صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری 90)

سلام
    من فقط اومدم یک چیزی بگم
    دکترای دانشگاه صنعتی اصفهان به لعنت خدا نمی ارزه
    یک چیز دیگه
    سنت خیلی هم بالا نیست! حالا یکی دو سال کم یا زیاد چه فرقی می کنه؟ برا همون 2013 اقدام کن. الان با خیال راحت به پایان نامه ات برس. گاهی عجله باعث میشه بدتر عقب بیافتی و دیر تر پذیرش بگیری. این تجربه خیلی هاست.
    من هم 27 سالمه. اگه کسی بپرسه می گم نوجوانم. واقعا هم اعتقاد دارم به این موضوع! مگه 27 سال چقدره حالا. الان دارم می بینم کسی که 28 سالشه و لیسانس داره می خواد واسه فوق بره! همچین گفتی سنم بالاست فکر کردم حالا یک سال دیر تر بری 40 سال را گذروندی دیگه نمی تونی پذیرش بگیری. خیالت راحت. سنت هم بالا نیست!
    فقط بهت بگم اگر اومدی صنعتی سالم میای شفت و شل و کور و کچل بر می گردی با یک مشت استاد جوونک تازه به دوران رسیده که هیچی سواد ندارن فقط ادعا دارن. دارم بهت می گم دمبت را بذار رو کولت یک جایی برو دست این حضرات بهت نرسه اگه جونت را دوست داری. باور نمی کنی یک سر بیا اینجا از بچه ها بپرس. اگر یک نفر راضی پیدا کردی جایزه بهت می دم!

پیش فرض پاسخ : تردید در ادامه تحصیل خارج از کشور (به خاطر پذیرش مقطعی در آزمون دکتری 90)

سن زياد؟ پس من چي بگم؟ من كه بيشترم! با حساب شما حتما من بابابزرگتون ميشم!
    راستش بچه هاي دانشگاه هاي ايران رو كه ميبينم همه يه جورايي ناراضي هستن. تا حالا از چهار پنج تا مستقيم شنيدم كه اگر امكانش رو داشتن اينجا نميخوندن. من به همين دليل اصلا آزمون داخل رو ثبت نام نكردم. واقعيتش اينه كه جو دانشگاه هاي كشور ما از نظر پژوهشي به هيچ وجه قابل مقايسه با دانشگاه هاي خارجي نيست. اگر به تحقيق علاقه داريد حتما كشورهاي خارجي (مخصوصا امريكا) رو مد نظر قرار بديد.
    در ضمن به نظر من برخلاف تصور بعضي ها تعداد مقاله اصلا مهم نيست. دانشجوي خوب دانشجويي هست كه بتونه سالي 2 تا مقاله ژورنال خوب داشته باشه و نه 1000000 تا مقاله بي كيفيت.
    نظر من: اگر هدفتون براي امريكاست و اينقدر در خودتون ميبينيد كه اقدام براي اپلاي روي معدل و رزومه تون اثر منفي نذاره, از الان شروع كنيد براي لغت هاي پر تكرار GRE, تا آبان كه امتحان هست حتما ميتونيد بخونيدشون. رياضي هم اگر پايه قوي داشته باشيد با يك ماه روزي 2 ساعت نمره عالي ميگيريد (نميدونم امتحان عوض شده چطوري بشه) از همين الان هم دانشگاه هايي كه دوست داريد رو پيدا كنيد و استادها رو نشون كنيد و از شهريور با استادها در تماس باشيد. اونجاهايي كه از استادها اوكي ميگيريد فقط اپلاي كنيد تا شانستون بالا باشه. اگر توي فكر دانشگاه هاي خيلي بالا نباشيد احتمالا با همين رزومه بتونيد براي Fall 2012 هم پذيرش بگيريد. اگر هم نشد چيزي رو از دست نداديد ديگه با پروسه و همه چيز آشنا هستيد و يقين براي Fall 2013 پذيرش ميگيريد.
    احتمال خيلي زياد ميدم با همين روزمه از دانشگاه هاي كانادا (بدون نياز به GRE) پذيرش با فاند بگيريد. (دوستام گرفتن دارن ميرم). اگر عجله نداريد هم براي Fall 2013 اگر شرايط همينطوري بمونه بعيده نتونيد پذيرش بگيريد.
    موفق باشيد.

