صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 58

موضوع: گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

پیش فرض گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

با سلام خدمت همه دوستان . من کل فروم را جستجو کردم و در مورد این سوالم مطلبی نتونستم پیدا کنم .
    سوال من اینکه اگه کسی موفق به دریافت ویزای آمریکا بشه و بعد نخواهد از اون استفاده کنه و آمریکا نرود, آیا این موضوع ممکنه براش در آینده مشکلی ایجاد کنه و دیگه سفارت آمریکا به اون ویزا ندهد ؟
    من راستش اگرچه می خوام برای ویزای آمریکا اقدام کنم اما فکر نکنم برم , چون از یک دانشگاه معتبر در اروپا بورس کامل و از یک دانشکاه خوب آمریکا نیمه بورس گرفتم . الانم چون نگرانم که نتونم ویزای سوییس را بگیرم , می خواهم برای آمریکا هم اقدام کنم . اما می ترسم اگه ویزای امریکا رابگیرم و از اون استفاده نکنم , بعدها برام مشکل ساز بشه
    از دوستانی که تجربه مشابهی دارند و از ویزای آمریکاشون استفاده نکردند ,ممنون میشوم فوری جواب بدهند

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط BrainDrain2011 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان . من کل فروم را جستجو کردم و در مورد این سوالم مطلبی نتونستم پیدا کنم .
    سوال من اینکه اگه کسی موفق به دریافت ویزای آمریکا بشه و بعد نخواهد از اون استفاده کنه و آمریکا نرود, آیا این موضوع ممکنه براش در آینده مشکلی ایجاد کنه و دیگه سفارت آمریکا به اون ویزا ندهد ؟
    من راستش اگرچه می خوام برای ویزای آمریکا اقدام کنم اما فکر نکنم برم , چون از یک دانشگاه معتبر در اروپا بورس کامل و از یک دانشکاه خوب آمریکا نیمه بورس گرفتم . الانم چون نگرانم که نتونم ویزای سوییس را بگیرم , می خواهم برای آمریکا هم اقدام کنم . اما می ترسم اگه ویزای امریکا رابگیرم و از اون استفاده نکنم , بعدها برام مشکل ساز بشه
    از دوستانی که تجربه مشابهی دارند و از ویزای آمریکاشون استفاده نکردند ,ممنون میشوم فوری جواب بدهند
    دوست عزیز گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن یه نکته منفی محسوب میشه و در آینده اگه قصد رفتن به آمریکا را داشته باشید می تونه باعث reject شدنتون بشه. اگه جستجو کنید در تجربیات ویزای آمریکا مواردی را پیدا می کنید که شرایطشون خیلی خوب بوده و به دلیله اینکه یکبار ویزا گرفتن و نرفتن حتی پس از بارها اقدام دیگه موفق به گرفتن ویزا نشدن. پس بتون توصیه اکید می کنم اگه قصد رفتن ندارید اقدام نکنید . گرفتن ویزای سوییس برای تحصیل آنچنان مشکل نیست که نگرانش باشید. معمولا کسانی که دو جا اقدام می کنند آمریکا گزینه اولشونه و اگه آمریکا نشد می رند کشور دوم.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

ممنون از جوابتون . راستش من قبلا یک بار امریکا رفتم و شنیدم اگه یک بار بری امریکا و حسن نیتت را نشون بدی و برگردی , دفعه بعد سفارت بهت راحت ویزا میده . الانم چون بورس کامل از یک دانشگاه معتبر در سوییس دارم , برای رفتن به امریکا دو دلم .
    البته یکی از دوستان بهم گفته بودند که اگه ویزام آماده شد اصلا ویزارو پیک آپ نکنم و بعدها اگر دوباره خواستم آمریکا برم، در توضیح این امر، دلیلم رو بگم .
    ممکنه لینک تجربیات ویزای امریکا را برام بگذارید . من تا به حال چنین موضوعی را در فروم ندیدم .

