صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 58

موضوع: گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آمریکا و نرفتن به امریکا چه مشکلاتی به همراه داره ؟

سلام دوستان من میخوام برای ویزای آمریکا اقدام کنم. ولی هنوز نامه حمایت مالی وزارت علوم را دریافت نکردم. اگر ویزا بگیرم و نتونم نامه وزارت علوم را بگیرم مجبورم که رفتن را کنسل کنم. سوال اولم اینه که ویزای امریکا تا چه مدت اعتبار داره؟ دوم اینکه اگه نرم دوباره بهم ویزا میدن؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    الان ویزام آمده برا کنفرانس ولی نمیرسم. میخوام تابستون برم. اگه ویزا بیاد چه قدر وقت دارم برم بگیرمش؟ از کجا بفهمم که بهم مالتیپل دادن یا سینگل؟ یا کلا چند ماهه بهم دادن؟ اگه دیرتر ویزا رو بگیرم بیشتر وقت دارم که برم یا نه؟ اینجا تو status فقط نوشته که کی update شده.
    لطفا کمک کنید

Junior Member

دوستان سلام
    الان ویزام آمده برا کنفرانس b1 ولی نمیرسم. میخوام تابستون برم.
    1-اگه ویزا بیاد چه قدر وقت دارم برم بگیرمش؟ از کجا بفهمم که بهم مالتیپل دادن یا سینگل؟ یا کلا چند ماهه بهم دادن؟ اگه دیرتر ویزا رو بگیرم بیشتر وقت دارم که برم یا نه؟ اینجا تو status فقط نوشته که کی update شده.میشه online چک کرد و فهمید؟. اما من که ویزا b1گرفتم آیا توش ننوشته که تا کی باید برم یا میتونم برم؟ میشه online چک کرد و فهمید؟
    2-اگه واسه تابستون که میشه چند ماه بعد از کنفرانس، بازم میشه برم؟

3-گزینه print instructions رو زدم و می بینین که چن تا بارکد براتون فعال شده. بعد اون پایین دکمه سبز رنگ view courier in receipt نداره. همون بارکد را پرینت بگیرم کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezra نمایش پست ها
    دوستان سلام
    1-اگه ویزا بیاد چه قدر وقت دارم برم بگیرمش؟ از کجا بفهمم که بهم مالتیپل دادن یا سینگل؟ یا کلا چند ماهه بهم دادن؟ اگه دیرتر ویزا رو بگیرم بیشتر وقت دارم که برم یا نه؟ اینجا تو status فقط نوشته که کی update شده.میشه online چک کرد و فهمید؟. اما من که ویزا b1گرفتم آیا توش ننوشته که تا کی باید برم یا میتونم برم؟ میشه online چک کرد و فهمید؟

3-گزینه print instructions رو زدم و می بینین که چن تا بارکد براتون فعال شده. بعد اون پایین دکمه سبز رنگ view courier in receipt نداره. همون بارکد را پرینت بگیرم کافیه؟
    سلام
    1- سه یا چهار ماه فرصت داری بری ویزا رو بگیری که این مدتش رو توی سایتی که سفارت براتون مشخص کرده( ankaraniv.net )میتونید ببیند و البته توصیه میکنه جوری برید برای پیکاپ که دست کم دو هفته تا تاریخ انقضاش مونده باشه.
    سینگل بودن یا مالتیپل بودن رو وقتی میگیری میتونی بفهمی، کسی نمیدونه. چندماهه دادن رو هم وقتی میگیری مشخص میشه. از وقتی ویزا رو میگیری 3 ماه فرصت داری وارد شی( البته برای تحصیلی هست اینکه میگم، برای کنفرانس رو نمیدونم دقیقا همینطور هست یا نه) .توی سایتش باید چک کنید اگر کامپلیت شده باشید مشخص کرده. توی ویزا مشخص میکنه.
    2- فکر نمیکنم مگر اینکه دوباره از همون سازمان دعوت نامه بگیرید. ( شما ویزا رو برای کنفرانس گرفتید ، اگر بخواهید بعد از اون برید باید دلیل و مدارک جدید داشته باشید که احتمالا میره برای بررسی دوباره) این مورد رو کسانی که برای کنفرانس رفته اند باید پاسخ بدن.
    3-؟؟
    تلاش، قهرمان سازه

Junior Member

دوستان سلام

سلام.
    ويزاي كنگره كه نوعش B1 هست. ممكنه براتون B1/B2 هم بزنن. در هر صورت اين ويزا سينگل هست و چيزي به اسم مالتيپل براش معني نداره. معمولاً 3 ماه مهلت دارين كه ويزا رو توي پاستون بزنن و بعدش هم معمولاً 3 ماه مهلت دارين تا وارد امريكا بشين. در مواردي پيش اومده كه اين مدت دقيقاً 3 ماه نبوده. مهلت ورود به امريكا رو توي خود ويزايي كه توي پاستون ميزنن ميتونيد ببينيد. آنلاين نميشه فهميد.
    در مورد اينكه بعد از تموم شدن كنگره بخواين برين، ميشه اما به شرطي كه بتونيد افسر CBP فرودگاه رو قانع كنيد كه هدفتون از اومدن چيه. بهتره كنگره ديگه اي اقدام كنيد يا جهت شركت در يه دوره آموزشي يا يه همچين چيزهايي. هرچند كه اگه ضعيف برخورد كنيد يا اطلاعات ناقص يا ضد و نقيض بدين، ميتونه فكر كنه كه كنگره بهانه بوده و هدفتون اينه كه تو امريكا بمونيد و اجازه ي ورود نداره بهتون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezra نمایش پست ها
    دوستان سلام

