشناسی (کلیه پست‌های مرتبط با شانس پذیرش از این قسمت حذف می‌شو

سلام
    من امروز خیلی جستجو کردم در اینترنت
    این طور که متوجه شدم:
    دانشگاه پلی تکنیک میلان علاوه بر رشته های فنی , یه رشته داره به اسم : fashion design درسته؟ مقطع کارشناسی رو عرض میکنم
    دیگه اینکه با پیش دانشگاهی کمتر از 14 نمیشه رفت پلی تکنیک! درسته؟!
    و سوال و مشکل من این هاس:
    معدل پیش دانشگاهی: 13 و خورده ای!
    هیچ هیچ هیچ پیش زمینه ای در مورد fashion design ندارم و صرفا علاقه س!
    در مورد هزینه ی این رشته در مقطع لیسانس , چیز خاصی پیدا نکردم
    دانشگاه های دیگه هم بودن که این رشته رو ارائه میدادن منتها فوق العاده پرهزینه بود
    خواهش میکنم اگر اطلاع دارید یاری بفرمایید
    Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی

نقل قول نوشته اصلی توسط hooriana نمایش پست ها
    با سلام
    بچه ها کسی هست که توی ایتالیا دانشجو رشته های هنر توی مقطع کارشناسی باشه؟ من یه سری اطلاعات لازم دارم که چنین فردی می تونه کمک بزرگی برام باشه.
    سوال دوم: آیا امکانش هست که دوره های کوتاه مدت هنری توی ایتالیا بگذرونم؟ می خوام بدونم کجا و چه جوری باید در این مورد اطلاعات کسب کنم؟ اگر اطلاعاتی دارید یا مرجعی ، سایتی ... یک دنیا ممنون می شم.

بله سایت هر دانشگاهی در مورد دوره های کوتاه مدت و دوره تابستونه و غیره توضیح داده
    دوره برای کدام رشته هنری مد نظرتون هست؟
    من برای فشن دیدم 9ماهه داشت و حتی 80 ساعته هم داشت! ولی پرهزینه بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کشاورزی

از maragoni میلان برام ایمیل اومد و به یه سری لینک راهنماییم کرد . سالی 18000 یورو فشن دیزاین!!! به علاوه ورودی 2500 یورو!!! خواهش میکنم بگید چجوری بفهمم بورس میدن یا نه.
    من برای مقطع لیسانس میخوام. خود مدرسه برام ثبت نام میکنه اگه بگم رشته فشن میخوام؟!
    هیشکی خبر نداره؟

Junior Member

به italiaee.

سلام. به نظر می رسه شما هم مشکل مشابه من رو دارید. من جواب سوالهاتون رو نمی دونم اما اطلاعاتی رو که پیدا کردم رو براتون می گذارم شاید بدردتون خورد. در ضمن همینجا بگم که من این اطلاعات رو صرفا از سایت بیرون کشیدم و متاسفانه هنوز نتونستم با مدرسه تماس بگیرم.

ظاهرا سیستم آموزشی ایتالیا دو دسته هست: university sector و non university sector .
    که رشته های هنری و موسیقی مربوط به قسمت دومه که شامل آکادمی های هنر و پلی تکنیک های هنر هم می شه.
    سوال اول: فرق مدارک رشته هایی که هم توی آکادمی ارائه می شه و هم توی دانشگاهیی مثل پلی تکنیک میلان ، مثلا فشن دیزاین یا طراحی داخلی ، چیه؟!!!!
    بچه هایی که متقاضی قسمت دوم هستند به جای میور باید اینجا رو سرچ کنن.
    من اطلاعتی آپدیت نشده (!) مبنی بر اینکه رشته های هنری آلفا تست ندارن دارم __که تاریخی سایت مدرسه برای رزرو بلیط هواپیما داده هم این داده رو تائید می کنه!!! __ البته مثلا توی پلی تکنیک دیدم که طراحی داخلی این امتحان رو داره __ که اگر اینطوری باشه احتمالا باید جاش یه چیز دیگه بخوان!! مثلا پرتوفولیو یا نمونه کار.
    سوال دوم: شرایط و ضوابط پذیرش این رشته ها چیه؟ امتحان ورودی؟
    که هرچی سایت آکادمی ها رو تا الان گشتم هنوز نتونستم چیزی در این رابطه پیدا کنم.
    و سوالهایی که من خودم دارم و هنوز نتونستم جوابشون رو پیدا کنم:
    سوال سوم: آیا دانشجو های آکادمی ها هم می تونن از کمک هزینه ISU استفاده کنند؟
    سوال چهارم: توی سایت های آکادمی ها هر رشته رو به دو قسمت کرده: دو ساله و سه ساله : biennio و triennio . منظور چیه؟؟؟؟ از دوساله منظورشه همون فوقه؟

خلاصه من تا همینجاش رو با عرق جبین پیدا کردم. شما اگر تونستی اطلاعاتی مازاد بر این پیدا کنید ، چه از طریق سایت چه از طریق مدرسه ، لطفا من رو هم در جریان بگذارید. اگر هم احیانا جایی موردی پیدا کردید لطفا صحیحش رو بگذارید.

سبز باشید.
    ویرایش توسط hooriana : April 7th, 2013 در ساعت 12:11 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)