صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 58

موضوع: گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

Member alirezazd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

منم ویزای آمریکا رو برای مستر گرفتم اما نرفتم و اومدم کانادا. چند وقت پیش یه برنامه سفارت آمریکا تو دانشگاه برگزار کرد که خوده آفیسر های کنسولگری تورنتو صحبت میکردن. بعد از سمینار رفتم به آفیسر گفتم که من ویزا گرفتم و نرفتم آمریکا بعداْ برای ویزا اقذام کنم تاثیر منفی نداره؟ گفتش مه اتفاقاْ برای من(آفیسر) این نشون میده که تو کشته مرده ی آمریکا نیستی که بری اونجا موندگار بشی و نکته ی مثبتی هستش!

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب Heisenberg7 و دیگر دوستان عزیز
    من از سال 2009-2012 در یک شرکت کاملا خصوصی که در زمینه الکترونیک و IT و شبکه فعالیت میکرده کار میکردم که دو بار در نمایشگاه نفت در ایران نیز شرکت کرده. در آن سالها بیمه هم برایم رد میشده. من فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی و گرایش بیوالکتریک هستم.
    در سال 2012 جهت شرکت در یک کنفرانس برای ویزای آمریکا از کشور گرجستان اقدام کردم که از شانس بدم دوران clearance من کمی طول کشید و من کنفرانس را از دست دادم. ویزایم را pick up کردم ولی نرفتم چون دیگر دلیلی هم برای رفتن نداشتم. در روز مصاحبه یادم هست که officer نامه کار من در شرکت را نیز از من گرفت.
    الان میخواهم برای ویزای دانشجویی وقت بگیرم و دارای full scholarship نیز هستم در رشته مهندسی پزشکی.
    خواستم ببینم آیا ویزا داشتن و نرفتن برایم نکته منفی است یا مثبت بت توجه به شرایط من؟ ممنون میشوم راهنماییم کنید چون خیلی استرس دارم.
    با تشکر از همه

Junior Member

نکته منفی نیست. من کسی رو می شناسم که ویزا گرفته برای شرکت در کنفرانس اما به زمان کنفرانس نرسیده بنابراین نرفته. سال بعد دوباره اقدام کرده و ویزا گرفته. فقط افسر ازش پرسیده بوده علت نرفتنش چی بوده.

Junior Member

سلام دوستان .
    اگه کسی واسه ی ویزای آمریکا اقدام کرده باشه و تصمیم داشته باشه نره ، بهتره صبر کنه نتیجه ی کلیرنسش معلوم شه یا کنسل کنه administrative processing رو ؟

Junior Member

اگه دلیل قانع کننده ای نداشته باشیم و اگه ویزا اومد پیک آپ نکنیم بازم واسه دفعه بعد به مشکل میخوریم؟

Global Moderator

Simon آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lollypop نمایش پست ها
    اگه دلیل قانع کننده ای نداشته باشیم و اگه ویزا اومد پیک آپ نکنیم بازم واسه دفعه بعد به مشکل میخوریم؟
    سلام
    خیر دفعه ی بعد شما همه چیز رو از اول شروع می کنید. برخی معتقدند کلیر اینبار برای دفعه ی بعد مثمر ثمر خواهد بود . بنده همچین نظری نداره. و دفعه ی بعد ممکنه هر اتفاقی بیوفته.
    شادزی
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

من از امریکا پذیرش دارم ولی هنوز اکسپت نکردم. از طرفی با کانادا هم یک استادی رو تا حدی اکی شده. حالا میخاستم بدونم که اگر امریکا رو اکسپت کنم وبعدش دیفر کنم در این فاصله مشکلی پیش نمیاد اگر از امریکا یا کانادا جای دیگه اکسپت کنم و اصلا این رو نرم؟
    منظورم پروسه ویزا و کلا هر انچه که باعث مشکلات بشه.
    ممنون

Member s.mahmoudi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IUT- Mech Eng

جهت اطلاع دوستانی که نگرانند:
    من پارسال ویزا رو گرفتم ولی نتونستم برم. بدلیل اینکه دفاع از تز ارشدم دیر شد و اون ترم رو از دست دادم و مجبور شدم دیفر کنم. و بعدش هم فاندم پرید!
    در نتیجه مجددا اپلای کردم و امسال رفتم مصاحبه. (هر دو بار هم دوبی) آفیسر با کمی تعجب پرسید که قبلا ویزا گرفتی؟ چرا نرفتی؟ منم براش توضیح دادم. همین.
    رفتم برای کلیرنس و بعد از 20 روز کلیر شدم. در ضمن رشتم هم مکانیکه. (جزء خطرناکاست مثلا!)
    نتیجه اخلاقی اینکه اگر دلیل منطقی بیارید برای نرفتنتون، مشکلی پیش نخواهد آمد.
    موفق باشید.
    سایه ای از سر دیوار گذشت
    غمی افزود مرا بر غمـــــــــها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mahmoudi نمایش پست ها
    جهت اطلاع دوستانی که نگرانند:
    من پارسال ویزا رو گرفتم ولی نتونستم برم. بدلیل اینکه دفاع از تز ارشدم دیر شد و اون ترم رو از دست دادم و مجبور شدم دیفر کنم. و بعدش هم فاندم پرید!
    در نتیجه مجددا اپلای کردم و امسال رفتم مصاحبه. (هر دو بار هم دوبی) آفیسر با کمی تعجب پرسید که قبلا ویزا گرفتی؟ چرا نرفتی؟ منم براش توضیح دادم. همین.
    رفتم برای کلیرنس و بعد از 20 روز کلیر شدم. در ضمن رشتم هم مکانیکه. (جزء خطرناکاست مثلا!)
    نتیجه اخلاقی اینکه اگر دلیل منطقی بیارید برای نرفتنتون، مشکلی پیش نخواهد آمد.
    موفق باشید.
    سلام. اگه دوستان دیگه ای هم کمک بدهند ممنون.
    پاسخ های دلگرم کننده ای بود توی این پیج. فقط یک سوال دارم و اینکه حالت برعکسش چی؟ مثلا من ویزای امریکام بیاد و نرم و بعدش برای سوییس اقدام کنم. آیا این امریکا نرفتنه روی ویزای سوییس اثری داره (چه مثبت و چه منفی) ؟ و کلا سوییس روی گرایشی که قبلا کار کرده ایم حساسیتی داره یا نه؟
    ممنون

Member Zara.k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NYU Psychology

No worries guys! I had applied and got my US visa in Summer 2010, but I didn't used it and stayed in Iran for 2 years. Then I applied again and had it easily. As long as you have a convincing reason for not using it that is okay nooooo worries at all

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)