ممنون از جوابتون . راستش من قبلا یک بار امریکا رفتم و شنیدم اگه یک بار بری امریکا و حسن نیتت را نشون بدی و برگردی , دفعه بعد سفارت بهت راحت ویزا میده . الانم چون بورس کامل از یک دانشگاه معتبر در سوییس دارم , برای رفتن به امریکا دو دلم .
    البته یکی از دوستان بهم گفته بودند که اگه ویزام آماده شد اصلا ویزارو پیک آپ نکنم و بعدها اگر دوباره خواستم آمریکا برم، در توضیح این امر، دلیلم رو بگم .
    ممکنه لینک تجربیات ویزای امریکا را برام بگذارید . من تا به حال چنین موضوعی را در فروم ندیدم .
    اینکه شما یکبار رفتی آمریکا و برگشتی نکته خیلی مثبتیه هم در ویزا گرفتن از آمریکا و هم سویس . و گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن هم یک نکته منفیه با اینکه از روی منطق نباید اینجوری باشه چون شما نشون می دهید که زیاد تمایلی هم به آمریکا ندارید ولی حقیقت امر چیز دیگه ای. فکر کنم اونها اینو یه جور بی احترامی می دونند . شما گفتید از بیم نگرفتن ویزای سویس می خواهید برای آمریکا اقدام کنید و من هم در جواب گفتم شما ویزای سوییس را خواهید گرفت و اگه تنها به این دلیله این کار را نکنید. اون مطالبی را که خدمتتون عرض کردم را در تاپیک تجربیات مصاحبه ویزای آمریکا خوندم ولی چون من تمام مطالب مربوط به تمام سفارت ها از سال 2008 تا 2011 را خواندم و حافظه ضعیفی هم دارم الان دقیقا خاطرم نیست که مربوط به کدوم سفارت و چه سالی بود ولی تمام سعی ام را می کنم که پیداش کنم و لینکش رو براتون بگذارم.
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

من یک نمونه براتون مثال میزنم البته نمیخام مثالم رو تعمیم بدم!
    یکی از پسر داییام که الان دکتری آمریکا میخونه واسه فوق مثل شما هم از آمریکا پذیرش داشت هم سویس اما در نهایت ترجیح داد علارغم اقدام برای ویزا و دریافت اون از سفارت آمریکا به سویس بره!!!
    اما یادمه که وقتی میخاست اقدام کنه دلیلش رو سفارت آمریکا در سویس پریسده بود که گفته اولش فکر نمی کرده پدرش بتونه هزینه های EPFL رو بده (مستر بدون فاند) اما در نهایت که پولش جور شده به دلیل بهتر بودن EPFL نسبت به دانشگاه آمریکایی ( حتی با وجود فاند ) تصمیمش رو اینجوری عوض کرده (دقیق یادم نیست ولی یادم هست که یه همچین جوابی داده بود ودر نهایت ویزاشو دوباره گرفت )
    از دید من نظر آفیسر مهمه! حالا اگه بخاد گیر بده که چرا نرفتی, اگر شما دلیل قانع کننده ای بگید و آفیسر قانع بشه مشکلی نیست. دلیلتون باید قطعا صادقانه باشه چون اگر آفیسر بفهمه شما در کلامتون خدای ناکرده صادق نیستید میتونه درخواستتون رو رد کنه! ------- صداقت در کلام رمز موفقیته! ----------
    ولی در کل موضوع از دید من اصلا نگران کننده نیست!
    موفق و پیروز باشید!
    ویرایش توسط m.arash : June 20th, 2011 در ساعت 03:03 PM
    We are always getting ready to live but never living

Junior Member

سلام به دوستان عزیز
    من یک سوال داشتم در مورد ویزا دانشجویی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و تجربیاتتونو به من بگید.
    من با پذیرش همراه با فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا موفق به دریافت ویزای F-1 برای ترم بهار شدم. که متاسفانه به دلیل پروسه طولانی کلیرنس و تحویل ویزا، ویزای مذکور در دقایق آخر به دستم رسید و من نمیتونستم در موعد درج شده در فرم I-20 در دانشگاه حاضرشوم و دانشگاه هم همکاری لازم را برای ورود با تاخیر با من نکرد و گفت اگر دیرتر از موعد تعیین شده برسم باید هزینه دانشگاه را خودم پرداخت کنم. حالا من میخواستم بدونم در چنین شرایطی با دیفر کردن به ترم پاییز، با توجه به اینکه من ویزام را گرفتم و سه ماه هم بیشتر اعتبار ندارد. برای گرفتن ویزای مجدد برای ترم پاییز به مشکل بر میخورم؟ آیا راهی وجود دارد که ویزام را برای اون تاریخ تمدید کنم یا کلیه مراحل باید از اول طی بشود؟ اصلا در چنین شرایطی روال کار چیه؟
    با چند تا ازدوستانم که در حال حاضر آمریکا هستند که صحبت کردم گفتند اگر از این ویزام استفاده نکنم دیگه آمریکا به من ویزا نخواهد داد و من با مشکلات جدی روبرو میشم.میخواستم نظر شمارم بدونم و ازتون خواهش کنم در صورت امکان منو راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bosculiya نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز
    من یک سوال داشتم در مورد ویزا دانشجویی خیلی ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید و تجربیاتتونو به من بگید.
    من با پذیرش همراه با فاند از یکی از دانشگاههای آمریکا موفق به دریافت ویزای F-1 برای ترم بهار شدم. که متاسفانه به دلیل پروسه طولانی کلیرنس و تحویل ویزا، ویزای مذکور در دقایق آخر به دستم رسید و من نمیتونستم در موعد درج شده در فرم I-20 در دانشگاه حاضرشوم و دانشگاه هم همکاری لازم را برای ورود با تاخیر با من نکرد و گفت اگر دیرتر از موعد تعیین شده برسم باید هزینه دانشگاه را خودم پرداخت کنم. حالا من میخواستم بدونم در چنین شرایطی با دیفر کردن به ترم پاییز، با توجه به اینکه من ویزام را گرفتم و سه ماه هم بیشتر اعتبار ندارد. برای گرفتن ویزای مجدد برای ترم پاییز به مشکل بر میخورم؟ آیا راهی وجود دارد که ویزام را برای اون تاریخ تمدید کنم یا کلیه مراحل باید از اول طی بشود؟ اصلا در چنین شرایطی روال کار چیه؟
    با چند تا ازدوستانم که در حال حاضر آمریکا هستند که صحبت کردم گفتند اگر از این ویزام استفاده نکنم دیگه آمریکا به من ویزا نخواهد داد و من با مشکلات جدی روبرو میشم.میخواستم نظر شمارم بدونم و ازتون خواهش کنم در صورت امکان منو راهنمایی کنید.
    سلام