Member alirezashark آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Florida

سلام بر همه دوستان
    من امسال از یک دانشگاه پذیرش بدون فاند گرفتم. میتونم برم و فرآیند ویزام رو کامل کنم ولی نرم ؟ یکسال دوباره بخونم و با نتایج بهتر برای دانشگاه های دیگه با احتمال فاند اقدام کنم. یا یک گزینه دیگه اینکه برم اونجا و پس از یک توقف کوتاه دوباره برگردم. تنها دلیل اینه که فکر میکنم ممکنه این کار باعث بشه فرآیند کلیر شدن در سال آینده کمتر طول بکشه. آیا این کار برام بعدا مشکل ساز نمیشه؟ چون اول یه عده گفتند مشکل ساز میشه و بعدش چندتا از دوستان اومدن گفتن ما اینکار رو کردیم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده.
    Dreams Don't Work Unless You Do

Member
    رشته و دانشگاه
    QLD,Australia,PhD in Management

سلام

سوال نفر قبل سوال من هم هست . چون پذیرشم بدون فاند هست و هر چه حساب و کتاب میکنم نمیتونم مطمئن بشم که از لحاظ مالی میکشونم . ویزا رو اقدام کنم ؟
    شانسهایی برای فاند دارم اما تا زمستون مشخص نمیشه .

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط alirezashark نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان
    من امسال از یک دانشگاه پذیرش بدون فاند گرفتم. میتونم برم و فرآیند ویزام رو کامل کنم ولی نرم ؟ یکسال دوباره بخونم و با نتایج بهتر برای دانشگاه های دیگه با احتمال فاند اقدام کنم. یا یک گزینه دیگه اینکه برم اونجا و پس از یک توقف کوتاه دوباره برگردم. تنها دلیل اینه که فکر میکنم ممکنه این کار باعث بشه فرآیند کلیر شدن در سال آینده کمتر طول بکشه. آیا این کار برام بعدا مشکل ساز نمیشه؟ چون اول یه عده گفتند مشکل ساز میشه و بعدش چندتا از دوستان اومدن گفتن ما اینکار رو کردیم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده.
    فکر نمیکنم گرفتن ویزای آمریکا برای بار دوم فرآیند رو کوتاه تر کنه خیلی ها بودن که آمریکا درس میخوندن برای تعطیلات برگشتن ولی ویزای مجددشون طولانی شده.
    حالا فرض کنیم که شما ویزا رو گرفتید ولی به هر دلیل نمیتونید امسال دانشگاه ثبت نام کنید به نظرم نرفتن بهتر از رفتن و توقف کوتاهه، ممکنه از نظر قوانین ویزا شما Overstay نکرده باشید و حضورتون قانونی باشه ولی این کار شما مصداق VISA Fraud هه چون شما از ویزای دانشجویی برای امر دیگه ای مثلا بازدید توریستی که ویزای جداگانه ای داره استفاده کردید. اگر این کار رو بکنید در مصاحبه بعدی ویزا باید بتونید آفیسر رو بتونید قانع کنید که این دفعه از ویزاتون miss use نمیکنید، اگه دلیل قانع کننده داشته باشید مشکلی نخواهد بود.
    پ.ن: هزینه گرفتن ویزا رو هم درنظر داشته باشید که حدودا میشه: 1000$
    1000$= MRV 160$ + 200$ SEVIS + 400$ Interview travel costs + 140$ Documents translation + 100$ Pickup

Member
    رشته و دانشگاه
    QLD,Australia,PhD in Management

سلام

من هم امروز با یک مشاور بسیار آشنا به مسائل آمریکا صحبت کردم و گفتند که اینکه ویزا رو بگیری از این طریق و بری اما نتونی یا نخواهی که تحصیل کنی فقط برای افرادی خوبه که میخواهند به هرطریقی خودشون رو به اونجا برسونند و پناهنده بشند .

اما من خودم شخصا نه تنها این تصمیم رو ندارم بلکه همونطور که دوستمون آقای مرتضوی در بالا نوشتند نگران کوچکترین میساندرستندینگ در این راه هستم ، چون ممکن هست که فرصت ورود و زندگی قانونی در امریکا رو برای همیشه از ادم بگیره . ( هرچند که اون مشاور گفت ، موارد زیادی هستند که نمیخواند و نمیتونند و از اونجا برمیگردند و میرند جاهای دیگه مثلا و مشکلی هم نیست ، اما شاید دوباره برگشتن به خود آمریکا با این کار سخت بشه )

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)