خیلی ممنون دوستان
    راجع به دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از دوستام ارشد اونجاست اصلا راضی نبود حالا چه برسه به دکتری :دی
    دانشگاه شاهد هم فردا مصاحبه دارم ولی نمیرم...آخه خدائیش دانشگاهی که به آستین کوتاه گیر بده ارزش رفتن داره؟
    مسئله ی تحقیق واسه م مهم هست و همونطوری که گفتم علاقه ام بیشتر سمت تحقیق هست تا تدریس. با حرف جناب mohghaderi هم موافقم چون شاید تعداد مقالات روی مسئولین پذیرش دانشگاه تاثیر بذاره اما استاد یا کسائی که درون رشته هستند و رزومه رو نگاه میکنن قضیه رو میفهمن. اونا نمیشه گول زد. من خودم تا حالا مقاله ی کنفرانس ننوشتم همه ی کارام در سطح ژورنال بودن یا هستن اکثرا در حد IET (واسه دوستائی که برق و کامپیوترند) اگر هم خدا بخواد میتونم یکی دوتائی IEEE Transaction داشته باشم.

راجع به سن کاملا حق باشماست. دلیل تاکید من روی سن بیشتر خونوادگی هست. خیلی ها توی فامیل که هم سن من هستند یا کمی بزرگتر الان دکتری دارند میخونند و این باعث احساس سن بالا بودن بهم داده اما واقعیت اینه که هرکس راهی داره و هرکسی به شیوه ی خودش زندگی میکنه. مهمترین چیز هم رضایت داشتن از زندگی و شاد بودن هست و گرنه حتی این مدارک هم بی ارزش هست. دلیل اینکه قصد ادامه تحصیل هم دارم همینه چون فکر میکنم محیط آکادمیک بیشتر با روحیه ی من سازگاره تا محیط صنعتی ....

یه مشکل دیگه که دانشگاه های داخل دارن اینه که نمیشه به درآمد مناسبی فکر کرد. تصور کنین واسه 4-5 سال دست و پامون بسته باشه و با یه درآمد بخور و نمیر سر کنیم (تازه اگه شهرستان هم باشیم بدتر). توی خارج هم درآمد بالائی در کار نیست ولی فرقش اینه که اونجا فرصت های زندگی خیلی فرق میکنه

Junior Member

با سلام به دوستان. من هم مشکل مشابهی دارم و آن اینکه در آزمون دکتری داخل در اصفهان قبول شدم و بایستی تا یک هفته دیگه ثبت نام کنم از طرف دیگه از خارج هم از دانشگاه لیسبون پذیرش گرفتم با بورس و بایستی بین این دو یکی رو انتخاب کنم مهمترین مشکل من برای رفتن ضعف زبان هست سطح زبانم آیلس 4.5 است و همچنین داشتن زن و یک بچه کوچیک. وضع دانشگاههای داخل که همه بهتر میدونید فقط مدرک صادر میکنن حالا بااین وضع پیشنهاد شما چیه فرصتی برای ماندن در ایران ندارم ظرف دو سه ماه آینده بایستی برم آیا میتونم در محیط زبانم رو برسونم به حد لازم ممنون میشم راهنمایی کنید نظر شما چیه برم داخل یا خارج؟

Junior Member

شما بالاخره رفتید لیسبون یا ماندید اصفهان؟ لطفا از تجربه خود بعد از 5 سال بگویید برای دیگران
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط titos نمایش پست ها
    با سلام به دوستان. من هم مشکل مشابهی دارم و آن اینکه در آزمون دکتری داخل در اصفهان قبول شدم و بایستی تا یک هفته دیگه ثبت نام کنم از طرف دیگه از خارج هم از دانشگاه لیسبون پذیرش گرفتم با بورس و بایستی بین این دو یکی رو انتخاب کنم مهمترین مشکل من برای رفتن ضعف زبان هست سطح زبانم آیلس 4.5 است و همچنین داشتن زن و یک بچه کوچیک. وضع دانشگاههای داخل که همه بهتر میدونید فقط مدرک صادر میکنن حالا بااین وضع پیشنهاد شما چیه فرصتی برای ماندن در ایران ندارم ظرف دو سه ماه آینده بایستی برم آیا میتونم در محیط زبانم رو برسونم به حد لازم ممنون میشم راهنمایی کنید نظر شما چیه برم داخل یا خارج؟
    شما بالاخره رفتید لیسبون یا ماندید اصفهان؟ لطفا از تجربه خود بعد از 5 سال بگویید برای دیگران
    علی کوچولو، یک مرد کوچک

سلام
    من جای ما نیستم پس فقط ممنونم یه مشورت بودم
    هر کاری خوبه مهم اینه که درست انجامش بدی
    شما ابتدا مشخص میخواهی کجا باشی چه کشوری چه شغلی چند سالگی
    به برنامه ریزی ساده
    مشخص کن انجام این عمل پنج سال و ده سال و بیست سال آینده کجا هستی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)