متاسفانه این تصور غلط هست که اگر نرید منفی حساب میشه ولی خیلی ها شرایط شما رو داشتن. شما باید انتظار داشته باشید که از شما دلیلش رو بپرسن و دلیل قانع کننده ای هم داشته باشید. به نظرم می تونید دلیلتون رو بنویسید و پرینت کنید و همراه داشته باشید و اگر پرسیدن شفاهاً بگید و کتباً هم تحویل بدید که به خاطر پریدن فاند و نبودن امکانات مالی نتونستم یا این که خیلی دیرشده بوده و دانشگاه موافقت نکرد و از این حرفا. نوشتنی رو برای این می گم که ممکنه نتونید منظورتون رو خوب بگید و یا اینکه حول شید یا هر چیزی... کلاً داشته باشید همراهتون!

متاسفانه باید مراحل رو از اول تکرار کنید و هیچ دلیلی هم وجود نداره که این دفعه سریع تر انجام شه!!! و حتی در مواردی دیده شده که طولانی تر شده. حتی دیده شده کسی که بار اول مالتیپل گرفته و بار دوم با 212 رد شده (البته کارش حساس بوده). کلاً این ها رو گفتم که این بار خیلی سریع اقدام کنید. خیلاتون راحت مشکلات جدی هم نمی خورید.
    ویرایش توسط shabgard66 : January 27th, 2014 در ساعت 12:25 PM
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

سال 2010 برای سخنرانی در یک همایش از فرانکفورت ویزا گرفتم، ولی بدلیل طولانی شدن کلیرنس (2 ماه و نیم) پاسپورتم 2 روز بعد از همایش به دستم رسید. بنابراین از رفتم منصرف شدم. در ضمن یکبار از باکو همین ویزا رو در سال 2009 گرفته بودم و رفته بودم.
    دفعه سوم از دبی (همین یک ماه پیش) برای همین ویزا اقدام کردم و حتی افسر از من درباره رفتن یا نرفتن سوال نکرد. ویزا رو هم بدون کلیرنس گرفتم.
    بنابراین به نظر می رسه در صورتی که ویزا گرفتید و نرفته اید، هیچ مشکلی در صدور ویزاهای بعدی وجود نداره.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

یه نمونه از دوستی که گرفته و نرفته و مجبور شده بره مسافرت!

آفیسر فقط پرسیده که چرا نرفتی و ایشون هم جواب داده... در ضمن چون زیر 4 ماه رفته و 7 روز از کلیرنسش مونده بوده درجا میدهه....

خواستم فقط دیگه نگرانی الکی نداشته باشید: اینجا
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

من برای شرکت در کنفرانس تقاضای ویزا داده بودم، کلیرنسش طول کشید و از وقت کنفرانس گذشت، هرچند من ویزامو بعدا پیکاپ کردم اما نرفتم. سال بعد که برای ویزای مشابهی تقاضا دادم، درجا ویزا برام صادر شد. بنظرم تاثیر منفی اصلا نداره، حتی شاید تا حدی مثبت باشه!

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)